اين سايت با کلیه امکانات و سورس برنامه با قیمت توافقی به فروش میرسد ، تلفن 09399991226 سعیدی
نسخه قابل چاپ خبر :::اخاذي ، با جنايت پايان گرفت
   

صفحه در حال بارگذاري است ... لطفا شکيبا باشيد.

 

   
نسخه قابل چاپ خبر  شماره خبر:  8350   سايت ايران حال تاريخ انتشار خبر:    08/02/1388 
 
 اخاذي ، با جنايت پايان گرفت
 
قاضي علي‌اشرف ، معاون دادستان كرج از دستگيري يك زن و مرد ميانسال به اتهام قتل يك شهروند تهراني خبر داد و گفت:

ساعت 14:20 روز 26 اسفندماه سال گذشته يكي از اهالي جاده خوشنام با مركز فوريت‌هاي پليسي 110 تماس گرفت و از كشف جسد سوخته يك مرد ناشناس كه در حاشيه جاده‌ رها شده بود، خبر داد.

با گزارش اين موضوع به پليس، ماموران كلانتري 29 مشكين‌آباد كرج به محل كشف جسد اعزام و متوجه شدند چند ساعتي از مرگ اين مرد گذشته و مدارك شناسايي‌اي كه هويت مقتول را فاش كند، به‌دست نيامد.

به دنبال اين حادثه، ماموران با هماهنگي قضايي با‌بازپرس رضايي، كشيك ويژه قتل كرج، جسد سوخته را براي بررسي علت مرگ به پزشكي قانوني منتقل و جستجوي ويژه‌اي را در اين ارتباط آغاز كردند.ردپاي يك زن و مرد در پرونده جسد سوخته

كارآگاهان در ادامه تحقيق از افرادي كه در حوالي محل كشف جسد زندگي مي‌كردند، متوجه شدند صبح روز 26 اسفندماه يكي از اهالي شهرك ناز فرديس حوالي محل حادثه زن و مردي را مشاهده كرده است كه قصد آتش زدن يك دستگاه خودروي پرشيا را داشته‌اند كه به محض مشاهده مرد شاهد با سوار شدن به خودرو از محل متواري شده‌اند.

با به دست آمدن اين اطلاعات، كارآگاهان تحقيقات را روي اين زن و مرد متمركز كردند.

فاش شدن هويت مقتول از سوي برادرش

كارآگاهان جنايي براي فاش شدن هويت مقتول به بررسي پرونده‌هاي افراد گمشده پرداختند، اما هويت مقتول تاييد نشد تا اين‌كه مردي به اداره پليس استان تهران مراجعه كرد و از ناپديد شدن برادر ميانسال خود به نام تقي به همراه يك دستگاه خودروي پرشيا خبر داد.

با اطلاعاتي كه اين مرد در اختيار ماموران قرار داد، از او خواسته شد به اداره پزشكي قانوني برود كه به اين ترتيب هويت جسد سوخته تاييد شد. با مشخص شدن اين موضوع، كارآگاهان به تحقيق از خانواده مقتول پرداختند كه معلوم شد، وي روز حادثه براي ملاقات با يكي از دوستانش از منزلش در يكي از محله‌هاي تهران خارج شده و ديگر مراجعه نكرده است.

آخرين ملاقات شوم

كارآگاهان جنايي براي مشخص شدن ابعاد مختلف اين پرونده، به بررسي وضعيت دوستان مقتول پرداختند كه مشخص شد، وي از چندي پيش با زني آشنا شده و چندين بار نيز با وي ملاقات كرده است.

با به دست آمدن اين اطلاعات، اين زن به عنوان مظنون پرونده تحت تعقيب پليس استان تهران قرار گرفت تا عاقبت 2 هفته پس از كشف جسد سوخته، نسرين، زن تحت تعقيب پليس در يكي از محله‌هاي تهران شناسايي و دستگير شد.

اظهارات متناقض متهمان

نسرين پس از انتقال به اداره جنايي استان تهران، در‌بازجويي هرگونه آشنايي با مقتول را انكار، اما در ادامه تحقيقات پليسي راز قتل تقي را فاش كرد و گفت: 10 سال قبل از شوهرم مرتضي جدا شدم و سرپرستي فرزندم را به عهده گرفتم، اما هرازگاهي شوهرم براي ديدن فرزندمان به منزل من در ميدان پونك تهران مي‌آمد.

چندي قبل به عنوان مسافر سواري خودروي تقي (مقتول) شدم و به اين ترتيب آشنايي ما شروع شد و به دنبال اين آشنايي چند بار به ملاقات من و فرزندم آمد و به ما كمك مالي كرد.

روز حادثه مقتول مهمانم بود، كه شوهر سابقم براي ديدن دخترمان به منزلم آمد و با مشاهده تقي عصباني شد و با او مشاجره كرد كه در اين مشاجره مقتول به من فحاشي كرد و شوهر سابقم با زدن ضربه‌اي به سر وي، او را به قتل رساند و با انتقال جسد به خارج از خانه، او را به آتش كشيد و من در قتل با او همكاري نداشتم.

به دنبال اظهارات اين متهم، شوهر سابق وي به نام مرتضي تحت تعقيب قرار گرفت و 2 هفته قبل دستگير شد و در بازجويي‌هاي پليسي گفته‌هاي همسر سابق خود را تاييد كرد.

تحقيقات پليسي در اين ارتباط ادامه داشت تا اين كه پزشكان نظر دادند كه مقتول پيش از مرگ غافلگير شده و بر اثر خفگي به قتل رسيده است.

با مشخص شدن اين موضوع، زن و مرد متهم بار ديگر بازجويي شدند تا عاقبت روز گذشته به قتل تقي به خاطر اخاذي ميليوني اعتراف كردند.

متهمان روز گذشته براي ادامه تحقيقات به شعبه 21 بازپرسي دادسراي جنايي كرج انتقال يافتند.

نسرين متهم در اظهاراتش به بازپرس رضايي گفت: پس از آشنايي با مقتول، متوجه وضعيت مالي خوب او شدم و تصميم به اخاذي از وي گرفتم بنابراين موضوع را با شوهر سابقم در ميان گذاشتم كه قبول كرد در خصوص اخاذي از مقتول، با من همكاري كند.

متهم ادامه داد: پس از طراحي نقشه قتل، من 11 فقره سفته 100 هزار توماني تهيه كردم و بعد با تقي (مقتول)‌ تماس گرفتم و با ادعاي اين كه براي من مشكلي پيش آمده، از او خواستم به ملاقاتم بيايد. شوهر سابقم هم در يكي از اتاق‌ها پنهان شده بود. وقتي تقي به خانه‌ام آمد، با تهديد از او خواستم به من پول بدهد يا سفته‌ها را امضا كند، اما به حرف‌هايم توجهي نكرد و با هم دعوا كرديم كه مرتضي به كمكم آمد و بعد من نايلوني روي سر او انداختم و مرتضي با انداختن شال گردن به دور گردن تقي، او را خفه و آمپول هوا به وي تزريق كرد و بعد با همدستي هم، دست و پاي مقتول را بستيم و جسد را داخل صندوق عقب خودروي وي قرار داديم و به بيابان‌هاي اطراف كردج برديم و جسد را سوزانديم. قصد آتش زدن خودرويش را هم داشتيم كه موفق نشديم و فرار كرديم.

به دنبال اظهارات وي، مرتضي ديگر متهم پرونده هم گفته‌هاي همدستش را تاييد كرد.

بنا بر اين گزارش، متهمان با قرار قانوني روانه زندان شدند تا پس از ادامه تحقيقات تكميلي با توجه به اين كه محل وقوع قتل در يكي از محله‌هاي تهران بوده است پرونده متهمان با عدم صلاحيت رسيدگي به دادسراي جنايي تهران سال شود.