اين سايت با کلیه امکانات و سورس برنامه با قیمت توافقی به فروش میرسد ، تلفن 09399991226 سعیدی
نسخه قابل چاپ خبر :::تصادف ساختگي؛ انگيزه‌اي براي اخاذي از رانندگان
   

صفحه در حال بارگذاري است ... لطفا شکيبا باشيد.

 

   
نسخه قابل چاپ خبر  شماره خبر:  7198   سايت ايران حال تاريخ انتشار خبر:    02/10/1387 
 
 تصادف ساختگي؛ انگيزه‌اي براي اخاذي از رانندگان
 
2 مرد كه با تصادف‌هاي ساختگي در تهران و كرج، از رانندگان خودروهاي مدل بالا اخاذي مي‌كردند، شناسايي و دستگير شدند.

ماجراي اين تصادف‌هاي ساختگي روز 25 آذر ماه امسال هنگامي فاش شد كه مرد راننده‌اي به شعبه چهارم بازپرسي دادسراي عمومي و انقلاب ناحيه 5 تهران مراجعه و از مرد اخاذي شكايت كرد.
شاكي در تشريح ماجرا به پليس گفت: هفته گذشته با يك دستگاه خودروي تويوتا در حال عبور ازمحله جنت‌آباد تهران بودم كه با مرد جواني تصادف كردم و او را با خودرو به بيمارستان انتقال دادم. مرد مصدوم گفت: اگر مبلغ 300 هزار تومان به وي پرداخت كنم، از من شكايت نمي‌كند.

براي خلاصي از اين وضعيت، پول درخواستي را به او پرداخت كردم و شماره تلفن همراهم را به وي دادم و از او خواستم اگر وضعيت جسمي‌اش بدتر شد، به من اطلاع دهد. از آن شب به بعد اطلاعي از مرد مصدوم نداشتم تا اين كه چند روز پيش مردي با شماره تلفن همراهم تماس گرفت وادعا كرد هفته گذشته در يكي از محله‌هاي كرج با من تصادف كرده و او را در بيمارستان رها كرده‌ام و اگر هزينه درمانش را پرداخت نكنم، از من به خاطر تصادف و فرار از محل حادثه، شكايت مي‌كند.

با شنيدن حرف‌هاي اين مرد به او مشكوك شدم و گمان مي‌برم وي قصد اخاذي دارد.

به اين ترتيب، پرونده‌اي تشكيل و تحقيقات ماموران كلانتري 140 باغ‌فيض تهران براي دستگيري مرد اخاذ آغاز شد و ماموران ضمن آموزش به شاكي پرونده، از او خواستند با مرد اخاذ تماس بگيرد و ازاو بخواهد براي گرفتن پول درخواستي، در يكي از محله‌هاي غرب تهران حاضر شود.

بنابراين، مرد اخاذ شامگاه 27 آذر ماه امسال وقتي همراه مرد جواني در محل ملاقات با شاكي در يكي از محله‌هاي غرب تهران حضور پيدا كرده بود، شناسايي شد و پليس هر 2 نفر آنها را دستگير و به كلانتري منتقل كرد.

اعتراف مردان اخاذ
مرد اخاذ در اظهاراتش به پليس گفت: من و همدستم از چندي قبل تصميم گرفتيم از رانندگان خودروهاي مدل بالا اخاذي كنيم. بنابراين در محله‌هاي مختلف كرج و تهران پرسه مي‌زديم و به محض مشاهده خودروهاي مدل بالا، طبق نقشه از پيش تعيين شده، خود را جلوي اين خودروها مي‌انداختيم و وانمود مي‌كرديم راننده بشدت ما را مصدوم كرده است. با داد و فرياد و ناله‌هاي دروغين، مردم را متوجه ماجرا مي‌كرديم و از آنها مي‌خواستيم تا پليس را در جريان قرار دهند. متهم ادامه داد: رانندگان نيز تمامي هزينه‌هاي درمان را پرداخت مي‌كردند تا از آنها شكايت نكنيم.

به اين ترتيب من و دوستم را كه به نوبت نقش بازي مي‌كرديم، به بيمارستان انتقال مي‌دادند و بعد در بيمارستان از رانندگان پول دريافت كرده ابتدا به آنها رضايت مي‌داديم و بعد شماره تلفن همراه آنها را مي‌گرفتيم و پس از چند روز باز هم با آنها تماس گرفته و پول بيشتري درخواست مي‌كرديم كه آنها به اجبار پول را پرداخت مي‌كردند، اخاذي‌هايمان ادامه داشت تا اين كه هفته گذشته در يكي از محله‌هاي كرج و تهران، 2 تصادف ساختگي در يك روز ترتيب داديم و از هر دو راننده اخاذي كرديم، اما آن شب نام 2 راننده را به اشتباه در تلفن همراهم ثبت كردم و با يكي از آنها تماس گرفتم تا از وي اخاذي كنم كه ناكام مانده و همراه همدستم دستگير شديم. به دنبال اعتراف اين متهم، همدستش هم در بازجويي به همكاري با وي اعتراف كرد.

بنابراين گزارش، 2 مرد اخاذ با قرار قانوني از سوي بازپرس موذن رئيس شعبه چهارم دادسراي عمومي و انقلاب ناحيه 5 تهران روانه زندان شدند.

تحقيقات تكميلي از آنها ادامه دارد. افرادي كه در دام اين 2 مرد اخاذ گرفتار شده‌اند، مي‌توانند با مراجعه به كلانتري 140 باغ فيض تهران از متهمان شكايت كنند.