اين سايت با کلیه امکانات و سورس برنامه با قیمت توافقی به فروش میرسد ، تلفن 09399991226 سعیدی
نسخه قابل چاپ خبر :::در انتظار مهم‌ترین لیگ جهانی ایران
   

صفحه در حال بارگذاري است ... لطفا شکيبا باشيد.

 

   
نسخه قابل چاپ خبر  شماره خبر:  64246   سايت ايران حال تاريخ انتشار خبر:    22/03/1395 
 
 در انتظار مهم‌ترین لیگ جهانی ایران
 

به گزارش "ورزش سه"، حدود 10 سال از راه توسعه و پیشرفت جدی والیبال ایران در بازی های بین المللی می گذرد اما بدون شک حضور در لیگ جهانی شور این رشته را بیشتر از همیشه کرد تا این استقبال تماشاگران ایرانی کفندراسیون جهانی FIVB را هم به واکنش وادار کند. حالا از ایران به عنوان یکی از علاقه مندترین کشورهای والیبالی در جهان یاد می شود و تب این موضوع از میزبانی های لیگ جهانی بالا گرفت. حالا با اینکه ایران به المپیک راه پیدا کرده است و در رویدادهایی مهم مثل جام جهانی و قهرمانی جهان هم نمایش خوبی از خود نشان داده، اما هنوز لیگ جهانی، تب میزبانی، بازی مقابل تماشاگران خودی و دیدن فوق ستاره های جهان از نزدیک برای والیبال ایران جذابیت دارد اما این لیگ جهانی متفاوت با سال های قبل خواهد بود:


مهم ترین لیگ جهانی ایران


همیشه جذاب ترین لیگ جهانی هایی که برگزار می شود همان مسابقاتی است که قبل از المپیک تیم ها رو در روی هم قرار می گیرند. این بهترین بازی های آماده سازی تیم ها برای المپیک است و نکته مهم اینکه معمولا تیم هایی که سال المپیک، قهرمان لیگ جهانی می شوند در المپیک هم مدال طلا را در کسب می کنند. نه اینکه صرفا قهرمان لیگ جهانی قهرمان المپیک خواهد شد اما این مساله نشان می دهد تیم هایی که در این مسابقات آماده هستند قطعا در المپیک هم حرف های زیادی برای گفتن دارند. حالا ایران اولین سالی است که در لیگ جهانی بازی می کند که قرار است تیم ها بعد آن در المپیک شرکت کنند و قطعا والیبال ایران چهره ای جدید از این مسابقات را تجربه خواهد کرد. معمولا تیم ها در سال های گذشته از ابتدا با کاملترین ترکیب تورنمنت را آغاز نمی کنند و هر چه رقابت ها حساس تر می شود تیم به تکامل بیشتری می رسد اما در این لیگ از ابتدا تا انتها تیم ها تمام زور خود را در زمین خواهند گذاشت.

 

 


ایران با ترکیب اصلی راهی سفر می شود


مسابقات انتخابی المپیک ریو فشار بسیاری را روی بازیکنان ایران چه از لحاظ جسمی و چه از لحاظ روحی همراه داشت و این پیش بینی می شد شاید لوزانو به تعدادی از بازیکنان استراحت دهد و برای هفته های آینده از آنها استفاده کند اما ایران هم مثل سایر تیم ها قرار شد با ترکیب اصلی از هفته اول لیگ را شروع کند تا این بازی ها پیش درآمدی باشد بر المپیک. شاید چند تغییر جزئی در ترکیب ایران برای لیگ جهانی پیش بیاید و قطعا رفته رفته تیم جا به جایی هایی را تجربه کند اما تیم با تمام قوا به لیگ جهانی می رود تا مثل سال های گذشته یک بار دیگر شور والیبال خود را تا ایران بکشاند.

 

 


فرمول توضیح دقیق و کامل این دوره


سال قبل از المپیک همیشه مسابقات با تغییرات فرمولی رو به رو می شود تا تیم ها با فشار کمتر، بازی بیشتر و مسافرت هایی حداقلی به آمادگی حداکثری برای المپیک برسند. بر این اساس 12 تیم تیم در گروه A1 مسابقات که ایران هم در آن است حضور دارند. ۸ تیم دسته ۱ لیگ جهانی ۲۰۱۵ + فرانسه قهرمان دسته ۲ + آرژانتین، بلژیک، بلغارستان از طریق سهمیه واید کارد FIVB به مسابقات راه پیدا کردند. هر هفته ۱۲ تیم دسته A1 به سه گروه تقسیم می‌شوند و یکی ازتیمها میزبان گروه خود خواهد بود. تیم‌های هرگروه در هر هفته با هم به صورت چرخشی بازی خواهند کرد. در پایان دور مقدماتی هر تیم ۹ دیدار انجام خواهد داد و ۹ تیم در سه هفته میزبان خواهند بود که تیم ها بر اساس بردهای خود و امتیازی که کسب می کنند در جدول 12 تیمی رتبه نهایی خود را خواهند شناخت. تیم های اول تا پنجم + لهستان به عنوان میزبان فینال رقابت ها را برگزار می کنند به طوریکه در 2 گروه 3 تیمی با هم بازی خواهند کرد. تیم های اول و دوم هر گروه به صورت ضربدری با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت و تیم ها برنده آن دو بازی راهی فینال می شوند تا قهرمان مشخص شود.


برنامه کامل بازی های ایران در لیگ جهانی :

 

هفته اول (27 تا ۳۰ خرداد)


* گروه دوم: برزیل، ایران، آرژانتین و آمریکا
میزبان شهر ریودوژانیرو: ورزشگاه کاریوکا


پنج شنبه ۲۷ خرداد: برزیل – ایران (21:40)
شنبه 29 خرداد: آمریکا – ایران (00:45)
یک شنبه 30 خرداد : ایران – آرژانتین (04:00)

 

هفته دوم (سوم تا ششم تیرماه)

 

* گروه سوم، صربستان، برزیل، بلغارستان و ایران
میزبان صربستان شهر بلگراد سالن پی اونیر


پنج شنبه سوم تیرماه: ایران – بلغارستان (18:30)
جمعه چهارم تیرماه: برزیل – ایران (18:30)
شنبه پنجم تیرماه: ایران _ صربستان (21:30)

 

* هفته سوم (یازدهم تا سیزدهم تیرماه)


*گروه سوم: ایران، ایتالیا، آرژانتین و صربستان
میزبان ایران شهر تهران سالن ۱۲ هزار نفری آزادی


جمعه یازدهم تیرماه: ایران – صربستان (ساعت ۲۱)
شنبه دوازدهم تیرماه: ایران – ایتالیا (ساعت ۲۱)
یکشنبه سیزدهم تیرماه: ایران – آرژانتین (ساعت ۲۱)