اين سايت با کلیه امکانات و سورس برنامه با قیمت توافقی به فروش میرسد ، تلفن 09399991226 سعیدی
نسخه قابل چاپ خبر :::ایر آسیا یک هواپیمای دیگر را با 160 سرنشین گم کرد
   

صفحه در حال بارگذاري است ... لطفا شکيبا باشيد.

 

   
نسخه قابل چاپ خبر  شماره خبر:  62314   سايت ايران حال تاريخ انتشار خبر:    07/10/1393 
 
 ایر آسیا یک هواپیمای دیگر را با 160 سرنشین گم کرد
 
شبکه تلویزیونی پرس تی وی از ناپدید شدن یک هواپیمای مسافری خطوط ایر آسیا خبر داد.

بر اساس گزارشات هواپیمای پرواز شماره ۸۵۰۱ هواپیمایی ایر-آسیا که از اندونزی راهی سنگاپور بود، ناپدید شده است.

مقام‌های هواپیمایی ایر-آسیا گفته‌اند عملیات جست‌وجو برای یافتن هواپیما را آغاز می‌کنند.

خبرگزاری فرانسه  به نقل از هواپیمایی ایر-آسیا  اعلام کرد که در حال حاضر اطلاعات بیشتری در مورد مسافران و خدمه هواپیمای ناپدید شده در دست نیست، ولی در اولین وقت اطلاع‌رسانی خواهد شد.

پیشتر رسانه‌های اندونزی به نقل از یک مقام رسمی وزارت حمل و نقل این کشور اعلام کردند این هواپیما از شهر سورابایا در اندونزی راهی سنگاپور بود که ارتباطش با برج مراقبت قطع شده است.

"هادی مصطفی" یک مقام رسمی وزارت حمل و نقل اندونزی، گفته بود پرواز کیو زد ۸۵۰۱، در ساعت ۶:۱۷ بامداد روز یک‌شنبه، ارتباطش را با برج مراقبت جاکارتا از دست داده است.

این در حالیست که سخنگوی وزارت حمل و نقل اندونزی به خبرگزاری فرانسه گفته است که ارتباط هواپیما در ساعت ۷:۵۵ بامداد با جاکارتا قطع شده است.

 یک مقام رسمی دیگر اندونزی نوع هواپیما را ایرباس ۳۲۰ و شمار مسافران را ۱۵۵ نفر عنوان کرده است. هواپیما در مجموع شش خدمه داشته است. از میان مسافران ۱۶ نفر کودک و یک نفر خردسال است.

این هواپیما قرار بود ساعت ۸:۳۰ در سنگاپور به زمین بنشیند. هواپیمایی ایر-آسیا، یک شرکت هوایی ارائه‌کننده پروازهای ارزان قیمت خصوصی در مالزی است.

برخی رسانه ها اعلام کردند که گزارش‌های تایید نشده‌ای وجود دارد مبنی بر اینکه لاشه هواپیمای مالزیایی  در جزیره "بلیتونگ" اندونزی پیدا شده است. این در حالیست که هنوز مقامات رسمی این خبر را تایید نکرده‌اند. 

شبکه  المیادین گزارش داد: شرکت هواپیمایی ایرآسیا اعلام کرد هواپیمای ناپدید شده مالزیایی به علت نامناسب بودن شرایط جوی بین سنگاپور و اندونزی خواستار تغییر مسیر خود شده بود.

همچنین پایگاه لبنان 24 اعلام کرد که کره جنوبی وجود دست کم 3 نفر از شهروندانش را در هواپیمای مالزیایی ناپدید شده تأیید کرد.

شبکه روسیا الیوم نیز در خبری گزارش داد که رسانه‌های اندونزی اعلام کردند: سقوط هواپیمای مالزی به سبب بدی آب و هوا و یا تمام شدن سوخت هواپیما بوده است.

در همین حال خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد: سازمان ملی نجات و جستجوی اندونزی به صورت رسمی اعلام کرد که هواپیمای ناپدید شده مالزیایی در دریا سقوط کرده است.

همچنین خبرگزاری رویترز نیز به نقل از مدیر حمل و نقل هوایی در وزارت حمل و نقل اندونزی اعلام کرد که هواپیمای ایرآسیا مالزی درخواست پرواز در ارتفاع بالاتر را کرده بود. جاکو موریو آتموجو مدیر حمل ونقل هوایی وزارت حمل و نقل اندونزی در این باره گفت:این هواپیما در ارتفاع 32 هزار پایی درحال پرواز بود و درخواست کرده بود تا بدلیل افزایش ابرها به ارتفاع 38 هزار پایی برود.

شبکه روسیا الیوم نیز گزارش داد که "سوپریاندی مینگو" سخنگوی سازمان ملی امور اضطراری اندونزی اعلام کرد: این هواپیما که در نزدیکی جزیره "بلیتونگ" در اقیانوس آرام سقوط کرده، پس از اینکه با دست اندازهای شدید هوایی مواجه شده بود، سعی کرده بود تا مسیر خود را تغییر دهد.

شرکت هواپیمای مالزیایی ایرآسیا در بیانیه‌ای اعلام کرد: در میان مسافران هواپیما مفقود شده، یک فرانسوی، یک مالزیایی، یک سنگاپوری و 156 اندونزیایی حضور داشتند.