شماره خبر:  8298    تاريخ انتشار خبر:        ام آذر ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 8160 مرتبه تا کنون

 لاله و لادن‌های آمريكايی در انديشه جدايی

زندگي سخت و زجرآور دو قلوهاي به هم چسبيده آمريكايي كه اكنون به 19 سالگي رسيده‌اند بارديگر بحث درباره جداسازي آنها را جدي كرده و سر زبان‌ها انداخته است.

نويسنده وبلاگ "زندگي سپيد " مطلبي را با عنوان "لاله و لادن‌هاي آمريكايي در انديشه جدايي " در جديد‌ترين پست وبلاگ خود منتشر كرده است.

برپايه اين گزارش در بخشي از اين مطلب آمده است:

زندگي سخت و زجرآور دو قلوهاي به هم چسبيده آمريكايي كه اكنون به 19 سالگي رسيده‌اند بارديگر بحث درباره جداسازي آنها را جدي كرده و سر زبان‌ها انداخته است.

روز هفتم مارس سال 1990 ميلادي هنگامي كه پزشكان بيمارستاني در مينه سوتا امريكا از اتاق عمل بيرون آمدند خبر شگفت انگيزي را به خبرنگاران اعلام كردند. زوجي جوان صاحب دو دختري شده بودند كه بسياري از اندامشان مشترك بود. آن دو بيش از اينكه شبيه دوقلو هاي به هم چسبيده باشند به نوزادي دوسر شباهت داشتند چرا كه تمام اندام ظاهري شان مشترك بود. دو قلو ها فقط يك جفت دست و پا و يك تنه داشتند اما وقتي پزشكان آزمايش ها و عكسبرداري هايي انجام دادند متوجه شدند اعضا و جوارح داخلي آنها از هم جدا است به گونه‌اي كه دوقلوها صاحب دو قلب، دو معده و دو شش بودند.

در آن زمان به نوشته روزنامه‌ها؛ تولد دخترهاي عجيب الخلقه مورد توجه پزشكان و متخصصان زيادي قرار گرفت و بسياري از آنها تاكيد كردند اين دو بايد هر چه زودتر از هم جدا شوند ولي پدر و مادر آن دو با عمل جداسازي مخالف بودند. خانواده هنسل دخترهاي خود را بريتني و ابيگيل ناميدند و با خود به خانه بردند. آنچه باعث مي شد والدين دوقلو اجازه ندهند دختران شان زير تيغ جراحي بروند هراس از مرگ آنها بود به همين خاطر ترجيح دادند به رغم تمام سختي ها و دشواري ها از فرزندان شان در همان شرايط مراقبت كنند. در تمام اين سال ها بريتني و ابيگيل زير نظر پزشكان به زندگي خود ادامه داده و سعي كرده اند بر مشكلات غلبه كنند، با اين وجود آرزوي داشتن زندگي مستقل اكنون آنها را براي رفتن به اتاق عمل وسوسه كرده است.*ابيگيل و بريتني بعد از مرگ لاله و لادن

ابيگيل و بريتني بعد از مرگ لاله و لادن [خواهران به هم چسبيده ايراني] بزرگ‌ترين دوقلوهاي به هم چسبيده جهان شناخته شدند و تلاش كردند با وجود محدوديت هايي كه دارند براي رسيدن به خواسته ها و آرزوهايشان از تكاپو نايستند. آن دو با تمرين هاي زيادي كه انجام داده‌اند مي‌توانند شنا كنند، پيانو بنوازند و اخيراً هر يك به صورت مجزا گواهينامه رانندگي گرفته‌اند و دو خواهر اكنون مي‌كوشند در دانشگاه ادامه تحصيل بدهند.

اين دو كه در تمام 19 سال زندگي شان به ناچار از خواسته ديگري تبعيت كرده و به ناچار با ديگري همراه شده اختلاف سليقه هايي نيز دارند. بريتني و ابيگيل مي گويند هر كدام از ما علايق خاص خودش را دارد مثلاً يكي از ما عاشق رنگ صورتي است و ديگري رنگ ارغواني را دوست دارد ولي اين اختلاف سليقه ها باعث نمي شود با هم مشكل جدي پيدا كنيم. ما ياد گرفته ايم چطور به خاطر شرايط مان همديگر را درك كنيم.

دو خواهر اين روزها در حالي به انجام عمل جداسازي فكر مي كنند كه پزشكان، جراحي را در اين سن خطرناك تر از دوران نوزادي شان مي دانند. از سويي پدر و مادر آن دو نيز همچنان ميلي به انجام اين عمل ندارند. در اين بين بسياري از امريكايي ها نيز نظرات متفاوتي ابراز كرده اند؛ گروهي از بريتني و ابيگيل مي خواهند هرگز به جدايي فكر نكنند و برخي انجام اين عمل را حق آنها مي دانند. اكنون بحث بر سر اين مساله بالا گرفته و اين در حالي است كه دو خواهر اهل مينه سوتا يكي از تنها چهارقلوي به هم چسبيده هستند كه تا بزرگسالي زنده مانده اند و خطر مرگ هر لحظه آن دو را تهديد مي كند.منبع خبر : شفاف - http://shafaf.ir/fa/pages/?cid=2267 
اخبار مرتبط

احداث برج‌های دوقلوی مخابرات در تهران + عکس
منتشر شده در تاريخ: 06/06/1392

مادر 12 فرزند صاحب 5 قلو شد! (+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 16/06/1391

لحظات پرهيجان تولد پنج ‌قلوها
منتشر شده در تاريخ: 18/02/1390

دوقلویی با یکسال اختلاف زمان تولد! (+عكس)
منتشر شده در تاريخ: 15/10/1389

تصویر دوقلوهای شگفت انگیز
منتشر شده در تاريخ: 17/08/1389

تقلب خواهران دوقلو در کنکور!
منتشر شده در تاريخ: 16/04/1389

گزارش جالبي از وضعيت زندگي پنج قلوهاي دماوندي+تصاوير
منتشر شده در تاريخ: 09/12/1388

توزيع سيم کارت هاي دوقلوي همراه اول
منتشر شده در تاريخ: 28/11/1388

تولد 6 قلوها + عکس
منتشر شده در تاريخ: 22/10/1388

يك زن تونسي 12 قلو‌ باردار است!
منتشر شده در تاريخ: 26/05/1388

مرگ غم‌انگیز 3قلوهای سرگردان در بیمارستان‌ها
منتشر شده در تاريخ: 15/02/1388

پدر 4 قلوها: وقتي چشم باز كردند، گريستم
منتشر شده در تاريخ: 09/02/1388

عکس : قبر لاله و لادن " دو قلو های بهم چسبیده"
منتشر شده در تاريخ: 09/02/1388

تولد دوقلوهاي 12 كيلويي در آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 02/04/1387

دوقلوی حداد عادل(عکس)
منتشر شده در تاريخ: 15/11/1386

زن انگليسي دو نوزاد غير دوقلو بدنيا آورد
منتشر شده در تاريخ: 26/10/1386

دفترچه يادداشت، دوقلوهاي كيف قاپ را لو داد
منتشر شده در تاريخ: 15/07/1386

مخالفت آمريكا با ديدار احمدي‌نژاد از برج دوقلو
منتشر شده در تاريخ: 30/06/1386

انفجار برج های دوقلو كار خود آمریكائیان بود
منتشر شده در تاريخ: 21/06/1386