صفحه در حال بارگذاري است ... لطفا شکيبا باشيد.

 

   
نسخه قابل چاپ خبر  شماره خبر:  13083   سايت ايران حال تاريخ انتشار خبر:    23/01/1389 
 
 قرص‌هاي لاغري شما را عصبي مي‌كند
 


سيد ضياءالدين مظهري متخصص تغذيه گفت: عصبي شدن بي‌دليل ، مشكلات قلبي ، مشكلات گوارشي و كاهش جذب ويتامين‌هاي غذا از عوارض مصرف قرص‌هاي لاغري است.

اين متخصص تغذيه افزود: داروهاي لاغري، تاثيرات منفي و مخربي بر جسم و روان افراد دارد كه مي‌توان به عصبي شدن بي‌دليل، مشكلات قلبي، مشكلات گوارشي و كاهش جذب ويتامين‌هاي غذا اشاره كرد.

مظهري گفت: تاثير اين داروها بر لاغري كم و محدود است و به طور معمول در مجموع تاثير 4 يا 5 كيلوگرمي در لاغري دارد و عادات غلط غذايي را در افراد تغيير نمي‌دهد.

وي افزود: قرص لاغري با مكانيسم كاهش اشتها و جلوگيري از جذب چربي‌ها موجب كاهش وزن مي‌شود، بنابراين تاثير اين داروها محدود به زمان استفاده از آنهاست و با كنار گذاشتن اين قرص‌ها، اثراتشان نيز از بين مي‌رود.

مظهري اضافه كرد: 60 درصد از آمريكايي‌ها و 40 درصد از اروپاييان دچار اضافه‌وزن هستند. در هيچ كجاي دنيا كاهش وزن سريع ، راحت و بدون دردسر حاصل نمي‌شود زيرا اضافه‌وزن در درون انسان شكل گرفته و بايد انگيزه كم‌كردن وزن نيز از درون افراد شكل گيرد.

وي ادامه داد: بالن و حلقه‌هاي معده نيز تجهيزاتي هستند كه مانع گرسنگي و تمايل به غذا نمي‌شوند و فقط سدي در برابر خوردن در افراد ايجاد مي‌كنند.استفاده از بالن معده موجب برگشت اسيد معده (ترش كردن) مي‌شود كه مشكلات كوتاه‌مدت و خطرات درازمدتي را متوجه فرد مي‌كند.