شماره خبر:  22717    تاريخ انتشار خبر:        ام شهریور ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 4307 مرتبه تا کنون

 قاتلی بخشیده شد تا به جای دیه، جهیزیه دو دختر بدهد

fiogf49gjkf0d
همشهری سرنخ نوشت:

22 دی ماه سال 80 بود که آن حادثه رخ داد. با گذشت سال‌ها از آن روز پیرمرد هنوز هم لحظه به لحظه آن را به یاد دارد. می‌گوید: «مثل هر روز صبح از خانه خارج شدم و به سرکار رفتم، ساعت تقریبا 11 صبح بود که صاحبکارم صدایم زد و گفت زنگ بزن خانه، خانمت باهات کار دارد. به خانه زنگ زدم و همسرم گفت که پسرم دعوا کرده و اگر آب دستم هست بگذارم زمین و خودم را به خانه برسانم. فقط خدا می‌داند که در آن لحظه چه شرایطی داشتم و خودم را چطور به خانه رساندم.»

پیرمرد ادامه می‌دهد: «فاصله محل کارم تا خانه زیاد نبود. سریع خودم را به خانه رساندم اما قبل از رسیدن به خانه‌مان متوجه شدم که در میدان هرندی و در داخل پارک بهاران غوغایی به پاست. به زور از لابه‌لای جمعیت برای خودم راهی باز کردم. نمی‌توانستم آن چیزی را که می‌بینم باور کنم. پسرم حجت غرق خون روی زمین افتاده بود و قمه‌ای که معلوم بود با آن پسرم را به قتل رسانده‌اند در کنار او افتاده بود. کمی آن‌طرف‌تر هم همسرم را دیدم که شیون می‌کرد.

با دیدن این صحنه دودستی زدم توی سرم و گفتم: «بابا، حجت کی این بلا را سر تو آورده است؟ خدایا بدون پسرم چطوری کمرم را راست کنم. بابا جواب بچه‌هایت را چی بدم؟ تو که اهل دعوا نبودی؟ چی شد که این اتفاق برای تو افتاد؟ جواب مادرت را چی بدهم؟ خدایا خودت کمکم کن. من بالای سر جنازه پسرم افتادم اما از قاتل او خبری نبود.»

آغاز تحقیقات
مردمی که آن روز صبح در پارک بودند شاهد درگیری دو مرد بودند، کسی نمی‌دانست این مشاجره بر سر چیست اما همه آنها شاهد ضربه‌ای بودند که یکی از آنها به دیگری زده و پس از آن هم از محل گریخته بود. مردم با مشاهده این صحنه، بلافاصله ماموران کلانتری را در جریان قرار دادند.

ماموران کلانتری وقتی خود را به محل رساندند، کار از کار گذشته بود و بررسی‌ها نشان می‌داد که مرد جوان با همان یک ضربه چاقو به قتل رسیده است. کارآگاهان جنایی در بررسی اظهارات شاهدان دریافتند که عامل جنایت پسر جوانی به نام قاسم است. طبق گفته آنها، این قاسم بوده که با مقتول درگیر شده و او را با ضربه قمه از پای درآورده و بعد فرار کرده است.

با توجه به اظهارات شاهدان حادثه و اطلاعاتی که در صحنه جنایت به دست آمد، دستور بازداشت قاسم صادر شده و جست‌وجو برای به دام انداختن او شروع شد. کارآگاهان با کمک همسایه‌ها نشانی محل زندگی مرد جنایتکار را به دست آوردند اما وقتی راهی آنجا شدند از قاسم خبری نبود. در تحقیق از خانواده او مشخص شد که وی پس از حادثه سراسیمه به خانه رفته و بی‌آنکه چیزی به کسی بگوید، وسایلش را برداشته و از آنجا خارج شده است. پس از آن هم دیگر کسی او را ندیده و حتی از مخفیگاهش خبر ندارد.

ماموران وقتی در پرس‌وجو از خانواده متهم به جایی نرسیدند، راهی پاتوق‌ها و محل‌هایی شدند که احتمال داشت وی در آنجا دیده شود اما بازهم ردی از او به دست نیامد. تحقیقات در این خصوص ادامه داشت تا اینکه حدود یک سال بعد از جنایت، بالاخره سرنخ‌هایی از محل اختفای جوان جنایتکار به دست آمد و او در یک عملیات ضربتی دستگیر شد.

قاسم در همان نخستین جلسه بازجوییها به جنایت اعتراف کرد و انگیزه خود را از این قتل، توهم ناشی از مصرف قرص اعلام کرد.
پس از بازسازی صحنه قتل توسط متهم و صدور کیفرخواست، قاسم پای میز محاکمه رفت تا از خود در برابر 5 قاضی دادگاه کیفری پایتخت دفاع کند.

در دادگاه
پدر مقتول هنوز جلسه دادگاه و روزی که قاتل پسرش محاکمه شد را به خاطر دارد. آن روز او و اعضای خانواده‌اش از صبح زود در دادگاه حاضر شده بودند و منتظر شروع جلسه محاکمه بودند. وقتی ماموران قاسم (متهم به قتل) را وارد راهروی دادگاه کردند از صدای زنجیری که روی زمین کشیده می‌شد، همه متوجه حضور او شدند. پسر جوان چند لحظه‌ای در مقابل در شعبه دادگاه ایستاد و با صدای مامور زندان وارد شعبه شد و روی صندلی مخصوص متهمان نشست. چند صندلی آن طرف‌تر از او، خانواده مقتول نشسته بودند. قاسم باید از خود دفاع می‌کرد اما دفاعی نداشت. او مردی را به قتل رسانده و دو دختر را بی‌پدر کرده بود.

مادر حجت و فرزندان این مرد بعد از حضور در جایگاه درخواست قصاص می‌کنند. آنها تنها چیزی را که می‌خواهند مجازات متهمی است که آنها را عزادار کرده است. اما پدر مقتول از همان ابتدا از خون پسرش گذشت.

پدر حجت رو به قاضی دادگاه گفت: «آقای قاضی من از اینکه پسرم کشته شده خیلی ناراحتم، این حادثه کمرم را خم کرد، هیچ‌وقت فکرش را هم نمی‌کردم بدون پسرم بتوانم لحظه‌ای زندگی کنم. پسری که همیشه عصای دستم بود و نمی‌دانم چطور می‌توانم بچه‌های صغیر او را بدون پدر بزرگ کنم اما من که پسرم را از دست دادم چرا خانواده دیگری را عزادار کنم. من از خون پسرم گذشتم و قاسم را بخشیدم.»

بعد از حرف‌های پدر حجت، حالا نوبت قاسم بود که در جایگاه قرار بگیرد. او با پاهایی لرزان به طرف جایگاه رفت وگفت: «من نمی‌خواستم او را به قتل برسانم، دست خودم نبود.

اگر آن قرص‌های لعنتی را نخورده بودم دچار توهم نمی‌شدم و هرگز با حجت درگیر نمی‌شدم. حجت در پارک داشت راه می‌رفت و اصلا متوجه من نبود ولی من به او گیر دادم. نمی‌خواستم او را به قتل برسانم، مرا ببخشید. پشیمانم. پشیمانم.»

گریه، امان پسر جوان را برید، او نمی‌دانست چه باید بگوید. دلش برای خانواده حجت می‌سوخت، او را بی‌دلیل به قتل رسانده بود. دلش برای دختران او می‌سوخت. با دست خودش پدر آنها را به قتل رسانده بود و حالا پشیمان بود. صدایش انگار در گلویش محبوس شده بود. او فقط اشک می‌ریخت و وقتی اتهامش را پذیرفت، 5 قاضی دادگاه وارد شور شدند و با توجه به درخواست اولیای دم، حکم قصاص او را صادر کردند. با ارسال این حکم به دیوان‌عالی کشور، قضات دیوان نیز مهر تایید بر آن زدند و شمارش معکوس برای اعدام قاسم آغاز شد.

بخشش پای چوبه دار
قاسم به اتهام قتل عمد به اعدام محکوم شد اما به خاطر سن پایین فرزندان مقتول، باید صبر می‌کردند. دو دختر مقتول، صغیر بودند و اجرای حکم باید به زمانی موکول می‌شد که آنها به سن قانونی برسند و درخواستشان را از دادگاه بیان کنند. زمان به سختی برای قاسم می‌گذشت. او روزها را می‌شمرد و با گذشت هر روز خودش را یک قدم به مرگ نزدیک‌تر می‌دید. بالاخره انتظار تلخ و کشنده به پایان رسید. 9 سال بعد از آن روز تلخ، به او خبر دادند که وقت اجرای حکم رسیده و باید خودش را برای اعدام آماده کند.

با آنکه مدت‌ها بود خودش را برای آن روز آماده می‌کرد اما هنوز می‌ترسید. حالا که خوب فکر می‌کرد می‌دید که اصلا آماده مرگ نیست. آخرین روز را در قرنطینه سپری کرد تا آماده اجرای حکم شود. باورش نمی‌شد که زندگی‌اش به آخر رسیده و فقط چند ساعت دیگر زنده است. بالاخره زمان اجرای حکم فرا رسید. وقتی او را از زندان به محوطه بردند غوغایی در ذهنش به پا شده بود.

آن روز همه اعضای خانواده مقتول حضور داشتند. قاسم آنها را در محوطه زندان دید. درست در نزدیکی چوبه دار. چشمش به طناب که افتاد، دلش ریخت. پاهایش سست شد. توان راه رفتن نداشت. مغزش کار نمی‌کرد و چشمانش همه چیز را تار می‌دید.

ماموران بازوهایش را گرفته بودند تا زمین نخورد. بغض کرده بود اما حتی توان گریه کردن هم نداشت. با نگاهش به خانواده حجت التماس می‌کرد که او را ببخشند. به خاطر جوانی‌اش. زمان روی دور تند افتاده بود و قاسم خودش را روی چهارپایه مخصوص اعدام دید. هنوز هم نمیتوانست باور کند که به پایان راه رسیده. لرزش چهارپایه ترس و وحشت او را از مرگ فریاد می‌زد. طناب را که دور گردنش انداختند، دیگر تحمل نکرد و زد زیر گریه.

پدر حجت (مقتول) می‌گوید: «لحظه دردناک و دشواری بود، خانواده قاتل از نوه‌هایم تقاضای بخشش می‌کردند. بعد از مرگ پسرم، هر دو بچه او را من بزرگ کردم و سعی کردم تا به آنها بخشش را یاد بدهم. از زمانی که نوه‌هایم وارد محوطه اعدام شدند تا زمانی که لحظه اجرای حکم رسید و حتی قبل از آن، واحد صلح و سازش دادسرای جنایی تلاش می‌کرد که رضایت نوه‌هایم را بگیرد. اما آنها پایشان را در یک کفش کرده بودند و قصاص می‌خواستند.
حق هم داشتند. پدرشان بی‌هیچ دلیلی کشته شده بود و عامل همه بدبختی‌هایشان را همان جوانی می‌دیدند که روی چهارپایه ایستاده بود. همسرم هم به خاطر بیماری‌ای که داشت به خارج از کشور رفته بود تا تحت مداوا قرار بگیرد. اما از همانجا درخواست قصاصش را اعلام کرده بود.»

قاضی جمشیدی، رئیس اجرای احکام دادسرا از صبح با نوه‌هایم صحبت کرد و از آنها خواست که ببخشند اما انگار آنها تصمیم دیگری داشتند. درست وقتی که طناب را دور گردن قاتل انداختند نوه‌هایم شروع به گریه کردند. آنها بعد از 9 سال تصمیم گرفتند قاتل را ببخشند و با رضایت آنها، طناب از دور گردن قاسم برداشته شد و او به زندان منتقل شد.

شرط معنوی
گرچه دختران مقتول از خون پدرشان گذشته بودند اما مادر حجت هنوز رضایت خود را در رابطه با قاتل فرزندش اعلام نکرده بود. حکم با رضایت دو دختر مقتول به تعویق افتاد و تلاش واحد صلح و سازش دادسرای امور جنایی پایتخت برای گرفتن رضایت آخرین ولی دم ادامه یافت.

پدر حجت می‌گوید: «وقتی همسرم به ایران برگشت با او صحبت کردم. او مادر است و برایش گذشتن از خون قاتل پسرش کار دشواری است. ساعت‌ها با او صحبت کردم. اعدام قاسم، پسر ما را زنده نمی‌کرد. به او حق می‌دادم که نتواند ببخشد اما جان یک انسان را باید نجات می‌دادم. به او گفتم که با مرگ قاسم، پسرمان زنده نمی‌شود. گفتم که با داغدار کردن یک خانواده دیگر از داغ ما کم نمی‌شود. آن‌قدر حرف زدم و حرف زدم که عاقبت همسرم قبول کرد که از قصاص قاسم بگذرد اما یک شرط داشت.»

مرد میانسال نگاهی به قاضی می‌کند و ادامه می‌دهد: «همسرم اول گفت که قاسم باید 20 میلیون تومان پول بدهد تا رضایت بدهد. اما خانواده قاتل چنین پولی را برای پرداخت نداشتند. بالاخره راضی‌اش کردم تا به ده میلیون تومان رضایت دهد. البته همسرم این پول را برای خودش نمی‌خواهد. دو دختر که وضع مالی خوبی ندارند در همسایگی ما هستند. هر دوی آنها در حال ازدواج هستند ولی به خاطر وضع مالی بد توانایی تهیه جهیزیه را ندارند. همسرم می‌خواهد با این پول برای آنها جهیزیه بخرد تا جلوی خانواده شوهرشان سرافکنده نباشند.

همسرم فقط برای رضای خدا و شادی دل آن دو دختر جوان، این پول را می‌خواهد وگرنه از همین هم می‌گذشت.» حالا نوبت امضای برگه‌هایی شده که مربوط به رضایت است. پیرمرد برگه‌ها را یکی‌یکی امضا می‌کند و زیر هر کدام از آنها را انگشت می‌زند. پدر حجت رو به قاضی جمشیدی می‌گوید: «همسرم حالش مساعد نبود تا به اینجا بیاید اما حتما اول هفته دیگر می‌آید تا رضایتنامه را امضا کند.» او این حرف را می‌زند و از شعبه خارج می‌شود تا به خانه‌اش برود.او حالا خوشحال است.
منبع خبر : عصر ايران - http://www.asriran.com/fa/print/218000 
اخبار مرتبط

شکار دختران در شب های بارانی
منتشر شده در تاريخ: 30/09/1392

اعدامی زنده‌شده: خیلی سخت بود
منتشر شده در تاريخ: 26/08/1392

درخواست یک پدر و مادر برای اعدام فرزندشان در تهرانپارس
منتشر شده در تاريخ: 12/08/1392

اژه‌ای: اعدامی بجنوردی عفو می‌شود
منتشر شده در تاريخ: 06/08/1392

اعدامی زنده‌شده از کما خارج شد
منتشر شده در تاريخ: 03/08/1392

قاچاقچی اعدامی در بجنورد در کما است
منتشر شده در تاريخ: 30/07/1392

مرد اعدامی دوباره اعدام نشود
منتشر شده در تاريخ: 25/07/1392

فرار دو اعدامي از پاي چوبه دار
منتشر شده در تاريخ: 18/07/1392

بخشش نوعروس پای چوبه دار
منتشر شده در تاريخ: 18/06/1392

مادر مقتول برگه زندگی نازنین را امضا کرد
منتشر شده در تاريخ: 14/06/1392

نجات پسر جوان از مجازات قصاص
منتشر شده در تاريخ: 09/06/1392

توقف اعدام ۲ گرداننده سایت‌های مستهجن
منتشر شده در تاريخ: 05/06/1392

نجات پسر اعدامی از مرگ با بخشش اولیای دم
منتشر شده در تاريخ: 28/04/1392

حکم اعدام مدیرعامل به خاطر هتک حرمت به منشی
منتشر شده در تاريخ: 24/02/1392

آخرین درخواست یک اعدامی! / عکس
منتشر شده در تاريخ: 04/02/1392

اعدام، مجازات تعرض به 9زن مسافر
منتشر شده در تاريخ: 17/12/1391

زورگیران اعدام شده، در وصیتنامه‌شان چه نوشتند؟
منتشر شده در تاريخ: 03/11/1391

متجاوز به عنف: اعدامم نکنید؛ غلط کردم
منتشر شده در تاريخ: 30/10/1391

دومين ريگي هم اعدام شد
منتشر شده در تاريخ: 05/07/1391

این همه اشتیاق برای دیدن صحنه «اعدام» چرا؟!+16
منتشر شده در تاريخ: 01/04/1391

اعدام 4 متجاوز به عنف در تهران
منتشر شده در تاريخ: 31/03/1391

جزئیات تکان دهنده اعدام چند زندانی ایرانی در زندان "دمام" عربستان
منتشر شده در تاريخ: 27/03/1391

ایرانیان اعدام شده در عربستان (عکس)
منتشر شده در تاريخ: 24/03/1391

سومين متهم به قتل «ليلا» اعدام مي‌شود
منتشر شده در تاريخ: 10/03/1391

عاملان جنایت سیاه آتشگاه اعدام شدند
منتشر شده در تاريخ: 31/02/1391

میهمانی شوم مرد شیطان صفت برای زن جوان
منتشر شده در تاريخ: 30/11/1390

عکس: دار زدن یک شرور..100سال قبل
منتشر شده در تاريخ: 26/11/1390

آزادی، پایان کابوس14 ساله زن اعدامی
منتشر شده در تاريخ: 10/11/1390

عقرب سیاه به اعدام محکوم شد
منتشر شده در تاريخ: 10/11/1390

عاملان جنايت «پيست وحشت» به اعدام در ملاء عام محکوم شدند
منتشر شده در تاريخ: 09/11/1390

توطئه زن خیانتکار برای اعدام همسرش
منتشر شده در تاريخ: 03/11/1390

نجات قاتل از چوبه‌دار با پیامی از دیار باقی
منتشر شده در تاريخ: 01/11/1390

13 بار اعدام برای متجاوزان پاکدشت
منتشر شده در تاريخ: 01/11/1390

خودزني يك متجاوز به عنف، قبل از اعدام!
منتشر شده در تاريخ: 23/09/1390

طناب دار در انتظار اغفال‌كننده مردان پولدار
منتشر شده در تاريخ: 14/08/1390

شیطان قرچک اعدام شد
منتشر شده در تاريخ: 04/08/1390

4 عامل اصلی جنایت در خمینی‌شهر اعدام شدند
منتشر شده در تاريخ: 20/07/1390

چهارشنبه، اعدام 4 متهم حادثه‌ خميني شهر
منتشر شده در تاريخ: 18/07/1390

اعدام این"روباه پیر "بخاطر تجاوز به 37زن در اصفهان+عکس
منتشر شده در تاريخ: 16/07/1390

تائید حکم اعدام 4 متهم حادثه خمینی شهر
منتشر شده در تاريخ: 14/07/1390

عامل قتل قويترين مرد ايران اعدام شد
منتشر شده در تاريخ: 30/06/1390

ناگفته‌های مرد اعدام ایران
منتشر شده در تاريخ: 25/05/1390

مامورقلابي شركت گازاعدام شد+عکس/تجاوز به 16زن خانه‌دار
منتشر شده در تاريخ: 21/03/1390

اعدام‌دومين‌ قاتل سريالي زنان قزوين
منتشر شده در تاريخ: 04/03/1390

اعدام فیلمبردار زن به خاطر قتل یک پلیس
منتشر شده در تاريخ: 26/02/1390

5 بار اعدام، حكم عاملان جنايت خانوادگي قزوين
منتشر شده در تاريخ: 28/01/1390

عامل جنایت سعادت‌آباد به دار آویخته شد
منتشر شده در تاريخ: 15/10/1389

قاتل سريالي قزوين فردا اعدام مي‌شود
منتشر شده در تاريخ: 29/09/1389

حاشیه‌های اعدام صدام
منتشر شده در تاريخ: 17/09/1389

شـهلا جـاهد، از اتـهام به قتـل تا قصـاص
منتشر شده در تاريخ: 10/09/1389

شهلا جاهد چهارشنبه 10 آذر اعدام می شود
منتشر شده در تاريخ: 07/09/1389

روشهاي ضد حقوق بشري كشور مدافع حقوق بشر در اعدام محكومان
منتشر شده در تاريخ: 07/07/1389

“چرخ خرد کننده ” زجرآورترین مجازات اعدام در آمریکا+ عکس
منتشر شده در تاريخ: 05/07/1389

نخستین زن قاتل سریالی ایران، در یک قدمی طناب دار+عکس
منتشر شده در تاريخ: 30/06/1389

جزئیاتی از دادگاه و نحوه اعدام ریگی
منتشر شده در تاريخ: 31/03/1389

حكم اعدام 3 متعرض صادر شد
منتشر شده در تاريخ: 17/03/1389

واکنش والدین همسر ریگی به اعدام وی+تصاوير
منتشر شده در تاريخ: 04/03/1389

پادرمیانی اکبر عبدی حکم اعدام را به حبس ابد تغییر داد
منتشر شده در تاريخ: 01/02/1389

عاملان سنگسار دختر کرد ، اعدام شدند
منتشر شده در تاريخ: 09/01/1389

تبلیغ در شهر اهواز برای مراسم اعدام (تصاوير)
منتشر شده در تاريخ: 19/12/1388

اطلاعيه دادسرای تهران درباره دو اعدامی اخیر
منتشر شده در تاريخ: 14/11/1388

متهمان پرونده لواسان به دار آويخته شدند
منتشر شده در تاريخ: 10/11/1388

2 نفر از متهمان اغتشاشات عاشورا امروز صبح اعدام شدند
منتشر شده در تاريخ: 08/11/1388

حاشيه‌هاي مراسم اعدام 3 متجاوز در ورامين
منتشر شده در تاريخ: 15/10/1388

10 بار اعدام براي قاتلان سريالي
منتشر شده در تاريخ: 09/10/1388

دستگیری 14 نفر از عوامل فرار زندانیان سیرجان
منتشر شده در تاريخ: 07/10/1388

اعدامي‌هاي سيرجان ربوده شدند
منتشر شده در تاريخ: 01/10/1388

متجاوز به 2 بار اعدام محكوم شد
منتشر شده در تاريخ: 30/09/1388

حكم اعدام متهمان پرونده لواسان
منتشر شده در تاريخ: 29/09/1388

10بار اعدام براي قاتل سريالي كرجي
منتشر شده در تاريخ: 10/09/1388

از اعدام بهنود تا عفو مصطفی
منتشر شده در تاريخ: 07/08/1388

اعدام سیار با اتوبوس در چین!
منتشر شده در تاريخ: 27/07/1388

عامل جنايت شهر قدس: مرا زودتر اعدام كنيد
منتشر شده در تاريخ: 21/07/1388

بهنود شجاعي اعدام شد
منتشر شده در تاريخ: 19/07/1388

التماس چهار دختر خردسال به اوليای دم
منتشر شده در تاريخ: 22/05/1388

شهلا در يك قدمي اعدام قرار گرفت
منتشر شده در تاريخ: 13/03/1388

قصاص دل‌آرا در زندان مركزي رشت
منتشر شده در تاريخ: 12/02/1388

اعدام يك متجاوز به عنف
منتشر شده در تاريخ: 01/02/1388

جوان 27ساله از اعدام نجات يافت
منتشر شده در تاريخ: 27/01/1388

اعدام مرد شیطان صفت اصفهان
منتشر شده در تاريخ: 25/01/1388

اعدام 3 عامل بمبگذاری شیراز
منتشر شده در تاريخ: 22/01/1388

فوتبالیست اماراتی به اعدام محکوم شد
منتشر شده در تاريخ: 09/01/1388

حكم اعدام شهلا تاييد شد
منتشر شده در تاريخ: 26/12/1387

اتوبوس های اعدام در چین
منتشر شده در تاريخ: 10/12/1387

اعدام یک بهایی به جرم زنا با محارم
منتشر شده در تاريخ: 21/11/1387

آخرين حرف‌هاي اعدامي‌ها
منتشر شده در تاريخ: 07/11/1387

محاکمه مجدد دو خواهر محکوم به سنگسار
منتشر شده در تاريخ: 24/10/1387

اعدام یک مدعی امامت در قم
منتشر شده در تاريخ: 02/10/1387

اعدام‌براي‌عوامل‌انفجارتروريستي شيراز
منتشر شده در تاريخ: 03/09/1387

مامور قلابي، حكم اعدام صادر مي‌كرد
منتشر شده در تاريخ: 17/07/1387

حكم اعدام براى مرد ۸۶ زنه
منتشر شده در تاريخ: 02/06/1387

توضیحات سخنگوی قوه قضائیه درباره اعدام زیر18 ساله ها
منتشر شده در تاريخ: 29/03/1387

اعدام شکارچی دختر دانشجو
منتشر شده در تاريخ: 11/03/1387

لطفا مرا اعدام‌كنيد
منتشر شده در تاريخ: 08/03/1387

در اسارت سه بار براي اعدام اعزام شدم
منتشر شده در تاريخ: 06/12/1386

رهایی از اعدام به شرط ساخت يك مدرسه
منتشر شده در تاريخ: 02/12/1386

تقاضاي اعدام براي 2 كركس كرجي‌
منتشر شده در تاريخ: 30/11/1386

آمريكا درصدد صدور حكم اعدام براي طراح حملات ‪ ۱۱‬سپتامبر است
منتشر شده در تاريخ: 23/11/1386

حکم اعدام برای 4 نفر از کارمندان گمرک مهرآباد
منتشر شده در تاريخ: 10/11/1386

آزادي پس از 20 سال انتظار در صف اعدام
منتشر شده در تاريخ: 30/09/1386

نجات زن محكوم به اعدام از پاي چوبه دار
منتشر شده در تاريخ: 23/08/1386

لحظه شماری برای اعدام قاتل «لیلا»
منتشر شده در تاريخ: 06/08/1386

عامل شهادت جوان بسیجی اعدام می شود
منتشر شده در تاريخ: 03/07/1386

یک متجاوز به عنف امروز در زندان مشهد اعدام می‌شود
منتشر شده در تاريخ: 21/06/1386

اعدام ۲۱ قاچاقچی و شرور
منتشر شده در تاريخ: 15/06/1386

قاتل قاضی دادگاه "قرچک" پنجشنبه اعدام می شود
منتشر شده در تاريخ: 05/06/1386

تأییدحكم اعدام عامل قتل قاضی دادگستری
منتشر شده در تاريخ: 30/05/1386

عامل جنایت باغ گردو به اعدام محكوم شد
منتشر شده در تاريخ: 27/05/1386

شكارچی دختران درآستانه اعدام
منتشر شده در تاريخ: 17/05/1386

جزئیات اعدام عاملان ترور قاضی مقدس
منتشر شده در تاريخ: 13/05/1386

اعدام ۷ عضو باند ۱۰۰ متری و رضائیه در مشهد
منتشر شده در تاريخ: 10/05/1386

حکم اعدام ۷ متهم به تجاوز به عنف امروز اجرا می شود
منتشر شده در تاريخ: 10/05/1386

پنجشنبه، اعدام عاملان ترور قاضي مقدس
منتشر شده در تاريخ: 09/05/1386

تقاضای اعدام برای عامل قتل قاضی دادگستری
منتشر شده در تاريخ: 08/05/1386

تقاضای دادستان برای اعدام مادرسنگدل
منتشر شده در تاريخ: 03/05/1386

۲۰ تن از اراذل و اوباش اعدام می شوند
منتشر شده در تاريخ: 20/04/1386