اين سايت با کلیه امکانات و سورس برنامه با قیمت توافقی به فروش میرسد ، تلفن 09399991226 سعیدی
نسخه قابل چاپ خبر :::صندلی که شما را به زور از جایتان بلند می‌کند!(+عکس)
   

صفحه در حال بارگذاري است ... لطفا شکيبا باشيد.

 

   
نسخه قابل چاپ خبر  شماره خبر:  15915   سايت ايران حال تاريخ انتشار خبر:    18/07/1389 
 
 صندلی که شما را به زور از جایتان بلند می‌کند!(+عکس)
 
fiogf49gjkf0d
این صندلی هوشمند که Intelli Chair نام دارد، منطبق با حالت نادرست و طولانی مدت نشستن بر روی آن یک پیام صوتی را به اطلاع فرد می‌رساند که می‌تواند نسخه دیجیتالی همان سرزنشهای قدیمی مادرها باشد.

این صندلی زمانی که فرد برای ساعتهای طولانی در وضعیتی غیرعادی و نامناسب بر روی آن نشسته باشد شروع به حرف زدن می‌کند و آنقدر به حرف زدن ادامه می‌دهد تا فرد موقعیت نشستن خود را اصلاح کند.


این صندلی هوشمند ثمره سالها تحقیقات در عرصه «فن ترجمه اطلاعات رایانه‌ای به سیگنالهای صوتی» است.

صدایی که از صندلی شنیده می‌شود به فرد اطلاع می‌دهد که اکنون باید موقعیت خود را تغییر دهد و یا حتی بلند شود، کمی بدن خود را کش بدهد، دو قدم راه برود و یا غذای مختصری بخورد.

چهار حسگری که روی نشیمن و چهار حسگر دیگر که روی پشتی صندلی قرار گرفته‌اند، این صندلی را هوشمند کرده‌اند؛ به طوری که می‌تواند بهترین زمان و موقعیت نشستن را ارزیابی کرده و سپس از راه بلوتوث این اطلاعات را به رایانه منتقل کنند. به محض پردازش این اطلاعات در رایانه، صندلی پیام صوتی خود را منتقل می‌کند.

براساس گزارش کورییره دلا سرا، این صندلی می‌تواند در ادارات و در کلاسهای درس کاربرد داشته باشد شاید در آینده به جای ناظم مدرسه، این صندلی هوشمند تشخیص دهد که زنگ تفریح باید زده شود.