شماره خبر:  3243    تاريخ انتشار خبر:        ام اردیبهشت ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 3042 مرتبه تا کنون

 سرور صداوسيما تعطيل است

در ماه‌هاي اخير، مشکلات عديده‌اي در سرور صدا سيما پديد آمده بود که روز گذشته، به اوج خود رسيد و از صبح روز جمعه به مدت 24 ساعت، همه سايت‌هاي مستقر در اين سرور به حالت تعطيل درآمدند.

از ساعت 4 صبح روز جمعه، همه سايت‌هاي مستقر در سرور صداوسيما قطع بوده و تا زمان مخابره اين خبر (ساعت 10 صبح روز شنبه) اين مشکل رفع نشده است.

يک کارشناس ارشد «آي.تي» اظهار داشت: «در سال‌هالي گذشته، شبکه‌هاي گوناگون راديو و تلويزيوني در سراسر جهان، سايت‌هاي اينترني را به مکملي براي شبکه‌هاي خود تبديل کرده‌اند و در وضعيت كنوني قطع بودن سايت يک شبکه راديو يا تلويزيوني به مفهوم قطع بودن خود شبکه به شمار مي‌رود.»

وي خاطرنشان کرد: «بسياري از کاربران اينترنت، با توجه به سرعت بالاي آن در کشورها، ترجيح مي‌دهند شبکه‌هاي راديو و تلويزيوني را به شکل آنلاين دريافت کنند و اين مخاطبان روز به روز در حال افزايشند.
از سوي ديگر، همه شبکه‌هاي راديويي و تلويزيوني به راه‌هاي گوناگون، آدرس سايت خود را به عنوان پل ارتباطي با مخاطب معرفي مي‌کنند.»

اين کارشناس ارشد حوزه «آي.تي» افزود: «بسياري از روزنامه‌ها و شبکه‌هاي گوناگون در ديگر کشورها، اخبار رسمي ايران را از سايت‌هاي رسمي شبکه‌هاي مختلف دريافت مي‌کنند و سرور صداوسيما، هم‌اينک مسئله ملي به شمار رفته و قطع بودن اين سايت، بيش از بيست‌وچهار ساعت فاجعه است.»

وي با اشاره به اين که مشکلات گوناگون سرور صداوسيما در ماه‌هاي گذشته، وجود داشته است، افزود: «در حالي که مسئولان فني صداوسيما در اظهارات رسمي خود، وعده مي‌دهند كه همه امکانات فني اين سازمان به سوي ديجيتالي شدن پيش مي‌رود، بي‌توجهي در رفع مشکلات سايت رسمي و سرور اين سازمان شگفت‌آور است».

وي همچنين ابراز اميدواري کرد كه مسئولان فني سازمان صداوسيما با آن همه امكانات و تجهيزات، هرچه سريعتر اين مشكل را گره‌گشايي کنند. 
اخبار مرتبط

دوبله سريال «Prison Break» توسط صداوسيما متوقف شد.
منتشر شده در تاريخ: 30/07/1388

آگهي‌هاي صداوسيما به چه قيمت؟
منتشر شده در تاريخ: 21/02/1388

صداوسيما در ايام محرم بي‌خطا خواهد بود؟
منتشر شده در تاريخ: 14/10/1387

صداوسيما، مجلس‌ هشتم و مزاحمان خياباني و غيرخياباني
منتشر شده در تاريخ: 02/04/1387

ادعاي ممنوعيت موسيقي پاپ در صداوسيما
منتشر شده در تاريخ: 13/12/1386

صداوسيماي جمهوري اسلامي در قبضه مداح كويتي
منتشر شده در تاريخ: 12/12/1386

عضو كميسيون فرهنگی:صداوسيما مروج بي‏بندوباري است
منتشر شده در تاريخ: 20/10/1386

انتقاد شديداللحن پناهيان از صداوسيما
منتشر شده در تاريخ: 11/10/1386

انتقاد خاتمي از صداوسيما
منتشر شده در تاريخ: 14/06/1386