شماره خبر:  5586    تاريخ انتشار خبر:        ام فروردین ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 1646 مرتبه تا کنون

 حاشيه‌هاي سفر/ جليلي در first classننشست

عصبانيت نماينده سياسي انگليس در مذاكرات از سرسختي و پيچيدگي‌هاي سعيد جليلي و به خنده واداشتن كودك تركيه‌اي باز هم از سوي جليلي از نكات حاشيه‌اي سفر دبير شورايعالي امنيت ملي كشورمان به ژنو و استانبول بود.اگر چه دور جديد مذاكرات ايران و غرب در موضوع مناقشه اتمي 29 تير برگزار شد اما نكاتي در متن و حاشيه اين اتفاق وجود داشت كه مرور آنها خالي از لطف نيست.

* تركيب هيئت ايراني و هيئت غربي مذاكره كننده از جهات گوناگون متفاوت بود. هيئت كم تعداد ايراني كه رسانه‌هاي غربي و بخصوص رسانه‌هاي سوئيسي آن را كم تعداد و ساده اما تام الاختيار توصيف كرده بودند اگر چه از جهت تعداد كم بود اما از هر نظر خود را بر هيئت پر تعداد، داراي تشريفات سياسي و ديپلماتيك زياد، پر طمطراق و پر سر و صداي غربي ديكته كرد.

* سعيد جليلي دبير شورايعالي امنيت ملي با يك دستگاه پرايد، بدون محافظ و اسكورت به فرودگاه امام خميني (ره) تهران آمد و به همراه علي باقري معاون سياسي و بين الملل و مترجم خود با يك پرواز عادي از تهران به ژنو سفر كرد. وي حتي حاضر نشده بود در بخش ويژه هواپيما (first class) بنشيند.

* در طول سفر دو نوبت و در مجموع حدود يك ساعت و نيم كنار صندلي سعيد جليلي ايستادم تا از او نكته‌اي درباره مذاكرات بپرسم يا مصاحبه‌اي با وي كنم اما حاصل هيچ.

* به دكتر جليلي گفتم كه اگر هر جايي بگويم كه شش ساعت پرواز مشترك با شما داشتم و نتوانستم حتي يك خط مصاحبه بگيرم يا بايد بعد از اين در خبرگزاري به جاي خبرنگاري ظرف بشويم و زمين طي بكشم و يا بايد استعفا بدهم و بروم؛ در واكنش خيلي خونسرد گفت «روزي رسان خداست» و بعد با اشاره به اينكه وقت نماز داخل شده بلند شد و براي اقامه نماز ظهر و عصر به انتهاي هواپيما رفت.

* محل استقرار هيئت ايراني در ژنو مهمانسراي نمايندگي ايران بود كه البته جاي خيلي ساده و بي‌آلايشي بود و حتي در هواي نسبتا گرم اين روزها كولر هم نداشت و شب كه پنجره اتاق‌ها را براي خنك شدن هوا باز مي‌گذاشتيم پشه‌ها سور و ساتي بر پا مي‌كردند تماشايي.

* كريستين امانپور خبرنگار ايراني‌الاصل سي.ان.ان هنگامي كه جليلي و سولانا براي حضور در مقابل عكاسان در مقابل پرچم‌ها در حال گذر از مقابل خبرنگاران بودند در حالي كه صداي خود را با وسيله‌اي كه در اختيارش بود از بلندگو پخش مي‌كرد به زبان فارسي از جليلي پرسيد كه ارزيابي شما از دور جديد مذاكرات چيست؟ كه جليلي واكنشي به آن نشان نداد.

* همچنين زماني كه جليلي و سولانا در مقابل خبرنگاران دست دادند و به سمت اتاق محل مذاكره حركت كردند خبرنگار شبكه تلويزيوني (VOA) با داد و فرياد از جليلي خواست كه بالاخره چيزي بگويد كه اين سر و صداها نيز با بي‌محلي جليلي مواجه شد.

* جليلي نهار را به صورت مشترك با سولانا و بدون حضور نمايندگان سياسي كشورهاي شش گانه صرف كرد.

* حين برگزاري كنفرانس خبري يكي از خبرنگاراني كه امكان طرح سوال يافت همان خبرنگار شبكه تلويزيوني (VOA) بود. وقتي سوال وي به پايان رسيد سولانا براي ديدن واكنش و پاسخ جليلي به طرف وي چرخيد و در حالي كه مي‌خنديد خيلي مشتاق‌تر از ديگران و حتي خبرنگاران منتظر واكنش جليلي بود. جليلي اين بار حتي منتظر مترجم خود نماند تا سوال را به صورت كامل براي او ترجمه كند و در پاسخ خبرنگار ايراني (VOA) كه پرسيده بود چرا در ازاي مثبت ارزيابي شدن مكرر مذاكرات ايران و غرب هيچ نتيجه مثبتي مشاهده نمي‌شود گفت: «شما ايراني هستيد. مذاكره مثل فرش ايراني است؛ ميليمتري، دقيق و با تامل بافته مي‌شود اما نتيجه كار محصول زيبايي خواهد بود».

* عكس‌هاي منتشر شده از ميز مذاكرات ايران و طرف‌هاي غربي نشان مي‌داد كه طراحي و چينش ميز بسيار دقيق انجام شده بود. ميز مذاكرات كاملا گرد بود تا اعضاي دو هيئت روبروي هم قرار نگيرند بلكه به عنوان طرف‌هاي برابر كنار هم بنشينند. براي اين كار حتي مترجم هيئت ايراني نيز در رديف اول ميز نشسته بود تا اين پازل تكميل شود و فاصله‌اي بيان اعضاي هيئت ايراني و هيئت غربي نماند.

* عمده خبرنگاران رسانه‌هاي غربي حضور آمريكا در مذاكرات را چرخشي در مواضع اين كشور مي‌دانستند كه ناشي براي تخفيف و تعديل مشكلات بي‌شمار خود ساخته آمريكا صورت گرفته بود. خبرنگار روزنامه لوتام سوئيس در حالي كه اصرار داشت سخنان او تحت عنوان مصاحبه منتشر نشود تحليل مي‌كرد كه دولت آمريكا امروز در خاورميانه با مشكلات زيادي خود را درگير كرده است و مي‌كوشد تا قبل از انتخابات رياست جمهوري بخشي از اين مشكلات را حل و فصل كند. خبرنگار روزنامه ال‌پائيس اسپانيا نيز از اينكه مقامات آمريكايي قبل از برگزاري مذاكرات حضور نماينده خود را تاكتيكي و طبيعتا مقطعي عنوان كرده بودند از اين كشور انتقاد مي‌كرد.

* كريستين امانپور كه متاسفانه هر بار اراده كرده است به راحتي براي تهيه خبر، پوشش رويدادها و مصاحبه به ايران آمده و اخبار و گزارش‌هاي منفي از ايران مخابره كرده است در پاسخ به خبرنگار فارس براي مصاحبه صراحتا از ممنوع شدن اين كار براي وي از سوي سي.ان.ان سخن گفت و حتي بعدا حاضر نشد كه با خبرنگاران ايراني حتي خارج از فضاي مصاحبه نيز گفتگو كند.

* خبرنگار شبكه (VOA) نيز متاثر از عملكرد ايران در قضيه آزادسازي گروگان‌هاي آمريكايي از سوي ايران كه دقيقا بعد از تفويض قدرت كارتر به ريگان صورت گرفته بود مدعي بود كه ايران در مناقشه اتمي به دنبال وقت كشي است تا عمر دولت فعلي آمريكا به سر آيد و آنچه از عملكرد پرزيدنت بوش باقي مي‌ماند جنگ و كشتار و بن بست در تعامل با كشورهايي همچون ايران در مناقشه اتمي باشد.

* بعد از مذاكرات، جليلي به همراه محافظان سوئيسي خود براي دقايقي و جهت پياده روي به بيرون از محل مهمانسرا رفت و در بازگشت محافظان را به داخل دعوت كرد و شخصا از ايشان با ميوه پذيرايي كرد كه اين اقدام جليلي براي افسران پليس حفاظت سوئيس جالب توجه بود.

* جليلي اصرار دوباره ما (خبرنگاران اعزامي خبرگزاري فارس و روزنامه ايران) براي مصاحبه را نپذيرفت و در نتيجه بسياري از سئوالات ما بدون پاسخ باقي ماند.

* قبل از برگزاري مذاكرات طيف متفاوتي از تحليل‌هاي منفي تا مثبت از دلايل و نحوه حضور معاون وزير امور خارجه ايالات متحده ارائه مي‌شد اما از مجموع سخنان مطرح شده مي‌شد استنباط كرد كه مواجهه و سخنان ويليام برنز نماينده سياسي آمريكا در مذاكرات مثبت و حتي مثبت‌تر از پيش‌بيني‌هاي قبلي بود. برنز حضور خود در مذاكرات را نشانه اراده دولت ايالات متحده براي حل و فصل موضوع از طريق ديپلماتيك توصيف كرده بود.

* صبح يكشنبه نيز جليلي در محل اقامت خود به ترتيب پذيراي نمايندگان سياسي چين و روسيه در مذاكرات بود.

* جليلي در بازگشت نيز با يك پرواز عادي و دوباره در بخش عادي هواپيماي خطوط هوايي تركيه به استانبول رفت تا پس از ديدار و گفتگو با «باباجان» وزير امور خارجه تركيه به ايران بازگردد.

* در سفر جليلي از ژنو به استانبول يك زن و مرد تركيه‌اي با كودكشان در صندلي‌هاي رديف كناري دكتر جليلي نشسته بودند و جليلي در چند نوبت به اظهار محبت نسبت به آن پسر بچه پرداخت و او را به خنده انداخت. اين رفتار جليلي مرا به ياد سخنان يكي از خبرنگاران انگليسي زبان حاضر در جريان مذاكرات انداخت كه تعريف مي‌كرد هنگام خروج اعضاي هيئت‌هاي مذاكره كننده براي نهار نماينده سياسي انگليس با صداي بلند با يكي از همراهان خود گلايه مي‌كرد كه «ما ديگر چه كار كنيم كه هر چه مي‌كنيم اين ايراني‌ها (احتمالا خطاب به جليلي به عنوان طرف مذاكرات آنها) اين قدر پيچيده و سرسخت هستند. آن پيچيدگي و سرسختي در مقابل ديپلمات‌هاي طراز اول قدرت‌هاي جهاني و اينگونه برخورد با يك كودك و خندان او!

* شايد مهمترين نكته اين رويداد يك روزه عدم طرح مسئله تعليق غني سازي اورانيوم از سوي ايران به هر نحو و صورتي بود. اين بايد بزرگ‌ترين دستاورد نزديك به پنج سال مقاومت ايران بخصوص از زمان روي كار آمدن دولت نهم تفسير شود كه البته مورد هجمه شديدي از سوي مخالفان نيز بوده است. مخالفيني كه خود همه دستاورد هسته‌اي ايران تا سال 1383 را به سرابي وادادند.منبع خبر : الف - http://www.alef.ir/index.php?option=com_content&task=view&id=29868&Itemid=85 
اخبار مرتبط

مداحي كه نرخ ميليوني دارند!
منتشر شده در تاريخ: 23/08/1391

عجیب ترین وجالب ترین استفتائات از مراجع تقلید
منتشر شده در تاريخ: 15/05/1391

مهر:کت و شلوار ایرانی با مارک خارجی / مدیرانی که مارک باز شدند
منتشر شده در تاريخ: 20/03/1391

اسرار نام های حضرت فاطمه (س)
منتشر شده در تاريخ: 06/02/1391

آنقدر زشتی دروغ از بین رفته که...
منتشر شده در تاريخ: 28/09/1390

جلسه مولودی خوانی زنانه/ ابرو کمونم،عزیز جونم،شور وجودم!
منتشر شده در تاريخ: 22/04/1390

تاثیر ذکر «لاحول و لا قوه الا بالله»
منتشر شده در تاريخ: 29/03/1390

لیلة الرغائب؛ شب بخشش‌های بی‌پایان
منتشر شده در تاريخ: 19/03/1390

لقمه‌های حرام در برخی رستورانهای تهران
منتشر شده در تاريخ: 28/02/1390

شکل جدید اداره راه و ترابری اهواز: "روی قالی در پیاده رو" (تصویری)
منتشر شده در تاريخ: 08/12/1389

رد پای آبزیان حرام در فروشگاه‌های معتبر +عکس/ پاسخ مراجع
منتشر شده در تاريخ: 22/09/1389

برخي مسؤولان ایرانی نخوانند : دلیل جالب برکناری دو مقام اروپایی!
منتشر شده در تاريخ: 29/08/1389

همه فهمیدند، جز سازمان مربوطه!
منتشر شده در تاريخ: 09/06/1389

پيتزا با گوشت گراز در تهران + عكس
منتشر شده در تاريخ: 20/05/1389

"آمین" بعد از سوره حمد نماز را باطل می‌کند
منتشر شده در تاريخ: 08/04/1389

استفتایی درخصوص نگهداري سگ خانگي
منتشر شده در تاريخ: 27/03/1389

حمله به مسلمانان به خاطر نخوردن مشروب!
منتشر شده در تاريخ: 27/03/1389

شور چشمی یا چشم زخم چیست؟
منتشر شده در تاريخ: 17/03/1389

"اشرافیت را به فرهنگ تبدیل کردند"
منتشر شده در تاريخ: 09/01/1389

الکلهای خوراکی در داروخانه ها و سوپرمارکتها!
منتشر شده در تاريخ: 09/12/1388

خاطرات یک نویسنده از اجرای یک نمایش وقیح تجاوز به عنف در جشن هنر شیراز
منتشر شده در تاريخ: 09/12/1388

فروش مشکوک كتاب خاطرات خواننده زن لس آنجلسی در ميدان انقلاب!
منتشر شده در تاريخ: 08/11/1388

کارخانه‌اي که هفت سال است کار مي‌کند، امسال افتتاح مي‌شود! (+ تصاوير)
منتشر شده در تاريخ: 27/10/1388

انتقاد شدید علم الهدی از اظهارات اخیر مشایی
منتشر شده در تاريخ: 26/10/1388

فروش برگه‌های بخت آزمایی در مازندران!
منتشر شده در تاريخ: 10/09/1388

خاطراتي از شیوه زندگي شهيد بهشتي(ره)
منتشر شده در تاريخ: 23/08/1388

از پيامك سازي براي احمدي ن‍ژاد تا رواني خواندن كروبي
منتشر شده در تاريخ: 03/06/1388

خاطره قالیباف از رویت امام زمان در خواب
منتشر شده در تاريخ: 15/05/1388

محل سکونت 60 درصد مسئولان کشور
منتشر شده در تاريخ: 14/05/1388

در محضر مرحوم علامه کرباسچیان:آدم شویم
منتشر شده در تاريخ: 18/04/1388

تبلیغ رسمی یک فرقه ضاله در خیابان‏های تهران
منتشر شده در تاريخ: 02/03/1388

احمدی نژاد، ناگفته های ژنو را روایت کرد
منتشر شده در تاريخ: 23/02/1388

داستان نفوذ چشم بادامی ها در بازار کالاهای مذهبی
منتشر شده در تاريخ: 10/02/1388

احمدی‏نژاد: بیسکوئیت مال اداره است يا شخصي است؟
منتشر شده در تاريخ: 07/02/1388

صحبت های ضبط شده پسر احمدی نژاد و کتابی درباره زندگی رئیس جمهور
منتشر شده در تاريخ: 06/02/1388

ناگفته‌های رفسنجانی از آغاز اختلاف آیت‌الله منتظری با امام
منتشر شده در تاريخ: 30/01/1388

ماجرای ترک سیگار میرحسین موسوی
منتشر شده در تاريخ: 24/01/1388

تبلیغ ناشر کتاب "آیات شیطانی" در ایران
منتشر شده در تاريخ: 24/01/1388

سخنرانی منتشرنشده‏ شهید آوینی درباره سینما
منتشر شده در تاريخ: 20/01/1388

مسافر پرواز 1276 به مقصد تهران
منتشر شده در تاريخ: 16/01/1388

مدعي پيامبري روانه تيمارستان شد
منتشر شده در تاريخ: 19/12/1387

گزارش خواندنی خبرنگار آمریکایی از مشهد و حرم امام رضا (ع)
منتشر شده در تاريخ: 18/12/1387

فاطمه رجبی: در خفقان به سر می‌برم
منتشر شده در تاريخ: 18/12/1387

چند درصد ایرانی ها مذهبی اند؟
منتشر شده در تاريخ: 03/12/1387

فرد مدعي پيامبري در ساوجبلاغ دستگير شد
منتشر شده در تاريخ: 27/11/1387

مصاحبه با خواننده معروف لس‌آنجلسي با نام مستعار در يك روزنامه پر تيراژ
منتشر شده در تاريخ: 19/10/1387

گنجي: وجود خدا را هم نمي‌شود اثبات كرد
منتشر شده در تاريخ: 04/10/1387

اعدام یک مدعی امامت در قم
منتشر شده در تاريخ: 02/10/1387

بچه ها در این موبایل ها چه تصويرهاي ناهنجاري به يكديگر نشان مي‌دهند
منتشر شده در تاريخ: 21/09/1387

6 روش تبليغ گسترده مسيحيت در ايران
منتشر شده در تاريخ: 18/09/1387

آیت الله نوری همدانی: شطرنج فی نفسه حرام است اما...
منتشر شده در تاريخ: 10/09/1387

ادعای خدایی در خوزستان!
منتشر شده در تاريخ: 02/09/1387

نامه جنبش عدالتخواه به ستاد امر به معروف
منتشر شده در تاريخ: 29/08/1387

موضوع: دستور العمل ختم صلوات!
منتشر شده در تاريخ: 20/08/1387

حاج احمد آقا: از نظر امام فتح خرمشهر بهترین زمان برای پایان جنگ بود
منتشر شده در تاريخ: 18/08/1387

خريد تجهيزات ماهواره خيانت به خانواده
منتشر شده در تاريخ: 11/08/1387

تاکید آيت الله سبحاني بر تفكيك دختر و پسر در دانشگاه
منتشر شده در تاريخ: 20/07/1387

پیشنهاد تشکیل قوه امر به معروف و نهی از منکر
منتشر شده در تاريخ: 18/07/1387

رواج شيطان پرستي در ايران
منتشر شده در تاريخ: 09/07/1387

توهين مكرر كوكاكولا به اسلام و بي تفاوتي مسيولان
منتشر شده در تاريخ: 04/07/1387

تبليغ شركت صهيونيستي در ورزشگاه مشهد
منتشر شده در تاريخ: 27/06/1387

واكنش دفتر رييس جمهوري به بيانيه احمد توكلي
منتشر شده در تاريخ: 27/06/1387

ادعای مضحک شرق شناس آلمانی:پیامبري به نام محمد وجود نداشته
منتشر شده در تاريخ: 24/06/1387

پسر 17 ساله، رابط قلابی امام زمان
منتشر شده در تاريخ: 20/06/1387

حائری شیرازی: زيبارويان تلويزيون روزه را باطل مي كنند
منتشر شده در تاريخ: 16/06/1387

چقدر خنده داره که...!
منتشر شده در تاريخ: 14/06/1387

آدامس اوربيت حلال است يا حرام؟
منتشر شده در تاريخ: 12/06/1387

امام جمعه مهریز:زنان بدحجاب مانند الاغ های پالان دار هستند
منتشر شده در تاريخ: 09/06/1387

آيت‌الله يزدي: خواندن ترجمه قرآن، خواندن قرآن نيست
منتشر شده در تاريخ: 09/06/1387

یک طلبه خوش ذوق واين بار قطعي برق
منتشر شده در تاريخ: 30/05/1387

طلبه سيرجاني به 23 ماه حبس محكوم شد
منتشر شده در تاريخ: 23/05/1387

حضور دختر و پسرجوان در عطرفروشي های مترو انحراف از اسلام است
منتشر شده در تاريخ: 21/05/1387

ايرانيان و معضل همه روزه‌اي به نام صف!
منتشر شده در تاريخ: 20/05/1387

توزيع سي‌دی معرفی فرقه بهائيت در تهران
منتشر شده در تاريخ: 15/05/1387

خاطرات ناطق نوري از سمتش در دفتر رهبري
منتشر شده در تاريخ: 14/05/1387

17 ميليون تومان شهريه يك دانش آموز
منتشر شده در تاريخ: 03/05/1387

نامه‌ي خداحافظي پهلوان ایران خطاب به ملت
منتشر شده در تاريخ: 03/05/1387

ماجرای شهادت شهید عباس دوران؛
منتشر شده در تاريخ: 30/04/1387

طلبه سيرجاني همچنان در بازداشت به سر مي‌برد
منتشر شده در تاريخ: 29/04/1387

روایت کارگزاران از ایده 50 هزارتومانی کروبی
منتشر شده در تاريخ: 23/04/1387

آيت‌الله اشتهاردي به ملكوت اعلي پيوست
منتشر شده در تاريخ: 19/04/1387

ناطق نوری: روحانیون نترسند؛ اثبات کنند فلان کس کاخ دارد
منتشر شده در تاريخ: 18/04/1387

استفاده از اماکن ورزشی برای رقص ممنوع
منتشر شده در تاريخ: 16/04/1387

حمله بی سابقه فاطمه رجبی به قالیباف
منتشر شده در تاريخ: 06/04/1387

همسر شهید رجایی:رجایی اگر بود رفتاری مثل گذشته نداشت
منتشر شده در تاريخ: 05/04/1387

بیانیه دفتر آیت الله مکارم درباره پالیزدار
منتشر شده در تاريخ: 02/04/1387

روایت ولایتی از سفره شراب در زیمبابوه و تقید مذهبی آیت الله خامنه ای
منتشر شده در تاريخ: 23/03/1387

یک خبر مهم در مورد پاليزدار
منتشر شده در تاريخ: 23/03/1387

مخالفت با برگزاري کنسرت کريس دي برگ
منتشر شده در تاريخ: 22/03/1387

دومین نماینده هم به اتهام اخلاقی بازداشت شد
منتشر شده در تاريخ: 22/03/1387

اطلاعات تازه‌‌اي از تبليغ بت‌پرستي در ايران
منتشر شده در تاريخ: 13/03/1387

آيت‌الله مكارم: حامل رحم اجاره‌اي با نوزاد محرم مي‌شود
منتشر شده در تاريخ: 12/03/1387

روايت خواندني منجي رفسنجاني از ترور
منتشر شده در تاريخ: 07/03/1387

چشم ما به تبليغ «بت‌پرستي» ‌روشن!
منتشر شده در تاريخ: 05/03/1387

نکاتی درباه باجگيري يك سايت خبري
منتشر شده در تاريخ: 02/03/1387

توليد فاضلاب جعلي براي حفظ آبرو مقابل وزير
منتشر شده در تاريخ: 31/02/1387

خاطره فوتبالی ابطحی: شمخانی باید برقصه!
منتشر شده در تاريخ: 30/02/1387

مديريت امام‌زمان و وظيفه ما
منتشر شده در تاريخ: 23/02/1387

هورا كشيدن و كف زدن در برنامه‌هاي كودك قابل پذيرش نیست
منتشر شده در تاريخ: 23/02/1387

اسلام آوردن جوان چيني در اراك
منتشر شده در تاريخ: 19/02/1387

ابعاد تازه‌اي از قتلهاي زنجيره‌اي از زبان حسينيان
منتشر شده در تاريخ: 18/02/1387

حمله عجيب عبدالله شهبازي به حجت‌الاسلام حسينيان
منتشر شده در تاريخ: 15/02/1387

نظر آيت الله صانعي در مورد اجراي حكم سنگسار
منتشر شده در تاريخ: 07/02/1387

نظر مراجع در مورد ماءالشعير الکل دار
منتشر شده در تاريخ: 01/02/1387

اعتراف سلمان رشدی پس از 18 سال
منتشر شده در تاريخ: 20/01/1387

ابطحي: صداي سياوش قميشي قشنگ است...!!!
منتشر شده در تاريخ: 19/01/1387

توضیحات نماینده بالتیکا درباره ماءالشعیر الکلی
منتشر شده در تاريخ: 19/01/1387

ماء‏الشعير الکل‏دار در فروشگاه‌هاي تهران
منتشر شده در تاريخ: 18/01/1387

ساخت فیلم موهن به پیامبر توسط یک ایرانی
منتشر شده در تاريخ: 11/01/1387

دغدغه های آيت‌الله سيستاني درباره اوضاع فرهنگي و فكري ايران
منتشر شده در تاريخ: 10/01/1387

انتشار اینترنتی فیلم نماینده هلند علیه اسلام
منتشر شده در تاريخ: 10/01/1387

تجلیل روزنامه‌نگار خارج نشین از حالات آیت الله خامنه‌ای در سلول
منتشر شده در تاريخ: 10/01/1387

پرده‌برداري از گنبد جديد حرم جوانترين امام
منتشر شده در تاريخ: 08/01/1387

شایعات درمورد آیت‏الله بهجت تکذیب شد
منتشر شده در تاريخ: 24/12/1386

کسی با زور به بهشت نمی رود
منتشر شده در تاريخ: 21/12/1386

یک زن مدعی عرفان: خدا برایم جفت بهشتی فرستاده
منتشر شده در تاريخ: 02/12/1386

ادعاي شرم‌آور يك اسقف درباره مسيح
منتشر شده در تاريخ: 01/12/1386

مرگ ناگهاني سردبير هتاك به پيامبر
منتشر شده در تاريخ: 30/11/1386

بی اطلاعی یک مسئول قرآنی از تعداد سوره ها
منتشر شده در تاريخ: 24/11/1386

یک طلبه خوش ذوق و قطعی گاز
منتشر شده در تاريخ: 17/11/1386

زن شياد خود را نماينده پيامبر معرفي مي کرد
منتشر شده در تاريخ: 14/11/1386

آیاسروش، نزول قرآن از جانب خدا را انكار كرده است؟
منتشر شده در تاريخ: 14/11/1386

واكنش مناسب رئيس‌جمهور به برخي دخالت ها در عزاداري
منتشر شده در تاريخ: 27/10/1386

عزاداري انگليسي صهيونيستي نميخواهيم
منتشر شده در تاريخ: 25/10/1386

طرح سيا براي براندازي تشيع
منتشر شده در تاريخ: 25/10/1386

فعال شدن پلیس هیئت ها در کرج
منتشر شده در تاريخ: 25/10/1386

راه‌اندازي وب‌سايت ويژه محرم
منتشر شده در تاريخ: 24/10/1386

تعويض رايگان تمثال‌ها با تصاوير عاشورايي
منتشر شده در تاريخ: 22/10/1386

آگهی مولودی خوانی خانم دلیری همراه با شو لباس
منتشر شده در تاريخ: 06/10/1386

آيت الله مكارم:گاهي مجالس عزاداري خوب است و شيوه عزاداري در شان ائمه (ع) نيست
منتشر شده در تاريخ: 13/09/1386