شماره خبر:  8287    تاريخ انتشار خبر:        ام دی ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 4216 مرتبه تا کنون

 اسامي 54 مجروح ايراني حادثه تروريستي بغداد

انفجارهاي انتحاري روز جمعه بغداد و ديروز دياله در شمال شرق بغداد، دستكم ‪ ۵۷‬زائر ايراني را شهيد و ‪ ۱۰۳‬نفر از آنان را نيز زخمي كرد.


راستي در اين ميان مقصر كيست؟
خبرنگار ايرنا كه در بيمارستان بزرگ كاظمين در شمال شرق بغداد حضور يافته ، فضاي بيمارستان را دردآور گزارش كرده و در اين ميان آنچه دردآورتر است، وضعيت مجروحان ايراني بود كه بر روي تخت بيمارستان ناله و زاري مي‌كردند و فريادرسي نبود!
سركاروان زايران ايراني نيز حال و روز بهتري از مجروحان و داغ ديدگان نداشت. او كه تصور چنين سرنوشتي را نمي‌كرد، هر گوشه خلوتي را كه در بيمارستان گير مي‌آورد، به آنجا پناه مي‌برد و اشك مي‌ريخت.

گزارش‌ها حاكيست كه هيچ نهادي مسووليت حوادث خونبار امروز و ديروز بغداد و دياله را بر عهده نمي‌گيرد ، چرا كه قربانيان هر دو حادثه زائراني بوده‌اند كه تحت مسووليت سازمان حج و زيارت و يا ارگان ديگري نبوده اند. عراقي‌ها را هم كه نمي‌توان ملامت كرد، زيرا اين انفجارها برايشان عادي شده و هر روز بر اثر خشونت‌ها جمعي از عزيزان خود را از دست مي‌دهند و هميشه عزادارند.

چند جوان عراقي كه از قضا فارسي بلد بودند و بطور تصادفي در محل انفجار حضور داشتند، تنها به خاطر رضاي خدا، با زايران آسيب ديده ايراني تا بيمارستان كاظمين آمده و به عنوان مترجم بين مجروحان ايراني و پرسنل و پزشكان بيمارستان واسطه شده و كارهاي مجروحان را از قبيل عكسبرداري و انتقال به اتاق عمل و تيمار بيماران برعهده داشتند.

يكي از آنها كه محمد نام دارد و جوان ‪ ۲۰‬ساله‌اي است، مي‌گويد قبلا در ايران زندگي مي‌كرده و تنها به خاطر رضاي خدا حاضر شده به اين زايران كمك كند: آنها عربي بلد نيستند و پرسنل بيمارستان هم فارسي نمي‌دانند، براي همين به آنها كمك مي‌كنيم.

حمزه اشرفي نيا سركاروان نيز هر از گاهي فهرست كاروان همراه خود را نگاهي مي‌اندازد و در ميان عرب زبان‌هاي بيمارستان كاظمين هاج و واج مانده و هيچ كاري از دستش بر نمي‌آيد، فقط گاه گداري زايران ايراني را دلداري مي‌دهد و به آنها اطمينان مي‌دهد تنهايشان نمي‌گذارد.

يكي از پرسنل بيمارستان وضعيت دو زاير ايراني به نام‌هاي احمد ناصر و كوليه حياتي را وخيم گزارش كرده و مي‌گفت كه كوليه نياز به عكسبرداري از ناحيه پا دارد و همسرش احمد ناصر از ناحيه سر بايد عكسبرداري شود.

مي‌گويد: احمد ناصر وضعيت وخيمي دارد و بايد به بيمارستان مغز و اعصاب بغداد انتقال داده شود.

خبرنگار ايرنا موضوع را به سركاروان انتقال مي‌دهد اما اشرفي نيا چه مي تواند بكند، مي‌گويد: من كه اوضاع عراق را نمي‌دانم از كجا بدانم بيمارستان مغز و اعصاب كجاست؟
بعد از قريب نيم ساعت كه خبرنگار ايرنا به بخش مجروحان برگشت، فقط كوليه بود كه روي تخت بيمارستان نشسته بود و براي محمد فرزند از دست رفته اش در انفجار مويه مي‌كرد و شوهرش را برده بودند!
فضاي داخل بيمارستان به هم ريخته و خدمات آن ضعيف و ناله و زاري بيماران كه برخي از درد و عده‌اي از درد عزيزان از دست رفته مي‌گريستند، بالا بود.

خبرنگار ايرنا از حمزه اشرفي نيا كه حال و روز خوبي براي مصاحبه نداشت، سوال كرد كه چطور وارد عراق شده اند؟
ديروز وارد مرز شديم و با هماهنگي كه با طرف‌هاي قراردادمان در داخل عراق انجام داده بوديم، اتوبوس‌ها در مرز منذريه (خسروي) آماده بودند و همه زايران را كه ‪ ۴۵‬نفر بودند سوار كرديم منتها چون همه خسته بودند و راننده‌هاي عراقي راه استان دياله را در شب مخاطره آميز مي‌دانستند، ترجيح داديم شب را در شهر خانقين اتراق كنيم.

او ادامه مي‌دهد: صبح زود از خانقين به راه افتاديم و قرار بود يك راست به نجف اشرف برويم اما وسط راه زايران گفتند كه خسته‌اند و صبحانه نخورده اند، اول برويم كاظمين آنجا صبحانه بخوريم و يكدفعه زيارت كنيم و بعد از استحمام و زيارت به نجف اشرف برويم.

در حالي كه اشك در چشمانش حلقه زده بود ادامه داد: من لحظه انفجار، در هتل بودم و خبر انفجار را شنيدم، نمي‌دانم چطور رخ داد... اشك مي‌ريزد و حالش منقلب مي‌شود.

چند لحظه بعد كه بر گريه خود مسلط مي‌شود، از خبرنگار ايرنا مي‌خواهد كه از راننده عراقي كه در كنارش نشسته بپرسد كه بر سر اتوبوس پنجم چه آمده است.

راننده عراقي مي‌گويد: او زودتر از ما حركت كرده و به جاي كاظمين، يك راست به نجف اشرف رفته است. اشرفي نيا كمي خيالش آسوده مي‌شود! به نظر مي‌رسد كاروان اشرفي نيا كه امروز قرباني اين انفجار تصادفي شده ، اگر متولي مشخصي داشت، حتما با برنامه، نظم و مقررات عمل مي‌كرد و اگر كمي در برنامه ريزي دقيق مي‌بود، شايد اين اتفاق نمي‌افتاد.

امروز در بحبوحه دوندگي‌ها و رسيدگي به وضعيت صدمه ديدگان، برخي ها زمزمه كنان مي‌پرسيدند كه اين كاروان‌ها از كجا مجوز گرفته‌اند و با چه مجوزي زاير ايراني را از راه بحران خيز و خطرناك دياله به عتبات مي‌آورند يكي از اعضاي شركت شمسا وابسته به سازمان حج و زيارت كه نخواست نامش برده شود، در گفت وگو با ايرنا مي‌گويد كه زايران به سه صورت وارد عراق مي شوند يكي تحت نظر سازمان حج و زيارت كه همگي منضبط هستند و ديگري كاروان‌هاي زير نظر سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري و سوم كاروانهاي متفرقه.

او مي‌گويد: تصور مي‌كنم كاروان امروز كه در معرض اين حادثه قرارگرفته جزو دسته سوم باشد.

كاروان‌هاي متفرقه كاروان‌هايي هستند كه معمولا با يك طرف عراقي قرارداد مي‌بندند و طرف عراقي با توجه به روابطي كه با سفارت عراق در تهران دارد ، زمينه تهيه رواديد را براي زايران ايراني فراهم مي‌كند و طرف ايراني كه اين زايران را به عراق مي‌آورد، آنها را در مرز تحويل طرف عراقي مي‌دهد.

كاروان‌هاي متفرقه معمولا در برنامه‌هاي خود چندان انضباط ندارند و به خاطر مسايل مالي معمولا خواسته‌هاي زايران را بر برنامه زيارتي مقدم مي دارند. البته در خيلي از موارد نيز گزارش شده است كه مسوولان چنين كاروان هايي زائران را به حال خود رها كرده و از ارائه كمترين امكانات و تسهيلات براي آنان طفره مي‌روند.

در اين ميان مسايل ديگري هم وجود دارد. اين روزها نهادهاي دولتي و ارگانها براي آوردن كاروان‌هاي زيارتي مانند كاروان دانشجويان، دانش آموزان و معلمان و ؟ اصرار زيادي دارند و مثال بارز آن در سفر اخير وزير آموزش و پرورش نمود يافت كه يكي از بندهايي كه بر سر آن زمان طولاني را به بحث با طرف عراقي پرداختند، همين مساله بود.

مسوولان سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي نيز در آخرين رايزني‌ها با طرف عراقي، تفاهم نامه‌اي را براي راه اندازي تورهاي سياحتي و زيارتي امضا كردند.

اين اصرارها در حالي است كه اوضاع امنيتي عراق اگر چه طي ماه‌هاي اخير بهبود نسبي يافته، اما اين امنيت به معناي واقعي آن نيست و عراقي‌ها و آمريكايي‌ها اين وضعيت را سنبت به سالهاي ‪ ۲۰۰۶‬و ‪ ۲۰۰۷‬مي‌سنجند.

مساله ديگر اينكه هر روزه در خبرها به صراحت عنوان مي‌شود كه بغداد هنوز يكي از سه استان ناامن عراق است و استان دياله از نظر ناامني در مقام اول قرار دارد.

ارتش و نيروهاي امنيتي عراق با همراهي و كمك ارتش آمريكا هنوز نتوانسته اند بعد از سه عمليات بزرگ طي يك سال گذشته ، استان دياله را به وضعيت عادي برگردانند.

سوال ديگر اينجا است كه با اين همه چگونه است كه اجازه مي‌دهيم شهروندانمان چه به صورت كاروان‌هاي مستقل و خارج از حوزه سازمان حج و زيارت و چه بصورت انفرادي، با زن و بچه از مسيرهاي ناامن راهي عراق شوند؟ چندي پيش كه خبرنگار ايرنا از مسير زميني از مهران راهي بغداد شده بود، راننده‌اي كه قرار بود از مهران تا نقطه صفر او را برساند، دائم مي‌گفت به شما اجازه عبور از اين مرز را نمي‌دهند. شما بايد از طريق مرز خسروي و خانقين برويد.

البته مرز مهران بر روي دارندگان گذرنامه‌هاي سياسي و خدمت باز است.

وقتي موضوع را جويا شدم، گفتند كه اين مرز صرفا مختص عراقي‌ها و كاروان هاي زيارتي زير مجموعه سازمان حج و زيارت است.

به هرحال، هنوز امنيت خوبي بر مناطق مرزي همجوار ايران در خاك عراق برقرار نشده است. بغداد و به تبع آن كاظمين هنوز ناامن است و بيم عمليات تروريستي هرلحظه درآن وجود دارد.

سامرا نيز خطرناك است، خيلي هم خطرناك. در حالي كه اخيرا خيلي از زائران انفرادي و همان كاروان‌هاي آزاد ، براي زيارت حرمين عسكريين ، با اطمينان به نفس بالايي به اين منطقه سفر مي‌كنند و اگر اين بي‌نظمي‌ها و بي توجهي‌ها ادامه يابد ، بايد منتظر روزي باشيم كه خبرهاي ناخوشايندي از استان صلاح‌الدين ، استان صدام حسين كه سامرا در آن قرار دارد، باشيم.

اسامي 54 مجروح ايراني منتشر شد
اسامي مجروحان ايراني اين حادثه تروريستي كه از سوي ستاد بحران وزارت بهداشت در اختيار ايسنا قرار گرفت، به شرح زير است:

سيما محمودي 33 ساله از تهران ناحيه جراحت كف پاي چپ ، بستري در بيمارستان امام خميني (ره) كرمانشاه

شهين مهماني ، 37ساله از تبريز ، ناحيه جراحت سوختگي دست و پاي راست ، بستري در بيمارستان امام خميني (ره) كرمانشاه

محمد زارعي 26 ساله از تهران ساله از تهران ، ناحيه جراحت سوختگي اندام فوقاني و تركش به شكم ، بستري در بيمارستان امام خميني (ره) كرمانشاه.

منوچهر مرادي 67 ساله از تهران ، ناحيه جراحت تروماي هر دو ساق بستري در بيمارستان امام خميني (ره) اسلام آباد

نرگس صفر 58 ساله از آذربايجان شرقي ، ناحيه جراحت تروماي پا، بستري در بيمارستان امام خميني (ره) اسلام آباد

معصومه قنبرانه 55 ساله از آذربايجان شرقي ، در ناحيه جراحت تروماي ساق ، بستري در بيمارستان امام خميني (ره) اسلام آباد

عصمت رستمي 65 ساله از آذربايجان شرقي، ناحيه جراحت تروماي ساق پا بستري در بيمارستان امام خميني (ره) اسلام آباد

مظفر خلخالي 66 ساله از اصفهان ، ناحيه جراحت تروماي پا و سر بستري در بيمارستان شهداي سرپل ذهاب

سعيد اسدي 34 ساله از تبريز ، ناحيه جراحت تركش ناحيه دست و پا بستري در بيمارستان شهداي سر پل ذهاب

حبيبه پور نصير 24 ساله از تبريز ، ناحيه جراحت شكستگي انگشت دست راست ، بستري در بيمارستان شهداي سر پل ذهاب

فرنگيس قاسمي 52 ساله از تهران ، ناحيه جراحت تروما و پارگي ساق پاي چپ بستري در بيمارستان شهداي سر پل ذهاب

رقيه ميرمناف زاده 33 ساله از تبريز ، ناحيه جراحت بريدگي ساعد راست ، بستري در بيمارستان شهداي سرپل ذهاب

جبار جبارزاده 73 ساله از تبريز ، ناحيه جراحت تروماي پاي چپ ، بستري در بيمارستان شهداي سر پل ذهاب

جليل ملكي 60 ساله از تبريز ، ناحيه جراحت تروماي صورت و پاي چپ، بستري در بيمارستان شهداي سر پل ذهاب

عباس شيرزادي 50 ساله از ورامين ، ناحيه جراحت زخم پاشنه و پاي راست، سوختگي درجه دو و سه دست و صورت ، بستري در بيمارستان شهداي سر پل ذهاب

فاطمه سلطان زارعي 50 ساله از تبريز ، ناحيه جراحت تروماي گردن و تركه در شانه راست ، بستري در بيمارستان شهداي سر پل ذهاب

مختار زارعي 53 ساله از تبريز ، ناحيه جراحت تروماي شانه چپ ، چانه و سر، بستري در بيمارستان شهداي سر پل ذهاب

سيد داود عقيل زاده 40 ساله از تبريز ، ناحيه جراحت اصابت تركش به كف پاي چپ ، بستري در بيمارستان شهداي سر پل ذهاب

حسن طالبي 47 ساله از قم ، ناحيه جراحت سوختگي سر و صورت بستري در بيمارستان امام خميني (ره) كرمانشاه

مريم آب‌محله 42 ساله از تهران ، ناحيه جراحت زخم دست ، مچ پا ، بستري در بيمارستان امام خميني (ره) كرمانشاه

اكرم گنجي 37 ساله از شبستر ، ناحيه جراحت تركش اندامها و سوختگي ، بستري در بيمارستان طالقاني.

اسماعيل كربلايي حسني 64 ساله از تهران، ناحيه جراحت تركش به بدن ، بستري در بيمارستان طالقاني

حاتم جعفر زاده 48 ساله از تهران ، ناحيه جراحت تروماي پا ، بستري در بيمارستان طالقاني

مريم شغبافر 43 ساله از تهران ، ناحيه جراحت پاي چپ و پهلو ، بستري در بيمارستان طالقاني

محمد اسماعيل كربلايي 61 ساله از شاهرود ، ناحيه جراحت تركش به پشت بستري در بيمارستان طالقاني

مريم باقري 32 ساله از تهران ناحيه جراحت تروماي پا و تركش پا، بستري در بيمارستان طالقاني

طاهره برزه‌گر 23 ساله از تهران ناحيه جراحت مولتي تروما ، بستري در بيمارستان طالقاني

مرضيه نجفي 38 ساله از امامزاده قاسم، ناحيه جراحت تركش هر دو دست بستري در بيمارستان طالقاني

عليرضا باقري 28 ساله از شاهرود ، ناحيه جراحت تركش به بدن بستري در بيمارستان طالقاني

علي زارعي 61 ساله از تهران ، ناحيه جراحت تركش به بدن بستري در بيمارستان طالقاني

عباس زارعي 48 ساله از تهران ، ناحيه جراحت تركش به بدن ، بستري در بيمارستان طالقاني

حاجيه پوست بريدان 50 ساله از تهران ، ناحيه جراحت تركش و سوختگي ، بستري در بيمارستان طالقاني

مهري چقا فردپيشه 54 ساله از تهران ، ناحيه جراحت تركش پاي چپ ، بستري در بيمارستان طالقاني

بي‌بي‌خانم بدك 46 ساله از تهران ، ناحيه جراحت مولتي تروما بستري در بيمارستان طالقاني

ربابه پور اكبري 46 ساله از تهران ،ناحيه جراحت مولتي تروما بستري در بيمارستان طالقاني

شيرين برخورداري 55 ساله از تهران ، ناحيه جراحت مولتي تروما بستري در بيمارستان طالقاني

الهه سوادي 23 ساله از تهران ،‌ناحيه جراحت تركش به دست و پاي راست، بستري در بيمارستان طالقاني

ابراهيم احمدي 47 ساله از سمنان، ناحيه جراحت تركش به پاي راست و دست راست و گوش ، بستري در بيمارستان طالقاني

عباس حاجي بيگي 38 ساله از تهران ، ناحيه جراحت مولتي تروما بستري در بيمارستان طالقاني

حسين باقري 50 ساله از شاهرود ، ناحيه جراحت تركش به بدن بستري در بيمارستان طالقاني

پوران جلالي 60 ساله از تهران ، ناحيه جراحت تركش به پا بستري در بيمارستان طالقاني

محمد باقر خرمي 69 ساله از تهران ، ناحيه جراحت تركش به بدن ، سوختگي، بستري در بيمارستان طالقاني

محمد حسين باقري 25 ساله از شاهرود ، ناحيه جراحت تركش به بدن ، بستري در بيمارستان طالقاني

زهرا باقري 65 ساله از شاهرود، ناحيه جراحت تركش به بدن ، بستري در بيمارستان طالقاني

ولي جعفرزاده 46 ساله از تهران ، ناحيه جراحت تركش به فك سمت چپ ، بستري در بيمارستان طالقاني

اشراف سراجي 65 ساله از تهران ، ناحيه جراحت تروماي صورت و قفسه سينه ، بستري در بيمارستان طالقاني

علي تاجيك 52 ساله از تهران ، ناحيه جراحت تروماي سر و صورت بستري در بيمارستان طالقاني

زهرا نبوي 53 ساله از تهران ، ناحيه جراحت مولتي تروما ، بستري در بيمارستان طالقاني

سيد حسين نبوي 62 ساله از تهران ، ناحيه جراحت خراشيدگي گوش

اكرم شيباني 50 ساله از ورامين ، ناحيه جراحت تروماي پاي راست

ام البنين حبيب زاده 55 ساله از تهران ناحيه جراحت تروماي پاي راست

ايليا جعفرزاده 5 ساله از تهران ، ناحيه جراحت تروماي سر

محمدتقي عطايي جعفري 60 ساله از ورامين ، ناحيه جراحت خراشيدگي سر


به گفته منابع خبري ظهر پنجشنبه يك فرد انتحاري كمربند انفجاري خود را در بين زائران ايراني در يك رستوران بين راهي در دياله منفجر كرد كه بر اثر آن 53 نفر از هموطنان ايراني كشته و بيش از 70 نفر مجروح شدند.

همچنين وقوع دو انفجار پي درپي امروز جمعه در صحن شريف امام موسي کاظم عليه السلام حدود 30 شهيد و 100 زخمي برجاي گذاشت. بر اساس گزارش ها تعدادي از شهدا و مجروحان اين حملات تروريست امروز نيز زوار ايراني بودند.منبع خبر : ايرنا - http://www2.irna.ir/fa/news/view/menu-156/8802037237220634.htm 
اخبار مرتبط

پشت صحنه اقتصادی فاجعه پلاسکو
منتشر شده در تاريخ: 02/11/1395

جزئیات ماجرای شلیک محمود کریمی از زبان شاکی
منتشر شده در تاريخ: 23/10/1392

۲۰ فیلمی که در سینمای ایران حادثه‌ساز شده‌اند
منتشر شده در تاريخ: 21/10/1392

علت مرگ پاول واکر : تصادف با سرعت ۱۶۰ کیلومتر
منتشر شده در تاريخ: 16/10/1392

ماجرای کامل تصادف خواننده مطرح پاپ و مرگ همسرش!
منتشر شده در تاريخ: 03/10/1392

قابل توجه موتورسواران ایرانی
منتشر شده در تاريخ: 25/09/1392

ماجراي زامبي شدن انسانها...!!!
منتشر شده در تاريخ: 18/09/1392

گزارش نهایی تصادف اتوبان قم منتشر شد
منتشر شده در تاريخ: 07/08/1392

4 جوان از محاصره 11 گرگ چگونه رها شدند؟
منتشر شده در تاريخ: 03/08/1392

تصادفی مرگبار هنگام خروج پرسپولیسی ها از قم
منتشر شده در تاريخ: 13/07/1392

سیلی و لب پاره، نتیجه‌ی عیادت سلیمی از باقری!
منتشر شده در تاريخ: 04/07/1392

جزییات خروج هواپیمای حجاج از باند در کرمان
منتشر شده در تاريخ: 02/07/1392

اسامی اجساد شناسایی شده سانحه قم
منتشر شده در تاريخ: 24/06/1392

روایتی تازه از حادثه اتوبوس‌های مرگ
منتشر شده در تاريخ: 23/06/1392

شناسایی ۲۱ جسد تصادف اتوبوس های اسکانیا
منتشر شده در تاريخ: 21/06/1392

عروسی که با چشم گریان به خانه بخت رفت
منتشر شده در تاريخ: 20/06/1392

اسامی مصدومان تصادف خونین اتوبان قم - تهران اعلام شد
منتشر شده در تاريخ: 19/06/1392

اولين عكسها از تصادف دو اتوبوس در محور قم تهران
منتشر شده در تاريخ: 19/06/1392

جزییات برخورد مرگبار دو اتوبوس در اتوبان قم
منتشر شده در تاريخ: 19/06/1392

نجات شبانه دو دختر از وسط دریا
منتشر شده در تاريخ: 17/06/1392

حمله اشرار به خودرو خانواده بوشهری
منتشر شده در تاريخ: 13/06/1392

وقتی زیبایی دریا هولناک می شود!+تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 02/06/1392

همنورد سه کوهنورد ایرانی: مصاحبه‌ها را می‌خوانم می‌سوزم
منتشر شده در تاريخ: 25/05/1392

حمله قاچاقچیان مواد مخدر به بازیگر زن معروف ایرانی/عکس
منتشر شده در تاريخ: 16/05/1392

جزییات تازه از مرگ سه کوهنورد ایرانی
منتشر شده در تاريخ: 14/05/1392

خانواده کوهنوردان جان باخته مرگ فرزندانشان را پذیرفتند
منتشر شده در تاريخ: 04/05/1392

بر کوهنوردان ایران در برودپیک چه گذشت؟
منتشر شده در تاريخ: 02/05/1392

۳ ابداعی که در نجات جان مسافران سانحه هوایی فرودگاه سان فرانسیسکو نقش داشتند
منتشر شده در تاريخ: 20/04/1392

گران‌ ترین تصادف دنیا (+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 22/03/1392

جزییات حمله به زائران ایرانی در عراق
منتشر شده در تاريخ: 18/03/1392

عجیب‌ترین تصادفات خانگی +تصاوير
منتشر شده در تاريخ: 17/12/1391

عکسی تصادفی از خودکشی! +عکس
منتشر شده در تاريخ: 14/12/1391

ساخت اسکلت ساختمان 6 طبقه با تیر آهن 14!
منتشر شده در تاريخ: 17/11/1391

کارمندی 235میلیون تومان پول را به صاحبش بازگرداند
منتشر شده در تاريخ: 07/09/1391

دست کارگر رستوران در داخل چرخ‌گوشت!
منتشر شده در تاريخ: 25/08/1391

سانحه براي قطار مسافربري زاهدان – تهران
منتشر شده در تاريخ: 20/08/1391

(تصاویر) سرگرمی خطرناک جوانان بهشهری
منتشر شده در تاريخ: 16/08/1391

"سندی" به مرده‌ها هم رحم نکرد!/عکس
منتشر شده در تاريخ: 11/08/1391

سقوط مرگبار یک خانواده از چرخ و فلک در تبریز
منتشر شده در تاريخ: 02/08/1391

آتش سوزي اصفهان مهار شده اما خاموش نشده است
منتشر شده در تاريخ: 13/07/1391

کوچه اي که نشست کرد
منتشر شده در تاريخ: 10/07/1391

تمجید از اقدام شجاعانه این ايرانی در UFC و یاهو (+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 31/05/1391

کشف کانگروي استراليايي در نهبندان
منتشر شده در تاريخ: 30/05/1391

چترباز ۲۰ ساله در میان کابل های فشار قوی برق
منتشر شده در تاريخ: 17/05/1391

مرگ عجیب مادر و دختر شهرکردی+عکس
منتشر شده در تاريخ: 02/05/1391

نجات معجزه آسای مرد 30 ساله از چنگال 5 گرگ گرسنه!
منتشر شده در تاريخ: 13/04/1391

بررسي کارشناسي چگونگي وقوع فاجعه غرق شدن اتوبوس دريايي حامل فرهنگيان مشهدي
منتشر شده در تاريخ: 07/04/1391

جلوگیری از انفجار پمپ بنزین ولیعصر
منتشر شده در تاريخ: 04/04/1391

ماجرای توله خرس‌ها و توله شیرها در مشهد
منتشر شده در تاريخ: 03/04/1391

میمون در شهربازی سیرجان، انگشت کودک 2 ساله را قطع کرد!
منتشر شده در تاريخ: 22/03/1391

عمليات 6 ساعته براي نجات زن كايت سوار
منتشر شده در تاريخ: 20/03/1391

ترن هوایی شهربازی جان دختر 17 ساله را گرفت
منتشر شده در تاريخ: 16/03/1391

توضيح وكيل «خاله شادونه» درباره حادثه خرمدره
منتشر شده در تاريخ: 28/02/1391

در برنامه جنجالی خاله شادونه چه گذشت؟
منتشر شده در تاريخ: 24/02/1391

افزایش کشته های برنامه خاله شادونه/ محل حادثه پلمب شد
منتشر شده در تاريخ: 23/02/1391

جزييات سانحه برای كارشناسان آژانس در اراك
منتشر شده در تاريخ: 20/02/1391

تصاویري ازخودرو واژگون شده علی دایی
منتشر شده در تاريخ: 29/12/1390

جزئیات حادثه ‌هواپیمای در فرودگاه اصفهان
منتشر شده در تاريخ: 15/12/1390

روايت عجيب و تلخ يکي از بازماندگان سانحه دريايي آب‌های بندرعباس + اسامی 16 قربانی
منتشر شده در تاريخ: 03/11/1390

جزئیات غرق شدن شناور در آبهای هرمزگان + عکس
منتشر شده در تاريخ: 03/11/1390

واژگونی کشتی ایتالیایی با 4000 مسافر (+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 25/10/1390

جزئيات پرونده پيدا شدن 7 شير درتهران
منتشر شده در تاريخ: 03/10/1390

قیمت توله شیر فقط ۹ میلیون تومان/ عرضه مار افعی در بازار مولوی!
منتشر شده در تاريخ: 29/09/1390

به دام افتادن یک قلاده بچه شیر در بزرگراه شهید زین الدین تهران
منتشر شده در تاريخ: 23/09/1390

كركس غول‌پيكر در تهران به دام افتاد
منتشر شده در تاريخ: 22/09/1390

حمله گرگ‌ها به دامداري در اصفهان
منتشر شده در تاريخ: 22/09/1390

تصویری از انفجار مهیب ديروز در حوالی تهران
منتشر شده در تاريخ: 22/08/1390

خیابان هنگام فروکش کرد/ سقوط تیر برق روی خودرو +عکس
منتشر شده در تاريخ: 09/08/1390

تصاویر: سانحه هوایی در فرودگاه مشهد
منتشر شده در تاريخ: 14/06/1390

بروز سانحه در هواپیمای تهران ـ مشهد + تکمیلی
منتشر شده در تاريخ: 13/06/1390

سرباز فداکار نیروی زمینی ارتش به رحمت خدا رفت (+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 29/05/1390

برخورد مرگبار تريلي‌با پل‌هوایی +تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 21/04/1390

شلنگ هوا، راننده كامیون نیوزیلندی را باد كرد!
منتشر شده در تاريخ: 07/03/1390

جزئيات مرگ نهنگ 8 متري در بندر جاسك
منتشر شده در تاريخ: 22/02/1390

تصاویر: ریزش ساختمان سه طبقه در تهران
منتشر شده در تاريخ: 20/02/1390

سقوط جرثقيل بر روي ساختمان مسكوني در اسلامشهر
منتشر شده در تاريخ: 14/02/1390

کودک بی‌گناه، قربانی جلوگیری از دزدی شد
منتشر شده در تاريخ: 16/01/1390

سانحه در ايستگاه مترو ميرداماد تهران
منتشر شده در تاريخ: 03/12/1389

سقوط تير چراغ برق بر روي خودرو سواري (+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 28/11/1389

اسامی مجروحان ایرانی در بمبگذاری کاظمین
منتشر شده در تاريخ: 03/11/1389

پسر 10 ساله طعمه گرگ شد
منتشر شده در تاريخ: 02/11/1389

زنی قربانی سهل‌انگاری در بیمارستان
منتشر شده در تاريخ: 28/10/1389

شعری درباره سقوط هواپیمای ارومیه> هفتاد آرزو که دود شد
منتشر شده در تاريخ: 27/10/1389

خودرو30ساله‌حق‌ترددندارد؛هواپيمای40ساله‌مسافرمی‌برد!؟
منتشر شده در تاريخ: 27/10/1389

ابهامات جدید و سوالات جدی درباره سانحه بوئینگ ارومیه
منتشر شده در تاريخ: 23/10/1389

آتش سوزي در مجتمع تجاري نور (+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 02/10/1389

وطن خانوم در برابر پلنگ!(+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 30/09/1389

زنده ماندن معجزه آسای پسر 10 ساله چینی
منتشر شده در تاريخ: 06/08/1389

وقوع حادثه درصحنه یك فیلم ایرانی درلبنان
منتشر شده در تاريخ: 24/07/1389

صحنه استثنایی گیرکردن راننده ایرانی زیرچرخ اتوبوس+عکس
منتشر شده در تاريخ: 10/07/1389

پدیده شرم آوری به نام "قاتلان یقه سفید"
منتشر شده در تاريخ: 23/06/1389

«فاصله‌ها» جان زنی را گرفت!
منتشر شده در تاريخ: 24/05/1389

سردار رویانیان پدر و دختر جوان را از مرگ نجات داد
منتشر شده در تاريخ: 06/05/1389

آتش سوزی چاه 24 نفت شهر چگونه مهار شد؟
منتشر شده در تاريخ: 22/04/1389

چاه خانه جان دختر 4 ساله را گرفت
منتشر شده در تاريخ: 20/04/1389

وقتی ساختمان روی 206 می ریزد(عکس)
منتشر شده در تاريخ: 16/04/1389

انتقال حادثه دیدگان ایرانی در فیلیپین به کشور (تصویری)
منتشر شده در تاريخ: 31/03/1389

اصل ماجرای سانحه برای دانشجویان ایرانی در فیلیپین چه بود؟
منتشر شده در تاريخ: 26/03/1389

آخرین وضعیت سقوط اتوبوس دانشجویان ایرانی در فیلیپین + عکس
منتشر شده در تاريخ: 24/03/1389

نجات معجزه آسای پسر چهار ساله در سقوط از طبقه هفدهم
منتشر شده در تاريخ: 18/03/1389

صيد يك عقاب در خانه مسكونی پايتخت+عکس
منتشر شده در تاريخ: 12/03/1389

چرخ گوشت و فاجعه‌اي دوباره+عکس
منتشر شده در تاريخ: 04/03/1389

تصاویر: نشست زمین در منیریه(تكميلي)
منتشر شده در تاريخ: 26/02/1389

ميدان منيريه بامداد امروز فرونشست
منتشر شده در تاريخ: 25/02/1389

دكل چراغ برق در نمايشگاه كتاب حادثه آفريد + عکس
منتشر شده در تاريخ: 23/02/1389

گوش‌های پسر 6 ساله او را از مرگ نجات داد(+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 18/02/1389

علت احتمالی انفجار تاکسی در ایلام
منتشر شده در تاريخ: 01/02/1389

شور زندگی سمیه و خانواده اش بر دیوار مرگ!
منتشر شده در تاريخ: 29/01/1389

حادثه در شهربازی شاهین‌شهر
منتشر شده در تاريخ: 07/01/1389

نشست بخشي از خيابان وليعصر تهران
منتشر شده در تاريخ: 12/12/1388

نجات معجزه‌آساي دختر 4 ساله
منتشر شده در تاريخ: 09/12/1388

سانحه هنگام فرود هواپيماي آبادان - مشهد
منتشر شده در تاريخ: 04/11/1388

20 کشته و مجروح در سانحه قطار مشهد - تهران/ تکمیلی
منتشر شده در تاريخ: 03/11/1388

جزئیات حريق چهارسوق بازار تهران
منتشر شده در تاريخ: 26/10/1388

سقوط 206 در کانال آب(تصویری)
منتشر شده در تاريخ: 16/10/1388

دلخراشترين مرگ سال :کارگر در بين غلطک‌هاي دستگاه له شد
منتشر شده در تاريخ: 03/09/1388

اسامي كشته‌ها و‌مجروحان حادثه واژگوني اتوبوس زائران ايراني
منتشر شده در تاريخ: 20/08/1388

تصویر: اولین قربانی سانحه رانندگی در ایران
منتشر شده در تاريخ: 17/08/1388

كورس مرگبار دختر و پسر جوان
منتشر شده در تاريخ: 31/06/1388

ترس «کميسيون بررسي سانحه» از اعلام دلايل سوانح
منتشر شده در تاريخ: 11/06/1388

فرود اضطراری پرواز تهران ـ بوشهر در اصفهان
منتشر شده در تاريخ: 11/06/1388

تصاوير: عمليات ترميم نشست زمين در نواب
منتشر شده در تاريخ: 20/05/1388

تصاوير: ريزش تونل توحيد در تقاطع جمهوري
منتشر شده در تاريخ: 19/05/1388

خطاي‌خلبان عامل سانحه‌هوايي مشهد
منتشر شده در تاريخ: 17/05/1388

علت سانحه‌مشهد؛دعوا در كابين‌خلبان
منتشر شده در تاريخ: 04/05/1388

18 تن در سانحه هواپيماي آرياتور جان باختند(همراه تصاویر)
منتشر شده در تاريخ: 03/05/1388

50 درصد ایرانی ها تصادفی می میرند!
منتشر شده در تاريخ: 03/04/1388

انفجار یک بمب در حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) + تکمیلی
منتشر شده در تاريخ: 30/03/1388

بزمچه یک و نیم متری در ایستگاه اتوبوس! + عکس
منتشر شده در تاريخ: 18/03/1388

اجساد کوهنوردان هرمزگاني در ارتفاعات دماوند پيدا شد
منتشر شده در تاريخ: 10/03/1388

بدلكار ايراني سريال تلويزيوني «هشدار براي‌ كبري‌ 11» بر اثر سانحه درگذشت
منتشر شده در تاريخ: 17/02/1388

نجات مرد كارگر از عمق 100متري
منتشر شده در تاريخ: 11/02/1388

جدال با گرگ براي نجات فرزند
منتشر شده در تاريخ: 29/01/1388

ناگفته هایی از عوامل انفجار شیراز
منتشر شده در تاريخ: 25/01/1388

اعدام 3 عامل بمبگذاری شیراز
منتشر شده در تاريخ: 22/01/1388

رودخانه پارکینگ شده قم حادثه آفرید
منتشر شده در تاريخ: 12/01/1388

مرگ مرد فداکار در بزرگراه همت
منتشر شده در تاريخ: 07/11/1387

اعدام‌براي‌عوامل‌انفجارتروريستي شيراز
منتشر شده در تاريخ: 03/09/1387

نجات معجزه آسا! + عکس
منتشر شده در تاريخ: 19/08/1387

آتش‌سوزي نزديكي مسجدالحرام(+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 30/07/1387

سرباز احمدی از امروز می بیند
منتشر شده در تاريخ: 25/07/1387

سقوط مرموز دختر و پسر جوان از طبقه پنجم در هاله‌اي از ابهام‌
منتشر شده در تاريخ: 21/07/1387

شوخی دو مامور ناجا به قتل ختم شد
منتشر شده در تاريخ: 03/07/1387

اتوبوس سقوط کرده در کرج/تصوير
منتشر شده در تاريخ: 23/06/1387

اسامی مسافران اتوبوس واژگون‏شده ایران در ترکیه
منتشر شده در تاريخ: 07/06/1387

مرگ دو دختر جوان حين تمرين تيراندازي
منتشر شده در تاريخ: 06/06/1387

اسامي درگذشتگان و مجروحان ايراني سانحه هوايي در قرقيزستان
منتشر شده در تاريخ: 05/06/1387

نشست‌زمين‌خودرو ‌را به‌كام‌خود‌كشيد+تصوير
منتشر شده در تاريخ: 05/06/1387

سقوط مشكوك و مرگ زن 50 ساله
منتشر شده در تاريخ: 03/06/1387

مرگ دختر و پسری در یك پارك تهران
منتشر شده در تاريخ: 21/05/1387

نجات دختر چترباز از ارتفاع ۱۵۰ متري
منتشر شده در تاريخ: 19/05/1387

ناکامي بمبگذاري در تهران و قم
منتشر شده در تاريخ: 13/05/1387

سكونت گربه‌هاي بازيگوش در موتور خودرو
منتشر شده در تاريخ: 20/04/1387

در غرب تهران خودرو ميان زمين و آسمان متوقف شد
منتشر شده در تاريخ: 18/04/1387

نکاتی تازه از فاجعه سقوط ایرباس
منتشر شده در تاريخ: 12/04/1387

اطلاعيه پليس درباره شليگ گلوله در پايگاه پليس
منتشر شده در تاريخ: 05/04/1387

هنوز هم از ارتفاع نمي‌ترسم
منتشر شده در تاريخ: 21/03/1387

اطلاعات جدید از بمب‌گذاری اخیر در تهران
منتشر شده در تاريخ: 20/03/1387

انفجار خودرو در غرب تهران
منتشر شده در تاريخ: 07/03/1387

جهنم در شهر مرند + عكس
منتشر شده در تاريخ: 30/02/1387

ايدز در پيوند كليه، خانواده‌اي را متلاشي كرد
منتشر شده در تاريخ: 29/02/1387

انگشت در چشم كوسه جانش را نجات داد
منتشر شده در تاريخ: 24/02/1387

نجات معجزه‌ آسا بعد از سقوط به كارون
منتشر شده در تاريخ: 24/02/1387

عوامل بمب‌گذاري حسينيه سيدالشهدا(ع) شيراز بازداشت شدند
منتشر شده در تاريخ: 19/02/1387

معمای زنده ماندن کودک هفت ساله عربستانی
منتشر شده در تاريخ: 17/02/1387

نجات پسر از درّه 200متري در جاده قديم كرج
منتشر شده در تاريخ: 09/02/1387

خودروي سمند از يك درخت بالا رفت
منتشر شده در تاريخ: 05/02/1387

مرگ دانش‌آموز خردسال زير چرخ قطار تفريحي
منتشر شده در تاريخ: 05/02/1387

قطع دست یکی از قویترین مردان ایران
منتشر شده در تاريخ: 01/02/1387

گزارش تصويري تشييع پيکر ‌‌١١ جان‌باخته حادثه شيراز
منتشر شده در تاريخ: 28/01/1387

نتیجه نهایی تحقیقات انفجار شیراز
منتشر شده در تاريخ: 27/01/1387

گزارش تصویری از محل وقوع انفجار در شیراز
منتشر شده در تاريخ: 26/01/1387

انفجار شيراز به روايت تصوير (عكس)
منتشر شده در تاريخ: 25/01/1387

جديدترين آمار قربانيان انفجار شيراز ‪ ۱۰‬كشته و ‪ ۱۶۰‬مجروح
منتشر شده در تاريخ: 25/01/1387

سانسور حیرت انگیز انفجار شیراز در رسانه ملی!
منتشر شده در تاريخ: 25/01/1387

گفتگو با يكی از شاهدان انفجار شيراز
منتشر شده در تاريخ: 25/01/1387

فرمانده انتظامي فارس‏:‏ انفجار شيراز خرابكاري نبوده است
منتشر شده در تاريخ: 25/01/1387

گزارش تكميلي فارس از انفجار ديشب شيراز
منتشر شده در تاريخ: 25/01/1387

نجات همکلاسي‌ها توسط دانش‌آموز 11 ساله
منتشر شده در تاريخ: 22/01/1387

مرد جواني كع در سالروز تولدش به چاه 40 متري سقوط كرد
منتشر شده در تاريخ: 21/01/1387

پرتاب از صندلي پرنده
منتشر شده در تاريخ: 20/01/1387

حسن ننه گلاب در سانحه سينمايي زخمي شد
منتشر شده در تاريخ: 11/01/1387

سقوط ستون مجمتع در حال احداث بر روي خانه‌ مسكوني
منتشر شده در تاريخ: 27/12/1386

آتش‌سوزي در كارخانه شيرين عسل تبريز
منتشر شده در تاريخ: 23/12/1386

سقوط يك كارمند از طبقه نوزدهم ساختمان سازمان ملل متحد
منتشر شده در تاريخ: 29/11/1386

جزييات حادثه نشت گاز به سالن سينما سروش
منتشر شده در تاريخ: 02/11/1386

قاتل نامرئي 52 دانش آموز را به بيمارستان فرستاد
منتشر شده در تاريخ: 02/10/1386

سانحه هواپیمایی در فرودگاه امام خمینی
منتشر شده در تاريخ: 24/09/1386

از ساختمان 144 متری سقوط کرد و زنده ماند!
منتشر شده در تاريخ: 22/09/1386

مردم به خودروهاي امداد رسان راه نمي دهند
منتشر شده در تاريخ: 12/09/1386

سقوط شیء عجیب انفجاری از آسمان گرگان
منتشر شده در تاريخ: 07/09/1386

سقوط يک فروند بالگرد كبراي هوانيروز در كرمانشاه
منتشر شده در تاريخ: 28/07/1386

سقوط هواپیما در حاشیه بزرگراه بابایی دو كشته بر جای گذاشت
منتشر شده در تاريخ: 20/07/1386

آی‌پاد در جیب او بود كه آتش گرفت
منتشر شده در تاريخ: 15/07/1386

۲ ادعا در برابر یك سانحه
منتشر شده در تاريخ: 19/06/1386

كارگاه مبل در یافت‌آباد آتش گرفت
منتشر شده در تاريخ: 06/06/1386

مغازه‌ای در خیابان ولی‌عصر طعمه حریق شد
منتشر شده در تاريخ: 31/05/1386

آتش سوزی درسه راه امین حضور
منتشر شده در تاريخ: 24/05/1386

هتل زایران ایرانی در مكه مكرمه آتش گرفت
منتشر شده در تاريخ: 16/05/1386

پاسخ رئيس دادگاه سي130 به سوالات اولياي دم
منتشر شده در تاريخ: 08/05/1386

جزئیات سانحه مرگبارهوایی دربرزیل
منتشر شده در تاريخ: 28/04/1386