اين سايت با کلیه امکانات و سورس برنامه با قیمت توافقی به فروش میرسد ، تلفن 09399991226 سعیدی
نسخه قابل چاپ خبر :::وحشتناک ترین پل های جهان | هیجان توام با ترس
   

صفحه در حال بارگذاري است ... لطفا شکيبا باشيد.

 

   
نسخه قابل چاپ خبر  شماره خبر:  64799   سايت ايران حال تاريخ انتشار خبر:    28/11/1395 
 
 وحشتناک ترین پل های جهان | هیجان توام با ترس
 

به طور کل می‌توان چنین گفت که هر پلی فلسفه و کاربردی دارد و به منظوری ساخته می‌شود. اصولا پل‌ها به منظور اتصال دو نقطه به هم در مناطق صعب العبور احداث می‌شوند. امروزه سعی بر این شده که این سازه‌ها با در نظر گرفتن تمام نکات ایمنی در نقاط مختلف ساخته و به طبیعت گردی پرداخته شوند. اما گاها پیش می‌آید که با پل‌های محلی مواجه می‌شویم. این پل‌ها اصولا بر بالای رودخانه‌های خروشان و یا بر فراز ارتفاعات بنا شده‌اند و مناظر فوق‌العاده ترسناکی را برای افرادی که قصد عبور و مرور بر روی آنها دارند فراهم می‌کنند. در ادامه به وحشتناک ترین پل های جهان اشاره خواهیم کرد. با ما همراه  باشید.

پل

1) Aiguille du Midi Bridge، فرانسه

اگر قصد دارید از روی این پل عبور کنید یادتان باشد که به فضای پائین پل نگاه نکنید، چراکه با منظره‌ای فوق العاده ترسناک روبه رو می‌شوید. خوشبختانه طول این پل کوتاه است و می‌توانید با قدم‌های بلند خودتان را به نقطه‌ی امن برسانید. اما به طور حتم آن دسته افرادی که ترس از ارتفاع دارند حتی از نگاه کردن به پل هم وحشت می‌کنند چه برسد به اینکه بخواهند از روی آن عبور کنند. این پل بر روی ارتفاع 9,200 متری در کوهستان آلپ بنا شده و به دلیل جذابیت‌های خود مقصد بسیاری از گردشگران تور طبیعت گردی است.

پل ترسناک

 2) Trift Suspension Bridge، سوئیس

این پل به عنوان بلند‌ترین و طولانی‎ترین پل عابر پیاده‌ی معلق در دنیا شناخته می‌شود. این پل در سال 2004 برای اتصال کوهنوردان به یخچال‌های طبیعی آن سوی کوهستان ساخته شد. این پل فوق العاده در سال 2009 بازسازی شد و در این پروژه بلند ترین نرده‌ی دستی برای محافظت از خطرات احتمالی که ممکن است در روزهای طوفانی کوهنوردان را تهدید کند به آن متصل شد. این پل همچنان یکی از محبوب‌ترین مسیرهایی است که کوهنوردان طی تورطبیعت گردی خود با آن مواجه می  شوند.

پل ترسناک

3) Capilano Suspension Bridge، کانادا

پل کاپیلانو در واقع در سال 1989 در این محل احداث شد. این پل در ارتفاع یکی از انبوه‌ترین نواحی جنگلی کانادا به بهره برداری رسیده است. این پل معلق که طول نسبتا قابل توجهی هم دارد بین تورهای طبیعت گردی و توریست های تورهای یک روزه محبوب است چرا که برای بازدید از زیبایی‌های طبیعت ناحیه در فصل بهار لازم است که از روی آن عبور کنند و صد البته که ارتفاع زیاد پل مانع نمی‌شود که بازدید از طبیعت زیبای این جنگل را به خاطر ترس از عبور از روی این پل کنار بگذارند.

پل ترسناک

4) Hussaini Hanging Bridge، پاکستان

به طور حتم این پل یکی از وحشتناک‌ترین پل‌هایی است که هر شخصی می‌تواند در طول عمر یک بار از روی آن عبور کند. اگرچه عبور از روی پل‌های کابلی و معلق در این ناحیه از پاکستان امری عادی محسوب می‌شود اما این پل یکی از خطرناک ترین معابر عبور و مرور برای افرادی است که مجبورند برای گذر کردن از رودخانه‌ی خروشان زیر پل از روی آن بگذرند.

پل ترسناک

5) Iya Valley Vine Bridges، ژاپن

شیکوکو که یکی از کوچک‌ترین جزایر چهار گانه‌ی ژاپن است. خواستگاه سه فقره از فوق العاده‌ترین پل‌های دست ساز معلق است. نمونه‌ی اولیه‌ی این پل چوبی از الوارهایی ساخته شده بود که به طور کامل سطح پل را نپوشانده بودند و شخص تنها می‌توانست با استفاده از آنها از روی پل عبور کند.اگرچه در نمونه‌ی بازسازی شده‌ی پل که امروزه با آن مواجه هستیم تمام سطح پل پوشیده از الوار است و می توان بدون دغدغه از روی آن عبور کرد و همچنین دستگیره‌ای که کار را برای عابرین بسیار ساده تر کرده است. پل به عنوان یکی از مسیر های عبور مرور همواره مورد استفاده‌ی توریست های تورهای طبیعت گردی منطقه قرار می‌گیرد.