شماره خبر:  9382    تاريخ انتشار خبر:        ام مهر ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 1567 مرتبه تا کنون

 اعتراف مادر به قتل کودک چهارساله

جثه کوچکش روي دستان پدر قرار گرفته بود و موهاي سياهش با وزش باد مي رقصيد اما ديگر چشمانش باز نمي شد. ديگر صداي خنده هاي گرمش به گوش نمي رسيد. ديگر آن دست هاي ظريفش دور گردن پدر حلقه نمي زد و ديگر پاهاي کوچکش دور خانه نمي دويد. ديگر دستان مادر در دهان کوچکش غذا نمي گذاشت چون آنقدر روي صورت دخترک فشار داده شده بود که جانش را گرفته بود. ديگر حتي نمي توانست گريه کند. مائده ديگر جان نداشت.گزارش يک جنايت تلخ ساعت سه بعدازظهر روز پنجشنبه به ماموران پليس داده شد. مسوولان حراست بيمارستاني در تهران به پليس اعلام کردند کودکي چهارساله که با صورتي کبود به بيمارستان آورده شده بود فوت شده است. دقايقي بعد کارآگاهان پليس آگاهي و بازپرس محمدحسين شهرياري با حضور در بيمارستان تحقيقات خود را در اين زمينه آغاز کردند. آنها در ابتدا از پزشکاني که بالاي سر مائده حاضر شده بودند تحقيق کردند.

يکي از اين پزشکان گفت مائده قبل از انتقال به بيمارستان جان باخته بود. وي گفت؛ وقتي پدر اين دختر او را به بيمارستان آورد صورت دخترک کبود و کاملاً مشخص بود او مرده است. من معاينه اش کردم علائم حياتي نداشت. با اين حال تلاش خودمان را کرديم. سعي ما بر اين بود که اين کودک را دوباره احيا کنيم. هم به او شوک داديم و هم تنفس مصنوعي اما نتوانستيم کاري برايش انجام بدهيم.
در ادامه به دستور بازپرس شهرياري جسد دخترک به پزشکي قانوني فرستاده شد. يافته هاي پليس نشان داد اين دختربچه نامش مائده است و خواهر بزرگ تري نيز دارد و روز حادثه اين دختر با مادر و خواهرش در خانه بوده و ظاهراً به خاطر درگيري که با مادرش داشته کشته شده است.

پدر مائده در اين باره به پليس گفت؛ صبح مطابق معمول هر روز سر کارم حاضر شدم. حدود ساعت سه بعدازظهر بود که دخترم مطهره با من تماس گرفت و گفت مائده حالش بد شده است. سريع ترين روشي که مي توانستم خودم را به خانه برسانم استفاده از موتور بود. يک موتور اجاره کردم و به خانه رفتم. ديدم مائده روي زمين افتاده است. دخترم را در آغوش گرفتم و بلافاصله او را به بيمارستان رساندم. پزشکان گفتند مائده مرده است و کاري نمي توان براي او کرد.

اين مرد که به شدت غمگين بود، گفت؛ صورت مائده کاملاً کبود شده، چشمانش بسته بود و اصلاً نفس نمي کشيد. اول فکر کردم زنده است و من متوجه نفس هايش نمي شوم اما در بيمارستان هم به من گفتند او مدتي قبل جانش را از دست داده و حتي زماني که من او را از خانه بيرون آورده ام زنده نبوده است.

پزشکي قانوني

در حالي که متخصصان پزشکي قانوني کار

کالبدشکافي جسد اين دختر را آغاز کرده بودند، ماموران نيز براي تحقيقات بيشتر مادر او را بازداشت کردند و مورد بازجويي قرار دادند. وي گفت قصد کشتن فرزندش را نداشته و اين اتفاق در يک لحظه عصبانيت رخ داده است. اين زن توضيح داد؛ دخترم از صبح شيطنت مي کرد و ناآرام بود. او مي گفت بايد هر کاري او مي خواهد انجام بدهم. کلافه شده بودم. به او گفتم آرام باشد. توجهي نمي کرد. بعد دختر بزرگم مطهره آمد و گفت مائده اذيتش مي کند و اجازه نمي دهد او تلويزيون تماشا کند. مائده را دعوا کردم. اصلاً نمي دانم آن روز چرا اينقدر شيطنت مي کرد.

زن جوان ادامه داد؛ سجاده ام را پهن کردم تا نماز بخوانم تا شايد بتوانم به خودم مسلط شوم. مائده گوشي تلفن همراهم را برداشت و به طرفم پرت کرد. يکدفعه کنترل خودم را از دست دادم. نمي دانم چه شد که اين کار را کردم. چند سيلي به صورت مائده زدم. فرياد زد و گريه کرد. صدايش آزارم مي داد. نمي توانستم تحمل کنم. دستم را روي دهانش گذاشتم تا ساکت شود. مائده به صورتم نگاه مي کرد و فرياد مي زد. من هم بيشتر دستم را فشار مي دادم. يکدفعه مائده ساکت شد. مائده نه تنها گريه نمي کرد بلکه نفس هم نمي کشيد. صورتش کاملاً کبود بود. روي زمين افتاد. او را بلند کردم و در آغوش گرفتم. چند بار صدايش زدم و گفتم مائده، مائده. جواب نداد. بدنش کاملاً شل شده بود و ديگر به صورتم نگاه نمي کرد. مطهره را صدا کردم و گفتم با پدرت تماس بگير و بگو حال مائده خوب نيست. نمي دانم چرا

اين طور شد. من قصد کشتن فرزندم را نداشتم. بنا براين گزارش بررسي نحوه رفتار اين زن با فرزندانش نشان مي دهد او هيچ وقت فرزندانش را کتک نمي زده و با آنها بدرفتاري نمي کرده است. پدر مائده به پليس گفته است همسرش از مدتي قبل داروي آرام بخش استفاده مي کرده و تحت نظر پزشک بوده است. هم اکنون مادر مائده به جرم قتل فرزندش در بازداشت است. بازپرس شهرياري که تحقيق روي اين پرونده را برعهده گرفته است، اعلام کرده مادر مائده تحت بررسي متخصصان پزشکي قانوني قرار خواهد گرفت تا در مورد حالات روحي او و بيماري رواني اش تحقيقات لازم انجام شود.

بازپرس شهرياري گفت؛ اين زن مدعي است فقط قصد داشته دخترش را تنبيه کند اما وارد آوردن ضربات به سر و صورت اين کودک و فشار دادن دست روي راه هاي تنفسي او آن هم به مدت پنج دقيقه نشان مي دهد قصد فقط تنبيه نبوده و اين عمل کشنده است.

بازپرس شهرياري همچنين اعلام کرد مادر مائده تا پايان تحقيقات و بررسي صحنه جرم در زندان باقي خواهد ماند.منبع خبر : عصر ايران - http://www.asriran.com/fa/pages/?cid=76858