شماره خبر:  907    تاريخ انتشار خبر:        ام فروردین ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 1748 مرتبه تا کنون

 ابهام در شلیک مرگبار خیابانی

دیوان عالی کشور حکم قصاص مردی را که متهم است دو سال پیش شخصی را به خاطر تسویه حساب مالی به قتل رسانده، مورد تایید قرار داد.
به گزارش خبرنگار ما، اوایل سال ۸۴ به ماموران پلیس شیراز خبر دادند مردی به نام مجید با شلیک گلوله در بلوار عدالت شیراز به قتل رسیده است. با حضور ماموران در محل و انجام تحقیقات اولیه به دستور بازپرس جنایی جسد به پزشکی قانونی انتقال یافت و متخصصان پزشکی قانونی دستور یافتند تا علت دقیق مرگ و جراحات احتمالی را مورد بررسی قرار دهند.
از سوی دیگر بازپرس ویژه قتل خانواده مجید را مورد تحقیق قرار داد تا سرنخی از قاتل یا قاتلان به دست آید. یکی از اعضای خانواده مقتول گفت؛ مجید به خاطر چندین معامله یی که انجام داده بود از فردی به نام سیامک طلب داشت و آنها اختلافاتی در این خصوص با هم داشته اند.
بنابراین سیامک دستگیر شد. متهم در بازجویی های اولیه به قتل مجید اعتراف کرد و در توضیح ماجرا گفت؛ من و دوستم با مجید معامله یی انجام داده بودیم و چندین فقره چک به او داده بودیم. سر موعد مقرر نتوانستم مبلغ چک ها را آماده کنم و برای پرداخت آن مهلت گرفتم، اما باز هم نتوانستم آن پول را فراهم کنم. من و دوستم دیگر چاره یی جز پس گرفتن چک ها نداشتیم. بنابراین نقشه کشیدیم که مجید را بدزدیم و هر طور شده چک ها را از او پس بگیریم. قرار بود کار ربودن را من انجام دهم و دوستم از او نگهداری کند و شرایطی را فراهم کنیم که مجبور به پس دادن چک ها شود.
سیامک در ادامه گفت؛ این پایان ماجرا نبود، می دانستیم اگر چک ها را بگیریم و مجید را آزاد کنیم علیه ما شکایت خواهد کرد و دستگیر می شویم. بنابراین دوستم پیشنهاد کرد که او را بکشیم. در شرایط بسیار بدی به سر می بردم. هر تصمیمی که دوستم می گرفت مجبور بودم اجرا کنم. به همین خاطر هم قبول کردم مجید را بکشم. روز حادثه سلاحی را که از مدت ها قبل تهیه کرده بودم برداشتم و بعد او را تعقیب کردم تا اینکه به بلوار عدالت رسیدیم. فرصت را مناسب دیدم، کنار ماشین مجید توقف و به سمتش شلیک کردم. گلوله به سرش خورد و من دیگر نایستادم و متواری شدم.
اعترافات سیامک در حالی بود که پزشکی قانونی پس از معاینه جسد اعلام کرد آثار بریدگی روی گردن مقتول مشهود است و وی قبل از به قتل رسیدن ابتدا گردنش با شیء نوک تیز بریده شده است.
کارشناسان اسلحه شناسی نیز در گزارش خود اعلام کردند گلوله از سلاحی روسی از نوع ماکاروف بوده است.
پس از تکمیل تحقیقات پرونده به دادگاه کیفری استان فارس فرستاده شد و در جلسه محاکمه سیامک قتل را منکر شد و گفت؛ هر آنچه در بازجویی های اولیه گفته ام تحت فشار بوده است، من گردن مجید را نبریدم و از این مساله خبر نداشتم، من چطور می توانستم در یک لحظه هم گردن مجید را ببرم و هم به سویش شلیک کنم، هر آنچه قبلاً گفته ام دروغ است. با این حال قضات محاکمه کننده سیامک را مجرم شناختند و با تقاضای اولیای دم وی را به اعدام محکوم کردند و با اعتراض مجید پرونده به دیوان عالی کشور فرستاده شد.
پس از بررسی حکم در دیوان عالی کشور قضات دیوان نیز این مرد را مجرم و مستحق مرگ دانستند. اما سیامک پس از ابلاغ حکم دیوان، طی نامه یی به رئیس قوه قضائیه ضمن اشاره به ایرادات پرونده از وی در خواست کرد دستور بررسی مجدد پرونده را صادر کند.


منبع خبر : آفتاب - http://aftab.ir/news/2007/sep/08/c9c1189266582_adventure_iran_shooting.php 
اخبار مرتبط

افشاي راز شليك به زن همسايه
منتشر شده در تاريخ: 07/02/1391

شليك پاياني آدم‌رباها به مرد گروگان
منتشر شده در تاريخ: 04/04/1390

شليك به بدهكار در غرب تهران
منتشر شده در تاريخ: 18/02/1390

زورگير با شليك پليس زمينگير شد+عكس ها
منتشر شده در تاريخ: 12/04/1389

رازگشايي شليك به مرد ميانسال
منتشر شده در تاريخ: 25/09/1388

دستگيري عامل شليك‌هاي مرگبار
منتشر شده در تاريخ: 11/08/1388

عاملان شليك مخفي تحت تعقيب پليس تهران
منتشر شده در تاريخ: 17/12/1387

شليك سرنشين خودروي پرايد ، افسر جوان را روانه بيمارستان كرد
منتشر شده در تاريخ: 02/09/1387

6 سال زندگي زيرزميني براي يك شليك
منتشر شده در تاريخ: 14/02/1387

پيامك‌هاي عجيب قبل از شليك خونين
منتشر شده در تاريخ: 26/01/1387

بررسي جديد در شليك بهاران
منتشر شده در تاريخ: 03/08/1386

درصورت حمله آمريكا به ايران 11هزار راكت و گلوله به دشمن شليك خواهد شد
منتشر شده در تاريخ: 29/07/1386