شماره خبر:  2422    تاريخ انتشار خبر:        ام دی ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 2233 مرتبه تا کنون

 شيپورچي حمله به ايران

نصرت‌الله تاجيکپس از آزادي از زندان در تاريخ 3/11/2006 و به دنبال تحقيقاتي که با اينترنت انجام دادم، به دو گزارش در سايت اينترنتي مجلس نمايندگان ‌آمريکا دست يافتم که متني واحد عينا در صفحات بيستم و ششم آنها درج شده است؛ گزارش نخست تهيه شده توسط يک کارشناس بلندپايه و سابق «اف.بي.‌اي» و بنا بر مطالب مندرج در روزنامه رژيم صهيونيستي‌ها آرتص و به نقل از يک مجروح فلسطيني است که ادعا کرده، بنده در استخدام نيروهاي فلسطيني براي هسته‌هاي حزب‌الله فعاليت کرده‌ام.

‌هرچند اين گزارش کلا بي‌پايه است، همين ادعا و گزارش عينا در اسناد کنگره روابط بين‌الملل مجلس نمايندگان ‌آمريکا درج و ثبت شده است. وجود اين اسناد، بيانگر آن است که دولت ‌آمريکا، دست‌كم از آغاز سال 2005 نام بنده را در رده افراد درگير در عمليات تروريستي قرار داده و متأسفانه، سيستمي براي دنبال كردن و اطلاع به موقع از چنين مواردي براي برخورد مناسب وجود ندارد، ولي در طول يک سال گذشته، همواره درصدد بوده‌ام در کار با وکلا، آنان را متوجه اين‌امر بکنم که اين كار دولت‌ آمريکا، يک نوع تله‌گذاري و در کمين نشستن بوده است.


از سوي ديگر، در تحقيق و بررسي روند چگونگي توسعه دشمني‌ آمريکا عليه جمهوري اسلامي ايران که وکلا مي‌خواهند به عنوان بخشي از اسناد به دادگاه عالي ارايه کنند، به مطلبي برخوردم که انگيزه تهيه اين مقاله شد که به خوبي مي‌توان از لابلاي مطالب آن، به عمق کينه و چگونگي عداوت و فعاليت‌هاي رژيم صهيونيستي عليه جمهوري اسلامي ايران و دلايل مخالفت شديد اين رژيم با گزارش اخير ارگا‌ن‌هاي اطلاعاتي ‌آمريکا در زمينه فعاليت‌هاي هسته‌اي ايران پي برد.

‌هرچند گزارش مذکور داراي ابعاد گوناگوني است که اگر به خوبي بررسي نشود، اثرات منفي درازمدت آن به مراتب بيشتر از منافع کوتاه مدت آن خواهد بود، از سوي ديگر، براي سران اين رژيم نيز اين خيلي سنگين است که با فاصله يک هفته پس از سفر نخست‌وزير اين رژيم به‌ آمريکا ظاهرا اين‌گونه ناگهاني خبر گزارش را دريافت کنند.

آمريکا متحد اصلي رژيم صهيونيستي در عرصه بين‌المللي است و ساليانه سه ميليارد دلار کمک بلاعوض به اين رژيم مي‌دهد.

در سازمان ملل همه قطعنامه‌هايي را که به نوعي مورد قبول رژيم صهيونيستي نيست وتو مي‌كند که در يکي از آخرين نمونه‌هاي اين سياست در جريان جنگ سي‌وسه روزه با لبنان حاضر نشد تقاضا براي فشار بر رژيم صهيونيستي در راستاي آتش‌بس سريع در لبنان را بپذيرد.

برخي تحليلگران مي‌گويند علت نزديکي رژيم صهيونيستي و‌ آمريکا را بايد در قدرتمندي لابي يا مجموعه محافل طرفدار رژيم صهيونيستي در ‌آمريکا جستجو کرد، ‌اما لابي صهيونيستي چگونه عمل مي‌کند و متشکل از چه نهادهايي است؟

در مطالبي که درباره لابي صهيونيستي در ‌آمريکا نوشته شده، نام برخي نهادها مرتب تکرار مي‌شود. برخي از آن‌ها به نحو آشکار سياسي هستند؛ مثل «سازمان صهيونيست‌هاي‌آمريکا»؛ برخي دانشگاهي و تحقيقاتي هستند، مثل «انستيتوي سياست خاور نزديک در واشنگتن» که در لابي رژيم صهيونيستي نقش نظري ايفا مي‌کند. در مقالات گوناگون از جمله نوشته مايکل مسينگ، از نويسندگان نيويورک‌تايمز از نام شماري از اعضاي متنفذ کنگره هم به عنوان بخشي از لابي رژيم صهيونيستي نام برده مي‌شود.

اما سازماني که نقش هماهنگي اين نهادها و افراد گوناگون را بازي مي‌کند و نامش با لابي رژيم صهيونيستي همخوان شده، ايپک يا «کميته ‌آمريکايي روابط عمومي اسرائيل» است و در سايت اينترنتي‌اش آمده است که «هدفش استحکام بخشيدن هر چه بيشتر به روابط‌ آمريکا و رژيم صهيونيستي است و صد هزار نفر از اعضايش را ‌آمريکايي‌هايي تشکيل مي‌دهند که به حساسيت خطراتي که متوجه رژيم صهيونيستي است آگاهند».


ايپک يک سازمان بسيار بزرگ، متشکل و مؤثري است که اغلب نظرات اسرائيلي‌ها را منعکس مي‌کند، ‌اما در برخي موارد، حتي از سياستي که خود رژيم صهيونيستي در پيش گرفته، افراطي‌تر بوده است.

ايپک به ويژه، روي کنگره و دولت‌آمريکا متمرکز است. اين سازمان ترتيب سفر نمايندگان کنگره ‌آمريکا به سرزمين اشغالي فلسطين را مي‌دهد، در تماس مستمر با دفاتر اعضاي کنگره است و براي افراد خاصي که نامزد نمايندگي در کنگره شده‌اند فعاليت انتخاباتي كرده يا عليه نامزد‌هاي خاصي فعاليت مي‌کند.

نتيجه اين شده که بسياري از نمايندگان در مجالس‌ آمريکا دريافته‌اند که مخالفت با ايپک ممکن است در دور بعدي انتخابات برايشان گران تمام شود. به اين ترتيب، شيوه‌هاي ايپک در حمايت از رژيم صهيونيستي بسيار موفق بوده است.

«استيون والت»، استاد دانشگاه ‌هاروارد هم که مقاله‌اش در اين باره بحث برانگيز شده، مي‌گويد:

تمهيدات ايپک به ويژه درباره نمايندگان مجالس‌آمريکا تاکنون بسيار موفق بوده است. وي مي‌گويد: اگر شما يک نماينده در کنگره ‌آمريکا هستيد و در زمينه مسائل مربوط به رژيم صهيونيستي نظر خاصي نداريد، ترجيح مي‌دهيد زرنگي کنيد و از رژيم صهيونيستي حمايت کنيد و وقتي کسي مي‌آيد، از شما مي‌خواهد به اين يا آن مصوبه يا قطعنامه رأي بدهيد، اين کار را بکنيد.


به ويژه که اگر اين کار را نکنيد ممکن است عواقب خطرناکي برايتان داشته باشد. اگر شما به عنوان کسي که از رژيم صهيونيستي حمايت نمي‌کند مشهور شويد، ممکن است در انتخابات بعدي با دردسر روبه‌رو شويد، مثلا ممکن است پول بيشتري به حساب رقيب انتخاباتي شما سرازير شود.

براي همين بود که «ارنست ‌هالينگز»، سناتور پيشين، گفت که در مجالس‌ آمريکا شما نمي‌توانيد در قبال رژيم صهيونيستي سياستي متفاوت با سياستي که ايپک به شما مي‌دهد، در پيش گيريد. اعضا و طرفداران ايپک و سازمان‌هايي که از سياست‌هاي رژيم صهيونيستي در‌آمريکا حمايت مي‌کنند، اغلب خود را يهودي يا متشکل از يهوديان معرفي مي‌کنند.

‌اما «جان مرشايمر» بر اين باور است که بيشتر اين چهره‌ها يا سازمان‌ها، غيرمذهبي هستند و حمايتشان از رژيم صهيونيستي به دلايل غيرمذهبي است.

او براي مثال، از نومحافظه‌کاران در دستگاه دولتي ‌آمريکا نام مي‌برد: در مجموع نومحافظه‌کاران افرادي غيرمذهبي هستند. تلاش‌هاي آن‌ها در حمايت از رژيم صهيونيستي و هر چه بيشتر نزديک کردن ‌آمريکا و رژيم صهيونيستي ربطي به ديدگاه‌هاي مذهبي ندارد.

«استيون والت» هم با اين نظر موافق است. او مي‌گويد در مقاله خود در اين باره هيچ‌گاه از عنوان لابي يهودي استفاده نکرده است، چرا که در اغلب موارد، آراي اکثريت يهوديان‌آمريکا با آراي لابي رژيم صهيونيستي متفاوت است. براي مثال، او مي‌گويد:


يک نظرسنجي عمومي پيش از جنگ عراق مشخص کرد که به نسبت جمعيت عمومي ‌آمريکا، در واقع حمايت از جنگ در ميان يهودي‌هاي ‌آمريکا کمتر است.

حال آن‌که لابي رژيم صهيونيستي حامي جنگ عليه عراق بود. به اين ترتيب، لابي رژيم صهيونيستي نوعي ائتلاف است از مجموعه سازمان‌هايي که مواضعي اتخاذ مي‌کنند که ممکن است از نظر اکثريت يهودي‌ها افراطي به نظر برسد.

ولي واقعيت‌ امر اين است که به تازگي سازمان‌هاي مسيحي و کليساهاي ‌آمريکا، نقش بيشتري در لابي طرفدار رژيم صهيونيستي پيدا کرده‌اند.

براي مثال، کشيش جان هگي بنيانگذار سازمان مسيحيان متحد در دفاع از اسرائيل معتقد است سازمان او به زودي از ايپک، نهاد اصلي در لابي طرفدار اسرائيل، قويتر خواهد شد.

بر خلاف ايپک و نهاد‌هاي مشابه، مسيحيان انجيلي براي حمايت از رژيم صهيونيستي دلايل مذهبي دارند. آنها فکر مي‌کنند که خلق دوباره رژيم صهيونيستي متحقق شدن آن چيزي است که انجيل بشارتش را داده است؛ بنابراين، از نظر آن‌ها خداوند در آن چيزي که قصد طرح ريزي آن را دارد، موجوديت رژيم صهيونيستي را هم گنجانده و به همين دليل، رژيم صهيونيستي بايد از جانب مسيحيان حمايت شود. مسحيان انجيلي در سال‌هاي اخير در‌ آمريکا صاحب نفوذ زيادي شده‌اند و هنوز هم روز به روز بر قدرت آنها افزوده مي‌شود. زماني مسيحيان جاي چنداني در لابي رژيم صهيونيستي نداشتند، ‌اما اکنون وضع متفاوت است، زيرا حضور هزاران مسيحي در فراخوان کشيش هگي در واشنگتن براي حمايت از رژيم صهيونيستي در گردهمايي اوليه اين سازمان که اعضاي آن به محل کنگره‌ آمريکا رفتند و با شماري از اعضاي کنگره در مجلس نمايندگان سنا ديدار کردند، يک پديده جديد است. ايپک هزاران عضو و طرفدار دارد‌، اما مسيحيان بنيادگرا در‌آمريکا را با رقم ميليوني بايد سنجيد. به اين ترتيب، عامل جديد قدرتمندي وارد لابي رژيم صهيونيستي تبديل شده است.

ولي «جف وينتروب»، مي‌گويد:

لابي رژيم صهيونيستي در ‌آمريکا با مخاطرات جديدي روبه‌روست و همين مخاطرات در حال رقم زدن سرنوشت اين لابي است. او مي‌گويد: اين لابي در سراشيب افتاده، چرا که در داخل گروه‌هاي طرفدار رژيم صهيونيستي در‌آمريکا اختلاف آرا ايجاد شده است. آنچه لابي رژيم صهيونيستي خوانده مي‌شود، حال در مورد سياست‌هاي دولت رژيم صهيونيستي با يک صداي واحد حرف نمي زند. مثلاً خود من متهم هستم که در لابي رژيم صهيونيستي فعاليت مي‌کنم، ‌اما سال‌هاست با احداث شهرک‌هاي يهودي نشين مخالفت مي‌کنم و طرفدار ايده دولت فلسطيني هستم.

از نظر وي اين صداي متفاوتي که وارد صحنه شده را مي‌توان صداي جامعه ليبرال يهود ناميد، که در بسياري موارد، راه خود را از دولت رژيم صهيونيستي جدا مي‌کند، اما به باور گري سيک، گروه‌هاي گوناگون داخل لابي صهيونيستي، از ليبرال تا افراطي، آنگاه که حس مي‌کنند خطري خارجي رژيم صهيونيستي را تهديد مي‌کند، هم‌صدا مي‌شوند. او مي‌گويد:


يکي از کشور‌هايي که از جانب اين گروه‌هاي گوناگون به مثابه تهديد به شمار مي‌رود و تمايلات گوناگون داخل اين لابي در مورد آن هم عقيده هستند، ايران است.

به گفته وي، خود ايران اين تصور را قوت بخشيده است، از طريق رفتارهايي که عملاً باعث شده تهديد قلمداد کردن ايران براي مجموعه لابي رژيم صهيونيستي راحت تر باشد.

مانند اظهارات رئيس‌جمهور ايران مبني بر ضرورت انهدام اسرائيل، اين‌ها باعث مي‌شود بتوان ايران را يک خطر عمده قلمداد کرد. شايد به همين دليل است که وقتي به سايت اينترنتي ايپک در ‌آمريکا مراجعه مي‌کنيد، در يکي از صفحات آن که به مسائل و خطراتي که پيش‌روي رژيم صهيونيستي است، اختصاص دارد، نخست نام ايران و برنامه اتمي آن را مي‌بينيد و پس از آن دولت حماس و گروه‌هاي فلسطيني را.

در مارچ سال 2006 مقاله‌اي درباره لابي طرفدار رژيم صهيونيستي در‌ آمريکا و نقش آن در سياست خارجي ‌آمريکا توسط دو استاد علوم سياسي شناخته شده‌ آمريکايي استيون والت (رئيس دانشکده علوم سياسي‌ هاروارد) و جان مرشايمر (از استادان شناخته شده دانشگاه شيکاگو) نوشته شده است که در مجله نقد کتاب لندن (London Review of Books) چاپ شد که با استفاده از لينک زير، اصل مقاله قابل بهره‌برداري است. نويسندگان مقاله بر اين باورند نفوذ اين لابي بر کنگره و دستگاه سياست خارجي‌آمريکا به اندازه‌اي است که اگر قانوني خلاف منافع ملي‌آمريکا ولي مورد نظر لابي باشد، تصويب مي‌شود.


بخش ديگري از مقاله اختصاص دارد به شيوه‌هايي که لابي براي ساکت کردن مخالفان سياست‌هايش به‌کار مي‌گيرد. شيوه‌هايي که تقريباً همه‌شان در مورد خود اين دو نفر هم اجرا شد. نخست اين كه نتوانستند مقاله‌شان در هيچ مجله معتبر ‌آمريکايي چاپ کنند و آن را براي چاپ به لندن فرستادند.

دوم آن كه در دانشگاه برايشان مشکلاتي ايجاد شد و حتي روزهاي اول اعلام شد که مرشايمر بازنشسته شده. و سوم تقريباً همه سخنراني‌هايشان به دليل فعاليت اعضاي لابي از چند روز پيش از سخنراني در‌ آمريکا لغو ‌شد. آنها ميزبانان را تلفن و نامه و ايميل باران مي‌کردند که اين افراد ضديهود هستند و اگر سخنراني کنند، اعتبار مؤسسه‌‌تان را زير سؤال برده‌‌ايد و ديگر انتظار هيچ گونه کمکي از سازمان‌هاي طرفدار رژيم صهيونيستي هم نداشته باشيد.


و اکثريت قريب به اتفاق دعوت‌کنندگان هم در اثر اين حملات از دعوتشان منصرف مي‌شدند و برنامه را لغو مي‌کردند.

دو ماه پيش، اين مقاله به صورت کتاب منتشر شده که در ايران نيز ترجمه و چاپ شده است و دوباره بحث‌هاي مربوط به لابي رژيم صهيونيستي سر زبان‌ها افتاد. چندي پيش،«والت» و «مرشايمر» در مدرسه اقتصادي لندن سخنراني داشتند.

فضاي جلسه کاملاً همراه با نويسندگان بوده البته تعداد کمي از طرفداران لابي و رژيم صهيونيستي هم در سالن بودند. چند باري هم درباره برنامه اتمي ايران صحبت شده است، زيرا بخشي از کتاب هم درباره نقش لابي در جنگ‌طلبانه‌‌تر شدن سياست دولت ‌آمريکا در برابر ايران است و هم نويسندگان و حاضران در سالن با سياست‌هاي ‌آمريکا و رژيم صهيونيستي درباره ايران مخالف بودند.

به عقيده آقاي والت لابي رژيم صهيونيستي يک لابي مثل بقيه لابي‌هاست که کارش را که حمايت از منافع رژيم صهيونيستي است، به خوبي انجام مي‌دهد و موفق شده سياست خارجي‌آمريکا را کاملا بنا بر با خواست خود شکل دهد.

وي گفت:

با توجه به فعاليت‌هاي گسترده لابي هوادار رژيم صهيونيستي که تقريبا هيچ سياستمداري در‌ آمريکا که قصد انتخاب يا انتصاب به يک سمت سياسي را دارد، بر خلاف منافع رژيم صهيونيستي و برخلاف مواضع لابي هوادار اين کشور صحبت نخواهد کرد، چون اين کار باعث حذف او از سيستم سياسي‌ آمريکا مي‌شود.

به گفته والت، در نتيجه اين فعاليت‌ها، ‌آمريکا تقريبا در همه موارد و بدون قيد و شرط از رژيم صهيونيستي حمايت مي‌کند، حتي اگر اين کار بر خلاف منافع ملي‌ آمريکا باشد.

«مرشماير» نيز گفت: هم‌اكنون وزارت خارجه، نيروهاي اطلاعاتي و ‌امنيتي و نيروهاي نظامي ‌آمريکا شديدا مخالف گزينه نظامي عليه ايران هستند و اگر سخني از احتمال حمله نظامي به ايران گفته مي‌شود، در نتيجه فعاليت‌هاي لابي هوادار رژيم صهيونيستي است. چون اين لابي، تنها گروهي است که موافق حمله‌ آمريکا به ايران است.

به گفته «والت»، يکي از دلايل حمايت بي قيد و شرط‌ آمريکا، اين است که رژيم صهيونيستي يک رژيم دمکراتيک و يک سرمايه استراتژيک براي ايالات متحده است. ولي نخست اين كه تنها رژيم دمکراتيک جهان نيست، در حالي که بقيه کشورهاي دمکراتيک به هيچ وجه از حمايت بي قيد و شرط‌ آمريکا برخوردار نيستند.

دوم اين كه رفتار اين رژيم با جمعيت عرب اين کشور و نيز با فلسطيني‌ها در بسياري از موارد دمکراتيک نيست. نکته ديگر مسئله خواست مردم ‌آمريکا را در اين حمايت مطلق مطرح مي‌کنند.

در حالي که به گفته آقاي والت نظرسنجي‌ها نشان مي‌دهند 78 درصد مردم ‌آمريکا مي‌گويند ‌آمريکا نبايد در مناقشه خاورميانه طرف هيچ کدام از طرفين درگيري را بگيرد و 87 درصد يهودي‌هاي ‌آمريکا نيز گفته‌اند طرفدار سياست دو دولت مستقل در کنار هم هستند، وي مي‌گويد يکي از کارکردهاي اصلي لابي هوادار رژيم صهيونيستي، خاموش کردن هر صداي مخالف است. آقاي والت به شکايت‌هايي اشاره کرد که پس از پخش يک مجموعه مستند تلويزيوني در «سي.ان.ان» ساخته کريستين‌امانپور ـ به اعتقاد مخالفان افراطي‌هاي يهودي و مسيحي و مسلمان را با هم مقايسه کرده بود ـ از اين شبکه تلويزيوني شد.

سيل تلفن‌ها و نامه‌هاي شکايت‌آميز به انتشاراتي که کتاب اخير جيمي کارتر، رئيس‌جمهور اسبق‌آمريکا، درباره مسئله رژيم صهيونيستي و فلسطين را چاپ کرده بود، ديگر مثال آقاي والت در اين مورد بود. به گفته وي، اين لابي در اين راه از روش زدن برچسب ضد يهود بودن به مخالفان استفاده مي‌کند.

با اين روش انرژي فرد مورد نظر، صرف اين مي‌شود که به اتهام ضد يهود بودن پاسخ دهد، باعث مي‌شود که ديگران نظراتشان را نگويند و باعث مي‌شود ديگران فرد مورد نظر را يک فرد دردسرساز بشناسند و سراغ او نروند.

مرشايمر درباره نقش ويژه اين لابي در شکل دادن به سياست خارجي ‌آمريکا سخن گفت و به طور مشخص به نقش لابي يادشده در سياست خارجي‌ آمريکا در قبال عراق، پيش از حمله و ايران، در حال حاضر پرداخت.

به گفته وي، پيش از حمله ‌آمريکا به عراق در آغاز سال 2003، رژيم صهيونيستي تنها کشوري جز کويت بود که هم مردم و هم حکومتش از حمله به عراق پشتيباني کردند. ايده حمله به عراق در آغاز سال 1998 و در نامه تعدادي از نومحافظه‌کاران به بيل کلينتون، رئيس‌جمهور وقت ‌آمريکا، مطرح شد؛ نومحافظه‌کاراني که شماري از آنها از اعضاي فعال لابي طرفدار رژيم صهيونيستي هستند، ‌اما رژيم صهيونيستي ترجيح مي‌داد‌ آمريکا نخست به ايران حمله کند و بعد به عراق، چون ايران را خطر بزرگتري مي‌دانست، ‌اما وقتي دريافت اولويت دولت ‌آمريکا برخورد با صدام حسين است، سياستش را تغيير داد و به تشويق ‌آمريکا به حمله به عراق پرداخت.

به گفته نويسندگان کتاب در آن زمان وزارت خارجه، سازمان‌هاي اطلاعاتي و ‌امنيتي و نيروهاي نظامي‌آمريکا مخالف حمله به عراق بودند، ‌اما فعاليت‌هاي نومحافظه‌کاران و نيز لابي و دولت رژيم صهيونيستي، باعث شد سرانجام جورج بوش تصميم به حمله به عراق بگيرد.

به گفته مرشايمر، جلوگيري از هسته‌اي شدن ايران در راستاي منافع‌ آمريکا و اروپا و کشورهاي خاورميانه است،‌ اما حمله نظامي براي اين منظور در راستاي منافع ‌آمريکا نيست. ايران تهديد مستقيمي براي ‌آمريکا نيست، بلکه تهديدي مستقيم براي رژيم صهيونيستي است و بوش هم در سال 2006 تصريح کرد: ما به اين دليل مي‌خواهيم جلوي هسته‌اي شدن ايران را بگيريم که اين رژيم را تهديد کرده است.

مرشايمر در پايان سخنراني خود، نتيجه‌گيري کرد که به باور نويسندگان کتاب، رژيم صهيونيستي يک کشور عادي است که‌ آمريکا بايد با آن همچون يک کشور عادي رفتار کند. به اين معني که اگر اين رژيم کاري کرد که در راستاي منافع ملي‌ آمريکا بود، از آن پشتيباني کند و اگر کاري کرد که بر خلاف منافع ملي آمريکا بود، از آن حمايت نکند و به آن رژيم براي تغيير آن سياست فشار بياورد.

چندي پيش نيز در نيويورک جلسه‌اي از طرف مجله نقد کتاب لندن London Review of Booksبرگزار و جان مرشايمر به همراه مارتين اينديک، دنيس راس، شلومن بن عامي، رشيد خليل و توني جوت سخنراني داشتند. اين جلسه جالب و مفيد را مي‌توان همراه مشخصات شرکت کنندگان و مدير جلسه و همه پيشنهادهايي که ارسال شده است در لينک زير ديد.

نکات خوبي در اين جلسه مطرح شده است؛ يکي از نکاتي که نويسنده کتاب از مقاله‌اي از بيل کلينتون نقل مي‌کند، مسئله علاقه و فشار لابي صهيونيستي در سال 2003 براي حمله ‌آمريکا به ايران پيش از حمله به عراق است.

‌اميد آن كه اين مقاله، مقدمه‌اي براي توجه و دقت نظر بيشتر بخش‌هاي مطالعاتي و کارشناسي مراکز مطالعاتي باشد تا با دعوت از نويسندگان کتاب و افرادي از اين دست که کار تحقيقاتي و دانشگاهي ارايه مي‌دهند، به جاي برگزاري کنفرانس هولوکاست، دانشجويان و علاقه‌مندان به سياست خارجي را با آنچه دشمنان ايران دنبال مي‌کنند آشنا سازند.
 
اخبار مرتبط

محصولات کشاورزی آمریکا چگونه بازاری 150 میلیارد دلاری در 100 کشور جهان پیدا کرده است؟
منتشر شده در تاريخ: 16/03/1394

آمریکا چین را به علت فروش پارازیت انداز جریمه کرد
منتشر شده در تاريخ: 02/04/1393

رکوردشکنی در تجارت میان ایران و آمریکا
منتشر شده در تاريخ: 18/11/1392

ممنوعیت فعالیت 4 غول چینی در آمریکا
منتشر شده در تاريخ: 05/11/1392

خشکسالی بی‌سابقه ۴۴ میلیارد دلاری کشاورزی کالیفرنیا آمریکا را تهدید کرد
منتشر شده در تاريخ: 28/10/1392

آماده شدن مقدمات پرواز ایران - آمریکا از ابتدای سال جدید میلادی
منتشر شده در تاريخ: 29/08/1392

چادری که‌همیشه همراه اوباماست +عکس
منتشر شده در تاريخ: 27/08/1392

مقدمات پرواز مستقیم بین ایران و آمریکا فراهم شده است
منتشر شده در تاريخ: 08/08/1392

همبرگرخوری اوباما و بایدن در تعطیلی دولت + عکس
منتشر شده در تاريخ: 15/07/1392

بدترین شغل در آمریکا چیست؟
منتشر شده در تاريخ: 06/02/1392

بالاترین مقام‌های سیاسی ایرانی تبار دنیا +عکس
منتشر شده در تاريخ: 30/08/1391

اوباما رئیس جمهور باقی ماند
منتشر شده در تاريخ: 17/08/1391

ازدواج نماینده مرد کنگره آمریکا با یک مرد!
منتشر شده در تاريخ: 19/04/1391

احمقانه ترين قوانين در آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 31/03/1391

چه‌کسانی از جان رئیس‌جمهور آمريكا محافظت می‌کنند؟ (تصویری)
منتشر شده در تاريخ: 15/01/1391

سوال از احمدی نژاد را بگذاريم بعد از نابودي آمريكا و اسرائيل؟
منتشر شده در تاريخ: 29/04/1390

تحقير كارتر توسط ايران و اشتباه ريگان
منتشر شده در تاريخ: 18/11/1389

مرد آمريكايي سلطان ‌بال‌خورها شد
منتشر شده در تاريخ: 17/11/1389

نخستين خودروي برقي ساخت آمريكا +عکس
منتشر شده در تاريخ: 27/09/1389

باند جعفر آمريكايي متلاشي شد
منتشر شده در تاريخ: 16/08/1389

آمريكا و سياست هاي د.گانه اش در مورد گروهك جند الشيطان
منتشر شده در تاريخ: 15/08/1389

جزییات شکنجه زن ایرانی در زندان امریکا
منتشر شده در تاريخ: 13/08/1389

“چرخ خرد کننده ” زجرآورترین مجازات اعدام در آمریکا+ عکس
منتشر شده در تاريخ: 05/07/1389

سه‌گانه جنگ رواني آمريكا عليه ايران
منتشر شده در تاريخ: 25/06/1389

جوان آمريكايي دومين زبان دراز دنيا +عکس
منتشر شده در تاريخ: 10/05/1389

جاسوسي گوگل براي سازمان اطلاعاتي آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 04/05/1389

ژنرال آمریکایی در سنا غش کرد + عکس
منتشر شده در تاريخ: 27/03/1389

تصویب تحریم ایران در مجلس نمايندگان آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 09/03/1389

كلكسيون پخمه ها در صداي آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 21/02/1389

افشاگری‌های يك مقام افغان از فرودگاه‌های آمريكا در مرزهای ايران
منتشر شده در تاريخ: 24/01/1389

ماهي 43 ساله در آمريكا + عکس
منتشر شده در تاريخ: 22/12/1388

تصاویر دیده نشده از واقعه یازده سپتامبر / این تصاویر قبلا هرگز منتشر نشده بودند
منتشر شده در تاريخ: 24/11/1388

تقلب سارا پالین روی کف دستش در هنگام سخنرانی + عکس
منتشر شده در تاريخ: 20/11/1388

هیلاری با یک لنگه کفش وارد الیزه شد +عکس
منتشر شده در تاريخ: 10/11/1388

دردسر «سوسک تروریست» برای هیلاری كلينتون
منتشر شده در تاريخ: 04/09/1388

خواننده "آمريكا، آمريكا، ننگ به نيرنگ تو": سرودم را پخش نكنيد!
منتشر شده در تاريخ: 13/08/1388

تائید قضیه هواپیماهای بوئینگ توسط بهبهانی
منتشر شده در تاريخ: 23/06/1388

پیشنهاد اوباما به ایران در مورد هواپيما ها تکذیب شد
منتشر شده در تاريخ: 22/06/1388

پیشنهاد اوباما: 16 ایرباس در برابر دارایی‌های بلوکه شده ایران
منتشر شده در تاريخ: 21/06/1388

سگ خون‌آشام در آمريكا ‌+ عکس
منتشر شده در تاريخ: 18/06/1388

پزشكان درمانده شده اند؛ جوانی آمريكايي خون گریه مي کند
منتشر شده در تاريخ: 16/06/1388

توهّم قرص روانگردان و ازدواج با هنرپيشه آمريكاي
منتشر شده در تاريخ: 27/05/1388

ترفند عجيب شركت آمريكائي براي حل مشكلات روحي كاركنان
منتشر شده در تاريخ: 24/05/1388

سوژه هاي تصويري خنده دار از نظاميان آمريكايي
منتشر شده در تاريخ: 27/04/1388

مقاله تحلیلی «یو.اس.ای.تودی»: چرا ما به ایران نیاز داریم؟
منتشر شده در تاريخ: 18/04/1388

دستگیری عامل سرقت‌های الكترونيكی آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 17/03/1388

نخستین دعوت آمريكا از ديپلمات هاي ايرانی
منتشر شده در تاريخ: 14/03/1388

لاله و لادن‌های آمريكايی در انديشه جدايی
منتشر شده در تاريخ: 06/02/1388

توزيع قرآن آمريكایی «الفرقان الحق» در كويت
منتشر شده در تاريخ: 19/01/1388

چرا بين ايران و آمريكا جنگ نشد؟
منتشر شده در تاريخ: 10/01/1388

ركورد ضرر وزيان مالي ميلياردرهاي دنيا در بازار آشفته آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 26/12/1387

دلایل رای ممتنع آمریکا به قطعنامه آتش بس از زبان اولمرت:
منتشر شده در تاريخ: 30/10/1387

اوباما ايران را تهديد كرد
منتشر شده در تاريخ: 22/10/1387

ناگفته های سفر به ایران به روایت مجری آمریکایی
منتشر شده در تاريخ: 15/10/1387

آمريكا فريب موساد براي حمله به ايران را نخورد
منتشر شده در تاريخ: 03/10/1387

شعری درباره پرتاب لنگه كفش به سمت«بوش»
منتشر شده در تاريخ: 30/09/1387

اوباما:حاضريم با ايران مستقيم گفت‌وگو کنيم
منتشر شده در تاريخ: 18/09/1387

آمريكا و ايجاد تيم رصد سايت ها و وبلاگ‌هاي ايراني
منتشر شده در تاريخ: 14/09/1387

كشف پيشگویی يك نويسنده مرده درباره اوباما
منتشر شده در تاريخ: 12/09/1387

اعلام اسامي وزيران خارجه ، دفاع ، دادگستري و امنيت ملي آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 11/09/1387

ایرانی ها نمی خواهند دخترشان مثل «بریتنی اسپیرز» شود
منتشر شده در تاريخ: 02/09/1387

ماجرای یک هکر و انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
منتشر شده در تاريخ: 18/08/1387

اوباما رئيس جمهور است، ولی ترور می‌شود!
منتشر شده در تاريخ: 15/08/1387

زندگينامه رئيس جمهور جديد آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 15/08/1387

نتايج اوليه انتخابات رياست جمهوري امريکا اعلام شد
منتشر شده در تاريخ: 15/08/1387

طرحي جالب براي زوج‌هاي عفيف آمريكايي
منتشر شده در تاريخ: 12/08/1387

توطئه ترور اوباما خنثي شد
منتشر شده در تاريخ: 07/08/1387

شکایت سناتوری آمریکایی از خدا
منتشر شده در تاريخ: 29/07/1387

پیش بینی رئيس جمهور آينده آمريکا با مدل ریاضی
منتشر شده در تاريخ: 27/07/1387

جزئيات فرود اجباري يك هواپيماي نظامي
منتشر شده در تاريخ: 17/07/1387

کارهای غیرعادی از اشخاص دیوانه بعید نیست
منتشر شده در تاريخ: 16/07/1387

مخالفت بوش با طرح اسرائیل در مورد ایران
منتشر شده در تاريخ: 07/07/1387

انگشت شست احمدي نژاد و ماجراهاي رسانه هاي آمريكايي
منتشر شده در تاريخ: 04/07/1387

معضلات بارداری های نامشروع سياسي
منتشر شده در تاريخ: 27/06/1387

آمريكا؛ كشور دختران باردار نوجوان و مادران مجرد
منتشر شده در تاريخ: 26/06/1387

آمريكا پنج شركت ايراني دیگر را تحريم كرد
منتشر شده در تاريخ: 23/05/1387

آبروريزي ارشاد و خداحافظي هنرمندان آمريكايي با ايران/تصاوير
منتشر شده در تاريخ: 20/05/1387

آمريكا مدعي شد، پاسخ ايران به پيشنهاد هسته‌اي غيرقابل‌قبول است
منتشر شده در تاريخ: 16/05/1387

انگشت نگاری ایران از اتباع آمريكا، فرانسه و انگليس
منتشر شده در تاريخ: 15/05/1387

22 هزار تماس برای خودكشی
منتشر شده در تاريخ: 08/05/1387

آمريكا در حال تنظيم تحريمهاي جديد عليه ايران است
منتشر شده در تاريخ: 01/05/1387

پاسخ جالب جليلي به خبرنگار ايراني صداي آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 30/04/1387

عكس يادگاري فرمانده آمريكايي با دكتر احمدي‌نژاد
منتشر شده در تاريخ: 22/04/1387

رسوايي اخلاقي رايس رابطه غير اخلاقي اش با يک جوان عرب
منتشر شده در تاريخ: 17/04/1387

وضعیت معکوس همسران نامزدهاي رياست جمهوري آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 17/04/1387

دست دادن سفراي ايران و آمريكا در عراق سوژه خبرنگاران شد
منتشر شده در تاريخ: 16/04/1387

مرد باردار آمريكايي يك دختر زایید
منتشر شده در تاريخ: 15/04/1387

حمله به ایران ریسک بسیار بزرگی است
منتشر شده در تاريخ: 13/04/1387

تولد دوقلوهاي 12 كيلويي در آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 02/04/1387

مورچه‌هاي رايانه‌خوار در آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 20/03/1387

ايران از نقشه حمله شبانه بوش مطلع شده
منتشر شده در تاريخ: 19/03/1387

اوباما و ناقوس جنگ
منتشر شده در تاريخ: 19/03/1387

دستورجدید بوش برای اقدام علیه ایران
منتشر شده در تاريخ: 11/03/1387

اقدام جديد آمريكا در مسدود كردن سايت‌هاي ايران
منتشر شده در تاريخ: 05/03/1387

گزارش سي ان ان از آخرين تحولات رقابت هاي انتخاباتي آمريکا
منتشر شده در تاريخ: 05/03/1387

نگاه روزنامه آمريكايي به اظهارات احمدي نژاد درباره امام زمان(عج)
منتشر شده در تاريخ: 01/03/1387

بوش: اطلاعات برنامه تسليحاتي عراق دروغ بود
منتشر شده در تاريخ: 26/02/1387

شكست سنگين كلينتون در كاروليناي شمالي و پيروزي ضعيف در اينديانا
منتشر شده در تاريخ: 18/02/1387

نوكيا در برابر بازار آمريكا تسليم شد
منتشر شده در تاريخ: 17/02/1387

مرگ مرموز زنی که برای سران آمریکا خدمات ویژه می داد
منتشر شده در تاريخ: 15/02/1387

كاهش مجدد بهره بانكي در آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 12/02/1387

آمریکا از دستگیری جاسوس هسته‌ای خبر داد
منتشر شده در تاريخ: 04/02/1387

خاطرات همکلاسی باراک اوباما
منتشر شده در تاريخ: 03/02/1387

سایت 'اوباما' هک شد؛ بازدیدکنندگان به سایت هیلاری فرستاده می شدند
منتشر شده در تاريخ: 03/02/1387

بازتاب اظهارات جانشین فرماندهی ارتش در رسانه های جهان
منتشر شده در تاريخ: 28/01/1387

نظرسنجی از تهرانی‌ها درباره آمريکا
منتشر شده در تاريخ: 28/01/1387

زن برهنه در عینک معاون رئیس جمهور آمریکا جنجال آفرید!
منتشر شده در تاريخ: 25/01/1387

بوش:ما قصد حمله به ايران را نداريم
منتشر شده در تاريخ: 24/01/1387

ذوق‌زدگي آمريكاييان از جذب نخبه‌ترين جوانان ايراني
منتشر شده در تاريخ: 22/01/1387

شرط ایران برای ادامه مذاکره با امریکا
منتشر شده در تاريخ: 17/01/1387

1000 دروغ دولت بوش فهرست شد
منتشر شده در تاريخ: 08/01/1387

اظهارات ضد ایرانی باراک اوباما
منتشر شده در تاريخ: 23/12/1386

پنتاگون شركت گوگل را از دسترسي به پايگاههاي نظامي آمريكا منع كرد
منتشر شده در تاريخ: 20/12/1386

پیش بینی احمدی نژاد: نمی گذارند اوباما رئیس جمهور شود
منتشر شده در تاريخ: 15/12/1386

انتقاد بوش از اوباما
منتشر شده در تاريخ: 12/12/1386

فراهم نكردن اكسيژن موجب مرگ يك مسافر در پرواز آمريكايي شد
منتشر شده در تاريخ: 07/12/1386

"رقابت کثیف" دامن اوباما را گرفت
منتشر شده در تاريخ: 07/12/1386

آمريكا در برابر حقانيت هسته‌اي ايران زانو زد
منتشر شده در تاريخ: 04/12/1386

خلبان آمريكايي حين پرواز خواب بود
منتشر شده در تاريخ: 02/12/1386

اوباما و مك كين در صدر نامزدهاي انتخابات رياست جمهوري آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 01/12/1386

جوان زنداني، خود را به جاي پسرخاله آمريكايي‌اش معرفي كرد
منتشر شده در تاريخ: 30/11/1386

جوان زنداني، خود را به جاي پسرخاله آمريكايي‌اش معرفي كرد
منتشر شده در تاريخ: 29/11/1386

شكست‌هاي پي در پي كلينتون از اوباما در انتخابات مقدماتي آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 29/11/1386

عكس های بوش و چنی روی لوازم دستشویی
منتشر شده در تاريخ: 28/11/1386

تصويب قانون منع پولشويي بهانه تحريم بانكهاي ايراني را از آمريكا گرفت
منتشر شده در تاريخ: 27/11/1386

بی احتیاطی وزیر دفاع آمریکا کار دستش داد
منتشر شده در تاريخ: 25/11/1386

آمريكا درصدد صدور حكم اعدام براي طراح حملات ‪ ۱۱‬سپتامبر است
منتشر شده در تاريخ: 23/11/1386

هیلاری، زنی با دو چهره
منتشر شده در تاريخ: 21/11/1386

جوان 15 ساله، زنداني امريكا در گوانتانامو
منتشر شده در تاريخ: 17/11/1386

احتمال حمله روسیه به سپر موشکی آمریکا
منتشر شده در تاريخ: 16/11/1386

سال فروش پنهان اسلحه به ایران
منتشر شده در تاريخ: 14/11/1386

كارفرمايان آمريكايي ‪ ۱۷‬هزار كارگر را در يكماه اخراج كردند
منتشر شده در تاريخ: 13/11/1386

مك كين برنده انتخابات ايالت فلوريد
منتشر شده در تاريخ: 10/11/1386

واکنش ایران به سخنرانی بوش
منتشر شده در تاريخ: 10/11/1386

ایران دیگر نمی خواهد با آمریکا مذاکره کند
منتشر شده در تاريخ: 06/11/1386

‪ ۹۳۵‬دروغ بوش به آمريكايي‌ها
منتشر شده در تاريخ: 04/11/1386

دلایل نپذیرفتن نامه آمریکا توسط ایران
منتشر شده در تاريخ: 04/11/1386

هيلاري کلینتون به روایت تصویر
منتشر شده در تاريخ: 02/11/1386

تکرار ادعای آمریکا علیه ایران
منتشر شده در تاريخ: 01/11/1386

امريكايي‌ها اين هفته با مردم ايران حرف مي‌زنند
منتشر شده در تاريخ: 30/10/1386

تلافي بيرحمانه پدر آمريكايي عليه متجاوز به دخترش!
منتشر شده در تاريخ: 26/10/1386

وقت خواب بوش و شب نشینی ملک عبدالله
منتشر شده در تاريخ: 26/10/1386

تشديد ترديد راي‌دهندگان جمهوريخواه - رامني برنده انتخابات ميشيگان شد
منتشر شده در تاريخ: 26/10/1386

گزارش تصویري: ناهار سنتی بوش و شیوخ عرب
منتشر شده در تاريخ: 25/10/1386

حقوق ماهيانه «بوش» و «مرکل»
منتشر شده در تاريخ: 22/10/1386

رسوايي تازه امريکا در مواجهه با ايران
منتشر شده در تاريخ: 22/10/1386

واقعيت ماجراي درگيري كشتي آمريكايي و ايراني در تنگه هرمز چه بود؟
منتشر شده در تاريخ: 20/10/1386

روایت تایم از قدرت نمایی ایران در منطقه
منتشر شده در تاريخ: 20/10/1386

بوش: ایران در ماجرای تنگه هرمز مقصر بود
منتشر شده در تاريخ: 19/10/1386

ادعاي قصد حمله كشتي‌هاي ايراني به 3 ناو آمريكايي
منتشر شده در تاريخ: 18/10/1386

بهترين هديه رئيس‌جمهور آينده آمريكا از نگاه آلبرايت
منتشر شده در تاريخ: 18/10/1386

پيشي گرفتن اوباما در نظرسنجی‌های نيوهمپشاير
منتشر شده در تاريخ: 17/10/1386

تصویر: هوادار هیلاری هستم
منتشر شده در تاريخ: 16/10/1386

استقبال آمریکا از بيانات رهبرانقلاب درباره رابطه
منتشر شده در تاريخ: 16/10/1386

گزارش تصويري از ساخت کاخ سفید در چین
منتشر شده در تاريخ: 15/10/1386

آراي اولين مرحله انتخابات رياست جمهوري آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 14/10/1386

نيم قرن زندگي جذاب يک زن آمريکايي در ايران
منتشر شده در تاريخ: 06/10/1386

درخواست رهبران مذهبي از دولت بوش براي‌ مذاكره با تهران
منتشر شده در تاريخ: 30/09/1386

قطعنامه سياسي كانادا عليه تهران تاييد شد
منتشر شده در تاريخ: 28/09/1386

نمايش فيلم‌هاي آمريكايي در چين ممنوع شد
منتشر شده در تاريخ: 24/09/1386

استقبال بلافاصله آمريكا از چراغ سبز كم‌سابقه احمدي‌نژاد
منتشر شده در تاريخ: 21/09/1386

برنامه سری سیا علیه ایران
منتشر شده در تاريخ: 20/09/1386

گزارش شوراي اطلاعاتي به معناي تغيير سياست آمريكا در قبال ايران است
منتشر شده در تاريخ: 18/09/1386

آمريكا:سوال ما از ايران‌اين‌است معذرت مي‌خواهيم به‌فارسي چگونه است
منتشر شده در تاريخ: 16/09/1386

شنود MI6، مبنای گزارش اخیر امریکا
منتشر شده در تاريخ: 16/09/1386

اصرار رايس و بوش به تشدید تحريم باوجود گزارش
منتشر شده در تاريخ: 15/09/1386

تصاوير ديدني: سيل در آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 15/09/1386

آن روي سکه گزارش اطلاعات ملي آمريکا درباره برنامه اتمي ايران
منتشر شده در تاريخ: 14/09/1386

اعتراف آژانس‌هاي جاسوسي آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 13/09/1386

چین در تحریم ایران شرکت می کند
منتشر شده در تاريخ: 13/09/1386

آمريکا پيش نويس قطعنامه آناپوليس را پس گرفت
منتشر شده در تاريخ: 10/09/1386

حساب بانكي ايرانيان مقيم آلمان مسدود نشده است
منتشر شده در تاريخ: 10/09/1386

بحران سناتورهاي آمريکايي: قطب شمال از دست رفت
منتشر شده در تاريخ: 09/09/1386

ديك چني دچار عارضه قلبي شد
منتشر شده در تاريخ: 06/09/1386

به گوانتانامو خوش آمدید؛ دوربین ها را چک کنید
منتشر شده در تاريخ: 05/09/1386

حركت تبليغاتي پست ژاپن عليه ايران، براي ارضاي آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 25/08/1386

آمار بيماريهاي آميزشي در آمريكا به بيشترين حد خود رسيد
منتشر شده در تاريخ: 23/08/1386

مشكلات رواني دردسر سربازان آمريكايي بازگشته از عراق
منتشر شده در تاريخ: 23/08/1386

هيلاري کلينتون درصدر نامزدهاي دموکرات
منتشر شده در تاريخ: 13/08/1386

مذاکرات قریب الوقوع ایران و آمریکا
منتشر شده در تاريخ: 13/08/1386

البرادعي: آمريكا با ايران مذاكره كند
منتشر شده در تاريخ: 09/08/1386

واكنش فرانسوي به مصاحبه "احمقانه" آمريكايي
منتشر شده در تاريخ: 08/08/1386

جنايت با يونيفرم‌هاي ايراني
منتشر شده در تاريخ: 08/08/1386

هشدار روسیه در مورد تحريم هاي ايران
منتشر شده در تاريخ: 05/08/1386

اكثر مردم آمريكا تحريم عليه ايران را بي‌نتيجه مي‌دانند
منتشر شده در تاريخ: 05/08/1386

ظرفيت آمريكايي‌ها ايجاب نمي‌كند جنگ سومي را آغاز كنند
منتشر شده در تاريخ: 04/08/1386

آمريكا سه بانك دولتي ايران را تحريم كرد!
منتشر شده در تاريخ: 04/08/1386

آمريكا، اينترنت ايران را هم محدود مي‌كند
منتشر شده در تاريخ: 03/08/1386

درصورت حمله آمريكا به ايران 11هزار راكت و گلوله به دشمن شليك خواهد شد
منتشر شده در تاريخ: 29/07/1386

بوش در انتظار جنگ جهاني سوم
منتشر شده در تاريخ: 26/07/1386

رييس جمهوري آمريكا: منتظر گزارش كامل صحبتهاي پوتين در ايران هستم
منتشر شده در تاريخ: 26/07/1386

بازتاب سفر پوتين به ايران در رسانه‌هاي آمريكايي
منتشر شده در تاريخ: 25/07/1386

نمایش عریان نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا
منتشر شده در تاريخ: 23/07/1386

تغییر تاکتیک امریکا در قبال ایران
منتشر شده در تاريخ: 22/07/1386

اعلام حرمت شرعي جنگ با ايران
منتشر شده در تاريخ: 22/07/1386

آمریكا بار دیگر ادعای یافتن موشك‌های ایران در عراق را تكرار كرد
منتشر شده در تاريخ: 09/07/1386

مخالفت آمريكا با ديدار احمدي‌نژاد از برج دوقلو
منتشر شده در تاريخ: 30/06/1386

حمله وحشيانه نژادپرستان آمريكا به يك زن ايراني
منتشر شده در تاريخ: 27/06/1386

علت ناتواني دولت بوش در اجرای تحريم ۶ ماه پيش عليه ايران
منتشر شده در تاريخ: 26/06/1386

آمریكا و فرانسه در ماه عسل!
منتشر شده در تاريخ: 21/06/1386

انفجار برج های دوقلو كار خود آمریكائیان بود
منتشر شده در تاريخ: 21/06/1386

دور جدید گفت‌وگوهای ایران و آمریكا بزودی آغاز می‌شود
منتشر شده در تاريخ: 19/06/1386

تعامل بیشتر امریکا با ایران در عراق
منتشر شده در تاريخ: 19/06/1386

آمريکا ايران را به خاطر انفجار بيروت محکوم به پرداخت خسارت کرد
منتشر شده در تاريخ: 17/06/1386

گفتگوی طراح عملیات طبس با فاکس
منتشر شده در تاريخ: 14/06/1386

حمله پيروزمندانه ارتش چين به پنتاگون
منتشر شده در تاريخ: 14/06/1386

پرودی: از اقدام نظامي عليه ايران جلوگيري شود
منتشر شده در تاريخ: 11/06/1386

اتهام بامزه يک ايراني در آمريكا: خريد سلاح براي دشمن احمدي‌نژاد!
منتشر شده در تاريخ: 10/06/1386

فشار آمريکا بر بازرگانان ايرانی در دوبی
منتشر شده در تاريخ: 10/06/1386

از سيستم آمريكايي متنفرم
منتشر شده در تاريخ: 08/06/1386

يورش نيروهای آمريکايي و بازداشت 7 مقام ايرانی در بغداد
منتشر شده در تاريخ: 08/06/1386

واكنش منفی آمریكا به توافق ایران و آژانس
منتشر شده در تاريخ: 01/06/1386

تحريم يا حمله؟ سهل‌انگاري در ارزيابي خطر
منتشر شده در تاريخ: 26/05/1386

ناگفته‌هاي هاشمي رفسنجاني از موضع امام درباره «مرگ بر آمريكا»
منتشر شده در تاريخ: 26/05/1386

قراردادهای تسلیحاتی جدید‌ آمریكا؛ به سود امنیت منطقه یا برای افزایش هرج و مرج؟
منتشر شده در تاريخ: 16/05/1386

گفتگوی مهم هاشمی با العربيه درباره حمله آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 14/05/1386

رهبر تروریست های پژاک: آمریکا کمک کند ، کل ایران را به هم می ریزیم‏
منتشر شده در تاريخ: 14/05/1386

تصویب قطعنامه سوم ایران در ۶۰ روز آینده
منتشر شده در تاريخ: 14/05/1386

واكنش وزارت خارجه آمریكا به تهدید بمباران مكه و مدینه
منتشر شده در تاريخ: 13/05/1386

«بازتاب» منتشر مي‌کند: دستاورد ايران از مذاکره با آمريکا در عراق
منتشر شده در تاريخ: 13/05/1386

جدال آمريكا و روسيه بر سر تصرف قطب شمال
منتشر شده در تاريخ: 12/05/1386

رئیس جمهور شوم به پاكستان حمله می‌كنم
منتشر شده در تاريخ: 10/05/1386

حسيني: گفتگوي دو جانبه‌اي بين ايران و آمريكا در دستور كار نيست
منتشر شده در تاريخ: 08/05/1386