شماره خبر:  7512    تاريخ انتشار خبر:        ام آذر ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 2465 مرتبه تا کنون

 قاچاقچي اشياي عتيقه دستگير شد

مرد قاچاقچي كه قصد داشت ، 55 قطعه ظروف سفالي و سكه‌هاي متعلق به دوره مادها و اشكانيان را در اسلامشهر به فروش رساند ، شناسايي و دستگير شد.


اين ماجرا وقتي فاش شد كه هفته گذشته يكي از شهروندان اسلامشهري با مركز فوريت‌هاي پليسي 110 تماس گرفت و از نگهداري چندين قلم اشياي قيمتي در منزل همسايه خود خبر داد.

پس از اين تماس، ماموران اداره جرايم اقتصادي كالا و ارز شهرستان اسلامشهر، براي آگاهي از صحت گفته‌هاي مرد تماس‌گيرنده، با هماهنگي قضايي، منزل مرد قاچاقچي را به طور غيرمحسوس تحت كنترل قرار دادند تا اين كه پي بردند افراد متعددي به اين خانه رفت و آمد مي‌كنند.

به اين ترتيب ماموران پس از زيرنظر گرفتن اين افراد پي بردند صاحبخانه درخصوص خريد و فروش اشياي عتيقه و اقلام ميراث فرهنگي فعاليت دارد.

با مشخص شدن اين موضوع، ماموران در قالب يك تيم عملياتي وارد منزل مرد قاچاقچي شدند و 55 قطعه آثار باستاني شامل انواع ظروف سفالي و سكه‌هاي مختلف را كه در يكي از اتاق‌هاي منزل جاسازي شده بود كشف و ضبط كردند و اقلام مكشوفه نيز براي شناسايي قدمت تاريخي در اختيار كارشناسان ميراث فرهنگي قرار گرفت.

مرد قاچاقچي نيز براي ادامه تحقيقات به اداره جرايم اقتصادي شهرستان اسلامشهر انتقال يافت و مورد بازجويي قرار گرفت. مرد قاچاقچي در اظهاراتش به پليس گفت: چندي قبل در يكي از شهرهاي غرب كشور با يك مرد روستايي آشنا شدم و ظروف سفالي و سكه‌ها را از او خريداري كردم و به منزلم انتقال دادم تا آنها را به فروش برسانم كه نتوانستم و از سوي پليس دستگير شدم.

به دنبال اعتراف مرد قاچاقچي، تحقيقات تكميلي براي دستگيري همدستان احتمالي وي ادامه دارد در حالي كه كارشناسان ميراث فرهنگي پس از بررسي اقلام مكشوفه نظر داده‌اند ظروف سفالي و سكه‌ها متعلق به دوره مادها و اشكانيان بوده و از ارزش تاريخي و فرهنگي قابل توجهي برخوردار است به طوري كه نمي‌توان براي اين اقلام نفيس قيمت تعيين كرد.منبع خبر : جام جم - http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100897472691 
اخبار مرتبط

سناريوي عجيب، راز سكه‌هاي عتيقه را فاش كرد
منتشر شده در تاريخ: 24/09/1387

مجسمه قلابي به محل قرار نرسيد
منتشر شده در تاريخ: 17/07/1387

گروگانگیری 300 میلیوني، پايان معامله عتيقه
منتشر شده در تاريخ: 02/06/1387

عتيقه 3 هزار ساله راز قتل مرد تاجر را مي گشايد
منتشر شده در تاريخ: 03/08/1386

آگهي اينترنتي،محموله عتيقه را لو داد
منتشر شده در تاريخ: 11/07/1386

کشف ۲۱ سکه عتیقه خارجی از جیب یک رهگذر
منتشر شده در تاريخ: 31/05/1386