اين سايت با کلیه امکانات و سورس برنامه با قیمت توافقی به فروش میرسد ، تلفن 09399991226 سعیدی
نسخه قابل چاپ خبر :::محکومیت گوگل به علت فروش بازی و اعتبار به کودکان
   

صفحه در حال بارگذاري است ... لطفا شکيبا باشيد.

 

   
نسخه قابل چاپ خبر  شماره خبر:  49354   سايت ايران حال تاريخ انتشار خبر:    21/12/1392 
 
 محکومیت گوگل به علت فروش بازی و اعتبار به کودکان
 
fiogf49gjkf0dبه گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از سلولار، بنا به ادعای این شرکت، گوگل برای تشخیص سن افراد در هنگام خرید سیاست‌های مناسبی اتخاذ نکرده است، به گونه‌ای که اطفال نیز می‌توانند با استفاده از برخی شرایط از حساب کاربری والدین خود و بدون نیاز به ارائه سن خود از تارنماهای این شرکت اقدام به خرید بازی ، واحد پول درون بازی‌ها و یا هر نرم افزار دیگری کنند.

اگرچه گوگل در ابتدا و پیش از خرید از کاربران حساب کاربری و رمز عبور آنها را درخواست می‌کند تا از این طریق بتواند سن آنها را نیز تشخیص دهد و پس از آن به آنها اجازه خریداری نرم افزار مورد نظر را بدهد، اما تا 30 دقیقه پس از ورود اطلاعات کاربری، شخص دیگری می‌تواند با استفاده از همان دستگاه و بدون نیاز به تأیید دوباره اطلاعات حساب کاربری و بدون نیاز به رمز عبور اقدام به خرید مجدد کند.

این بدان معناست که در صورت ورود اطلاعات کاربری توسط والدین، کودکان تا 30 دقیقه می‌توانند بدون اطلاع آنها اقدام به خرید کرده و هزینه خرید آنها از حساب والدین کسر می‌شود.

پیش‌تر اپل نیز به دلیل مشابهی 32.5 میلیون دلار جریمه پرداخت کرده است. پس از این جریمه اپل مجبور شد، تا با تغییر روند خرید خود، برای هر بار خرید از کاربر اطلاعات حساب وی را درخواست کند.

بنا به گفته یکی از وکلای این شرکت حقوقی، این اقدام گوگل کاملا آگاهانه بوده و این شرکت با قراردادن این راه برای کودکان امکان خرید پول درون بازی ها را برای کودکان فراهم کرده است.

به اعتقاد وی گوگل کاملا از موضوع اپل آگاه بوده است و باید اقدام مشابه اپل را اتخاذ کند.