شماره خبر:  4661    تاريخ انتشار خبر:        ام اسفند ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 1767 مرتبه تا کنون

 مديريت امام‌زمان و وظيفه ما

fiogf49gjkf0d
سخنان «رئيس جمهور دکتر احمدي‌نژاد» در جمع طلاب مشهد مقدس و پخش بحث‌انگيز آن از شبکه اول سيما، بازتاب‌هاي گوناگوني در جامعه داشته است. گذشته از سخنان تعدادي از بزرگان و صاحبنظران، در سطح لايه‌هاي پايين جامعه نيز برخي از عبارات ايشان، پررنگ شد و دهان به دهان گشت.

صاحب اين قلم اگرچه از ورود به حيطه‌هاي شبهه‌ناک و بحث‌هاي حاشيه‌اي اجتناب نموده و آن را سمي براي جامعه و مانعي بلند براي خدمت‌رساني دولتمردان مي‌داند، اما از آنجا که اين بحث نه با نان و آب مردم، که با دين و اعتقادات آنان سروکار دارد ـ بنا بر مقتضيات لباسي که بر تن دارد ـ احساس وظيفه مي‌کند که چند جمله اي در باب اين سخنان و نيز بازتاب‌هاي آن بنگارد؛ بويژه كه در اين چند روز، جز اخبار ژورناليستي يا اظهارات ژورناليسم‌زده چيزي در اين باب منتشر نشد:

1. مطابق معتقدات تشيع، امامت ادامه رسالت است. لذا امام (ع)، به جز منصب نبوت، تمامي اختيارات، وظايف و مناصب پيامبر (ص) را برعهده دارد که يکي از آنها «حجت بودن» است.
کلمه حجت ـ مطابق آيات و روايات ـ بار معنايي و مفاهيم متعددي را داراست؛ از جمله، به مضمون آيه 162 تا 165 سوره مبارکه نساء، يکي از کارويژه‌هاي حجت، اين است که دليل و حجتِ خداوند متعال را بر بندگان تمام کند و خير و شر را براي آنها بيان نمايد تا عده‌اي در روز رستاخيز خداوند را مخاطب قرار ندهند که اگر پيامت را به ما رسانده بودي وضع امروز ما اينگونه نبود.

بر همين مبناست كه شيعه، قائل به لزوم استمرار تبيين و بيان دين است و امامت را ضروري مي‌داند. مسلم است که اگر امامت وجود نداشت به معني اين بود که جهانيان، از سال دهم هجرت تا روز قيامت، حجتي داشتند که در روز جزا و در برابر خداوند اقامه کرده، خود را بي‌اطلاع از معارف الهي بدانند و حضرت باري را به «عقاب بلا بيان» متهم سازند.
يکي ديگر از کارويژه‌هاي حجت، مطابق آنچه در روايات راويان شيعه آمده است، ولايت کليه‌اي است که اين حجت، از سوي خداوند، بر جهان و جهانيان دارد. اين معناي حجت، زماني در انبياء الهي مصداق داشت، در برهه‌اي ديگر درباره پيامبران اولوالعزم جاري بود، پس از وفات پيامبر (ص) به معصومان عليهم السلام انتقال يافت و اينک در وجود مقدس حضرت صاحب الزمان (عج) صادق است. به اين معنا، جهان بدون اين حجت پايدار نمي‌ماند و عمر زمين و زمان به پايان مي‌رسد (كه توضيح اين حقيقت، نيازمند بحثي عميق‌تر و طولاني‌تر است).

اين معنا، با عبارات متفاوتي آمده است؛ از جمله «طبري» در دلائل الإمامة، «نعمانيدر الغيبة» و «مجلسي» در جلد 23 بحارالأنوار آورده‌اند: «لولا الحجة لماجت الأرض بأهلها» و «ابن بابويه پدر» در الإمامة، «كليني» در جلد اول كافي و «صفار» در بصائر الدرجات روايت كرده‌اند: «لولا الحجة لساخت الأرض». همچنين در جلد هجدهم وسائل الشيعة از امام باقر (ع) نقل شده است كه: «لو أن الإمام رفع عن الأرض ساعة، لماجت بأهلها كما يموج البحر بأهله».
از اينرو يکي از القاب امام زمان «حجت» است و در محاورات متدينين نيز از ايشان به عنوان «حضرت حجت عليه السلام» ياد مي‌شود.

2. بي‌ترديد، وجود اين ولايت کليه و مطلقه ـ و به تعبير رئيس جمهور «مديريت» ـ براي امام زمان (عج)، به معني سلب اختيار از مردم نيست؛ چه، در آن‌صورت سخن جبريون درست به نظر مي‌آيد.
بنابراين همانگونه که در زمان حيات انبياء و ائمه عليهم السلام، مردم آزاد بودند و اختيار داشتند که بدرستي راه بپيمايند يا قدم به خطا بردارند، اينک در زمان غيبت نيز همانگونه است.
مي‌دانيم که در زمان حيات و حتي حکومت شخصيت‌هايي نظير حضرت موسي (ع)، حضرت محمد (ص) و حضرت علي (ع) و با وجود مديريت مستقيم آنان، ناکارآمدي‌هايي در بين برخي کارگزاران آنها و يا مشکلاتي در جامعه و در بين توده مردم وجود داشت. اما هيچكس مديريت و ولايت آن حضرات را زير سؤال نمي‌برد.

3. امام و حجت، اگرچه بر مردم، ولايت و بر جهان، مديريت دارد، ولي ولايت و مديريت او در عرض ولايت الهي نيست؛ بلکه در طول آن قرار دارد.
لذا اگر کسي گفت: «جهان تحت مديريت خداوند است» سخني درست بر زبان آورده است؛ اما عاقلانه نيست كه همين شخص نارسايي‌هاي اجرايي، اقتصادي و فرهنگي جهان را به خداوند نسبت دهد و بگويد: پس چرا اوضاع معيشتي يا وضعيت فرهنگي ما كه تحت مديريت خداست اينقدر نابسامان است؟!

نمونه اين مسأله در آيه 47 سوره مباركه يس ديده مي‌شود: «و چون به آنان گفته شود از آنچه خدا به شما روزى داده انفاق كنيد كسانى كه كافر شده‏اند به آنان كه ايمان آورده‏اند مى‏گويند آيا كسى را بخورانيم كه اگر خدا مى‏خواست [خودش] وى را مى‏خورانيد؟ شما جز در گمراهى آشكارى [بيش] نيستيد»!

4. از آنجا که ولايت حضرت حجت (عج) در طول ولايت خدا است، ايشان نمي‌تواند برخلاف سنت‌هاي الهي گامي بردارد يا تصميمي اتخاذ نمايد. مطابق آيه 11 سوره مباركه رعد، يکي از سنت‌هاي الهي اين است که: «‏خداوند وضع و حال قومى را تغيير نمى‏دهد تا آنان خود وضع و حال خويش را تغيير دهند».
بنابراين اگر نتيجه عملکرد و سياست‌هاي ما به گونه‌اي شد که تورم، روند افسارگسيخته‌اي به خود گرفت يا اقلام ضروري و مورد نياز مردم گران شد، مقصر اين کار امام (عج) نيست که چرا اين بحران اقتصادي ما را مديريت نمي‌کند، يا اين که اين کاستي‌ها نتيجه مديريت ايشان بوده است، و يا آن حضرت صلاح دانسته که وضع مردم چنين باشد. بلکه سياست و سنت، همان است که بيان شد؛ خداوند به ما عقل و علم داده است تا خود از پس مشکلات خويش برآييم.

5. اگر آنگونه که منتقدان از سخنان رئيس جمهور برداشت كرده‌اند منظور ايشان اين باشد که تمامي امور كشور به دست امام زمان (عج) مديريت مي‌شود، در آن‌صورت معاذالله امام (ع) بايد خواسته باشد که اوضاع اقتصادي مردم اينگونه شود لذا نبايد مسائل به «مافياهاي آنچناني» نسبت داده شود.
از سوي ديگر، چون امام زمان (ع) بر تمامي شؤون عالم مديريت دارند و اين منحصر به ايران نيست، پس بايد گفت که آنچه در تاريخ اتفاق افتاده ـ چه خوب و چه بد ـ همه درست بوده است. در نهايت، سخن کساني که متحجر به شمار مي روند و با تشکيل حکومت اسلامي مخالفند و مي‌گويند که تشکيل حکومت تا زمان ظهور کار نادرستي است و هر پرچمي که بلند شود پرچم باطل است نيز تا حدود زيادي قابل توجيه خواهد بود. كه البته شأن آقاي رئيس جمهور اجل از اين اعتقادات است.

6. نگارنده مخالف يا منکر وجود امدادهاي غيبي نيست بلکه برخي از آنان را به عيان مشاهده کرده است؛ اما کسي که با مجموعه اسلام ـ و يا به قول امروزي‌ها، با «پَـکِـيج و بسته‌ي دين» ـ آشنا باشد مي‌داند که امداد و کمک، زماني خواهد رسيد که تلاش و حرکت متناسب با آن از سوي انسان سر زده باشد. همانگونه که خداوند متعال در آيه 123 سوره مباركه آل عمران ـ و آيات ديگر ـ اين حقيقت را صريحا بيان داشته است.

7. نتيجه همه اين سخنان اين‌که: هم بيانات رئيس جمهور محترم صحيح است که «ايران و جهان تحت مديريت امام زمان (عج) قرار دارد» و هم سخنان منتقدان ايشان؛ ولكن بشرطها و شروطها.
نه «دكتر احمدي‌نژاد» و جناب «علم‌الهدي» سخنان بي‌پايه‌اي بر زبان آورده‌اند و نه حضرات آقايان «مهدوي کني»، «کروبي»، «عسگري»، «طباطبائي»، «مصباحي مقدم» و ديگراني که زبان به انتقاد گشوده‌اند بي‌اعتقاد به ولايت و مديريت كليه امام زمان (عج) هستند. بسيار هم بعيد است که رئيس جمهور خواسته باشد ـ زبانم لال ـ تقصير تورم، گراني و برخي ناکارآمدي‌هاي ديگر را متوجه حضرت حجت (عج) نمايد.
اما هنگامي که يک سخن و پاسخ‌هاي آن، بدون لحاظ شروط و حدود لازم، مطرح مي‌شود اين تبعات و التهابات بي‌فايده ـ و به قول حوزويان «جدل‌هاي بدون ثمره» ـ را به وجود مي‌آورد.

در يک کلام: «حضرت حجت (ع) بر جهان ـ از جمله كشور ايران ـ ولايت و مديريت دارد، اما اين ولايت در طول اراده الهي است. اراده الهي نيز بر اين قرار گرفته است که ما، با دانش و فکر و تجربه و عمل خود، دنيا و آخرتمان را بسازيم و البته در اين راه از توکل و توسل و دعاي همراه با کار جدي و سخت، غافل نشويم».

8. بزرگان دين به انسان‌ها آموخته‌اند كه:«كلموا الناس علي قدر عقولهم» (غرر الحكم؛ ج 1؛ ص 176)؛ يعني متناسب با ظرفيت و توان تجزيه و تحليل مردم با آنها سخن بگوييد. اين، تنها يك سخن نبود؛ بلكه سيره عملي آنان نيز اينگونه بود كه مثلا آنچه با «جناب سلمان» مي‌گفتند متفاوت از چيزي بود كه با «حضرت ابوذر» درميان مي‌گذاشتند و آنچه با «ابوبصير» طرح مي‌كردند هماني نبود كه خطاب با كشاورزي كه از خراسان به ديدنشان آمده بود مي‌گفتند.

دكتر احمدي‌نژاد، اگرچه آن‌روز، آن سخنان معهود را در جمعي طلبگي بر زبان آورد و ظاهرا منظور اصلي او از مديريت امام عصر (عج) ماجراي دانشگاه كلمبيا بود (و فرض بر اين است كه جمع حاضر، فرق ولايت و مديريت الهي حضرت حجت (عج) با اِعمال مديريت مستقيم در اركان حكومت و اجرا را مي‌دانند)؛ اما بايد نيك مي‌دانست كه اين سخنان، حتي اگر از رسانه ملي پخش نمي‌شد به نحوي از انحاء درز مي‌كرد و اين سؤالات را در جامعه برمي‌انگيخت.
لذا دقت ايشان ـ و ديگر دولتمردان ـ در سخنراني‌ها نيازي بسيار بسيار جدي است كه متأسفانه در بسياري اوقات ناديده گرفته مي‌شود. بيهوده نيست كه بسياري از افراد مهم و تأثيرگذار دنيا، نه از روي بيسوادي يا عدم وجود اعتماد به نفس، بلكه به خاطر دقت‌هاي عقلايي، همواره از روي نوشته سخن مي‌رانند.

9. سخني نيز با رسانه‌هاي گوناگون و از همه مهم‌تر رسانه ملي:
بارها داستان آن عيار را شنيده‌ايد كه بر قافله‌اي دست يافت و همه‌ي «اموالِ با صاحب» را ضبط كرد الا آن را كه بي‌صاحب بود و تنها ورقي «آية الكرسي» در آن وجود داشت؛ و آن هنگام كه مورد سؤال واقع شد، حكيمانه پاسخ داد: «ما دزد مال مردم هستيم نه راهزن عقيده آنها».

اينك جاي اين سؤال هست كه صدا و سيما كه هروقت اراده مي‌كند، سخنراني‌هاي مختلف را سانسور يا تقطيع مي‌نمايد (و حتي خطبه‌هاي نماز جمعه قم نيز گاه از اين ميان جان سالم به در نمي‌برند) چرا اين اظهارات را ـ كه مدت نسبتا زيادي هم از زمان ايراد آن گذشته بود ـ به يكباره از تلويزيون پخش كرد؟ آيا صحيح است سخناني كه يك شخص در جمعي تخصصي بر زبان ‌آورده است را ناگهان به عرصه جامعه بكشانيم؟ آن هم نه از شبكه‌اي علمي و تخصصي، كه از شبكه به قول خودشان ملي؟
اگر مديران محترم سيما در منفي بودن اين عملكرد خويش شك دارند، به روزنامه‌ها و سايت‌ها مراجعه كنند و ببيند كه پخش اين سخنراني، چه حجم گسترده‌اي از اظهارات و بازخوردها را به وجود آورده است. و صد البته و با كمال تأسف، اين بار مسأله به برنج و بنشن و بنزين ختم نمي‌شود بلكه به اعتقادات مردم و به مقدس‌ترين مفهوم مورد نياز فعلي جهان ـ يعني عقيده مهدويت ـ صدمه وارد مي‌كند.

همين انتقاد در مورد رسانه‌هاي مكتوب و مجازي ما هم صادق است. طرح خام اظهارات آقاي احمدي‌نژاد و مخالفان و موافقان آن، بدون توضيح فني و علمي، به تاراج بردن عقايد مردم است؛ كاري كه حتي عياران و طراران نيز از آن اباء داشتند و بي‌شك در روز رستاخيز، عذابي بغايت سخت در پي خواهد داشت.

10. سخن را با احاديثي در باب اوضاع مردم در زمان ظهور امام عصر (عج) به پايان مي‌برم تا اگر بعضي كلمات براي برخي، تلخ بود ذائقه‌ها به شيريني گرايد و اگر اعتقادي لطمه خورده است ترميم گردد.

در جلدهاي 51 و 52 كتاب شريف بحارالانوار از «امامين صادقين عليهما السلام» آمده است كه فرمودند:
ــ هنگامي که قائم ما (ع) قيام کند، مردم دنبال کسي مي‌گردند که به او صدقه و زکات بدهند، ولي هيچ‌کس را نمي‌يابند؛ چرا که همه به فضل خداوند بي‌نياز شده‌اند.

ــ بعد از ظهور مهدي (ع) کسي که محتاج به زکات باشد وجود ندارد، و کساني که زکات بدهکارند آن را به سوي شيعيان فقير مي‌برند، ولي آنان زکات را نمي‌پذيرند. ناچار زکاتشان را در خانه فقيران مي‌گردانند ولي آنها هم مي‌گويند ما به اموال شما نيازي نداريم.

ــ هنگامي که قائم ما (ع) قيام کند زمين گنج‌هايش را آشکار مي‌کند، به طوري که مردم آن ها را بر روي زمين مشاهده مي‌کنند.
و خداوند متعال در حديث معراج به پيامبرش فرموده است: «با مشيت و خواست خود گنج‌ها و ذخاير زمين را براي مهدي آشکار مي‌کنم».

به اميد ديدن آن روزهاي پرشكوه.


منبع خبر : تابناك - http://www.tabnak.ir/pages/?cid=10582 
اخبار مرتبط

مداحي كه نرخ ميليوني دارند!
منتشر شده در تاريخ: 23/08/1391

عجیب ترین وجالب ترین استفتائات از مراجع تقلید
منتشر شده در تاريخ: 15/05/1391

مهر:کت و شلوار ایرانی با مارک خارجی / مدیرانی که مارک باز شدند
منتشر شده در تاريخ: 20/03/1391

اسرار نام های حضرت فاطمه (س)
منتشر شده در تاريخ: 06/02/1391

آنقدر زشتی دروغ از بین رفته که...
منتشر شده در تاريخ: 28/09/1390

جلسه مولودی خوانی زنانه/ ابرو کمونم،عزیز جونم،شور وجودم!
منتشر شده در تاريخ: 22/04/1390

تاثیر ذکر «لاحول و لا قوه الا بالله»
منتشر شده در تاريخ: 29/03/1390

لیلة الرغائب؛ شب بخشش‌های بی‌پایان
منتشر شده در تاريخ: 19/03/1390

لقمه‌های حرام در برخی رستورانهای تهران
منتشر شده در تاريخ: 28/02/1390

شکل جدید اداره راه و ترابری اهواز: "روی قالی در پیاده رو" (تصویری)
منتشر شده در تاريخ: 08/12/1389

رد پای آبزیان حرام در فروشگاه‌های معتبر +عکس/ پاسخ مراجع
منتشر شده در تاريخ: 22/09/1389

برخي مسؤولان ایرانی نخوانند : دلیل جالب برکناری دو مقام اروپایی!
منتشر شده در تاريخ: 29/08/1389

همه فهمیدند، جز سازمان مربوطه!
منتشر شده در تاريخ: 09/06/1389

پيتزا با گوشت گراز در تهران + عكس
منتشر شده در تاريخ: 20/05/1389

"آمین" بعد از سوره حمد نماز را باطل می‌کند
منتشر شده در تاريخ: 08/04/1389

استفتایی درخصوص نگهداري سگ خانگي
منتشر شده در تاريخ: 27/03/1389

حمله به مسلمانان به خاطر نخوردن مشروب!
منتشر شده در تاريخ: 27/03/1389

شور چشمی یا چشم زخم چیست؟
منتشر شده در تاريخ: 17/03/1389

"اشرافیت را به فرهنگ تبدیل کردند"
منتشر شده در تاريخ: 09/01/1389

الکلهای خوراکی در داروخانه ها و سوپرمارکتها!
منتشر شده در تاريخ: 09/12/1388

خاطرات یک نویسنده از اجرای یک نمایش وقیح تجاوز به عنف در جشن هنر شیراز
منتشر شده در تاريخ: 09/12/1388

فروش مشکوک كتاب خاطرات خواننده زن لس آنجلسی در ميدان انقلاب!
منتشر شده در تاريخ: 08/11/1388

کارخانه‌اي که هفت سال است کار مي‌کند، امسال افتتاح مي‌شود! (+ تصاوير)
منتشر شده در تاريخ: 27/10/1388

انتقاد شدید علم الهدی از اظهارات اخیر مشایی
منتشر شده در تاريخ: 26/10/1388

فروش برگه‌های بخت آزمایی در مازندران!
منتشر شده در تاريخ: 10/09/1388

خاطراتي از شیوه زندگي شهيد بهشتي(ره)
منتشر شده در تاريخ: 23/08/1388

از پيامك سازي براي احمدي ن‍ژاد تا رواني خواندن كروبي
منتشر شده در تاريخ: 03/06/1388

خاطره قالیباف از رویت امام زمان در خواب
منتشر شده در تاريخ: 15/05/1388

محل سکونت 60 درصد مسئولان کشور
منتشر شده در تاريخ: 14/05/1388

در محضر مرحوم علامه کرباسچیان:آدم شویم
منتشر شده در تاريخ: 18/04/1388

تبلیغ رسمی یک فرقه ضاله در خیابان‏های تهران
منتشر شده در تاريخ: 02/03/1388

احمدی نژاد، ناگفته های ژنو را روایت کرد
منتشر شده در تاريخ: 23/02/1388

داستان نفوذ چشم بادامی ها در بازار کالاهای مذهبی
منتشر شده در تاريخ: 10/02/1388

احمدی‏نژاد: بیسکوئیت مال اداره است يا شخصي است؟
منتشر شده در تاريخ: 07/02/1388

صحبت های ضبط شده پسر احمدی نژاد و کتابی درباره زندگی رئیس جمهور
منتشر شده در تاريخ: 06/02/1388

ناگفته‌های رفسنجانی از آغاز اختلاف آیت‌الله منتظری با امام
منتشر شده در تاريخ: 30/01/1388

ماجرای ترک سیگار میرحسین موسوی
منتشر شده در تاريخ: 24/01/1388

تبلیغ ناشر کتاب "آیات شیطانی" در ایران
منتشر شده در تاريخ: 24/01/1388

سخنرانی منتشرنشده‏ شهید آوینی درباره سینما
منتشر شده در تاريخ: 20/01/1388

مسافر پرواز 1276 به مقصد تهران
منتشر شده در تاريخ: 16/01/1388

مدعي پيامبري روانه تيمارستان شد
منتشر شده در تاريخ: 19/12/1387

گزارش خواندنی خبرنگار آمریکایی از مشهد و حرم امام رضا (ع)
منتشر شده در تاريخ: 18/12/1387

فاطمه رجبی: در خفقان به سر می‌برم
منتشر شده در تاريخ: 18/12/1387

چند درصد ایرانی ها مذهبی اند؟
منتشر شده در تاريخ: 03/12/1387

فرد مدعي پيامبري در ساوجبلاغ دستگير شد
منتشر شده در تاريخ: 27/11/1387

مصاحبه با خواننده معروف لس‌آنجلسي با نام مستعار در يك روزنامه پر تيراژ
منتشر شده در تاريخ: 19/10/1387

گنجي: وجود خدا را هم نمي‌شود اثبات كرد
منتشر شده در تاريخ: 04/10/1387

اعدام یک مدعی امامت در قم
منتشر شده در تاريخ: 02/10/1387

بچه ها در این موبایل ها چه تصويرهاي ناهنجاري به يكديگر نشان مي‌دهند
منتشر شده در تاريخ: 21/09/1387

6 روش تبليغ گسترده مسيحيت در ايران
منتشر شده در تاريخ: 18/09/1387

آیت الله نوری همدانی: شطرنج فی نفسه حرام است اما...
منتشر شده در تاريخ: 10/09/1387

ادعای خدایی در خوزستان!
منتشر شده در تاريخ: 02/09/1387

نامه جنبش عدالتخواه به ستاد امر به معروف
منتشر شده در تاريخ: 29/08/1387

موضوع: دستور العمل ختم صلوات!
منتشر شده در تاريخ: 20/08/1387

حاج احمد آقا: از نظر امام فتح خرمشهر بهترین زمان برای پایان جنگ بود
منتشر شده در تاريخ: 18/08/1387

خريد تجهيزات ماهواره خيانت به خانواده
منتشر شده در تاريخ: 11/08/1387

تاکید آيت الله سبحاني بر تفكيك دختر و پسر در دانشگاه
منتشر شده در تاريخ: 20/07/1387

پیشنهاد تشکیل قوه امر به معروف و نهی از منکر
منتشر شده در تاريخ: 18/07/1387

رواج شيطان پرستي در ايران
منتشر شده در تاريخ: 09/07/1387

توهين مكرر كوكاكولا به اسلام و بي تفاوتي مسيولان
منتشر شده در تاريخ: 04/07/1387

تبليغ شركت صهيونيستي در ورزشگاه مشهد
منتشر شده در تاريخ: 27/06/1387

واكنش دفتر رييس جمهوري به بيانيه احمد توكلي
منتشر شده در تاريخ: 27/06/1387

ادعای مضحک شرق شناس آلمانی:پیامبري به نام محمد وجود نداشته
منتشر شده در تاريخ: 24/06/1387

پسر 17 ساله، رابط قلابی امام زمان
منتشر شده در تاريخ: 20/06/1387

حائری شیرازی: زيبارويان تلويزيون روزه را باطل مي كنند
منتشر شده در تاريخ: 16/06/1387

چقدر خنده داره که...!
منتشر شده در تاريخ: 14/06/1387

آدامس اوربيت حلال است يا حرام؟
منتشر شده در تاريخ: 12/06/1387

امام جمعه مهریز:زنان بدحجاب مانند الاغ های پالان دار هستند
منتشر شده در تاريخ: 09/06/1387

آيت‌الله يزدي: خواندن ترجمه قرآن، خواندن قرآن نيست
منتشر شده در تاريخ: 09/06/1387

یک طلبه خوش ذوق واين بار قطعي برق
منتشر شده در تاريخ: 30/05/1387

طلبه سيرجاني به 23 ماه حبس محكوم شد
منتشر شده در تاريخ: 23/05/1387

حضور دختر و پسرجوان در عطرفروشي های مترو انحراف از اسلام است
منتشر شده در تاريخ: 21/05/1387

ايرانيان و معضل همه روزه‌اي به نام صف!
منتشر شده در تاريخ: 20/05/1387

توزيع سي‌دی معرفی فرقه بهائيت در تهران
منتشر شده در تاريخ: 15/05/1387

خاطرات ناطق نوري از سمتش در دفتر رهبري
منتشر شده در تاريخ: 14/05/1387

17 ميليون تومان شهريه يك دانش آموز
منتشر شده در تاريخ: 03/05/1387

نامه‌ي خداحافظي پهلوان ایران خطاب به ملت
منتشر شده در تاريخ: 03/05/1387

حاشيه‌هاي سفر/ جليلي در first classننشست
منتشر شده در تاريخ: 03/05/1387

ماجرای شهادت شهید عباس دوران؛
منتشر شده در تاريخ: 30/04/1387

طلبه سيرجاني همچنان در بازداشت به سر مي‌برد
منتشر شده در تاريخ: 29/04/1387

روایت کارگزاران از ایده 50 هزارتومانی کروبی
منتشر شده در تاريخ: 23/04/1387

آيت‌الله اشتهاردي به ملكوت اعلي پيوست
منتشر شده در تاريخ: 19/04/1387

ناطق نوری: روحانیون نترسند؛ اثبات کنند فلان کس کاخ دارد
منتشر شده در تاريخ: 18/04/1387

استفاده از اماکن ورزشی برای رقص ممنوع
منتشر شده در تاريخ: 16/04/1387

حمله بی سابقه فاطمه رجبی به قالیباف
منتشر شده در تاريخ: 06/04/1387

همسر شهید رجایی:رجایی اگر بود رفتاری مثل گذشته نداشت
منتشر شده در تاريخ: 05/04/1387

بیانیه دفتر آیت الله مکارم درباره پالیزدار
منتشر شده در تاريخ: 02/04/1387

روایت ولایتی از سفره شراب در زیمبابوه و تقید مذهبی آیت الله خامنه ای
منتشر شده در تاريخ: 23/03/1387

یک خبر مهم در مورد پاليزدار
منتشر شده در تاريخ: 23/03/1387

مخالفت با برگزاري کنسرت کريس دي برگ
منتشر شده در تاريخ: 22/03/1387

دومین نماینده هم به اتهام اخلاقی بازداشت شد
منتشر شده در تاريخ: 22/03/1387

اطلاعات تازه‌‌اي از تبليغ بت‌پرستي در ايران
منتشر شده در تاريخ: 13/03/1387

آيت‌الله مكارم: حامل رحم اجاره‌اي با نوزاد محرم مي‌شود
منتشر شده در تاريخ: 12/03/1387

روايت خواندني منجي رفسنجاني از ترور
منتشر شده در تاريخ: 07/03/1387

چشم ما به تبليغ «بت‌پرستي» ‌روشن!
منتشر شده در تاريخ: 05/03/1387

نکاتی درباه باجگيري يك سايت خبري
منتشر شده در تاريخ: 02/03/1387

توليد فاضلاب جعلي براي حفظ آبرو مقابل وزير
منتشر شده در تاريخ: 31/02/1387

خاطره فوتبالی ابطحی: شمخانی باید برقصه!
منتشر شده در تاريخ: 30/02/1387

هورا كشيدن و كف زدن در برنامه‌هاي كودك قابل پذيرش نیست
منتشر شده در تاريخ: 23/02/1387

اسلام آوردن جوان چيني در اراك
منتشر شده در تاريخ: 19/02/1387

ابعاد تازه‌اي از قتلهاي زنجيره‌اي از زبان حسينيان
منتشر شده در تاريخ: 18/02/1387

حمله عجيب عبدالله شهبازي به حجت‌الاسلام حسينيان
منتشر شده در تاريخ: 15/02/1387

نظر آيت الله صانعي در مورد اجراي حكم سنگسار
منتشر شده در تاريخ: 07/02/1387

نظر مراجع در مورد ماءالشعير الکل دار
منتشر شده در تاريخ: 01/02/1387

اعتراف سلمان رشدی پس از 18 سال
منتشر شده در تاريخ: 20/01/1387

ابطحي: صداي سياوش قميشي قشنگ است...!!!
منتشر شده در تاريخ: 19/01/1387

توضیحات نماینده بالتیکا درباره ماءالشعیر الکلی
منتشر شده در تاريخ: 19/01/1387

ماء‏الشعير الکل‏دار در فروشگاه‌هاي تهران
منتشر شده در تاريخ: 18/01/1387

ساخت فیلم موهن به پیامبر توسط یک ایرانی
منتشر شده در تاريخ: 11/01/1387

دغدغه های آيت‌الله سيستاني درباره اوضاع فرهنگي و فكري ايران
منتشر شده در تاريخ: 10/01/1387

انتشار اینترنتی فیلم نماینده هلند علیه اسلام
منتشر شده در تاريخ: 10/01/1387

تجلیل روزنامه‌نگار خارج نشین از حالات آیت الله خامنه‌ای در سلول
منتشر شده در تاريخ: 10/01/1387

پرده‌برداري از گنبد جديد حرم جوانترين امام
منتشر شده در تاريخ: 08/01/1387

شایعات درمورد آیت‏الله بهجت تکذیب شد
منتشر شده در تاريخ: 24/12/1386

کسی با زور به بهشت نمی رود
منتشر شده در تاريخ: 21/12/1386

یک زن مدعی عرفان: خدا برایم جفت بهشتی فرستاده
منتشر شده در تاريخ: 02/12/1386

ادعاي شرم‌آور يك اسقف درباره مسيح
منتشر شده در تاريخ: 01/12/1386

مرگ ناگهاني سردبير هتاك به پيامبر
منتشر شده در تاريخ: 30/11/1386

بی اطلاعی یک مسئول قرآنی از تعداد سوره ها
منتشر شده در تاريخ: 24/11/1386

یک طلبه خوش ذوق و قطعی گاز
منتشر شده در تاريخ: 17/11/1386

زن شياد خود را نماينده پيامبر معرفي مي کرد
منتشر شده در تاريخ: 14/11/1386

آیاسروش، نزول قرآن از جانب خدا را انكار كرده است؟
منتشر شده در تاريخ: 14/11/1386

واكنش مناسب رئيس‌جمهور به برخي دخالت ها در عزاداري
منتشر شده در تاريخ: 27/10/1386

عزاداري انگليسي صهيونيستي نميخواهيم
منتشر شده در تاريخ: 25/10/1386

طرح سيا براي براندازي تشيع
منتشر شده در تاريخ: 25/10/1386

فعال شدن پلیس هیئت ها در کرج
منتشر شده در تاريخ: 25/10/1386

راه‌اندازي وب‌سايت ويژه محرم
منتشر شده در تاريخ: 24/10/1386

تعويض رايگان تمثال‌ها با تصاوير عاشورايي
منتشر شده در تاريخ: 22/10/1386

آگهی مولودی خوانی خانم دلیری همراه با شو لباس
منتشر شده در تاريخ: 06/10/1386

آيت الله مكارم:گاهي مجالس عزاداري خوب است و شيوه عزاداري در شان ائمه (ع) نيست
منتشر شده در تاريخ: 13/09/1386