صفحه در حال بارگذاري است ... لطفا شکيبا باشيد.

 

   
نسخه قابل چاپ خبر  شماره خبر:  63977   سايت ايران حال تاريخ انتشار خبر:    16/01/1395 
 
 برنامه کامل لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۶ اعلام شد
 

لیگ جهانی والیبال سال ۲۰۱۶ با حضور ۳۶ تیم در سه سطح برگزار می شود و تیم ملی والیبال ایران در سطح یک این رقابت ها چهارمین حضور خود را تجربه خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، مرحله مقدماتی سطح یک لیگ جهانی با حضور 12 تیم از 27 خرداد تا 13 تیرماه پیگیری می‌شود و پس از پایان مرحله گروهی، پنج تیم برتر جدول به همراه لهستان به عنوان میزبان به مرحله نهایی صعود می‌کنند.

فرانسه، ایتالیا، استرالیا، روسیه، آمریکا، برزیل، ایران، آرژانتین، صربستان، بلغارستان، بلژیک و لهستان 12 تیم شرکت کننده در سطح یک لیگ جهانی 2016 هستند.

برنامه کامل لیگ جهانی والیبال سال 2016 در سطح یک به وقت کشورهای میزبان به شرح زیر است:

هفته نخست (27 تا 30 خرداد)

گروه اول : استرالیا، فرانسه، ایتالیا و بلژیک
میزبان شهر سیدنی: ورزشگاه المپیک پارک
جمعه 28 خرداد: فرانسه – ایتالیا (ساعت 18 و 10 دقیقه) و استرالیا – بلژیک (ساعت 20 و 40 دقیقه)
شنبه 29 خرداد: بلژیک – ایتالیا (ساعت 17 و 40 دقیقه) و استرالیا – فرانسه (ساعت 20 و 10 دقیقه)
یکشنبه 30 خرداد: فرانسه – بلژیک (ساعت 12 و 40 دقیقه) و استرالیا – ایتالیا (ساعت 15 و 10 دقیقه)

گروه دوم: برزیل، ایران، آرژانتین و آمریکا
میزبان شهر ریودوژانیرو: ورزشگاه کاریوکا
پنج شنبه 27 خرداد: برزیل – ایران (ساعت 14 و 45 دقیقه) و آمریکا – آرژانتین (ساعت 17 و 15 دقیقه)
جمعه 28 خرداد: برزیل – آرژانتین (ساعت 14 و 45 دقیقه) و آمریکا – ایران (ساعت 17 و 15 دقیقه)
شنبه 29 خرداد: ایران – آرژانتین (ساعت 20 و 30 دقیقه) و برزیل – آمریکا (ساعت 23 و 10 دقیقه)

گروه سوم: روسیه، بلغارستان، لهستان و صربستان
میزبان شهر کالینینگراد: ورزشگاه دی اس یانتارنی
جمعه 28 خرداد: بلغارستان – لهستان (ساعت 16 و 40 دقیقه) و روسیه – صربستان (ساعت 19 و 10 دقیقه)
شنبه 29 خرداد: بلغارستان – صربستان (ساعت 16 و 40 دقیقه) و روسیه – لهستان (ساعت 19 و 10 دقیقه)
یکشنبه 30 خرداد: صربستان – لهستان (ساعت 16 و 40 دقیقه) و روسیه – بلغارستان ساعت (19 و 10 دقیقه)

هفته دوم (سوم تا ششم تیرماه)

گروه اول: لهستان، روسیه، فرانسه و آرژانتین
میزبان کشور لهستان شهر و ورزشگاه هنوز مشخص نشده است
جمعه چهارم تیر: روسیه – فرانسه (ساعت 17 و 10 دقیقه) و لهستان – آرژانتین (ساعت 20 و 10 دقیقه)
شنبه پنجم تیر: فرانسه – آرژانتین (ساعت 17 و 10 دقیقه و لهستان – روسیه (ساعت 20 و 10 دقیقه)
یکشنبه ششم تیر: آرژانتین – روسیه (ساعت 17 و 10 دقیقه و لهستان – فرانسه (ساعت 20 و 10)

گروه دوم: ایتالیا، آمریکا، بلژیک و استرالیا
میزبان ایتالیا شهر رم ورزشگاه پالالوتوماتیکا
جمعه چهارم تیر: بلژیک – آمریکا (ساعت 17 و 30 دقیقه) و استرالیا – ایتالیا (ساعت 20 و 30 دقیقه)
شنبه پنجم تیر: آمریکا – استرالیا (ساعت 17 و 30 دقیقه) و ایتالیا – بلژیک (ساعت 20 و 30 دقیقه)
یکشنبه ششم تیر: استرالیا – بلژیک (ساعت 17 و 30 دقیقه) و آمریکا – ایتالیا (ساعت 20 و 30 دقیقه)

 گروه سوم، صربستان، برزیل، بلغارستان و ایران
میزبان صربستان شهر بلگراد سالن پی اونیر
پنج شنبه سوم تیر: ایران – بلغارستان (ساعت 16) و برزیل – صربستان (ساعت 19)
جمعه چهارم تیر: برزیل – ایران (ساعت 16) و صربستان – بلغارستان (ساعت 19)
شنبه پنجم تیر: بلغارستان – برزیل (ساعت 16) و ایران – صربستان (ساعت 19)

هفته سوم (یازدهم تا سیزدهم تیرماه)

گروه اول: فرانسه، بلژیک، لهستان و برزیل
میزبان فرانسه شهر نانسی، سالن پالا دیسپوق ژون وی
جمعه یازدهم تیر: برزیل – لهستان (ساعت 15) و فرانسه – بلژیک (ساعت 18)
شنبه دوازدهم تیر: برزیل – بلژیک (ساعت 15) و فرانسه – لهستان (ساعت 18)
یکشنبه سیزدهم تیر: بلژیک – لهستان (ساعت 15) و فرانسه – برزیل (ساعت 18)

گروه دوم: آمریکا، بلغارستان، روسیه و استرالیا
میزبان آمریکا شهر دالاس، ورزشگاه کی بیلی هاتچسن
جمعه یازدهم تیر: استرالیا – روسیه (ساعت 17 و 40 دقیقه) و آمریکا – بلغارستان (ساعت 19 و 40 دقیقه)
شنبه دوازدهم تیر: بلغارستان – روسیه (ساعت 17 و 40 دقیقه) و آمریکا – استرالیا (ساعت 19 و 40)
یکشنبه سیزدهم تیر: آمریکا – روسیه (ساعت 12 و 40 دقیقه) و بلغارستان – استرالیا (ساعت 15 و 10)

گروه سوم: ایران، ایتالیا، آرژانتین و صربستان
میزبان ایران شهر تهران سالن 12 هزار نفری آزادی
جمعه یازدهم تیر: ایتالیا – آرژانتین (ساعت 18) و ایران – صربستان (ساعت 21)
شنبه دوازدهم تیر: صربستان – آرژانتین (ساعت 18) و ایران – ایتالیا (ساعت 21)
یکشنبه سیزدهم تیر: ایتالیا – صربستان (ساعت 18) و ایران – آرژانتین (ساعت 21)

تیم های فرانسه، صربستان و آمریکا در بیست و ششمین دوره لیگ جهانی (سال 2015) به ترتیب عنوان‌های اول تا سوم را به دست آوردند.