صفحه در حال بارگذاري است ... لطفا شکيبا باشيد.

 

   
نسخه قابل چاپ خبر  شماره خبر:  47621   سايت ايران حال تاريخ انتشار خبر:    23/07/1392 
 
 اگر خروپف می کنید بخوانید
 
fiogf49gjkf0d
اگر خروپف می کنید این مطلب را از دست ندهید جلوگیری از خروپف اغلب آسان است و به شما و اطرافیانتان کمک می کند خواب بهتری داشته باشید. اگر در خانه فقط شما عادت به خروپف دارید، پس احتمالاً از همه اطرافینتان بیشتر می خوابید. راهکارهای زیر را امتحان کنید تا اطرافیانتان هم ...

جلوگیری از خروپف اغلب آسان است و به شما و اطرافیانتان کمک می کند خواب بهتری داشته باشید.

اگر در خانه فقط شما عادت به خروپف دارید، پس احتمالاً از همه اطرافینتان بیشتر می خوابید. راهکارهای زیر را امتحان کنید تا اطرافیانتان هم بتوانند کمی در آرامش بخوابند. تغییر وضع خوابیدن یا استفاده از ابزارهای دهانی ضد خروپف می تواند موثر باشد اما برای خیلی ها کار از این حرفها گذشته است. خیلی وقت ها کم کردن وزن چاره کار است.

کمی وزن کم کنید
محققان به این نتیجه رسیده اند که افراد چاق و افرادی که کمی اضافه وزن دارند بیش از دیگران خروپف می کنند. این افراد همچنین دچار مشکلات دیگری ا جمله بی خوابی های مزمن یا به خواب های خیلی سنگین می شوند. کم کردن وزن و رسیدن به اندازه ایده آل می تواند از صدای های ناهنجار شبانگاهی که از گلوی شما خارج می شود بکاهد.

بینی خود را خالی کنید
قبل از اینکه بخوابید حتما بینی خود را خالی کنید. دلیل اصلی نفس کشیدن از راه دهان را می توان بسته بودن راه های بینی گفت چرا که باعث می شود تا به سخت ترین راه ممکن مجبور به نفس کشیدن شوید. در هنگام خواب نیز یک دستمال کاغذی در نزدیک خودتان داشته باشید تا هر از چند گاهی در صورت بسته شدن بینی آن را خالی کنید.

هوای خانه را مرطوب کنید
این روزها در فصل زمستان هوای خانه ها بسیار خشک و گرم است. خشک بودن هوای تنفسی یکی از دلایل به وجود آمدن خروپف است که باید آن را جدی بگیرید. بهترین راه برای از بین بردن این مشکل استفاده از دستگاه های مرطوب کننده ها است و یا آب را بر روی گاز بگذارید تا به مرور بخار شود.

نفس عمیق بکشید
در طول روز سعی کنید نفس عمیق بکشید. نیازی نیست هر لحظه این کار را انجام دهید. به طور کلی ۲۰ دقیقه نفس عمیق کشیدن در طول روز باعث می شود حجم شش های شما افزایش پیدا کند و نفس کشیدن شما بسیار آسان تر خواهد شد.

از قطره مخصوص بینی استفاده کنید
ستفاده از قطره بینی "آسونور” علت اصلی خروپف را بر طرف می کند

این بدان معناست که دیواره ی آن را لغزنده و نرم می کند که تنفس مختل نمی شود و ماهیچه های گلو را تا حدی سفت و منقبض می کند و صبح هنگام دهان شماخشک نخواهد شد.

توجه : اگر خروپف می کنید و دارای شرایط زیر هستید حتما با پزشک مشورت کنید:
وقتی از خواب بیدار می‌شوید، احساس سرحالی نمی‌کنید

در طول روز خسته هستید

در حالی از خواب می پریدکه احساس خفگی می کنید

خروپف شما دیگران را کلافه کرده‌است

با سر درد از خواب بیدار می شوید

در حال اضافه کردن وزن هستید

نمی‌توانید تمرکز کنید و یا مسائل را به خاطر بسپارید

اطرافیان‌تان متوجه شوند که برای چند ثانیه نمی توانید نفس بکشید

زنانی که هنگام بارداری خروپف می کنند فرزندان خود را در خطر کمبود اکسیژن قرار می دهند. اگر شما این نشانه ها را دارید حتما با پزشک خود موضوع را در میان بگذارید.

منبع: ابرتازه ها