شماره خبر:  6033    تاريخ انتشار خبر:        ام فروردین ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 4333 مرتبه تا کنون

 قانون جديد بيمه شخص ثالث وسايل نقليه از ‪ ۲۰‬شهريور اجرا مي‌شود

سخنگوي قوه قضاييه سه شنبه شب اعلام كرد، قانون جديد بيمه شخص ثالث وسايل نقليه از ‪ ۲۰‬شهريور ماه سال جاري اجرا خواهد شد ، اين در حالي است كه رييس جمهوري چندي قبل اقدام به ابلاغ اين قانون كرد.

براساس اين قانون دارندگان وسايل نقليه موتوري به زودي مكلف مي‌شوند با مراجعه به يكي از شركت‌هاي بيمه، وسيله نقليه خود را در قبال خسارت بدنه و مالي شخص ثالث بيمه كنند.

اين در حالي است كه موضوع تضمين و اجراي قانون جديد در خصوص بيمه به منظور كاهش مشكلات و معضلات موجود در اين زمينه از مدت‌ها قبل مورد توجه و بررسي نهادهاي مختلف و مرتبط قرار گرفته است.

فرشباف ، رييس كل بيمه مركزي ايران سه شنبه شب در گفتگوي ويژه خبري شبكه دوم سيماي جمهوري اسلامي ايران در پاسخ به اين سوال كه بيمه مركزي به عنوان يك نهاد سياستگذار چه تغييري را در قوانين جديد ايجاد كرده كه براساس آن انگيزه بيشتري را براي بيمه گذار ايجاد كند؟ گفت: بحث قانون جديد بيمه اجباري يا در واقع وسايل نقليه موتوري در مقابل شخص ثالث اولين بار در سال ‪ ۱۳۴۷‬تصويب شد و در طول دو سال گذشته مجلس شوراي اسلامي به جد براساس لايحه‌اي كه دولت ارائه داده بود، اصلاحات لازم را انجام داد.

فرشباف افزود: در ارديبهشت ماه سال جاري و قبل از پايان كار مجلس هفتم شوراي اسلامي، اين قانون كه در واقع نهايي شده بود به شوراي نگهبان ارسال و با ايرادات جزيي از سوي اين شورا به مجلس برگشت و با اصلاحاتي كه روي آن انجام شد در ششم شهريورماه جاري به مسئولين كشوري ابلاغ شد كه بعد از ‪۱۵‬ روز، يعني از ‪ ۲۰‬شهريورجاري در سراسر كشور قابل اجراست.

رييس كل بيمه مركزي ايران در پاسخ به سوال ديگري در مورد وجه تمايز اين قانون نسبت به قانون قبل و تشويق مردم به بيمه كردن وسائط نقليه خود گفت:
مهمترين تغييري كه در اين قانون وجود دارد تعريف شخص ثالث و تفاوت معنا داري است كه اين موضوع پيدا كرده است.

فرشباف اظهار داشت : در گذشته افرادي كه در حادثه مقصر شناخته مي‌شدند مثل راننده و خانواده وي اگر خسارتي مي‌ديدند به دليل وابستگي به فرد مقصر در حادثه تحت پوشش بيمه قرار نمي‌گرفتند ، اما در قانون جديد به استثناي مقصر حادثه كه راننده يا مالك اتومبيل تلقي مي‌شود ، بقيه افراد از حق بيمه ي مندرج در بيمه نامه بهره مند خواهند شد.

رييس كل بيمه مركزي ايران در ادامه افزود : اين اصلي‌ترين وجه تمايز قانون جديد است ، البته تمايزهاي ديگري هم وجود دارد از قبيل اينكه در بيمه جديد پرداخت ديه خسارت به جنيست و مذهب بصورت يكسان در نظر گرفته شده ، علاوه براين كه تكاليفي را براي سازمان‌هاي بيمه گر براي پرداخت سريع خسارت نيز در نظر گرفته است.

در ادامه اين برنامه جمشيدي سخنگوي قوه قضاييه نيز درباره وجود خلاء قانوني، نبود فرهنگ بيمه و يا نپرداختن حق بيمه و اينكه آيا لازم است قوه قهريه ايي در اين زمينه وجود داشته باشد، توضيحاتي داد.

وي گفت: از سال ‪ ۱۳۴۷‬در خصوص موضوع خطر و نظريه‌اي كه بايستي بيمه عموم شامل همه افراد مختلف باشد قانوني بود كه بعد از ‪ ۵۰‬سال نياز به اصلاح داشت.

وي افزود: قوه قضاييه با همكاري بخش‌هاي مختلف بخصوص كميسيون اقتصادي مجلس، ستاد ديه و همچنين بيمه مركزي كشور قريب به دوسال يك كار فشرده را انجام دادند و در قالب لايحه‌اي كه ابتدا در ‪ ۹۰‬ماده تهيه و بعد به ‪۳۰‬ ماده ختم شد اين لايحه آماده و تحويل شد.

جمشيدي در مورد اهداف اين لايحه اظهار داشت : اين لايحه چند هدف مشخص داشت ، اول اينكه برخي از خودروها كه بيمه نيستند طبيعي است كه اگر تصادفي رخ بدهد و منتهي به فوت، نقص عضو و يا خسارت‌هاي مالي بشود ، فردي كه قادر به پرداخت حق بيمه ‪ ۲۰۰‬يا ‪ ۳۰۰‬هزار توماني نيست نمي‌تواند مبلغ ‪ ۳۰‬يا ‪۴۰‬ ميليون ديه پرداخت كند ، به همين خاطر تعداد شايد نزديك به قريب چند هزار زنداني در زندان‌ها وجود دارند كه راننده يا مالكين خودروهايي هستند كه بيمه نبودند.

وي افزود : از طرفي ديگر مساله خانواده فرد حادثه ديده و فرد مقصر مشكل ديگر قضيه بود كه وقتي يك حادثه رخ مي‌داد شخص مقصر زندان مي‌رفت و طرف ديگر نيز سرپرست خانواده را از دست مي‌داد، و نياز به حمايت داشت كه اين يك مشكل اساسي بود.

به گفته سخنگوي قوه قضاييه ، چند مشكل هم در بيمه وجود داشت ، اول اينكه شيوه پرداخت بيمه‌ها با سرعت و با فوريت انجام نمي‌شد ، گاهي هم سقفي كه بايستي شركت‌هاي بيمه مي‌دادند با توافق انجام مي‌شد و بخش ديگري كه باعث بحث و جدل مي‌شد و نياز به پرونده بود قوه قضاييه درگير اين مساله مي‌شد كه بايد يك شيوه براي آن انديشيده مي‌شد تا با سرعت و حداكثر سقفي كه فرد بيمه خريده و قرارداد امضا كرده وي طي ساليان متعدد نيز بيمه بوده در روز حادثه به راحتي بتواند استفاده كند.

وي در خصوص قانون جديد بيمه و رفع خلاهاي گذشته نيز گفت : همه خلاهاي در اين قانون خوشبختانه در مواد متعددي آمده و حل شده است. يكي از نكات مهم اين تغيير سرعت در پرداخت خسارت است ، يعني يكي از بحث‌هاي مهم اين است كه در حادثه‌اي كه منتهي به نقص عضو يا ضرب و جرح زيان ديده‌اي كه متحمل خسارت مي‌شود مخارج بيمارستاني ، از كارافتادگي ، معالجه و مشكلات عديده اي كه فرد پيدا مي‌كند اگر بنابراين باشد كه سالها طول بكشد تا راي دادگاه صادر شود طبيعي است كه مفهوم بيمه از دست مي‌رود ، چون بيمه بايد حمايت فوري و سريع كند.

جمشيدي افزود : اين هم مشكلي بود كه مبتني بر مسئوليت و نياز به راي دادگاه بود كه خوشبختانه در اين لايحه اين بحث هم حل شده است.

در ادامه اين برنامه فرشباف در پاسخ به اين كه چقدر فكر مي‌كنيد فرايند پرداخت خسارت انگيزه‌اي شده كه مردم به بيمه مراجعه كنند، گفت: موضوع بيمه به خصوص بيمه شخص ثالث موضوعي است كه در اكثر كشورهاي دنيا حالت اجباري دارد.

وي افزود: دليل اينكه بايد افراد اين بيمه را انجام دهند آن است كه در مقابل فردي است كه ضرر و زيان به او وارد شده يعني كسي كه به عنوان شخص ثالث (نفر سوم) تلقي مي‌شود و تامين هزينه‌هاي وارد شده به وي را بيمه به نوعي بايد تامين كند اين يعني حمايت از كسي كه ضرر و زيان ديده است.

فرشباف افزود: در قانون جديد براي بيمه گر و بيمه گذار راه‌هايي مشخص شده كه چگونه مي‌توانند بدون مراجعه به مراجع قضايي با يكديگر توافق كنند و سازمان بيمه گر در مقابل تعهد بيمه‌اي كه دارد بتواند خسارت را تا سقف بيمه نامه پرداخت نمايد.

سخنگوي قوه قضاييه در اين ميز گرد در پاسخ به اين سوال كه آيا دستگاه ها بيمه‌اي خسارت وارده را كاملا پرداخت مي‌كنند، افزود: درقانون جديد سه مكانيزم ديده شده است كه مي‌تواند مشكلات را حل كند.

وي افزود: اول اين كه شركت بيمه گر با كسي كه خسارت ديده به توافق برسد و اگر هم به توافق نرسد، مي‌تواند به راه كار دوم در قانون عمل كند يعني آن‌ها بيايند تعميرگاه مجاز را مورد توافق قرار بدهند و راه سوم آن است كه اگرهيچ كدام در مورد راه‌هاي فوق به توافق نرسيدند، يك كميسيون مركب از سه بخش قاضي به عنوان نماينده دادگستري، نماينده نيروي انتظامي به عنوان يك كارشناس و نماينده شركت بيمه گر كه مورد تاييد بيمه مركزي كشور باشد، تشكيل مي‌شود.

وي افزود: اين سه نفر يك كميسيوني تشكيل مي‌دهند كه نظر كميسيون، نظري قطعي و لازم الاجرا است و با اين شكل بطور قطع قضيه حل خواهد شد.

جمشيدي اضافه كرد: در هر صورت زمان محدود شده تا مردم خيلي سريع بتوانند به حقوقشان برسند و موارد متعددي را در قانون براي شركت‌هاي بيمه گر به عنوان ضمانت اجرا گذاشته شده كه اگر اين شركت‌ها تخطي كنند، هم بيمه مركزي و هم بخش‌هاي مختلف با معلق كردن پروانه هايشان در چهارچوب قانون با آنان برخورد مي‌كنند.

رييس كل بيمه مركزي نيز در ادامه در مورد اين كه وظايف بيمه گر چيست و چه نقشي در فرهنگ بيمه كشور ايفا مي‌كند سخن گفت و افزود: سازمان‌هاي بيمه گر دنبال اين هستند كه فرهنگ بيمه را در جامعه گسترش بدهند.

وي گفت: در مقابل اين فرهنگ، مردم بايد يك رضايتمندي از يك صنعتي داشته باشند و پرداخت فوري خسارت‌ها به نوعي مردم را تشويق خواهد كرد كه بيمه نامه‌هاي بيشتري داشته و يا علاقه مند به دريافت بيمه در ساير جنبه ها باشند.

سردار رويانيان رييس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي نيز از طريق تماس تلفني در اين ميز گرد شركت كرد و در مورد برخي طرح‌هاي جديد نيروي انتظامي در برابر افرادي كه فاقد بيمه وسائط نقليه خود هستند سخن گفت.

وي در ابتداي سخنان خود ضمن انتقاد از برخي شركت‌هاي بيمه كه متعهد هستند در سال ‪ ۸۷‬مبلغي براي كاهش حوادث رانندگي به نيروي انتظامي پرداخت كنند و تاكنون پرداخت نشده است، افزود: ما اگر تصادفات را پايين بياوريم و كشته‌ها را به حداقل برسانيم، هم زنداني كم مي‌شود و هم خسارت بيمه كاهش مي يابد.

رويانيان با تاكيد براينكه شركت‌هاي بيمه به تعهداتشان عمل نكرده اند، گفت: اين در حالي است كه در سال ‪ ۸۶‬چهارهزار و ‪ ۶۵۰‬نفر كاهش كشته داشته ايم و ‪ ۳۲‬هزار نفر كاهش مجروح و اين يعني تقريبا ‪ ۳۰۰‬تا ‪ ۴۰۰‬ميليارد تومان كه بيمه از ضررش جلوگيري شده و در نتيجه حدود ‪ ۱۰۰‬هزار تصادف نيز كم شده است.

رييس كل بيمه مركزي نيز در جواب گفت وگوي تلفني رويانيان ضمن تقدير از عملكرد نيروي انتظامي در كاهش تصادفات گفت: اين نوع تامين هزينه‌ها در هيچ كجاي دنيا برعهده شركت‌هاي بيمه نيست، بيمه‌ها بنگاه‌هاي اقتصادي تجاري هستند، در مقابل رقم حق بيمه و پرداخت خسارت فعاليت انجام مي‌دهند.

رويانيان نيز در پاسخ افزود: مجلس تكليف كرده است كه شركت‌هاي بيمه پول بدهند، من كه نمي‌خواهم از بيمه پول بگيرم، من جيره خوار بيمه نيستم و از نظام پول مي‌گيرم دولت و مجلس تصويب كرده كه بيمه اينقدر پول بدهد.

وي با اشاره به اين كه ما از ‪ ۲۰‬شهريور در جاده‌ها گلوگاه مي‌زنيم و خودروهاي فاقد بيمه را مي‌خوابانيم، افزود: ما از شركت‌هاي بيمه گله داريم و اين كه بيمه‌هاي شخصي هيچگونه تعهدي ندارند.

وي گفت: ما در كشور حدود ‪ ۱۰‬ميليون و پانصد هزار خودرو ثبتي و اسمي داريم كه چيزي نزديك به ‪ ۸‬ميليون و ‪ ۸۰۰‬هزار دستگاه آن بيمه هستند، چرا به آنها پلاك‌هاي ملي داده‌ايم در حالي كه حدود يك ميليون خودرو داريم كه نمي دانيم بيمه هستند يا خير.

سردار رويانيان در پايان اعلام كرد: در سال ‪ ۱۳۸۸‬كليه خودروهاي سواري كه بالاي ‪ ۳۵‬سال از قدمت آنها مي‌گذرد اجازه تردد در سطح كشور را ندارند.


منبع خبر : ايرنا - http://www2.irna.ir/fa/news/view/menu-149/8706138677032917.htm 
اخبار مرتبط

جریمه دیرکرد قبوض رانندگی تا پایان 95 با شرایطی بخشیده شد
منتشر شده در تاريخ: 08/12/1395

چگونگی اطلاع از جرایم رانندگی به صورت آنلاین
منتشر شده در تاريخ: 28/07/1395

خودروهای که نیاز به دریافت معاینه فنی ندارند را بشناسید
منتشر شده در تاريخ: 03/07/1395

درآمد دولت از جرایم رانندگی چقدر است؟
منتشر شده در تاريخ: 11/11/1394

نرخ جدید جریمه‌های تخلفات رانندگی ابلاغ شد
منتشر شده در تاريخ: 07/11/1394

نرخ "جرایم رانندگی" +جدول
منتشر شده در تاريخ: 30/01/1393

افزایش نرخ جریمه‌ها از سال آینده
منتشر شده در تاريخ: 19/12/1392

زمان پایان مهلت بخشودگی جریمه‌های رانندگی
منتشر شده در تاريخ: 09/10/1392

درآمد هزار و 600‌ میلیارد تومانی پلیس راهور از جرایم رانندگی
منتشر شده در تاريخ: 26/09/1392

خبر جدید در مورد جرایم رانندگی
منتشر شده در تاريخ: 17/09/1392

آیین نامه صدور گواهینامه رانندگی تغییر کرد
منتشر شده در تاريخ: 27/06/1392

جریمه رانندگان برای عدم تمدید گواهینامه
منتشر شده در تاريخ: 19/06/1392

چطور خلافی خودرو را تلفنی دریافت کنیم؟
منتشر شده در تاريخ: 17/06/1392

متوسط سرعت در جاده‌ها یک کیلومتر کاهش یافت
منتشر شده در تاريخ: 13/06/1392

توقیف پراید با 18 میلیون تومان جریمه!
منتشر شده در تاريخ: 11/06/1392

توقیف 190 خودرو با خلافی بیش از یک میلیون تومان
منتشر شده در تاريخ: 09/06/1392

بخشودگی ۲برابری جرایم رانندگی در ماه رمضان
منتشر شده در تاريخ: 16/04/1392

ارزش جریمه‌های رانندگی نصف شد
منتشر شده در تاريخ: 06/03/1392

سردار مومنی: گواهینامه‌ها ۱۰ ساله شد
منتشر شده در تاريخ: 16/02/1392

قوانین جدید صدور گواهینامه رانندگی
منتشر شده در تاريخ: 13/02/1392

خودرو جدید پلیس راهور + عکس
منتشر شده در تاريخ: 17/12/1391

شیوه جریمه در بزرگراه+عكس
منتشر شده در تاريخ: 13/12/1391

عکس: با این پلاک روانه تعمیرگاه می‌شوید
منتشر شده در تاريخ: 08/12/1391

توقیف ۲ خودرو با خلافی ۶۵ میلیون
منتشر شده در تاريخ: 05/12/1391

ویژگی‌ برجسته مرکز مانیتورینگ پلیس راهور
منتشر شده در تاريخ: 02/12/1391

دریافت خلافی خودرو با پیامك
منتشر شده در تاريخ: 28/11/1391

تصادف منجر به مرگ بدون گواهینامه قتل‌عمد نیست
منتشر شده در تاريخ: 23/05/1391

چگونه از میزان خلافی خودروی خود مطلع شویم؟
منتشر شده در تاريخ: 31/03/1391

تغییر نوع و مدت گواهینامه‌ها
منتشر شده در تاريخ: 20/02/1391

راه اندازی دوربينهاي عبور از چراغ قرمز
منتشر شده در تاريخ: 19/01/1391

این رانندگان در آستانه توقیف گواهینامه هستند/جدول
منتشر شده در تاريخ: 20/12/1390

توقیف شبانه خودروها در طرح جدید پلیس
منتشر شده در تاريخ: 15/12/1390

مومنی: رانندگانی که تخلف نکرده اند پیامک دهند جایزه بگیرند
منتشر شده در تاريخ: 13/12/1390

شرایط صفر شدن نمرات منفي رانندگان
منتشر شده در تاريخ: 10/12/1390

برگه جریمه 2.5 متری‌ برای راننده پژو!
منتشر شده در تاريخ: 10/12/1390

ناجا: مهلت بخشودگی جرائم رانندگی تمدید نخواهد شد
منتشر شده در تاريخ: 10/09/1390

نرخ جديد جرايم رانندگي ابلاغ شد +جدول
منتشر شده در تاريخ: 02/09/1390

حبس و زندان؛ سهم رانندگان بدون گواهینامه
منتشر شده در تاريخ: 01/09/1390

بستن کمربند ایمنی سرنشینان عقب خودرو از 20 آبان اجباری می شود
منتشر شده در تاريخ: 15/08/1390

توقیف خودروهایی که بیش از یک میلیون جریمه دارند از فردا
منتشر شده در تاريخ: 02/08/1390

کاریکاتور: حمل كودك زير 12سال با موتور ممنوع
منتشر شده در تاريخ: 17/07/1390

حمل كودكان زير 12 سال با موتور ممنوع
منتشر شده در تاريخ: 16/07/1390

طرح ضربتی برخورد با لایی‌کشی در تهران
منتشر شده در تاريخ: 11/07/1390

استاد دانشگاه پاریس: رانندگی عجیب تهرانی ها شوکه ام کرد!
منتشر شده در تاريخ: 15/05/1390

خلاف نکنید، عکستان پیش ماست!
منتشر شده در تاريخ: 02/05/1390

راه‌اندازي سامانه استعلام نمره منفي رانندگان
منتشر شده در تاريخ: 19/04/1390

بخشودگی ديركرد جرايم رانندگي تا پايان سال 89
منتشر شده در تاريخ: 17/03/1390

راه اندازی سامانه تخلفات رانندگی
منتشر شده در تاريخ: 20/02/1390

مومني خبر داد: بخشودگي جريمه‌هاي 2برابرشده
منتشر شده در تاريخ: 30/01/1390

جدول لیست نمره منفی 20 تخلف رانندگان پرخطر
منتشر شده در تاريخ: 29/01/1390

زمان اجرای قانون جدید جرایم تخلفات رانندگی
منتشر شده در تاريخ: 29/01/1390

جزئيات قانون جديد اخذ جرايم رانندگي
منتشر شده در تاريخ: 28/01/1390

توقیف آمبولانس‌های مردم آزار
منتشر شده در تاريخ: 10/12/1389

مجازات رانندگي بدون گواهينامه
منتشر شده در تاريخ: 10/08/1389

از صحنه تصادف خودرویی فیلمبرداری کنید
منتشر شده در تاريخ: 04/07/1389

تصاویر: دور زدن قانون در روز روشن!
منتشر شده در تاريخ: 10/05/1389

30 سال زندان، مجازات هكرهاي سايت راهنمايي و رانندگي
منتشر شده در تاريخ: 26/03/1389

سقف جريمه سبقت و سرعت غيرمجاز 100 هزار تومان مي‌شود
منتشر شده در تاريخ: 08/03/1389

وقتی "راهنمایی و رانندگی" قانونگذار می شود: عجله داری؟ برو پارکینگ!
منتشر شده در تاريخ: 16/12/1388

پليس در توقيف خودروها محدود مي شود
منتشر شده در تاريخ: 03/06/1388

پلیس راه اصفهان سه برابر رشوه، پاداش می دهد
منتشر شده در تاريخ: 17/05/1388

شرايط جديد ضبط يا ابطال گواهينامه
منتشر شده در تاريخ: 09/04/1388

ایست قوه قضائیه به راهنمایی و رانندگی
منتشر شده در تاريخ: 16/02/1388

توقيف كاميوني با 12 ميليون جريمه
منتشر شده در تاريخ: 14/12/1387

مصاديق توقيف خودروها در ايام نوروز
منتشر شده در تاريخ: 11/12/1387

مزدا - 3 جای بنزهای پلیس را می گیرد
منتشر شده در تاريخ: 10/12/1387

عابران پياده هم جريمه می‌شوند
منتشر شده در تاريخ: 05/12/1387

جرايم تخلفات رانندگى افزايش يافت
منتشر شده در تاريخ: 09/11/1387

جنون سرعت ،‌ چرا؟
منتشر شده در تاريخ: 07/11/1387

پليس از مزدا 3 خوشش آمده
منتشر شده در تاريخ: 02/11/1387

جابه‌جايي مسافر با خودروي شخصي ممنوع می شود
منتشر شده در تاريخ: 02/11/1387

وقتي چراغ‌هاي راهنمايي و رانندگي خصلتشان تغيير مي‌كند
منتشر شده در تاريخ: 24/10/1387

«دوربین های پلیس راه» چرا در سراشیبی ها کمین می کنند؟!
منتشر شده در تاريخ: 22/10/1387

پرداخت الکترونيکي خلافي ميسر شد
منتشر شده در تاريخ: 14/10/1387

آغاز مرحله جديد طرح برخورد با خودروهاي بدون معاينه فني
منتشر شده در تاريخ: 12/10/1387

رویانیان: نمى دانيم با موتورسوارها چه كنيم
منتشر شده در تاريخ: 01/10/1387

آغاز تعویض پلاک موتورسیکلت‌ها از اول دی ماه
منتشر شده در تاريخ: 25/09/1387

تعويض پلاك 7ميليون موتورسيکلت
منتشر شده در تاريخ: 03/09/1387

ثبت روزانه 2400 تخلف سرعت بالاي 120 كيلومتر در اتوبان نيايش
منتشر شده در تاريخ: 26/08/1387

ممنوعيت تردد، ابطال كارت سوخت و...
منتشر شده در تاريخ: 20/08/1387

پايان آذر آخرين مهلت خريد بيمه‌نامه شخص ثالث
منتشر شده در تاريخ: 19/08/1387

میزان مجاز دودی بودن شیشه خودرو اعلام شد
منتشر شده در تاريخ: 08/08/1387

پرتخلف‌ترين خودرو با 642فقره تخلف
منتشر شده در تاريخ: 06/08/1387

كارت سوخت خودروهاي پلاك قديمي باطل شد
منتشر شده در تاريخ: 16/07/1387

متقاضيان گواهينامه تست اعتياد مى دهند
منتشر شده در تاريخ: 08/07/1387

کاميوني با 125 ميليون ريال خلافي متوقف شد
منتشر شده در تاريخ: 25/06/1387

خودروهاي بدون بيمه توقيف مي‌شوند
منتشر شده در تاريخ: 20/06/1387

علت توقف چراغ چهارراه روی یک عدد
منتشر شده در تاريخ: 17/06/1387

متخلف ترين رانندگان کشور
منتشر شده در تاريخ: 13/05/1387

با گواهينامه ايراني خود در چه كشورهايي ميتوانيد رانندگي كنيد؟
منتشر شده در تاريخ: 06/05/1387

لغو قبض جریمه توسط دستگاه GPS
منتشر شده در تاريخ: 01/05/1387

چه كسي با اتلاف‌كنندگان وسواسي وقت مردم برخورد مي‌كند؟
منتشر شده در تاريخ: 01/04/1387

15 روز مهلت به خودروهای مسافربر شخصی
منتشر شده در تاريخ: 05/03/1387

متوقف شدن خودروهای پلاك قدیم و لیزری از اول تیرماه
منتشر شده در تاريخ: 05/03/1387

جریمه الکترونیکی ورود به طرح ترافیک، از شهریور
منتشر شده در تاريخ: 22/02/1387

آغاز طرح پرداخت سيار خسارات تصادفات در صحنه
منتشر شده در تاريخ: 21/02/1387

جانشین چراغ قرمز هم رسید+عکس
منتشر شده در تاريخ: 15/02/1387

رویانیان: هرگونه فعالیت عمرانی توسط شهرداری در معابر از ۱۵ شهریور ممنوع است
منتشر شده در تاريخ: 06/06/1386