صفحه در حال بارگذاري است ... لطفا شکيبا باشيد.

 

   
نسخه قابل چاپ خبر  شماره خبر:  24474   سايت ايران حال تاريخ انتشار خبر:    09/08/1391 
 
 معجزه سرکه در تمیز کردن خانه
 
برای داشتن خانه ای تمیز و مرتب لازم نیست در فکر خریداری وسایل جدید باشید. با کمی دقت در نظافت و تمیزکاری می توانید از همان وسایل قدیمی استفاده کنید.

* برای برق انداختن و تمیز کردن وسایل، دو قاشق غذاخوری روغن نباتی و 4 قاشق غذاخوری سرکه سفید را در 4 لیوان آب مخلوط کنید و تمامی وسایل چوبی را با آن تمیز کنید تا براق شود.سپس آنها را با پارچه خشک و تمیز کنید.

* برای برق انداختن استیل، پارچه آغشته به سرکه سفید به کار ببرید.تنها کافی است تا مقداری سرکه را با آب مخلوط کنید و آن را روی شیرآلات خود بکشید تا مثل روز اول براق شوند.

* جرم بین کاشی های حمام را با استفاده از مسواک آغشته شده به سرکه سفید از بین ببرید. 8البته برای اینکه به بالاترین سطح تمیزی برسید نیاز است تا زحمت بیشتری بکشید و با یکبار انجام دادن این کار کاشی ها کامل تمیز نخواهند شد.

*برای ضدعفونی کردن و از بین بردن جرم لکه های قهوه ای روی دستشویی و حمام سرکه سفید بریزید و بگذارید چند ساعت بماند.

* شیرآب از جنس کروم، گیره حوله، آینه حمام و دست گیره ها را با پارچه نم شده با سرکه سفید تمیز کنید.

* برای تمیز کردن و از بین بردن جرم، باکتری، خمیردندان خشک شده از جا مسواکی، از گوش پاک کن آغشته به سرکه سفید استفاده کنید.

* افزودن یک لیوان سرکه سفید در آخرین مرحله شست و شوی لباس هر نوع باکتری را از بین خواهد برد. البته توجه داشته باشید که این میزان زیاد نشود تا به لباسان شما نیز آسیب واردنشود.

* سرکه سفید باعث نرمی و خوش بویی لباس ها می شود. لباس های سفید را براق خواهد کرد. مانع ایجاد الکتریسیته در لباس ها می شود. رنگ لباس هایی که به تازگی رنگ شده است را ثابت می کند.

* برای از بین بردن لایه ‌های رسوب از روی دوش، کمی سرکه به آن بمالید و با برس تمیز کنید. البته استفاده از آب گرم نیز می تواند به شما در داشتن یک دوش تمیز کمک کند. این باعث می شود تا استحمامی تمیزتر داشته باشید.

*یکی از بهترین موارد استفاده از سرکه در شستشوی ظروف چرب است. ۲ قاشق غذاخوری سرکه را به کمی مایع ظرف شویی اضافه کنید تا قدرت تمیزکنندگی آن افزایش یابد.

*پنجره های کثیف خانه همیشه مشکل خانم های خانه دار بوده است چرا که به درستی پاک و تمیز نمی شوند. مخلوطی از ۵۰ درصد سرکه و ۵۰ درصد آب برای تمیز کردن پنجره ‌ها مناسب است