اين سايت با کلیه امکانات و سورس برنامه با قیمت توافقی به فروش میرسد ، تلفن 09399991226 سعیدی
نسخه قابل چاپ خبر :::ظاهر ویندوز 8 کاملا تغییر می‌کند +عکس
   

صفحه در حال بارگذاري است ... لطفا شکيبا باشيد.

 

   
نسخه قابل چاپ خبر  شماره خبر:  23120   سايت ايران حال تاريخ انتشار خبر:    21/04/1391 
 
 ظاهر ویندوز 8 کاملا تغییر می‌کند +عکس
 
fiogf49gjkf0d
مایکروسافت در نسخه جدید سیستم عامل خود که قرار است آن را با عنوان ویندوز 8 در ماه اکتبر ارائه کند بسیاری از مولفه های اصلی خود چون «منو شروع» و صفحه دسک تاپ که سالها با این سیستم عامل همراه بوده است را حذف کرده است.

به گزارش مهر، در سیستم عامل جدید شرکت نرم افزاری مایکروسافت به جای منو شروع و دسک تاپ، برنامه های اجرایی، ویجت‌ها و هشدارهای به روز شدن شبکه های اجتماعی در قالب مستطیل‌های رنگی قرار گرفته است.

همه چیز در ویندوز جدید به صورت لمسی صورت می گیرد و کاربر می تواند صفحات را پشت سر هم ورق بزند تا به مستطیل‌های بیشتری دست یابد.

مایکروسافت در نظر دارد نسخه جدید ویندوز را برای بهترین زمان بازار عرضه کند و تاریخ آن را ماه اکتبر اعلام کرده است.

ممکن است برخی از طرفداران ویندوز از شکل سیستم عامل جدید ناامید شوند اما مایکروسافت این تغییر را برای همگام شدن با تغییرات جدید در پیش گرفته است.نسخه جدید ویندوز با تمام نسخه های قبلی متفاوت استفروشگاه جدید ویندوز با گرفتن ایده از فروشگاه های برنامه های اجرایی اندروید و اپل عرضه شده و کاربر می تواند با حرکت بین صفحات از امکانات بیشتر برخوردار شود


نسخه های جدید ویندوز هر سه سال یکبار عرضه می شوند اما این نسخه به روز شده افراد بسیاری را در انتظار نگاه داشته چرا که پس از سال 1995 این نخستین نسخه از ویندوز است که با تغییرات کلی ارائه می شود.

شرکت مایکروسافت مستقر در واشنگتن، آمریکا سیستم عامل ویندوز را برای اجرا در کامپیوترهای شخصی و کامپوترتبلت‌های لمسی طراحی کرده است.

طرفداران ویژگی دسک تاپ در نسخه جدید ویندوز ممکن است نسبت به فقدان آن در سیستم عامل جدی افسوس بخورند؛ اما مسأله اصلی اینجاست که این سیستم عامل لمسی چگونه در کامپیوترهای قدیمی که صفحات نمایش غیر لمسی دارند کار می کنند.

منتقدان همچنین نسبت به این مسئله که آیا ویژگی لمسی جایگزن صفحه کلید یا موس شده پرسشهایی را مطرح کرده اند.

نکته جالب اینجاست افراد که به رویکرد قبلی علاقه دارند هنوز می کنند به دسکتاپ خود را در دسترس قرار دهند اما دسکتاپ ویندوز جدید بیشتر شبیه یک برنامه است، همانطور که آفیس یا فتوشاپ نیز یک برنامه هستند.

این درحالی است که با محبوب شدن بازار تبلتهای اپل و اندروید مایکروسافت اندکی از ارائه آخرین سیستم عامل خود نگران است چرا که بازار شرکتهای گوگل و اپل و همچنین سایر شرکتها از مایکروسافت پیشی گرفته اند.

ویندوز 8 یک تحول کامل است. مفهوم هسته ای ویندوز برای اولین بار طی 20 سال گذشته تغییر کرده است و این تغییر به قدری قابل توجه بوده که اکنون ویژگی لمسی را دربر می گیرد.

میانجی کاربردی مترو جایگزین منو شروع و دسکتاپ شده است و کاربر می تواند با استفاده از مستطیل‌های رنگی چون ویندوز موبایل 7 و تبلت سرفیس مایکروسافت از برنامه های خود استفاده کند.

کاربرانی که سیستم عامل خود را از ویندوز 7 به ویندوز 8 ارتقا دهند می‌توانند تنظیمات، برنامه ها و فایل‌های خود را حفظ کنند اما کاربران سیستم عامل‌های قدیمی‌تر چون ویستا و XP با هشدار از بین رفتن برنامه‌ها رو به رو می شوند.