شماره خبر:  6496    تاريخ انتشار خبر:        ام شهریور ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 2188 مرتبه تا کنون

 باند تبهكاري، دختران جوان را معتاد مي‌كرد

مردادماه امسال مردي با حضور در پايگاه دوم اطلاعات امنيت تهران ضمن ارائه دادخواستي به پليس، از سرقت خودروي خود خبر داد و گفت: شب گذشته در يكي از خيابان‌هاي شمال غرب تهران با خودرويم در حال عبور بودم كه مردي مسلح از ميان شمشادهاي حاشيه خيابان به سويم آمد و با تهديد سلاح، راهم را سد كرد، سپس با زور و تهديد، مرا از داخل خودرو بيرون كشيد و با سرقت آن از محل متواري شد.


به دنبال شكايت مرد مالباخته، پرونده‌اي در اين خصوص تشكيل شد و به شعبه دوم دادياري دادسراي ويژه امنيت تهران ارسال و با هماهنگي قضايي تحقيقات ويژه‌اي براي دستگيري سارق مسلح آغاز شد.

ردپاي شرور سابقه‌دار
ماموران پايگاه دوم اطلاعات امنيت تهران با اطلاعاتي كه درباره سارق فراري به دست آوردند، به چهره‌نگاري رايانه‌اي از وي پرداختند تا اين كه در ادامه تحقيقات و با شناسايي از سوي مرد شاكي، معلوم شد؛ تصوير رايانه‌اي از متهم فراري شباهت بسياري به يك شرور و سارق سابقه‌دار به نام محسن دارد كه بتازگي از زندان آزاد شده است.

به اين ترتيب، محسن به اتهام سرقت تحت تعقيب پليس قرار گرفت كه مشخص شد وي با يك زن قاچاقچي و چند مرد به منزلي در غرب تهران رفت و آمد مي‌كند و به صورت گسترده قرص‌هاي روانگردان و مواد مخدر (شيشه)‌ به جوانان مي‌فروشد.

با گزارش موضوع به داديار شعبه دوم دادسراي ويژه امنيت تهران، داديار حيدري دستور قضايي را در اين خصوص صادر كرد و با اعزام ماموران به مخفيگاه آنها در غرب تهران و در پي يك عمليات ضربتي موفق به دستگيري 6 مرد و يك زن شدند و از مخفيگاه آنها، يك لابراتوار مواد مخدر (شيشه)‌ و روانگردان كشف و ضبط شد. با انتقال اين متهمان به مركز پليس، آنها مورد بازجويي قرار گرفتند و پس از تناقض‌گويي‌هاي متعدد، سرانجام زن قاچاقچي، راز اعضاي باند را فاش كرد.

زن قاچاقچي راز گشود
زن قاچاقچي در اظهاراتش به پليس گفت: من و همدستانم با تهيه مواد مخدر (شيشه)‌ و روانگردان، آنها را به افراد مختلف مي‌فروختيم و محسن ديگر عضو فراري باند دختران جوان را فريب مي‌داد و به بهانه دوستي و ازدواج، آنها را به دام اعتياد مي‌كشاند و از آنها كه اغلب از افراد متمكن بودند، اخاذي‌هاي كلان مي‌كرد.

به دنبال اين اظهارات، اين قاچاقچي و همدستانش با قرار قانوني روانه زندان شدند و جستجوي پليس براي دستگيري محسن‌ ، شرور فراري ادامه يافت تا اين‌كه ماموران پليس امنيت در ادامه تحقيقات نامحسوس پي بردند محسن متهم فراري به منزلي در شمال غرب تهران رفته است.

با به دست آمدن اين اطلاعات، كارآگاهان در قالب چند تيم عملياتي، 17 مهرماه امسال به مخفيگاه متهم در شمال غرب تهران رفتند و 5 زن و 5 مرد را دستگير و براي ادامه تحقيقات به پايگاه دوم اطلاعات امنيت تهران منتقل كردند و پي بردند؛ دقايقي قبل از حضور پليس ، شرور فراري محسن از مخفيگاهش گريخته است. در بازرسي از اين محل، مقاديري فشنگ و 2 قبضه سلاح و موادمخدر كشف و ضبط شد.

اين گزارش حاكي است؛ در ادامه جستجو، ماموران محله‌هاي حوالي مخفيگاه متهمان را به طور نامحسوس زير نظر قرار دادند تا سرانجام در يكي از خيابان‌هاي شمال غرب تهران، شرور فراري را شناسايي و پس از تعقيب و گريز پليسي، وي را دستگير كردند.

در بررسي پرونده اعضاي اين باند، معلوم شد؛ همگي داراي سوابق متعدد در خصوص سرقت، زورگيري و تهيه و فروش مواد مخدر (شيشه)‌ و قرص‌هاي روانگردان هستند و سوابق محسن، يكي از مهره‌هاي كليدي باند نيز حمل سلاح غيرمجاز، شرارت‌هاي متعدد، سرقت و زورگيري، اخاذي‌هاي مسلحانه، عربده‌كشي و سرقت خودروهاي مدل بالاست.

كلكسيون جرايم در پرونده جوان شرور
محسن - متهم - در بازجويي‌هاي پليسي، راز جرايم مختلف خود را فاش كرد و گفت: چندي پيش از زندان آزاد شدم و با همدستي دوستان سابقه‌دار و قاچاقچي‌ام،‌ چند باند مختلف تشكيل داديم و جرايم خود را از سر گرفتيم.

علاوه بر تهيه لابراتوارهاي شيشه و مواد روانگردان، با اغفال دختران جوان، آنها را به سمت اعتياد مي‌كشيديم و در ادامه از آنها اخاذي مي‌كرديم. متهم ادامه داد: هر از گاهي به مغازه صافكاري يكي از دوستانم در يكي از محله‌هاي تهران مي‌رفتم و او سوئيچ يدك خودروهاي مشتريانش از جمله پژو، پرايد، پرشيا و بي‌.ام.و را به من مي‌داد و پس از تحويل خودروها مالك آنها را تعقيب مي‌كرديم و پس از اين‌كه آنها خودروهايشان را در جايي پارك مي‌كردند، اقدام به سرقت خودروها مي‌كردم و با فروش خودروها، مبلغي را به دوستم مي‌پرداختم.

وي افزود: در چند مرحله نيز با تهديد چاقو، قمه و سلاح از مردم اخاذي كرده‌ام و هنگام سرقت‌ها نيز 2 مرد را كه مقابلم مقاومت كردند، زخمي كرده‌ام.

بنا بر اين گزارش، با اعتراف متهم به جرايم متعدد و 8 فقره سرقت خودرو و 4 فقره گوشي تلفن همراه، روانه بازداشتگاه پليس شد و تحقيقات تكميلي از وي و ديگر اعضاي اين باند ادامه دارد.

داديار حيدري، رئيس شعبه دوم دادسراي ويژه امنيت تهران با دستور چاپ تصور متهم بدون پوشاندن چهره از مردم خواست چنانچه از وي شكايت دارند به پايگاه دوم اطلاعات امنيت تهران در پل كوي نصر (گيشا) مراجعه كنند.منبع خبر : جام جم - http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100951649038 
اخبار مرتبط

دستگیری اوباشگر معروف ۳۰متری جی
منتشر شده در تاريخ: 18/04/1392

راز تبهكارانه جوان واكس فروش
منتشر شده در تاريخ: 28/03/1392

سه لانه شيطاني در مشهد متلاشي شد
منتشر شده در تاريخ: 17/10/1390

رانندگان در دام اعضاي باند تبهكاري
منتشر شده در تاريخ: 12/10/1389

شكار تبهكار اينترنتي
منتشر شده در تاريخ: 08/10/1389

ده‌ها فقره زورگيري در پرونده تبهكاران
منتشر شده در تاريخ: 20/05/1389

تبهكاران محافظ خودروي حامل پول بانك را كشتند
منتشر شده در تاريخ: 29/04/1389

باند اشرار مسلح متلاشي شد
منتشر شده در تاريخ: 16/08/1388

كلاهبرداري‌ 300 ميليوني تبهكاران از مردم 20 استان
منتشر شده در تاريخ: 01/07/1388

كلكسيوني از جرايم خشن در پرونده 8 مامور قلابي
منتشر شده در تاريخ: 21/06/1388

پليس 20 استان در تعقيب 4 تبهكار
منتشر شده در تاريخ: 14/06/1388

بازي تبهكاران در نقش بازپرس و پليس
منتشر شده در تاريخ: 02/06/1388

سركرده باند تبهكاران خشن در محاصره پليس آگاهي
منتشر شده در تاريخ: 29/05/1388

اعتراف باند ابليس به ده‌ها فقره جرم و تبهكاري
منتشر شده در تاريخ: 31/02/1388

ردپاي سارق فراري در باند تبهكاري پيدا شد
منتشر شده در تاريخ: 09/11/1387

دوستي سياه دختر فراري و تبهكار سابقه‌دار
منتشر شده در تاريخ: 31/04/1387

شرور تبهكار با گلوله پليس‌ به هلاكت رسيد
منتشر شده در تاريخ: 17/04/1387

تبهكاري كه در ميهماني نقشه سياهش را به اجرا مي‌گذاشت
منتشر شده در تاريخ: 22/02/1387

مايكروسافت به پليس براي يافتن تبهكاران كمك مي‌كند
منتشر شده در تاريخ: 18/02/1387

كلاهبرداري ۱۲۸ ميليارد توماني آرزوي تبهكاران بين‌المللي
منتشر شده در تاريخ: 03/02/1387

كلكسيون جنايت‌هاي جوان تبهكار
منتشر شده در تاريخ: 20/06/1386

متلاشی شدن چهار باند تبهكاری در تهران
منتشر شده در تاريخ: 30/05/1386

گروه‌هاي تبهكاري طراح تروجان‌هاي باج‌گير هستند
منتشر شده در تاريخ: 11/05/1386