شماره خبر:  2762    تاريخ انتشار خبر:        ام اردیبهشت ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 7508 مرتبه تا کنون

 عضو كميسيون فرهنگی:صداوسيما مروج بي‏بندوباري است

يك عضو كميسيون فرهنگي مجلس تأكيد كرد: راديو و تلويزيون با پخش برنامه هاي مغاير با فرهنگ اسلامي و ايراني از دانشگاه اسلامي به مركز مروج بي بندوباري تبديل شده است.حجت الاسلام محمدتقي رهبر در گفتگو با رجانيوز به شدت از برنامه هاي مروج بي بندوباري در سينما، راديو و تلويزيون انتقاد كرد و اظهار داشت: اعضاء كميسيون فرهنگي در جلسه قبل تصميم گرفتند با دعوت از رئيس سازمان صداوسيما، علت پخش برنامه هاي فاقد محتوا را جويا شوند.وي در ادامه با بيان اينكه "اخيراً مجموعه اي با موضوع «رحم اجاره اي» از سيماي جمهوري اسلامي پخش مي شود كه در تيتراژ برنامه افراد زير 16 سال را از ديدن آن منع مي كند"، افزود: در زمان طاغوت هم در زيرنويس فيلم هاي غيراخلاقي از افراد زير 16 سال خواسته مي شد تا از ديدن آنها خودداري كنند.

عضو كميسيون فرهنگي مجلس به فعاليت برخي افراد مغرض و بيمار از نظر رواني در صداوسيما اشاره كرد و گفت: زماني كه در اخبار ساعت 22 شبكه سوم سيما، تصاوير حج رئيس جمهور و جنگ قوچها كنار يكديگر قرار مي گيرند و مجري مي گويد: "حالا تصاويري از حج احمدي نژاد و جنگ قوچها را تماشا كنيد"، آيا اين رفتار ناشي از نوعي بيماري رواني، سياستهاي مغرضانه و حركتهاي شيطنت آميز نيست؟

رهبر، بي برنامگي و عدم نظارت دقيق بر برنامه هاي راديو و تلويزيون را از مهمترين مواردي خواند كه منجر به كاهش كيفيت برنامه هاي صداوسيما در چند سال اخير شده و تصريح كرد: زمانيكه مسئولين سيما مجبور باشند 8 كانال تلويزيون را پر كنند و برنامه و نظارت كافي نيز نداشته باشند، نتيجه اين مي شود كه تلويزيون به جاي آنكه مروج حجاب اسلامي باشد، بي بندوباري را ترويج مي كند و بازيگران زن را با كلاه جلوي دوربين مي آورد. نتيجه طبيعي اين رويكرد، الگوبرداري دختران و زنان در جامعه است.

وي در ادامه با طرح اين پرسش كه "مشكل اصلي مردم رحم اجاره اي است يا مشكلات اقتصادي و معيشتي"، بيان داشت: از اينكه امروز بايد از ژست هاي مبتذل مانند فحاشي ها و لات پروري در صداوسيما انتقاد كنيم، متأسفم چراكه همين سازمان حتي اجازه پخش مراسم نمازجمعه شهرستانها را هم به سيماي خود نمي دهد و تنها مقداري از آن را در اخبار كوتاه پخش مي كند.

عضو كميسيون فرهنگي مجلس در ادامه به اظهارات هفته گذشته خود در نماز جمعه اشاره كرد و اظهار داشت: با توجه به آنكه در نماز جمعه اصفهان اعتراضات شديدي نسبت به برنامه هاي صداوسيما داشتم و نامه اي را هم براي شوراي عالي سياستگذاري اين سازمان ارسال كرديم، اميدواريم شاهد تغيير و تحولات اساسي در برنامه ها باشيم.

رهبر به اعتراضات شديد علماي حوزه هاي علميه از برنامه هاي راديو جوان اشاره كرد و گفت: اينكه راديو جوان، روز "ولن تاين" را موضوع روز قرار داده و به آن بها مي دهد، ناشي از چيست؟ آيا اين ناشي از عدم نظارت صحيح بر برنامه هاي اين راديو نيست؟ آيا اين درست كه به جاي تصحيح عملكرد خود دست به توجيه مي زنند؟

وي در پايان مجموعه طنز چارخونه را نيز نمادي از بي محتوايي برنامه هاي تلويزيون خواند و از تصميم قاطع كميسيون فرهنگي براي رفع معضلات فرهنگي در راديو و تلويزيون خبر داد.منبع خبر : عصر ايران - http://asriran.com/view.php?id=33171 
اخبار مرتبط

دوبله سريال «Prison Break» توسط صداوسيما متوقف شد.
منتشر شده در تاريخ: 30/07/1388

آگهي‌هاي صداوسيما به چه قيمت؟
منتشر شده در تاريخ: 21/02/1388

صداوسيما در ايام محرم بي‌خطا خواهد بود؟
منتشر شده در تاريخ: 14/10/1387

صداوسيما، مجلس‌ هشتم و مزاحمان خياباني و غيرخياباني
منتشر شده در تاريخ: 02/04/1387

ادعاي ممنوعيت موسيقي پاپ در صداوسيما
منتشر شده در تاريخ: 13/12/1386

صداوسيماي جمهوري اسلامي در قبضه مداح كويتي
منتشر شده در تاريخ: 12/12/1386

سرور صداوسيما تعطيل است
منتشر شده در تاريخ: 14/11/1386

انتقاد شديداللحن پناهيان از صداوسيما
منتشر شده در تاريخ: 11/10/1386

انتقاد خاتمي از صداوسيما
منتشر شده در تاريخ: 14/06/1386