صفحه در حال بارگذاري است ... لطفا شکيبا باشيد.

 

   
نسخه قابل چاپ خبر  شماره خبر:  7255   سايت ايران حال تاريخ انتشار خبر:    09/10/1387 
 
 مصرف سيب ، چربي خون را پايين مي‌آورد
 
يك كارشناس ارشد علوم تغذيه، فعاليت آنتي‌اكسيداني پوست سيب را بسته به نوع تركيبات فنوليك و فلاونوئيدهاي موجود در آن چند برابر خود سيب عنوان و اظهار كرد: مصرف سيب كامل همراه با پوست در پايين آوردن چربي خون موثرتر است.

لادن صديقيان به نقش كليدي سيب در كاهش خطر بيماري‌هاي مزمن‌، اين ميوه‌ را در معالجه‌ چاقي، امراض مفاصل، كاهش حرارت بدن و برطرف كردن تب موثر ارزيابي كرد و گفت: مصرف سيب خام به صورت رنده شده، نتايج خوبي در معالجه‌ اسهال كودكان در پي خواهد داشت.
وي مصرف مداوم سيب را در كاهش چربي‌هايي نظير تري‌گليسيريد و كلسترول موثر ارزيابي كرد و ادامه داد: سيب مانع سوء هاضمه شده و اعمال معده را منظم مي‌كند.

صديقيان افزود: علاوه بر تمامي خواص ذكر شده، سيب سرخ شيرين در پاك كردن سموم بدن موثر است. به علت داشتن مواد قليايي، اسيد اوريك را حل و ترشحات غدد بزاق و معده را مساعد و متعادل مي‌سازد.اين مقام مسوول با تاكيد بر مصرف متعادل سيب گفت: مصرف اين ميوه تا 3 عدد در روز، در كنار رعايت نكات تغذيه‌اي در خصوص ساير مواد غذايي، طي چند‌هفته تاثيرات مطلوبي بر شاخص‌هاي چربي پلاسما مي‌گذارد.

صديقيان خاطرنشان كرد: اگر چه مصرف متعادل سيب در هيچ بيماري به طور صريح منع نشده، ليكن در افراد مبتلا به ناراحتي‌هاي گوارش نظير زخم معده و اثني‌عشر بهتر است به طور موقت از سيب خام كمتر استفاده شود.

اين كارشناس ارشد تغذيه ضمن توصيه به مصرف سيب به صورت خام و تازه، تصريح كرد: پختن سيب جهت مصارف مختلف يا استفاده از آب آن منجر به از بين رفتن تمام يا بخشي از خواص اين ميوه از جمله ويتامين‌ها و املاح بويژه پتاسيم موجود در آن مي‌شود.

صديقيان با تاكيد بر مصرف تمام ‌ميوه‌ها و سبزيجات بلافاصله پس از پوست كندن يا قطعه قطعه كردن، افزود: هر چه سطح و مدت زمان تماس ميوه‌ها با هوا بيشتر باشد، بخش بيشتري از ويتامين‌هاي موجود در آنها با اكسيژن هوا تركيب و خاصيت خود را از دست خواهند داد.