شماره خبر:  5876    تاريخ انتشار خبر:        ام خرداد ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 1511 مرتبه تا کنون

 جزئيات سريال‏هاي ماه رمضان

چهار سریال «خوابزده»، «مثل هیچ‌کس»، «بزنگاه» و «مامور بدرقه» در ماه رمضان میهمان روزه داران است.

به گزارش واحد مرکزی خبر، سیروس مقدم این بار با «خواب‌زده» برزخ را به تهیه کنندگی «مهران رسام» در مضمونی ماورایی برای شبکه اول سیما کارگردانی می‌کند.

این سریال در 26 قسمت 30 دقیقه‌ای به جز شب‌های احیا به روی آنتن می‌رود.

در این مجموعه، بازیگرانی چون فرامرز قریبیان، افسانه بایگان، مهراوه شریفی‌نیا و پوریا پورسرخ بازی می‌کنند.

همچنین مجموعه تلویزیونی «مثل هیچ‌کس» به کارگردانی «عبدالحسین برزیده» و تهیه کنندگی «محمد علی اسلامی» برای پخش از شبکه دو سیما ساخته می‌شود.

این سریال تلویزیونی که محتوای اجتماعی و خانوادگی دارد، نخستین سریال مناسبتی امسال است که با فیلمنامه‌ای از «علی اکبر محلوجیان»جلوی دوربین رفت و بازیگرانی چون حسین یاری (داداشی)، حمید ابراهیمی (محمدباقر)، جواد عزتی (محمد حسن)، شاهرخ استخری (محمد امیر)، رامین راستاد (کاظم)، ابراهیم ورزیده (عباس)، اصغر همت (جواد)، مهران رجبی (آمیرزا)، پرویز پورحسینی (عمو علی)، نفیسه روشن (اشرف)، حنانه شعشعانی (نیلوفر)، عباس امیری (حاج نصرت)، مرضیه لشگری (عمه بتول)، آتنه فقیه نصیری، مریم رهبری و سوگل طهماسبی در این مجموعه ایفای نقش می‌کنند.

برزیده که «مثل هیچکس» را برای پخش در 30 قسمت می‌سازد، پیش از این مجموعه «خانه پدری»‌ را به عنوان کاری مناسبتی برای ماه رمضان ساخته بود.

داستان «مثل هیچکس» درباره خانواده‌ای است که پدرشان فوت می‌کند و پسر بزرگتر که او را داداشی صدا می‌کنند، مسئولیت خانواده را بر عهده می‌گیرد.

شبکه سه نیز برای ایام ماه مبارک رمضان مجموعه تلویزیونی «بزنگاه» را در 26 قسمت 35 دقیقه‌ای به کارگردانی «رضا عطاران» در نظر گرفته است.

این مجموعه تلویزیونی مانند دیگر کارهای عطاران در قالب طنز ساخته می‌شود و «ایرج محمدی» و «مهران مهام» تهیه کنندگی آن را بر عهده دارند،فیلمنامه این سریال را «محمد رضا آریان» نوشته است.

در این سریال بازیگرانی چون رضا عطاران، حمید لولایی، علی صادقی، گیلدا رنجبران، غلامرضا نیکخواه، مرجانه گلچین، محمود بهرامی و سوسن پرور ایفای نقش می کنند.

این سریال که در بستر طنز به تصویر کشیده خواهد شد، روایتگر خانواده‌ای است که پدرشان که از نانوایان قدیمی شهر است، فوت می‌کند و پس از آن بر سر ارث و میراث میان اعضای خانواده اختلاف ایجاد می‌شود.

در سریال «بزنگاه» رضا عطاران در نقش یک معتاد بازی می‌کند که همسرش او و دخترش را به دلیل اعتیاد ترک کرده است.

آخرین کار «رضا عطاران» در مقام کارگردان مجموعه «ترش و شیرین» بود که در ایام نوروز سال 86 از شبکه سوم سیما پخش شد و توانست بالاترین رتبه بینندگان را به خود اختصاص دهد.

«عطاران» تا به حال کارگردانی مجموعه های ترش و شیرین، متهم گریخت، خانه به دوش، کوچه اقاقیا، قطار ابدی، مجید دلبندم، ستاره ها و سیب خنده را برعهده داشته است.

همچنین مجموعه تلویزیونی «مامور بدرقه» نیز سریالی با مضمون طنز است که به کارگردانی «سعید سلطانی» برای پخش از شبکه تهران ساخته می‌شود.

سیروس گرجستانی در این سریال در نقش آصف برقچی، استوار نیروی انتظامی ظاهر می شود که در شرف بازنشستگی مامور می‌شود مجرمی را تحویل دهد، غافل از این که این آخرین ماموریت، حسابی کار دست او می‌دهد.

کسی که قرار است تحویل داده شود مجرمی به نام افشین است که نقشش را محسن طنابنده بازی می‌کند.

او بعد از فرار ناخواسته پای آدم‌های دیگری رابه ماجرا باز می‌کند مثل برادرزنش فرامرز که نقشش را جواد رضویان بازی می‌کند.

به جز این بازیگران، مهرانه مهین‌ترابی (در نقش زن آصف)‌ بهاره رهنما (در نقش دختر آصف)‌ کیانوش گرامی (نقش دایی فرامرز)‌ فرناز رهنما (همسر فرامرز)‌ زهره مجابی (مادر زن فرامرز)‌ ناصر گیتی‌جاه (پدر افشین)‌ و حسین توشه (نقش نیک‌ذات مباشر خسرو خان)‌ ظاهر شده‌اند.

«مامور بدرقه» در 27 قسمت 35 دقیقه‌ای برای پخش از شبکه تهران در نظر گرفته شده است.
سعید سلطانی از جمله کارگردانانی است که از او آثاری چون پس از باران، خانه‌ای در تاریکی و رسم عاشقی را در تلویزیون دیده‌ایم.

آخرین کار «اسماعیل عفیفه» در مقام تهیه کننده، مجموعه تلویزیونی «میوه ممنوعه» به کارگردانی «حسن فتحی» بود که پارسال در ایام ماه رمضان از شبکه دوم سیما پخش شد. 
اخبار مرتبط

دوبله سريال «Prison Break» توسط صداوسيما متوقف شد.
منتشر شده در تاريخ: 30/07/1388

آگهي‌هاي صداوسيما به چه قيمت؟
منتشر شده در تاريخ: 21/02/1388

صداوسيما در ايام محرم بي‌خطا خواهد بود؟
منتشر شده در تاريخ: 14/10/1387

صداوسيما، مجلس‌ هشتم و مزاحمان خياباني و غيرخياباني
منتشر شده در تاريخ: 02/04/1387

ادعاي ممنوعيت موسيقي پاپ در صداوسيما
منتشر شده در تاريخ: 13/12/1386

صداوسيماي جمهوري اسلامي در قبضه مداح كويتي
منتشر شده در تاريخ: 12/12/1386

سرور صداوسيما تعطيل است
منتشر شده در تاريخ: 14/11/1386

عضو كميسيون فرهنگی:صداوسيما مروج بي‏بندوباري است
منتشر شده در تاريخ: 20/10/1386

انتقاد شديداللحن پناهيان از صداوسيما
منتشر شده در تاريخ: 11/10/1386

انتقاد خاتمي از صداوسيما
منتشر شده در تاريخ: 14/06/1386