شماره خبر:  47849    تاريخ انتشار خبر:        ام مهر ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 7390 مرتبه تا کنون

 زورگیر مست و خشن به دام افتاد + تصاویر

fiogf49gjkf0d
به گزارش بی باک به نقل از فارس، ساعت 22:30 بیست و دوم مهرماه مأموران کلانتری 126 تهرانپارس، در حین گشت زنی در خیابان فرهنگ متوجه شدند که دو نفر در تعقیب جوانی هستند که با فریادهای دزد – دزد، درخواست کمک می کردند.

جوانی که قصد فرار داشت، در اواسط خیابان و با وجود مشاهده مأموران اقدام به شکستن شیشه منزل یکی از شهروندان کرد و در حالیکه قصد داشت تا با شیشه به سمت مردم و مأموران حمله ور شود، توسط مأموران دستگیر و به کلانتری منتقل شد.

یکی از دو تعقیب کننده متهم، پس از حضور در کلانتری به مأموران اعلام کرد: در داخل مغازه، در حال فروش بودم که ناگهان این شخص به سمت من حمله ور شد و با تهدید چاقو اقدام به سرقت یک عدد لپ تاپ، دو عدد گوشی تلفن همراه و وجوه نقد داخل مغازه کرد.

با توجه به مجروح شدن شاکی توسط متهم، وی جهت انجام اقدامات درمانی به بیمارستان اعزام و متهم نیز با تشکیل پرونده زورگیری و به دستور شعبه پنجم دادیاری دادسرای امور جنایی، جهت انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار تیم زورگیری پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اعتراف به دهها فقره زورگیری
با انتقال متهم بهروز. ح (21 ساله) به پایگاه چهارم آگاهی، بلافاصله وی به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار شرق تهران که دارای هشت فقره سابقه دستگیری به اتهام جرایم مختلف سرقت، زورگیری، شرب خمر، درگیری و غیره مورد شناسایی قرار گرفت.

متهم که چاره ای جز اعتراف نداشت، در همان مراحل اولیه تحقیقات خود به دهها فقره زورگیری در مناطق مختلف شهر تهران بویژه در محدوده نظام آباد، سبلان، نارمک، فرجام، هنگام، بلوار دلاوران، تهرانپارس، شمیران نو و غیره اعتراف کرد.

در تحقیقات از متهم مشخص شد که وی علاوه بر زورگیری از اماکن تجاری و رهگذران، اقدام به زورگیری خودروهای متعلق به تعدادی از شهروندان نموده و پس از ارتکاب جرایم مختلف با خودروهای مسروقه و نهایتا سرقت لوازم داخل خودروها، این خودروها را در سطح شهر رها و اقدام به زورگیری از خودروهای جدید کرده است.

متهم در خصوص نحوه زورگیری خودروها به کارآگاهان گفت : در کوچه و خیابان های خلوت و در ساعات مختلف روز پرسه زنی می کردم و خودروهایی را که راننده آنها پیر بودند، شناسایی و در فرصت مناسب جلوی آنها را گرفته و با تهدید چاقو آنها را از ماشین پیاده و از محل متواری می شدم.

متهم در خصوص انگیزه ارتکاب جرایم نیز به کارآگاهان گفت : چون به مصرف موادمخدر اعتیاد دارم، جهت تأمین هزینه مواد مصرفی، با خودروهای مسروقه اقدام به زورگیری می کردم و پس از فروش لوازم داخل خودرو، آنها را رها می کردم.

با توجه به شناسایی شیوه و شگردهای مختلف زورگیری توسط متهم و اعترافات صریح وی به دهها فقره زورگیری، بررسی پرونده سرقت های مشابه در مناطق مختلف بویژه شرق تهران در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و دهها مالباخته پس از حضور در پایگاه چهارم آگاهی، متهم را به صورت دقیق مورد شناسایی قرار دادند.سرقت خودرو به شیوه قدرت نمایی
یکی از مالباختگان که خودروی وی توسط متهم سرقت و چندین روز را جهت انجام اقدامات درمانی، در بیمارستان به سر برده بود، در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان کرد که متهم در حضور تعدادی از شهروندان و با قدرت نمایی اقدام به مجروح کردن وی و نهایتا سرقت خودرو کرده است.

با توجه به شیوه و شگرد متهم در قدرت نمایی، متهم به محل زورگیری منتقل و تعدادی از شاهدان وی را به عنوان سارق زورگیر مورد شناسایی قرار دادند؛ شاهدان در اظهارات خود به کارآگاهان عنوان داشتند: در ساعت 21:15 بیست و نهم شهریور شاهد صحنه زورگیری و ضرب و شتم آقای ... (راننده یک دستگاه پراید) توسط یک جوان سارق بودیم؛ با صدای داد و فریادهای آقای ... (راننده) همگی به خیابان آمدیم و شاهد قمه خوردن راننده و خونریزی شدید وی از ناحیه سر و صورت بودیم؛ قصد کمک به راننده پراید را داشتیم اما با تهدید سارق که قمه در دست داشت، نتوانستیم اقدامی در این خصوص انجام دهیم و جوان زورگیر بعد از مجروح کردن آقای ... ، ماشین پراید را سرقت و از محل متواری شد و ما نیز به علت شدت جراحت های وارد شده به راننده، به سرعت او را به بیمارستان رساندیم که بلافاصله به اتاق عمل منتقل شد.زورگیری خودروها به شیوه تصادف ساختگی
یکی از مالباختگان پس از حضور در پایگاه چهارم آگاهی، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: با خودروی شخصی، در خیابان گرگان در حال تردد بودم که یک دستگاه موتورسیکلت از پشت سر با خودروی اینجانب برخورد کرد؛ بنده جهت مداوای یکی از موتورسواران، ایشان را سوار خودرو کرده و از من خواستند تا وی را جهت مداوا به بیمارستان منتقل کنم؛ در حال رفتن به سمت بیمارستان در خیابان هنگام بودیم که ناگهان این شخص از زیر کمر خود یک چاقوی بلند (قمه) خارج و ضربه ای به سرم زد و با تهدید، مبلغ یک میلیون و 250 هزار تومان وجه نقد و خودروی مرا به زور سرقت کرد و همراه با همدستش که با موتورسیکلت در پشت سر حرکت می کرد، متواری شد.زورگیری به شیوه مسدود کردن حرکت خودروها
یکی دیگر از مالباختگان نیز پس از شناسایی متهم، به کارآگاهان گفت : در ساعت 23:00 دوازدهم آذر سال گذشته و در حوالی خیابان خواجه نظام، در حال برگشت به سمت منزل بودم که یک دستگاه موتورسیکلت جلوی حرکت اینجانب را مسدود کرد و ترک نشین آن، به زور سوار ماشین شد؛ این شخص (متهم) ابتدا اتهام مزاحمت برای خواهرش را مطرح کرد و در ادامه با تهدید چاقو مرا به سمت صندلی شاگرد راننده هل داد و خودش پشت فرمان نشست؛ در حالیکه این شخص کاملا مست بود، دیوانه وار شروع به رانندگی کرد و وارد اتوبان صیاد و بزرگراه رسالت شد و نهایتا در میدان رسالت – خیابان نیروی دریایی، با تهدید چاقو اقدام به زورگیری 300 هزار تومان وجه نقد، دو عدد گوشی تلفن همراه و یک رشته گردنبند طلا کرد و پس از برداشتن سوئیچ، از ماشین پیاده و به همراه همدستش و با موتورسیکلت از محل متواری شد.زورگیری از عابران پیاده
یکی از مالباختگان که متهم در محدوده میدان محسنی اقدام به زورگیری از وی کرده بود، با بدست داشتن تصاویر صحنه زورگیری به پایگاه چهارم آگاهی مراجعه و در شکایت خود به کارآگاهان گفت: در ساعت 21:30 شانزدهم مرداد ماه در خیابان میرداماد – نبش میدان محسنی قصد مراجعه به منزل یکی از دوستان را داشتم که جوانی از موتورسیکلت پیاده و ابتدا از من نشانی آدرس یک محل را پرسید که ناگهان چاقویی را از لباسش خارج و به زور اقدام به سرقت وجوه نقد، گوش تلفن همراه، دستبند و گردنبند همراهم کرد و با موتور از محل متواری شد.ارتکاب جرایم به عنف در شهرهای شمالی کشور
همزمان با شناسایی تعدادی از جرایم متهم در مناطق مختلف شهر تهران، پلیس های آگاهی تعدادی از شهرهای شمالی اعلام داشتند که بهروز. ح تحت تعقیب آنها نیز قرار داشته و حتی در یک فقره، متهم قصد داشته تا پس از ورود به عنف به منزل یکی از شهروندان در شمال کشور اقدام به آزار و اذیت وی نماید که با اطلاع همسایگان و دخالت آنها، متهم به ناچار و از طریق پنجره متواری شده است که با توجه به سوابق متعدد دستگیری متهم بویژه در در شهرهای شمالی کشور - به اتهام ارتکاب جرایم مختلف مشارکت در سرقت مقرون به آزار و ایراد ضرب و جرح عمدی با چاقو - پس از چهره نگاری، بهروز. ح توسط شاکیه مورد شناسایی قرار گرفته است.

سرهنگ رضا مؤذن، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعترافات متهم، دو نفر از همدستانش نیز که در سرقت ها به عنوان راننده موتورسیکلت وی را همراهی کرده بودند نیز در مناطق شرق تهران شناسایی، دستگیر و در اعترافات خود به مشارکت در سرقت ها اعتراف کردند اما بنا بر اعترافات متهم اصلی پرونده، همدستان وی و نهایتا شناسایی متهم اصلی پرونده از سوی تمامی مالباختگان، این موضوع کاملا محرز گردیده است که بهروز. ح در تمامی سرقت ها شخصا اقدام به زورگیری، قدرت نمایی و سرقت کرده است.

سرهنگ رضا مؤذن با اشاره به تعداد زیاد و احتمال افزایش جرایم ارتکابی از سوی متهم، در پایان این خبر عنوان داشت : با توجه به سوابق متعدد متهم در ارتکاب جرایم مختلف بویژه سرقت های به عنف، شناسایی متهم از سوی دهها مالباخته، تنوع شیوه و شگردهای سرقت ها انجام شده توسط متهم و احتمال ارتکاب جرایم و سرقت های مشابه در مناطق مختلف شهر تهران و همچنین دیگر شهرهای کشور بویژه شهرها و استان های شمالی، دستور انتشار دستور متهم از سوی مقام قضایی صادر شده است؛ لذا از کلیه شهروندان، مالباختگان و شکات که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در سیدخندان – خیابان ابوذر غفاری – جنب کلانتری 120 سیدخندان مراجعه کنند.
 
اخبار مرتبط

درگیری 2 پسر و 3 دختر جوان در نیمه های شب
منتشر شده در تاريخ: 21/10/1392

دختر تبر به دست با 17 تیر پلیس دستگیر شد
منتشر شده در تاريخ: 11/09/1392

زورگیری به روش خشن در 4 دقیقه
منتشر شده در تاريخ: 11/09/1392

فرار عجیب و غریب اوباش ترسناک از دستان پلیس
منتشر شده در تاريخ: 08/09/1392

زنان مسافر در مخفیگاه جنگلی باند وحشت
منتشر شده در تاريخ: 29/08/1392

درخواست یک پدر و مادر برای اعدام فرزندشان در تهرانپارس
منتشر شده در تاريخ: 12/08/1392

آزار و اذیت دختران باخودروهای سرقتی
منتشر شده در تاريخ: 01/07/1392

تصاویر/برخورد با زورگیران تهرانی
منتشر شده در تاريخ: 26/06/1392

تیراندازی اوباش به سوی پلیس
منتشر شده در تاريخ: 18/06/1392

شلیک پلیس به اراذل و اوباش معروف غرب پایتخت
منتشر شده در تاريخ: 27/09/1391

حمله اراذل و اوباش به 19 خودرو در تهران
منتشر شده در تاريخ: 16/06/1391

ناصر سوزوکی؛قاتل مأمور آگاهی دستگیر شد
منتشر شده در تاريخ: 27/05/1390

تصاویر: اجرای طرح دستگیری اراذل و اوباش
منتشر شده در تاريخ: 15/04/1390

ريگي مشهد دستگير شد
منتشر شده در تاريخ: 13/04/1390

جنایت خميني‌شهر چه بود؟
منتشر شده در تاريخ: 23/03/1390

دستگيري شروري که مدير دبيرستان دخترانه را به رگبار بست
منتشر شده در تاريخ: 25/10/1389

شرور و 2 نوچه‌اش دستگير شدند
منتشر شده در تاريخ: 03/07/1389

اخاذي مسلحانه شرور سابقه‌دار
منتشر شده در تاريخ: 02/06/1389

6 زورگير چاقو به دست دستگير شدند
منتشر شده در تاريخ: 30/04/1389

ربودن دختر21ساله‌توسط اراذل درتهران
منتشر شده در تاريخ: 13/03/1389

شرور معروف شرق تهران دستگير شد
منتشر شده در تاريخ: 11/03/1389

تصاویر: طرح برخورد با قاچاقچيان موادمخدر
منتشر شده در تاريخ: 14/02/1389

دستگيري «غلام شرور» و نوچه‌هايش
منتشر شده در تاريخ: 10/11/1388

چاقوكشي 3 خواهر در بيمارستان
منتشر شده در تاريخ: 04/11/1388

دستگيري 2 زورگير در غرب تهران
منتشر شده در تاريخ: 19/10/1388

ياكوزاي سارق به تله افتاد
منتشر شده در تاريخ: 18/09/1388

كلكسيوني از جرايم خشن در پرونده شرور متجاوز
منتشر شده در تاريخ: 08/09/1388

به هنگام دستگيري فرد متجاوز در كرج مامور نيروي انتظامي به شهادت رسيد
منتشر شده در تاريخ: 04/09/1388

متهمان را شناسايي كنيد
منتشر شده در تاريخ: 20/08/1388

باند طيب به دام افتاد
منتشر شده در تاريخ: 20/08/1388

باند امير فاشيست متلاشي شد
منتشر شده در تاريخ: 05/08/1388

اجراي طرح انضباط اجتماعي در محدوده ميدان امام حسين(ع)
منتشر شده در تاريخ: 25/07/1388

آغاز جمع‌آوري بيغوله‌هاي ‌جرم‌خيز
منتشر شده در تاريخ: 14/02/1388

تصاویر: دستگیری فروشندگان مواد مخدر در تهران
منتشر شده در تاريخ: 19/01/1388

توقف شرورهاي قاتل در آخرين ايستگاه
منتشر شده در تاريخ: 15/10/1387

ساقي شرور ، باند اخاذي از افراد ثروتمند را هدايت مي‌كرد
منتشر شده در تاريخ: 04/07/1387

شرور فراري از 2 پا فلج شد
منتشر شده در تاريخ: 01/07/1387

شرور تبهكار با گلوله پليس‌ به هلاكت رسيد
منتشر شده در تاريخ: 17/04/1387

زنان چاقوكش انگليسي
منتشر شده در تاريخ: 26/12/1386

سركرده باند «ديوار چين»‌‌‌دستگير شد
منتشر شده در تاريخ: 13/12/1386

دستگيري 37 نفر از اراذل و اوباش فراري تهران
منتشر شده در تاريخ: 11/12/1386

بازگشايي پرونده کرکس هاي کرج پس از 2 سال
منتشر شده در تاريخ: 09/11/1386

خواب 49 اوباش بار ديگر آشفته شد
منتشر شده در تاريخ: 28/09/1386

دستگیری گسترده اراذل و اوباش استان تهران
منتشر شده در تاريخ: 20/07/1386

کيف قاپ مرده پس از 300 فقره سرقت زنده شد
منتشر شده در تاريخ: 17/07/1386

شبکه اغفال زنان و دختران به بهانه استخدام متلاشي شد
منتشر شده در تاريخ: 17/07/1386

صدور كيفر خواست برای ۳۰ تن از اراذل
منتشر شده در تاريخ: 28/06/1386

مردم نيش افعي فراري را کشيدند
منتشر شده در تاريخ: 27/06/1386

۱۳ مزاحم خیابانی در مشهد دستگیر شدند
منتشر شده در تاريخ: 20/04/1386

پرونده تجاوز یكی از اوباش به یك زن در حضور فرزندانش
منتشر شده در تاريخ: 20/04/1386

۲۰ تن از اراذل و اوباش اعدام می شوند
منتشر شده در تاريخ: 20/04/1386