اين سايت با کلیه امکانات و سورس برنامه با قیمت توافقی به فروش میرسد ، تلفن 09399991226 سعیدی
نسخه قابل چاپ خبر :::كلاهبرداري 20 ميلياردي زوج پزشك
   

صفحه در حال بارگذاري است ... لطفا شکيبا باشيد.

 

   
نسخه قابل چاپ خبر  شماره خبر:  10534   سايت ايران حال تاريخ انتشار خبر:    13/07/1388 
 
 كلاهبرداري 20 ميلياردي زوج پزشك
 
غروب يكي از روزهاي شهريور امسال پسر جواني كه مضطرب و نگران نشان مي‌داد، با‌حضور در شعبه دوم دادياري دادسراي جنايي تهران خطاب به‌قاضي سليماني، داديار شعبه دوم گفت، پدر و مادر او پزشك متخصص هستند و زماني كه در ساعت مقرر به خانه نيامده‌اند، به جستجوي آنها پرداخته، اما به نتيجه نرسيده است و در اين هنگام فردي با وي تماس گرفته و عنوان كرده كه والدين او را گروگان گرفته است و بابت آزادي آنها ، مبلغ 8 ميليارد تومان پول طلب كرده است.به دنبال اين شكايت، داديار جنايي دستور ويژه‌اي را براي پيگيري و تحقيق در اين زمينه صادر كرد و پرونده در دستور كار ماموران اداره 11 پليس آگاهي تهران قرار گرفت. با آغاز تحقيقات در اين زمينه، ماموران با سرنخ‌هايي كه در مرحله بعدي به‌دست آوردند، مخفيگاه آدم‌رباها در نياوران را شناسايي و با مجوز قضايي وارد اين محل شده و 6 نفر از كساني را كه در آنجا حضور داشتند، دستگير كردند و در بازرسي خانه، زوج پزشك را كه در يكي از اتاق‌ها زنداني شده بودند، نجات دادند.

با انتقال 6 متهم دستگير شده به دادسراي جنايي معلوم شد زوج پزشك از سرشاخه‌هاي يك شركت هرمي هستند كه پس از دريافت ميلياردها تومان وقتي سودي به زيرشاخه‌هاي خود پرداخت نكرده‌اند، از سوي افرادي كه در شركت هرمي سرمايه‌گذاري كرده‌اند، ربوده شده‌اند تا با تهديد، پول خود را پس بگيرند.

كلاهبرداري 20 ميليارد توماني

غلامرضا سليماني، داديار شعبه دوم دادسراي جنايي با اشاره به اين پرونده به «جام‌جم» گفت: پس از تحقيق از افراد دستگير شده و زوج پزشك، مشخص شد مالباختگان پيش از اين نيز در دادسراي رسيدگي به جرايم قاچاق كالا و ارز عليه زن و مرد پزشك شكايت كرده‌اند.

سليماني افزود: با دستور قضايي تحقيقات پليس آگاهي وارد مرحله تازه‌اي شد و مشخص گرديد در ميان اعضاي اين باند 2 زن خانه‌دار كه ميانگين سني آنها بيش از 70 سال است، حضور دارند كه به عنوان اعضاي اصلي محسوب مي‌شوند؛ به طوري كه در بررسي حساب‌هاي مالي آنها معلوم شد هر كدام از آنها نزديك به يك ميليارد تومان در حساب بانكي خود پول دارند و ميزان پول دريافتي از مردم پس از جمع‌بندي اطلاعات به 20 ميليارد تومان رسيد.

داديار جنايي اظهار كرد: پس از جمع‌بندي اطلاعات 6 عضو ديگر اين باند نيز يكي پس از ديگري دستگير شدند و با توجه به صدور قرار سنگين براي زوج پزشك، آنها پس از آزادي تا پايان تحقيقات قضايي به يكباره از كشور متواري شدند.

پرونده در پليس بين‌الملل

قاضي جنايي افزود: با فرار زوج پزشك از كشور، دستور قضايي براي دستگيري و بازگرداندن آنها به كشور به پليس بين‌الملل صادر شد كه در اين خصوص تحقيقات با جديت ادامه دارد.

وي اضافه كرد: اين زوج پزشك با همدستي ديگر اعضاي باند با جلب اعتماد افرادي كه با آنها در ارتباط بودند، موفق به اين كلاهبرداري بزرگ شده‌اند كه بررسي‌هاي بعدي معلوم كرد در ميان مالباختگان تعدادي ورزشكار و هنرپيشه نيز وجود دارند كه فريب خورده‌اند.

سليماني تاكيد كرد: با توجه به فعاليت غيرقانوني شركت‌هاي هرمي كه با هدف ضربه زدن به اقتصاد كشور در چند سال گذشته راه‌اندازي شده است، برخورد با اين قبيل شركت‌ها و سرشاخه‌ها در مراجع مختلف قضايي با جديت ادامه دارد.