شماره خبر:  6419    تاريخ انتشار خبر:        ام بهمن ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 1717 مرتبه تا کنون

 مجسمه قلابي به محل قرار نرسيد

رؤياي مردان جوان كه قصد داشتند با فروش مجسمه عتيقه قلابي به يك تاجر، ميليون‌ها تومان به جيب بزنند، قبل از رسيدن به محل قرار بر باد رفت
اواخر هفته گذشته زماني كه ماموران پليس پايتخت در حال گشت‌زني حوالي اتوبان بعثت بودند به يك پژوي آلبالويي رنگ كه 2 سرنشين داشت، مشكوك شدند.

وقتي ماموران قصد متوقف كردن اين خودرو را داشتند، سرنشينان آن به محض مشاهده پليس بر سرعت خودرو افزودند و گريختند اما فرار آنها تنها چند دقيقه به طول انجاميد و ماموران موفق شدند در يك عمليات تعقيب و گريز خودروي آنها را متوقف كنند.

با كشف يك مجسمه عتيقه كه به طرز ماهرانه‌اي در يك جعبه سيگار بسته‌بندي و در خودرو جاسازي شده بود، متهمان به اداره پليس انتقال يافتند و در بازجويي‌ها گفتند: اين مجسمه قلابي است و مدتي قبل وقتي يكي از دوستان‌مان آن را به ما داد، تصميم گرفتيم اين مجسمه را به‌عنوان شيئي‌ عتيقه به فروش برسانيم.

بنابراين با شناسايي تاجري در شمال كشور با او وارد معامله شديم و وقتي وي گفت حاضر است پول خوبي بابت مجسمه‌هاي عتيقه بدهد، قرار شد اين مجسمه را به او بفروشيم.

متهمان ادامه دادند: در حالي كه تصور مي‌كرديم با فروش اين مجسمه، پول خوبي به جيب مي‌زنيم، با مرد تاجر در يكي از شهرهاي شمال كشور قرار گذاشتيم اما زماني كه قصد داشتيم به سر قرار برويم ماموران به ما مشكوك شدند و دستگير شديم.

بعد از اعترافات متهمان، در حالي كه نظريه كارشناسان سازمان ميراث فرهنگي هم حاكي از آن بود كه شيء كشف شده از آنها تقلبي و فاقد اصالت تاريخي است، قاضي جامعي - بازپرس شعبه دوم دادسراي ويژه قاچاق كالا و ارز تهران - براي هر دوي آنها قرار قانوني صادر كرد و پرونده در اختيار پليس قرار گرفت.


منبع خبر : همشهري - http://www.hamshahrionline.ir/News/?id=69074 
اخبار مرتبط

قاچاقچي اشياي عتيقه دستگير شد
منتشر شده در تاريخ: 08/11/1387

سناريوي عجيب، راز سكه‌هاي عتيقه را فاش كرد
منتشر شده در تاريخ: 24/09/1387

گروگانگیری 300 میلیوني، پايان معامله عتيقه
منتشر شده در تاريخ: 02/06/1387

عتيقه 3 هزار ساله راز قتل مرد تاجر را مي گشايد
منتشر شده در تاريخ: 03/08/1386

آگهي اينترنتي،محموله عتيقه را لو داد
منتشر شده در تاريخ: 11/07/1386

کشف ۲۱ سکه عتیقه خارجی از جیب یک رهگذر
منتشر شده در تاريخ: 31/05/1386