شماره خبر:  4911    تاريخ انتشار خبر:        ام خرداد ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 1576 مرتبه تا کنون

 ۴ بار جراحي زيبايي، گويايي‌ام را از بين برد

مرد جوان كه مدعي است پس از ۴ بار عمل جراحي زيبايي، بيني‌اش آسيب‌ديده و گويايي خود را از دست داده است با مراجعه به دادسراي جرايم پزشكي تهران از پزشك متخصص شكايت كرد.
به گزارش همشهري، اين مرد وقتي مقابل قاضي رضايي- بازپرس شعبه ۶ دادسراي جرايم پزشكي- قرار گرفت در تشريح شكايتش گفت: چند سال قبل در حالي كه تصميم داشتم براي درمان پليپ بيني‌ام نزد يك جراح زيبايي بروم، پس از مشورت با دوستانم به مطب يك متخصص زيبايي كه مي‌گفتند مهارت خاصي در اين زمينه دارد، رفتم.

وي ادامه داد: پزشك متخصص پس از معاينات اوليه تاريخ عمل را تعيين كرد و چند هفته بعد براي جراحي زيبايي راهي مطب او شدم. نخستين عمل چند ساعت به طول انجاميد و پس از آن در حالي كه جراح زيبايي مدعي بود عمل كاملا موفقيت آميز بوده و تا چند ماه ديگر ورم صورتم از بين مي‌رود، مطب او را ترك كردم.

پس از گذشت چند ماه در حالي كه هنوز ورم صورتم از بين نرفته بود نگران شدم و بار ديگر نزد پزشك متخصص رفتم. او پس از معاينه محل جراحي، گفت كه براي از بين رفتن ورم به يك جراحي ديگر نياز است و به اين ترتيب بار ديگر راهي اتاق عمل شدم. اما اين بار هم برخلاف اظهارات مرد پزشك، بيني‌ام خوب نشد و من ۲ بار ديگر نيز تحت عمل جراحي قرار گرفتم.

پس از چهارمين عمل نه تنها هيچ پيشرفتي در بهبودي‌ام حاصل نشد بلكه به خاطر عمل‌هاي جراحي پي درپي، تيغه‌ بيني‌ام از بين رفت و كم‌كم احساس كردم گويايي‌ام دچار مشكل شده است.

بنابراين تصميم گرفتم براي رفع اين مشكل نزد پزشك متخصص ديگري بروم اما هر كجا كه رفتم، فقط يك جواب شنيدم، آنهم اين بود كه « از دست ما كاري برنمي‌آيد و وضعيت بيني‌ شما به‌صورتي است كه ديگر نمي‌توان با عمل جراحي آن را به حالت اوليه برگرداند.»

شاكي افزود: وقتي ديدم در ايران هيچ راهي براي درمان بيني و گويايي‌ام نيست، تصميم گرفتم براي درمان به خارج از كشور بروم اما پس از تحقيقات گسترده و مكاتبه با بيمارستان‌هاي مختلف خارجي متوجه شدم كه از دست آنها هم كاري برنمي‌آيد.

پس از اظهارات مرد جوان، بازپرس رضايي دستور داد پرونده باليني اين مرد از بيمارستاني كه وي در آنجا تحت عمل جراحي قرار گرفته بود به كميسيون پزشكي قانوني ارسال شود تا متخصصان اين سازمان در بررسي‌هاي تخصصي صحت و سقم ادعاهاي شاكي و مقصر احتمالي اين حادثه را مشخص كنند.


منبع خبر : همشهري - http://www.hamshahrionline.ir/News/?id=56360 
اخبار مرتبط

جذابیت توریستی «عمل دماغ» در ایران!
منتشر شده در تاريخ: 23/05/1391

وحشت داماد از صورت عروس خانم
منتشر شده در تاريخ: 22/09/1389

سرنوشت تلخ زن جوان پس از جراحي زيبايي
منتشر شده در تاريخ: 30/06/1389

نخستين پيوند کامل اعضاي صورت + تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 17/02/1388

مرد درختي مجددا جراحي مي‌شود
منتشر شده در تاريخ: 30/11/1387

دندانپزشك قلابي‌ دندان جراحي مي‌كرد
منتشر شده در تاريخ: 22/02/1387

جراحي كاميون در‌جست و جوي محموله مخدر
منتشر شده در تاريخ: 19/12/1386

جراحي «شجريان» با موفقيت انجام شد
منتشر شده در تاريخ: 22/11/1386

جراحي موفقيت‌آميز هاشمي رفسنجاني
منتشر شده در تاريخ: 18/10/1386

گزارش تصويري از جراحي مار
منتشر شده در تاريخ: 14/10/1386

عمل جراحي موفقیت آمیز دختر 8 پا
منتشر شده در تاريخ: 16/08/1386

محکومیت پزشک متخصص به خاطر سهل انگاری هنگام انجام عمل لاغری
منتشر شده در تاريخ: 19/06/1386

جراح ایرانی به سرقت اعضای بدن بیمار امریکایی متهم شد
منتشر شده در تاريخ: 16/05/1386