اين سايت با کلیه امکانات و سورس برنامه با قیمت توافقی به فروش میرسد ، تلفن 09399991226 سعیدی
نسخه قابل چاپ خبر :::جام باشگاههای آسیا / بنیادکار 0 ذوب آهن 0؛ تیمی که در آسیا نمی بازد
   

صفحه در حال بارگذاري است ... لطفا شکيبا باشيد.

 

   
نسخه قابل چاپ خبر  شماره خبر:  63957   سايت ايران حال تاريخ انتشار خبر:    26/12/1394 
 
 جام باشگاههای آسیا / بنیادکار 0 ذوب آهن 0؛ تیمی که در آسیا نمی بازد
 
به گزارش "ورزش سه"، پس از دو شکست پیاپی توسط نماینده های ایران در لیگ قهرمانان آسیا در مقابل ازبکستانی ها، ذوب آهنی ها توانستند از بازی سخت خود در تاشکند و در برابر تیم بنیادکار با ارائه یک بازی منطقی یک امتیاز بیرون بکشند و خود را به عنوان یکی از دو تیم صدرنشین گروه دوم بازی ها معرفی کنند.

هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا ، ساعت 16:30  ورزشگاه بنیادکار 


ذوب آهن ایران: 

محمدرشیدمظاهری، ولیداسماعیل، وحید محمدزاده، هادی محمدی، علی حمام (46 دانیال اسماعیلی فر)، مرتضی تبریزی(مارکو آیوبل 73)، مهدی مهدی پور، قاسم حدادی فر، احسان پهلوان، مهدی رجب زاده(84 احمد امیر کامدار) و کاوه رضایی
سرمربی: یحیی گل محمدی


بنیادکار ازبکستان: 

مراد زاخاروف، یوریکا بولجات، رستم آشورماتوف، اکرم کومیلوف، ویکتور کارپنکو(46 خامداموف)، الکساندر آلمپیجویچ(46 شومورودوف)، چاکر زواقی، مینوری ساتو، اتابک شکروف، دیلشودبک آکسمادالیف و بهادر نسیم اف(59 اورینگوئف)
سرمربی: بختیار بابائف

اخطار 

الکساندر آلمپیجویچ (22) از بنیادکار


شرح بازی:


بازی با حملات نصفه و نیمه تیم میزبان آغاز شد و ازبک ها در فکر این بودند تا بتوانند دروازه حریف شان را باز کنند اما قدرت حملات آنها اندازه ای نبود که بتوانند به گل برسند، بعد از پانزده دقیقه ابتدایی این بازی که ازبک ها صاحب توپ و میدان بودند ذوبی ها توانستند کمی بازی را در دست بگیرند و بازیکنان این تیم در میانه میدان، توانستند کفه ترازو را به سود ذوبی ها سنگین کنند.

البته از میانه های نیمه اول به بعد دو تیم توانستند چند بار دروازه یکدیگر را با تهدید مواجه کنند اما هیچکدام از آنها نتوانستند در گلزنی موثر باشند، به نوعی می توان گفت از میانه های نیمه اول به بعد این ذوبی ها بودند که نبض بازی را در اختیار داشتند اما آنها که همانند حریف ازبک در ابتدا به گل نخوردن فکر می کردند، در گلزنی موفق نبودند تا دو تیم نیمه اول را با تساوی بدون گل به رختکن بروند. 
اما در نیمه دوم می توان به جرات گفت بازی دیگری را از دو تیم شاهد بودیم، یک نیمه بسیار پرهیجان و سرعتی که بازیکنان دو تیم هر چند دقیقه یک بار دروازه یکدیگر را با خطر جدی مواجه می کردند. سرمربی ازبک ها در این نیمه با به بازی آوردن شومورودوف نشان داد قصد دارد به طور جدی تری به بازکردن دروازه ذوبی ها بیاندیشد و این بازیکن در ابتدای این نیمه حملات ازبک ها را استارت زد. 
در نیمه دوم پس از سوت داور بازی این بنیادکاری ها بودند که دروازه ذوب آهن را با حملات متعدد مورد هجوم قرار دادند و اگر هوشیاری مدافعان این تیم و علی الخصوص مظاهری، دروازه بان ذوبی ها نبود آنها یقینا دروازه خود را در همان ابتدای نیمه دوم باز شده می دیدند. پس از پانزده دقیقه حمله بدون توقف توسط حریف این ذوبی ها بودند که توانستند خود را به دروازه حریف نزدیک کنند و بازی را به حالت پایاپای دربیاورند. این نیمه که بازی جذابی را از دو تیم شاهد بودیم حملات ازبک ها زهردارتر نشان می داد اما بازی منطقی یاران گل محمدی کاملا به چشم می آمد، آنها علاوه بر حفظ دروازه خود چشم به باز کردن دروازه حریف نیز داشتند و هرچند موفق نشدند این کار را به انجام برسانند اما از کارزار سخت تاشکند توانستند یک امتیاز شیرین به دست بیاورند.


بهترین بازیکن:

رشید مظاهری، هادی محمدی و وحید محمدزاده را می توان بهترین بازیکنان این بازی دانست، گلز ذوبی ها با چند واکنش دیدنی مانع از باز شدن دروازه خود شد و به سومین کلین شیت پیاپی خود در آسیا دست یافت، زوج محمدی و محمدزاده نیز در قلب دفاعی ذوبی ها توانستند تمام توپ هایی که روی دروازه این تیم می آمد را با موفقیت کامل دور کنند تا روز بسیار پرفروغی داشته باشند. از ازبک ها نیز شومورودوف که از ابتدای نیمه دوم به میدان آمد فوق العاده خطرناک ظاهر شد و بارها دروازه ایرانی ها را در این بازی با خطر مواجه کرد.

اتفاق ویژه:

نتیجه نهایی این بازی حامل اتفاقات ویژه بسیاری بود که آنها را با یکدیگر مرور می کنیم:
ذوب آهن تنها تیم ایرانی بود که در هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا بازی را به حریف خود واگذار نکرد.
پس از شکست دو نماینده قبلی ایران در بازی های این هفته و در برابر حریفان ازبک، ذوبی ها توانستند نوار شکست های ایران را پاره کنند و در مقابل این تیم بازنده نباشند. 
سومین دیدار یاران گل محمدی بی شکستی آنها را ادامه داد، ذوبی ها در سومین بازی پیاپی خود در این بازی ها شکست نخوردند. 
آنها در لیگ قهرمانان آسیا 2016 دروازه خود را باز شده ندیدند و در سه بازی سخت موفق شدند دروازه خود را بسته نگه دارند. 
و در ادامه همین موضوع رشید مظاهری با درخشش خود در این بازی موفق شد سومین کلین شیت پیاپی خود را در آسیا ثبت کند.

دقایق حساس

دقیقه 22 – ضربه ایستگاهی که نصیب ذوبی ها شد را می توان مهمترین فرصت این بازی تا این دقیقه دانست، ضربه ای که آرام نواخته شد و توسط دروازه بان بنیادکار مهار شد.
دقیقه 35 – حمله خطرناک ازبک ها از سمت چپ دفاعی ذوبی ها خطری را روی دروازه این تیم به وجود آورد اما ضربه مهاجم این تیم به بیرون رفت.
دقیقه 37 – فرار کاوه رضایی می توانست موقعیت خوبی را برای ذوبی ها فراهم کند اما وی توسط مدافع حریف سرنگون شد.
دقیقه 38 – حمله دیگری از ذوبی ها می توانست برای این تیم گل به همراه داشته باشد اما توپ ارسالی ذوبی ها از جناح چپ در محوطه جریمه بنیادکاری ها به رجب زاده نرسید تا او بتواند دروازه این تیم را باز کند.
دقیقه 44 – اشتباه مدافعان ذوب آهن در یارگیری چیزی نمانده بود تا دروازه این تیم را در آخرین دقیقه وقت بازی باز کند اما ذوبی ها بسیار خوش شانس بودند که ضربه بهادر نسیم اف به طور خطرناکی از کنار دروازه مظاهری به بیرون رفت.
دقیقه 48 – اولین حمله در نیمه دوم توسط بنیادکار صورت گرفت و آنها پس از عبور از سمت راست دفاعی ذوبی ها به دروازه این تیم نزدیک شدند اما ضربه حریف به سختی توسط ذوبی ها دفع شد.
دقیقه 49 – شوموروف تازه به میدان آمده بازهم به مانند موقعیت قبلی از کنار وارد محوطه جریمه ذوبی ها شد و ضربه بسیار خطرناک خود را از فاصله کم به سمت دروازه این تیم زد اما واکنش به موقع مظاهری باعث ریباند توپ شد و ضربه برگشتی را نیز مظاهری با سیوی دیدنی به کرنر فرستاد.
دقیقه 51 – ضربه کرنر بنیادکاری ها با پاس فوق العاده بازیکن این تیم از قلب دفاع ذوبی ها روبرو شد و اما ضربه نهایی بهادر نسیم اف را بازهم مظاهری با واکنشی به موقع مهار کرد.
دقیقه 55 – موقعیت بادآورده ای که توسط مدافع حریف به رضایی داده شد با ضربه خطرناک این بازیکن مواجه شد اما شوت محکم کاوه از بالای دروازه حریف به بیرون رفت.
دقیقه 57 – حالا دیگر ذوبی ها توانستند حاکم میدان شوند و حمله سریع این تیم در حالی که رجب زاده را در موقعیت گلزنی قرارداد، سودی برای ذوبی ها نداشت و توپ این بازیکن نیز از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 61 – سانتر بلند بنیادکاری ها با ضربه سر زیبای شومورودوف مواجه شد که توپ را در جهت مخالف فرستاد اما مظاهری با یک سیو زیبا این توپ را هم مهار کرد.
دقیقه 62 – موقعیت مشکوک به خطای ذوبی ها که توسط داور متوقف نشد فرصت خوبی برای ایرانی ها بوجود آورد تا دروازه حریف را باز کنند اما ذوبی ها از این توپ سودی نبردند.
دقیقه 72 – حمله دیگری از بنیادکاری ها و پاس عرضی بازیکن تیم به زیبایی و با یک تکل به موقع توسط هادی محمدی قطع شد و به کرنر فرستاده شد.
دقیقه 74 – پاس دیگری از بنیادکاری ها با برخورد به بازیکن این تیم، کمی جلوتر از خط محوطه جریمه به شومورودوف رسید و او با ضربه خطرناک خود خطر دیگری روی دروازه ذوبی ها به وجود آوردند اما این توپ نیز به بیرون رفت.
دقیقه 76 – شکروف با شوت راه دور خود قصد بازکردن دروازه مظاهری را داشت اما این توپ از کنار دروازه وی به بیرون رفت.