صفحه در حال بارگذاري است ... لطفا شکيبا باشيد.

 

   
نسخه قابل چاپ خبر  شماره خبر:  19387   سايت ايران حال تاريخ انتشار خبر:    01/05/1390 
 
 سه نکته برای یک بارداری سالم
 
fiogf49gjkf0d
سلامت نیوز : بارداری یکی از مهمترین و شادترین دوره در زندگی زنان است.و با نگه داری و مراقبت لازم می تواند هر دوی شما را سالم نگه دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل زا پایگاه اینترنتی نیوز هلث در این مقاله به سه روش در ارتباط با مواد غذایی ،نوشیدنی و ورزش است که به شما کمک می کند در تمام طول دوران حاملگی سلامتی خود را حفظ کنید.

1.خوردن غذاهای متعادل:
شاید هم شنیده باشید که زنان باردار باید برای 2 نفر غذا بخورند که در واقع این درست نیست.شما باید در دوران حاملگی یک رژیم غذایی متعادل و سالم داشته باشید.یعنی مقدار زیادی میوه و سبزیجات که ارائه دهنده ی ویتامین ها و مواد معدنی یا نان و برنج و ماکارونی و که منابع کربوهیدرات هستند و ماهی و گوشت وتخم مرغ، آجیل ولبنیات که غنی از پروتئین هستند در برنامه ی غذایی روزانه خود داشته باشید.

2.اجتناب از مصرف الکل و کافئین:
از نظر علمی ثابت شده که الکل جنین را تحت تاثیر قرار داد و مشکلات جدی برای نوزاد بوجود می آورد .قهوه و چای نوشابه هم می تواند اثرات منفی بر روی جنین داشته باشد .نوشابه خطر تولد نوزاد و با وزن کم را افزایش می دهد. توصیه می شود که مصرف این مواد غذایی را به حاقل برسانید.

3.ورزش منظم:
تمرین ورزشی فواید زیادی دارند.شما با ورزش قویتر و با استقامت تر می شوید.ورزش علاوه بر اینکه به زایمان آسانتر کمک می کند و می تواند به مدیریت استرس کمک کند.در صورتی که در طول بارداری ورزش می کنید بعد از زایمان اندامتان بهتر و زودتر به حالت قبلی بر می گردد.
زنان باردار باید ورزش های ملایم نظیر یوگا،پیاده روی ،شنا... را در برنامه ی روزانه خود قرار دهند.