اين سايت با کلیه امکانات و سورس برنامه با قیمت توافقی به فروش میرسد ، تلفن 09399991226 سعیدی
نسخه قابل چاپ خبر :::افزايش حقوق بازنشستگان تامين اجتماعي
   

صفحه در حال بارگذاري است ... لطفا شکيبا باشيد.

 

   
نسخه قابل چاپ خبر  شماره خبر:  13270   سايت ايران حال تاريخ انتشار خبر:    02/02/1389 
 
 افزايش حقوق بازنشستگان تامين اجتماعي
 
مديرعامل سازمان تأمين اجتماعي با تاكيد بر افزايش حقوق بازنشستگان بر اساس نرخ تورم گفت:اگر منابع لازم تأمين شود حقوق بازنشستگان را بيشتر از نرخ تورم پرداخت مي‌كنيم.

علي ذبيحي در گفتگو اظهار داشت: با همت و تلاش همكاران در سال 88 و با اجراي تعهداتي كه سازمان تأمين اجتماعي به طرف‌هاي قردادي در حوزه‌هاي مختلف درمان ، بيمه و بازنشستگي داشت و علي‌رغم حاد بودن وضعيت سازمان، سال 88 را به خوبي پشت سر گذاشتيم.

وي با بيان اينكه طراز سازمان مثبت است ، افزود: سازمان تأمين اجتماعي در سال 87 هزار ميليارد تومان كسري بودجه داشت كه تا پايان سال 88 اين كسري را به 200 ميليارد تومان كاهش داد.

ذبيحي در خصوص آخرين ميزان بدهي تأمين اجتماعي به بيمارستان‌ها و مراكز درماني خاطرنشان كرد: بدهي سازمان به بيمارستان‌ها و مراكز درماني امري طبيعي و مستمر است چرا كه به هر ميزان كه اين بدهي پرداخت مي‌شود ، به نسبت آن بيمه‌شدگان از خدمات بهره‌مند شده و باز هم بدهي ايجاد مي‌شود لذا هميشه فاصله بدهي به بيمارستان‌ها و مراكز درماني وجود دارد.

وي در ادامه بيان داشت: سال گذشته به دليل پرداخت‌هايي كه در همطرازي حقوق بازنشستگان وجود داشت، افزايش هزينه‌هاي درماني در اثر افزايش تعرفه‌ها به حدود 25 درصد و مراجعات فراوان به بيمارستان‌هاي تأمين اجتماعي، باعث شد كه در پرداخت‌ها و تهيه منابع مالي مشكل داشته باشيم.

مديرعامل سازمان تأمين اجتماعي با اشاره به اينكه 160ميليارد تومان از بدهي تأمين اجتماعي به مراكز درماني در اواسط فروردين سال‌جاري پرداخت شده است ، اظهار داشت: طي امروز و فردا چند ميليارد تومان ديگر از اين بدهي نيز پرداخت مي‌شود.

ذبيحي با اشاره به اينكه بدهي تأمين اجتماعي به مراكز درماني 350 ميليارد تومان است، گفت: تعويق در پرداخت بدهي تأمين اجتماعي به مراكز درماني 4 ماه است و تأخير در تحويل نسخ به اسناد پزشكي تأمين اجتماعي موجب تعويق در پرداخت بدهي اين سازمان به مراكز درماني شده است.

وي با اشاره به اينكه پرداخت طلب دولت به سازمان تأمين اجتماعي مي‌تواند مؤثر باشد، گفت: زماني كه وضعيت درآمد سازمان در گذشته بهتر بود، اين پرداخت‌ها مؤثر نبود ولي در سال‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هاي اخير كه درآمدهاي سازمان نسبت به هزينه‌هايش برابر شده، طبيعي است كه اگر دولت بخشي از طلب‌ها را بدهد سازمان نيز مي‌تواند به تعهدات خود بهتر عمل كند.

مدير عامل سازمان تأمين اجتماعي يادآور شد: مبلغ 2 هزار و 500 ميليارد تومان بابت معوقه‌هاي دولت به چندين مجموعه از جمله سازمان تأمين اجتماعي در نظر گرفته شده است كه معلوم نيست سهم تأمين اجتماعي از اين مبلغ چقدر است.

بودجه 89 سازمان تأمين اجتماعي 14 هزار ميليارد تومان است

ذبيحي با اشاره به اينكه بودجه سال 89 سازمان تأمين اجتماعي 14 هزار ميليارد تومان است، بيان داشت: بودجه سال جاري به دليل تشكيل نشدن جلسات شوراي‌ عالي تأمين اجتماعي و طرح دوفوريتي كه توسط مجلس به تصويب رسيد، هنوز مصوب نشده است.

وي در خصوص نقش هيئت امنا در سازمان تأمين اجتماعي گفت:‌ بر اساس قانون جديد و ساختار نظام جامع رفاه و تأمين اجتماعي، هيئت امنا، جايگزين شوراي‌ عالي مي‌شود.

ذبيحي با اشاره به اينكه افزايش حقوق بازنشستگان هنوز مشخص نيست، تصريح كرد: حقوق فروردين بازنشستگان تأمين اجتماعي براساس يك دوازدهم بودجه سال قبل پرداخت مي‌شود.

مدير عامل سازمان تأمين اجتماعي در خصوص افزايش حقوق بازنشستگان تأمين اجتماعي اظهار داشت: افزايش حقوق بايد مراحل قانوني خود را طي كند و بعد از ابلاغ بودجه توسط دولت، در هيئت امنا و هيئت مديره به تصويب برسد.

وي در پاسخ به اين پرسش كه علت تغييرات متعدد در مديران سازمان تأمين اجتماعي چيست، گفت: تغييرات در مديريت‌هاي سازمان تأمين اجتماعي بر اساس اصل شايسته سالاري و تعهداتي است كه به بيمه شدگان داده‌ايم، موظف هستيم كه سازمان و فرايند كاركرد آن به‌گونه‌اي باشد كه به بهترين شرايط اداره شود.

مدير عامل سازمان تأمين اجتماعي يادآور شد: اگر مديري در تأمين اجتماعي مانع حركت رو به جلوي سازمان باشد طبيعي است كه نيروي جديد و پر انگيزه‌ و پركاري بياوريم.

ذبيحي در پاسخ به اين پرسش كه آيا در سازمان تأمين اجتماعي مي‌مانيد، اظهار داشت: بنده از ابتدا كه وارد سازمان تأمين اجتماعي شدم بر اساس تكليفي كه واگذار ‌شد در راستاي خدمت به مردم و نظام جمهوري اسلامي تلاش كردم.بنده سرباز جمهوري اسلامي هستم و برايم فرقي نمي‌كند كجا فعاليت كنم.

وي پرحاشيه بودن سازمان تأمين اجتماعي در سال‌هاي گذشته را به علت از بين رفتن منابع برخي از كاركنان اين سازمان دانست و گفت: خيلي‌هاي متوجه حساسيت سازمان تأمين اجتماعي نبودند و اظهارات غير كارشناسي كردند و احساس كردند كه اگر اين رويه بنده در سازمان تأمين اجتماعي در جهت جلوگيري از هزينه‌هاي زائد ادامه پيدا كند، آنها ديگري جايي نخواهند داشت.

ذبيحي بيان داشت: با توجه به قراردادهاي غير قانوني كه در مؤسسه عالي پژوهشي تأمين اجتماعي بسته مي‌شد اين مؤسسه را تعطيل كرديم و در صدد انعقاد قراردادهاي جديد با دانشگاه‌هاي بزرگ كشور هستيم تا بتوانيم كارهاي پژوهشي و آموزشي خود را با برون سپاري به دانشگاه‌ها انجام دهيم.

وي در خصوص هدفمند كردن يارانه‌ها در تأمين اجتماعي اظهار داشت: در صورتي كه دولت بخش قابل توجهي از يارانه‌ها را كه مي‌خواهد به صورت نقدي پرداخت كند از طريق حمايت‌هاي بيمه‌اي پرداخت كند در اين صورت نظام تأمين اجتماعي قوي‌تر مي‌شود.