شماره خبر:  7535    تاريخ انتشار خبر:        ام فروردین ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 2119 مرتبه تا کنون

 2دختر در يك قدمي مرگ

پدر بي‌رحم و نامادري سنگدل كه به طور جداگانه دختر 3 ماهه و 3 ساله‌اي را در شهرستان قزوين مورد شكنجه قرار داده بودند ، دستگير و روانه زندان شدند.

چند روز پيش يكي از مسوولان بيمارستاني در شهرستان قزوين با مركز فوريت‌هاي پليسي 110 تماس گرفت و خبر داد كه دختر 3 ساله‌اي كه آثار كبودي بسياري روي بدنش مشهود است، از سوي زن و مردي كه ادعا مي‌كنند والدين وي هستند، به بيمارستان انتقال يافته و در بخش مراقبت‌هاي ويژه بستري است.

پس از اين تماس، ماموران براي بررسي وضعيت دختربچه به بيمارستان عزيمت كردند و در تحقيق از پرستاران و پزشك معالج كودك، پي بردند وي براثر شكنجه، بيهوش شده و در كما به سر مي‌برد.
با به دست آمدن اين اطلاعات، ماموران كه احتمال مي‌دادند دختر 3 ساله مورد كودك‌آزاري قرار گرفته است، والدين وي را با هماهنگي قضايي بازداشت كردند و به اداره آگاهي انتقال دادند اما آنها در بازجويي‌هاي پليسي، آزار و اذيت دختركوچولو را انكار كردند.

همسايه‌ها، راز نامادري سنگدل را برملا كردند
به اين ترتيب، تحقيق از اهالي محل زندگي اين زوج صورت گرفت كه معلوم شد؛ كودك 3 ساله با پدر و نامادري‌اش زندگي مي‌كند و اين زن بارها دختركوچولو را كتك زده و با شلاق او را شكنجه كرده است.

با فاش شدن اين موضوع، ماموران به تحقيق دوباره از زن و مرد متهم پرداختند كه عاقبت نامادري سنگدل، راز كودك‌آزاري‌اش را فاش كرد.

اعتراف به شكنجه‌هاي دختر 3 ساله
زن سنگدل در اظهاراتش به پليس گفت: من پس از جدايي از شوهرم با فرزند خردسالم زندگي مي‌كردم، چند قبل با مردي كه فرزند 3 ساله‌اي داشت، آشنا و با هم ازدواج كرديم. در اين مدت، دختر 3 ساله وي، مدام مرا اذيت مي كرد و مادرش را بهانه مي‌كرد، اما شوهرم اجازه نمي‌داد تا او مادرش را ببيند.

دختر كوچولو به حرف‌هاي من گوش نمي‌داد و اثاثيه منزل را به هم مي‌ريخت و هميشه با فرزندم دعوا مي‌كرد.

متهم ادامه داد: وقتي از بدرفتاري دختركوچولو به پدرش مي‌گفتم، وي توجهي به اوضاع نمي‌كرد و از من مي‌خواست با وي مهربان باشم، اما هركاري انجام مي‌دادم تا دختركوچولو آرام‌تر شود، بي‌فايده بود و مرا عصباني مي‌كرد.

به اين ترتيب، براي آرام كردن وي، او را با شلاق كتك مي‌زدم و تهديدش مي‌كردم كه اگر ماجرا را به پدرش بگويد، او را در اتاق حبس خواهم كرد و او هم از ترس سكوت مي‌كرد.

روز حادثه هم به دنبال شيطنت‌هايش وقتي كتكش زدم، ‌او بيهوش شد. چند بار صدايش كردم اما جوابي نداد، با شوهرم تماس گرفتم و ماجرا را اطلاع دادم كه وي هراسان خود را به منزل رساند و او را به بيمارستان انتقال داديم و ...

پرونده ديگر؛ شكايت مادر از پدر سنگدل
گزارش ديگري هم حاكي است؛ 2 روز قبل زني به شعبه دوم بازپرسي دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان قزوين مراجعه و از شوهرش به اتهام كودك‌آزاري شكايت كرد و گفت: دختر 3 ماهه‌ام وقتي خوابيد، او را به شوهرم سپردم و براي خريد از منزل بيرون رفتم، اما هنگام بازگشت، متوجه شدم دخترم بيهوش در اتاق خواب منزل افتاده و شوهرم در حال فرار از خانه است.

با مشاهده وضعيت دخترم، داد و فرياد راه انداختم كه همسايه‌ها سررسيدند و فرزندم را به بيمارستان انتقال دادند. در همين موقع، شوهر معتادم قصد فرار داشت كه همسايه‌ها مانع فرار وي شدند و او را تحويل پليس دادند.

شاكي ادامه داد: وقتي دختر 3 ماهه‌ام را به بيمارستان بردم، پس از معاينه پزشكان معلوم شد دخترم مورد شكنجه قرار گرفته و بايد در بخش مراقبت‌هاي ويژه بيمارستان بستري شود. به دنبال اظهارات اين زن، شوهرش براي ادامه تحقيقات از مركز پليس به دادسرا منتقل شد و مورد بازجويي قرار گرفت و به شكنجه دادن دخترش اعتراف كرد.

اعتراف پدر معتاد
پدر سنگدل در اظهاراتش گفت: هنگام استعمال موادمخدر (كراك)‌ بودم كه فرزندم از خواب بيدار شد و شروع به گريه‌ ‌كرد. هر كاري انجام دادم تا او آرام شود، بي‌فايده بود تا اين كه از شنيدن گريه‌هاي بي‌امان وي عصباني شدم و او را بشدت كتك زدم كه بيهوش شد و كف اتاق افتاد، از ترس قصد فرار داشتم كه همسرم سررسيد و از ماجرا اطلاع يافت.

بنابراين گزارش، نامادري و اين پدرسنگدل با قرار قانوني از سوي بازپرس شعبه دوم دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان قزوين، روانه زندان شدند و تحقيقات تكميلي از آنها در حالي ادامه دارد كه 2 كودك آسيب‌ديده همچنان در كما به‌سر مي‌برند و در يك قدمي مرگ قرار گرفته‌اند.


منبع خبر : جام جم - http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100897644973