اين سايت با کلیه امکانات و سورس برنامه با قیمت توافقی به فروش میرسد ، تلفن 09399991226 سعیدی
نسخه قابل چاپ خبر :::اتمام حجت بانک مرکزی با مردم!
   

صفحه در حال بارگذاري است ... لطفا شکيبا باشيد.

 

   
نسخه قابل چاپ خبر  شماره خبر:  48514   سايت ايران حال تاريخ انتشار خبر:    21/10/1392 
 
 اتمام حجت بانک مرکزی با مردم!
 
این اقدام بانک مرکزی افزون بر شوک به مردم و بی اعتمادی آنان به نظام بانکی باعث شد تا شمار زیادی از شهروندان با مراجعه به این بانکها و مؤسسات، خواستار دریافت سپرده خود شوند.

اما افکار عمومی از بانک مرکزی این پرسش را مطرح می‌کنند، اگر این بانکها تشریفات اداری اخذ مجوز را طی نکرده بودند، چرا نام آنها در فهرست ثبت شده‌ها بود؟ آنان می‌پرسند آیا بانک مرکزی در حال حاضر ابزار دیگری ندارد که ابتدا به مدیریت بانک هشدار دهد و بعد به جامعه شوک وارد کند؟

اما در حالی که نام تعدادی از بانکها و مؤسسات اعتباری از سایت بانک مرکزی حذف شده است، معاون نظارتی بانک مرکزی حجت را بر مردم تمام کرده و عنوان کرد که اسامی مؤسسات مجازی که قاعده‌ای بر کار آنها استوار است، در سایت بانک مرکزی وجود دارد و مردم باید بدانند که اگر مؤسسه غیر مجازی را انتخاب کرده و وجوه خود را در این موسسات سپرده‌گذاری کنند، مسؤولیت با خودشان است و دولت، بانک مرکزی و هیچ یک از مقامهای کشوری در این زمینه هیچ کمکی نخواهند کرد.

حمید تهران فر با اشاره به اینکه در این زمینه به تعدادی از مؤسسات اخطار داده شده است، اضافه کرد: تعدادی از اخطارها در دولت پیشین ابلاغ شده بود و ما نیز به تعدادی از مؤسسات اخطار داده بودیم و حجت تمام است و مسؤولیت هر گونه مشکل در این زمینه برعهده خود مردم است. معاون نظارتی بانک مرکزی در گفت‌وگوی خود با خبرنگاران در عین حال از ارایه 50 درخواست جدید برای تاسیس بانک خصوصی خبر داد .سلب مسؤولیت بانک مرکزی در برابر سپرده های مردم در حالی مطرح می‌شود که این بانک پاسخ درستی در بر ابر این پرسش مردم که چرا پیش از افتتاح و تأسیس این بانک و مؤسسات از شکل گیری آنها جلوگیری نکرده و اکنون که هزاران شعبه از این نهادهای مالی ایجاد شده، به فکر ساماندهی افتاده است؟