شماره خبر:  2641    تاريخ انتشار خبر:        ام مهر ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 2485 مرتبه تا کنون

 بي‌نظير بوتو با سلاح ليزري كشته شده است

روزنامه غيردولتي "راه نجات" چاپ افغانستان روز پنجشنبه در گزارشي به نقل از روزنامه "اينديا ديلي" هند نوشت: "بي‌نظير بوتو" نخست وزير پيشين پاكستان با سلاح مجهز به ليزر كشته شده است.

به نوشته اين روزنامه، سلاحي كه منجر به مرگ بوتو شد، يك سلاح جديد است كه سازمان اطلاعات پاكستان مخفيانه از اروپا براي حمله به تاسيسات هند بدست آورده است.

دراين گزارش، به كشور سازنده اين سلاح و زمان دريافت آن اشاره نشده است.

بر پايه گزارش ياد شده، اين سلاح داراي هدف گير ليزري بوده كه مي‌تواند جمجمه و استخوان‌ها را سوراخ كند و بلافاصله منجر به مرگ فرد شود.

به ادعاي اين روزنامه، وزارت اطلاعات پاكستان آماده است تا اين سيستم تسليحاتي را به گروه‌هاي جهادي براي كشتن هندي‌ها و سياستمداران آن كشور تحويل دهد كه در واقع ابتدا روي بوتو امتحان شد.

روزنامه "ويسا" چاپ افغانستان نيز در اين ارتباط نوشت: بسياري از مراكز اطلاعاتي از جمله "را" سازمان اطلاعات هندوستان گزارش دادند كه بوتو به دستور افسران مياني و رده پايين ارتش و نيروي هوايي پاكستان طرفدار شبكه القاعده ترور شد.

به نوشته ويسا، يك مقام مسوول در سازمان اطلاعات هند گفت كه نيمي از اين افسران تصاوير اسامه بن لادن را در رايانه‌هاي خصوصي خود دارند كه اين،امري نگران‌كننده است .

تحليلگران معتقدند كه القاعده و ديگر گروههاي تروريستي موفق به نفوذ در نيروهاي مسلح و امنيتي پاكستان شده‌اند.

در بخشي از اين گزارش آمده است: زماني كه بوتو به بيمارستان دولتي شهر راولپندي پاكستان منتقل شد، "مصدق خان" پزشك معالج گفته بود كه وي براي اولين بار در زندگي خود چنين موردي را ديده است.

اين گزارش مي‌افزايد: بوتو مي‌خواست با مدارك مستند، از آمادگي پرويز مشرف رييس جمهوري پاكستان براي تقلب در انتخابات پرده بردارد، لذا اين كشور تصميم گرفت كه مطمئن شود اين ترور شانسي را براي زنده ماندن بوتو باقي نمي‌گذارد.

دراين گزارش تاكيد شده است كه شكستكي جمجمه از طريق برخورد با سقف خودرو غير ممكن است و تنها گزينه، مسلما اشعه ليزري است و به همين دليل بود كه افراد پرويز مشرف، مانع از كالبد شكافي كامل جسد بوتو شدند چراكه آنان دوست نداشتند كه سيستم تسليحاتي جديد خود را كه درنظر دارند از آن عليه ديگر رهبران جهان استفاده كنند، فاش شود.

روزنامه "الوطن" چاپ عربستان نيز گزارش داد كه منابعي در حزب مردم پاكستان اعلام كرده‌اند كه خانواده بوتو در نظر دارد تا "ناهيد خان"، منشي بوتو كه او را به هنگام ترور در خودرو همراهي مي‌كرد، از حزب اخراج كنند.

زيرا، وي از بوتو خواسته بود تا سقف خودرو را باز كند و از آنجا به احساسات مردم پاسخ دهد كه پس از آن بوتو هدف شليك گلوله واقع شد.

يكي از مقامات وزارت امور خارجه آمريكا هم اعلام كرد كه بوتو اخطارهاي مطرح شده درباره احتمال ترور خود را ناديده گرفته بود.


منبع خبر : ايرنا - http://www2.irna.ir/fa/news/view/menu-151/8610135024152508.htm 
اخبار مرتبط

شكار مسافران ناخوانده در‌كافه‌هاي لاهور پاكستان
منتشر شده در تاريخ: 17/04/1387

تصميم پاكستان براي تحويل تروريست‌هاي جندالله به ايران
منتشر شده در تاريخ: 05/03/1387

گدايي با پيامك در پاكستان‌
منتشر شده در تاريخ: 29/02/1387

به دنبال تلاش پاكستان براي فيلتر يوتيوب،
منتشر شده در تاريخ: 07/12/1386

افشاگری بوتو از قتل خویش در آخرين كتابش
منتشر شده در تاريخ: 24/11/1386

واکنش پسر بی نظیر بوتو به انتشار عکس های خصوصی اش با دختران
منتشر شده در تاريخ: 19/10/1386

درخواست بي‌نظير بوتو براي دريافت تابعيت ايران
منتشر شده در تاريخ: 16/10/1386

بوتو قرار بود چه چیزی را افشا کتد؟
منتشر شده در تاريخ: 12/10/1386

تصاویر قاتلان احتمالی بی نظیر بوتو
منتشر شده در تاريخ: 10/10/1386

زندگی نامه کامل بی نظیر بوتو (به همراه عكس)
منتشر شده در تاريخ: 07/10/1386

رئیس جمهور شوم به پاكستان حمله می‌كنم
منتشر شده در تاريخ: 10/05/1386