صفحه در حال بارگذاري است ... لطفا شکيبا باشيد.

 

   
نسخه قابل چاپ خبر  شماره خبر:  6101   سايت ايران حال تاريخ انتشار خبر:    19/06/1387 
 
 بسته‌هاي خالي، راز قاچاق 15كيلوطلا را فاش كرد
 
با دستگيري مالك يك مغازه فروش لوازم آرايشي، راز قاچاق محموله‌هاي بزرگ طلا به ايران فاش شد
راز اين قاچاقچي حرفه‌اي زماني فاش شد كه يكشنبه گذشته مرد ناشناسي با اداره آگاهي تهران تماس گرفت و ماموران را در جريان فعاليت غيرقانوني يك فروشنده لوازم آرايشي قرار داد.

در حالي كه اين مرد مدعي بود فروشنده مرموز با راه‌اندازي مغازه‌اي در بازار تهران، به جاي فروش لوازم آرايشي و بهداشتي، اقدام به قاچاق طلا و فروش آن در بازار ايران مي‌كند، تحقيقات پليسي براي كشف راز اين پرونده آغاز شد.

كارآگاهان در نخستين اقدام به شناسايي مغازه اين مرد پرداختند و آنجا را به‌صورت نامحسوس زير نظر گرفتند.

وقتي در بررسي‌هاي محلي مشخص شد فروشنده لوازم آرايشي در انبار مغازه‌‌اش، طلاي قاچاق نگهداري مي‌كند بازپرس دادسراي ناحيه 24 دستور بازداشت وي را صادر كرد و ماموران اين محل را به محاصره خود درآوردند.

با دستگيري مالك مغازه‌، در حالي كه وي قصد داشت با اظهارات ضد‌و نقيض ماموران پليس را گمراه كند، كارآگاهان قدم به انبار مغازه او گذاشتند و در آنجا با محموله 2كيلويي طلاي خارجي كه فاقد هرگونه اسناد و مدارك گمركي بود، مواجه شدند.

سرهنگ عباسعلي محمديان رئيس پليس آگاهي پايتخت با اعلام اين خبر گفت: متهم پس از دستگيري به اداره پليس منتقل و در جريان بازجويي‌ها مدعي شد كه از يك سال قبل دست به قاچاق طلاي خارجي به ايران مي‌زده است.

وي ادامه داد: بررسي‌ها نشان مي‌دهد اين متهم، طلا‌هاي خارجي را از طريق مرزهاي غربي وارد كشور كرده و بعد از انتقال به زيرزمين مغازه‌اش در آنجا مخفي مي‌كرد تا در فرصتي مناسب با شناسايي مشتريان، آنها را به فروش برساند.

رئيس پليس آگاهي پايتخت خاطرنشان كرد: وسايل ويژه حمل طلا كه در انبار مغازه اين مرد كشف شده حاكي از آن است كه بيش از 15 كيلوگرم طلاي قاچاق وارد اين انبار شده و بعد به مرور زمان از سوي مرد مغازه‌دار فروخته شده است.

وي با بيان اينكه قانون براي طلاهاي فروخته شده نيز جريمه درنظر مي‌گيرد، افزود: تخلف صنفي اين متهم از طريق مراجع ذيربط مورد رسيدگي قرار خواهد گرفت و تحقيقات پليسي درخصوص ساير تخلفات و شناسايي همدستان وي ادامه دارد.