شماره خبر:  5390    تاريخ انتشار خبر:        ام مهر ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 2263 مرتبه تا کنون

 شكار مسافران ناخوانده در‌كافه‌هاي لاهور پاكستان

fiogf49gjkf0d
قاچاقچي ايراني با حضور در كافه‌ها و رستوران‌هاي لاهور پاكستان، جوانان جوياي كار را شناسايي مي‌كرد و در مقابل گرفتن مبالغ هنگفت، آنها را با وعده استخدام در كارهاي ساختماني به ايران قاچاق مي‌كرد.۳۵ كارگر پاكستاني در يك كاميون

ماجراي شبكه قاچاق انسان هفته گذشته و هنگامي فاش شد كه يكي از اهالي منطقه خزانه تهران در تماسي با كارآگاهان پليس از رفت‌وآمدهاي عجيب به خانه‌اي در اين منطقه خبر داد.

اين مرد در تماس تلفني به ماموران گفت: نيمه‌شب گذشته يك كاميون در جلوي ساختمان ۲‌طبقه مخروبه‌اي در منطقه توقف كرد و سپس بيش از 30‌مرد جوان كه به‌نظر مي‌رسيد افغاني يا پاكستاني باشند از آن پياده شدند كه سرو صداهاي آنها باعث ايجاد مزاحمت براي اهالي محل شده است.

با اين گزارش، تيمي از كارآگاهان پليس آگاهي پايتخت با دستور ويژه قاضي شريفي- داديار شعبه ۴ دادسراي شهرري- تحقيقات خود را براي روشن شدن ماجرا آغاز كردند و در نخستين مرحله ساختمان ۲ طبقه را به‌صورت مخفيانه تحت نظر قرار دادند.

در حالي كه بررسي‌هاي پليسي نشان مي‌داد مردان ناشناس همگي اتباع پاكستان هستند كه توسط قاچاقچيان انسان به تهران منتقل شده‌اند، ماموران در عملياتي ضربتي، قدم به اين ساختمان گذاشتند و ۳۵ مسافر ناخوانده را كه با پاسپورت‌هاي جعلي به ايران انتقال يافته بودند، دستگير كردند اما مرد ايراني متواري شد. با انتقال اتباع پاكستاني به پليس آگاهي، بازجويي از آنها آغاز شد.

شكار در رستوران‌ها

در حالي كه هيچ‌يك از اتباع پاكستاني قادر به صحبت كردن به زبان فارسي نبودند، ماموران پليس با كمك مترجم به بازجويي از يكي از دستگيرشدگان كه قاچاقچي انسان ايراني وي را به‌عنوان معاون خود معرفي كرده بود، پرداختند.

اين مرد هنگامي كه در مقابل ماموران قرار گرفت با بيان اينكه وي و ديگر اعضاي گروه، فريب قاچاقچي ايراني را خورده و مبالغ هنگفتي براي آمدن به ايران پرداخته‌اند، گفت: مدتي قبل وقتي در يك كافه در شهر لاهور پاكستان بودم با مردي ايراني آشنا شدم.

او مدعي بود در ايران پيمانكار بزرگ كارهاي ساختماني است و براي همين به تعداد زيادي كارگر نياز دارد كه قصد دارد آنها را در مقابل گرفتن چند صد دلار به ايران منتقل كند.

وقتي كه وي از درآمدهاي هنگفت در ايران برايم حرف زد با پيشنهاد وي وسوسه شدم و بنابراين او مرا به‌عنوان معاون خودش و مسئول هماهنگي كارهايش در پاكستان انتخاب كرد.

اين مرد جوان افزود: قرار شد بعد از پيدا كردن افراد ديگري او همه ما را با تهيه پاسپورت‌هاي جعلي به ايران انتقال دهد اما وقتي من و ۳۴ كارگر جوان ديگر سوار بر يك كاميون به ايران رسيديم پليس ما را دستگير كرد و مرد قاچاقچي متواري شد.

قاضي شريفي با بيان اينكه بررسي‌ها براي روشن شدن شگرد قاچاقچي انسان در انتقال اتباع پاكستاني به ايران ادامه دارد، گفت: تحقيقات براي بازداشت مرد قاچاقچي آغاز شده است.منبع خبر : همشهري - http://www.hamshahrionline.ir/News/?id=60481 
اخبار مرتبط

فقط 5 درصد کاربران اندروید قصد مهاجرت به آیفون 6 را دارند
منتشر شده در تاريخ: 20/06/1393

گران‌ترین شهرهای جهان برای مهاجرین کدامند؟
منتشر شده در تاريخ: 22/03/1392

خاطرات همسر معاون علي اكبر صالحي از دوران خدمت همسرش در دستگاه ديپلماسي
منتشر شده در تاريخ: 17/07/1391

آخرین آمار ایرانیان خارج از کشور
منتشر شده در تاريخ: 18/06/1391

پرکارترین سفارتخانه‌های تهران
منتشر شده در تاريخ: 11/05/1390

سفارش کودک از طريق ايميل!
منتشر شده در تاريخ: 10/12/1389

شرط جدید مهاجرت به دانمارک: تماشای زنان عریان و فیلم همجنس بازان
منتشر شده در تاريخ: 29/08/1389

مهاجر غیرقانونی داخل چمدان بود + عکس
منتشر شده در تاريخ: 01/11/1388

احتمال مهاجرت بیت امام خمینی به نجف اشرف
منتشر شده در تاريخ: 14/10/1388

عكس: نیاز به چند خانم جوان، جهت ازدواج!
منتشر شده در تاريخ: 10/09/1388

انگشت نگاری ایران از اتباع آمريكا، فرانسه و انگليس
منتشر شده در تاريخ: 15/05/1387

اجراي برنامه "اخراج خود" در آمريکا براي مهاجران
منتشر شده در تاريخ: 14/05/1387

مهاجر غبر قانوني ايراني و تكلم به سه زبان مختلف
منتشر شده در تاريخ: 01/02/1387

علت مهاجرت اقليت‌ها از ايران مذهبي نيست
منتشر شده در تاريخ: 12/12/1386

تازه ترين مدل كلاه برداري براي طالبان مهاجرت به ينگه دنيا
منتشر شده در تاريخ: 12/10/1386

مهاجران یک پنجم جمعيت کانادا
منتشر شده در تاريخ: 15/09/1386