اين سايت با کلیه امکانات و سورس برنامه با قیمت توافقی به فروش میرسد ، تلفن 09399991226 سعیدی
نسخه قابل چاپ خبر :::آغاز توليد رايانه‌هاي ارزان‌قيمت گروه يك لپ‌تاپ به‌ازاي هر كودك
   

صفحه در حال بارگذاري است ... لطفا شکيبا باشيد.

 

   
نسخه قابل چاپ خبر  شماره خبر:  1767   سايت ايران حال تاريخ انتشار خبر:    16/08/1386 
 
 آغاز توليد رايانه‌هاي ارزان‌قيمت گروه يك لپ‌تاپ به‌ازاي هر كودك
 
fiogf49gjkf0d
به گزارش سرويس فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، آغاز توليد لپ‌تاپ‌هاي ارزان قيمت نقطه عطفي است كه مي‌تواند صنعت رايانه‌هاي شخصي را با هدايت آن به سوي توليد لپ‌تاپ‌هاي ارزان قيمت متحول كند.

بنياد يك لپ‌تاپ به ازاي هر كودك (OLPC) كه در سال 2005 از سوي نيكولاس نگروپونته، بنيانگذار موسسه فن‌آوري ماساچوست، آغاز به كار كرد اعلام كرد: شركت تايواني كوانتا كاميوتر توليد انبوه اولين لپ‌تاپ‌هاي XO سبز و سفيد رنگ را دركارخانه‌اي در چانگ شوي چين آغاز كرده است.

اين گروه پيش از اين از دريافت سفارش خريد لپ‌تاپ‌هاي XO از سوي كشورهاي اروگوئه و مغولستان خبر داده بود و قصد دارد كه از طريق يك برنامه خيريه‌ با پرداخت 399 دلار به كانادايي‌ها و آمريكايي‌هايي كه هزينه خريد يك رايانه را براي كودكان در كشورهاي در حال توسعه تامين كنند، لپ تاپ عرضه كند.

لپ‌تاپ XO كه با نرم‌افزار آزاد لينوكس كار مي‌كند، پيش از اين تاثير قابل توجهي بر روي صنعت رايانه شخصي داشته است و به گفته‌ي تحليلگران تبليغات صورت گرفته از سوي نگروپونته همراه با وجود نگراني از اين كه لپ‌تاپ اين بنياد ممكن است بازار محصولات تجاري را تصاحب كند، شركت‌هايي چون اينتل و مايكروسافت را به افزايش سرمايه‌گذاري در كشورهاي در حال توسعه برانگيخته است.