شماره خبر:  4719    تاريخ انتشار خبر:        ام آذر ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 1683 مرتبه تا کنون

 شكوائيه‌هاي قوه قضائيه الكترونيكي مي‌شود

عليرضا جمشيدي معاون حقوقي و توسعه قضائي قوه قضائيه در همايش دادستان‌هاي سراسر كشور گفت: اگر در نظام قضايي بخواهيم عدالت را تعريف كنيم بايد دسترسي همه مردم به نظام قضايي را مورد توجه قرار دهيم.

وي با بيان اينكه اگر نتوانيم مردم را در كوتاه‌ترين زمان به حقوقشان برسانيم نمي‌توانيم از عدالت سخن بگوييم، يادآور شد: مردم بايد به آساني بتوانند به اولين مجتمع قضايي دسترسي پيدا كنند و دسترسي جغرافيايي و زباني بايد به گونه‌اي باشد كه مردم از حقوشان دفاع كنند.

وي در ادامه يادآور شد: يكي از مولفه‌هاي بسيار مهم در بحث عدالت، فناوري اطلاعات و ارتباطات است كه در سالهاي گذشته اقدامات خوبي در اين حوزه انجام شده است.

معاون توسعه قضائي قوه قضائيه در بخش ديگري از سخنان خود تصريح كرد: توسعه نرم افزاري ها مهم ترين بخش در حوزه ICT در قوه قضائيه است. ما نياز به نرم افزاري بومي داشتيم و جمعي را مسئول ساخت نرم افزار كرديم و اولين نرم افزار سيستم مديريت پرونده در ايران تهيه شد.

وي در ادامه خاطرنشان كرد: همچنين شبكه LAN را به بهره برداري رسانديم و بيش از 2600 واحد قضايي را متصل كرده‌ايم كه اين به عنوان يكي از تحولات اساسي قوه قضائيه است.

جمشيدي با اشاره به افزايش كيفيت دادرسي با بهره‌گيري از شبكه‌هاي رايانه‌اي اعلام كرد: در تهران بيش از 30 ميليون برگ پرونده را اسكن كرده‌ايم.

به گفته سخنگوي قوه قضائيه، در آينده خدمات الكترونيك و شكوائيه‌هاي الكترونيكي به مردم ارائه مي‌شود كه هم اكنون ما نيازمند به فراهم كردن امكانات قانوني آن هستيم و از اين پس مي‌توانيم مردم را لحظه به لحظه در جريان رسيدگي به پرونده شان از طريق اين شبكه قرار دهيم.

جمشيدي در بخش پاياني سخنان خود نيز گفت: نظام مديريت قوه قضائيه بر اساس برنامه پنج ساله در حال تغيير و تحول است.


منبع خبر : الف - http://www.alef.ir/index.php?option=com_content&task=view&id=26309&Itemid=85 
اخبار مرتبط

حذف سنگسار در انتظار ابلاغ رئیس جمهور
منتشر شده در تاريخ: 01/12/1390

آمار رحيمي از دانه درشت هاي اقتصادي
منتشر شده در تاريخ: 09/03/1389

دستگيري متهمان باند براندازي نرم
منتشر شده در تاريخ: 25/10/1387

آزادي پسر متهم به چهاربار شرب خمر با عفو رييس قوه قضاييه
منتشر شده در تاريخ: 30/04/1387

توضیحات سخنگوی قوه قضائیه درباره اعدام زیر18 ساله ها
منتشر شده در تاريخ: 29/03/1387

اژه‌اي: قوه‌قضائيه گفته اعترافات بار حقوقي ندارد
منتشر شده در تاريخ: 28/04/1386