شماره خبر:  21457    تاريخ انتشار خبر:        ام آبان ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 3899 مرتبه تا کنون

 كلاهبرداري 800 ميلياردي در بازار موبايل

fiogf49gjkf0d
چند روزي است كه خبر يا شايعه كلاهبرداري بزرگي كه رقم آن از 20 تا 800 ميليارد تومان نوسان داشت در بازار موبايل پيچيد و در مدت زمان كوتاهي باعث افزايش چشمگير قيمت تلفن همراه شد.

فروشندگان و فعالان بازار موبايل مدعي شدند فردي كه قرار بوده پول‌ها و حواله‌هاي آنها را به ارز تبديل كند، آن را برداشته و به كشور امارات متحده عربي گريخته‌است.پس از گذشت مدتي اما اين خبر با نوسانات نرخ ارز و اوضاع آشفته بازار دلار گره خورد و ابعاد گسترده‌تري پيدا كرد.

به گزارش روزنامه تهران امروز ابعادي كه هنوز حقيقت آن به روشني مشخص نشده‌است ولي به گفته فعالان اقتصادي اين امر تنها در بازار موبايل خلاصه نمي‌شود و شامل بازار گسترده لوازم خانگي هم مي‌شود.

همچنين به گفته فعالان اقتصادي يك سر ديگر اين به اصطلاح «اختلاس» به صراف‌هاي تضمين‌شده خارج از كشور نظير صراف‌هاي ايراني فعال در دوبي وصل مي‌شود كه تبادلات ارزي آنها از سوي كشور ميزبان با مشكل مواجه شده و موجب ورشكستگي آنها شده‌است. ورشكستگي كه آنقدر گسترده بوده كه پس‌لرزه‌هاي آن بازارهاي داخل كشور را درنورديده و از آن به عنوان «اختلاس» يا كلاهبرداري بزرگ نام برده مي‌شود.


سكانس اول- خارجي - كوچه رم
ساختمان، چهار طبقه و قدیمی‌ساز است. نمای آن را سنگ‌های رگه‌دار مرمر قدیمی پوشانده که به مرور زمان رنگ آن از سفید به خاکستری گراییده‌است.با اینکه ساختمان ظاهری مسکونی دارد اما تابلو و نشان‌هایی که به دیوار پیچ شده‌اند نشان می‌دهد که از ساختمان استفاده دفتری و اداری می‌شود. در ورودی آهنی ساختمان کاملا باز است ولی پنجره‌های هر چهار طبقه بسته ‌است و انگار مدت زیادی‌است که تمیز نشده‌اند.هر دو سمت ساختمان توسط اغذیه‌فروشی‌های ارزان قیمت محاصره شده و بوی روغن سرخ‌کردنی و سوسیس تمام کوچه را پر کرده‌است.

به جز جوانی که موهای بلند و صافی دارد و شلوار جین مشکی تنگ به پا کرده، کسی در مقابل ساختمان نیست.او به دلیل سرمای هوا زیپ کاپشن آبی‌اش را تا زیر گردن بالا کشیده و دستهایش را در جیبش فرو کرده. رفت و آمدی در راه پله‌های ساختمان چهار طبقه به چشم نمی‌آید. کسی نه داخل ساختمان می‌رود نه از آن خارج می‌شود.

جوان آبي‌پوش می‌گوید این ساختمان تا به حال اینقدر خلوت نبوده است. جوان که انگار از سرپا ایستادن و بی حرکت ماندن سردش شده از ساختمان فاصله می‌گیرد و به سمت خیابان اصلی می‌رود و زیر تابلویی که اسم کوچه روی آن نوشته شده می‌ایستد. نام کوچه یک اسم دو حرفی است. «رم»! وقتی سر کوچه می‌ایستد چشم‌هایش به مانیتور تبلیغاتی غول پیکری که روی ساختمان آن سوی خیابان نصب شده و تصاویر تبلت «گالکسی‌تب سامسونگ» را در سایز و اندازه‌ای حیرت‌آور پخش می‌کند خیره می‌ماند.

کنار مانیتور عظیمی که کل نمای ساختمان را در برگرفته اسم ساختمان با فونتی درشت به چشم می‌آید. «پاساژ علاءالدین»!

جوان وقتی چشمش به اسم پاساژ می‌افتد نیش‌خندی می‌زند و می‌گوید: « تا ماه‌های پیش کار تامین حداقل نصف اجناس و گوشی‌های این پاساژ را در طبقه دوم همین ساختمان چهار طبقه انجام می‌دادند و «ک.م» سفارشات مغازه‌داران علاءالدین را تمام و کمال تحویلشان می‌داد».

او که انگار از چیزی دلخور است سری تکان می‌دهد و با صدای بلند نفسش را از بینی بیرون می‌دهد. هنوز چشمانش را از روی نام «علاءالدین» جدا نکرده که دوباره به حرف می‌آید. «یک روز آمدند گفتند «ک.م» پول سفارشات را برداشته و فرار کرده. سر و صدایی درست کردند که صدایش بازار موبایل علاءالدین که هیچ، کل خیابان سعدی را پر کرد. می‌گفتند 800 میلیارد تومان به جیب زده و به دوبی فرار کرده». جوان سالهاست که همسایه «ک.م» است. او مردی است که نامش این روزها در بازار موبایل زیاد به گوش می‌رسد و اکثر موبایل‌فروشان او را به نام اختلاسگر بازار موبایل معرفی می‌کنند. شایعه‌ها در مورد او بسیار است.از اینکه او به دوبی فرار کرده؛ از اینکه دستگیر شده و زندانی است؛ برخی هم می‌گویند که شاکیان در دادگاه او شرکت کرده‌اند. به گفته جوان آبی‌پوش اما این حرف‌ها حقیقت ندارد.او می‌گوید: «ک.م» را خیلی وقت است که می‌شناسد.

در درستکاری او شکی ندارد.او حتی مدعی است که «ک.م» نه دستگیر شده و نه فراری‌است. جوان در حالی که مسیر بازگشت به کوچه «رم» را در پیش گرفته با لحنی که شک‌وتردید در آن جایی ندارد می‌گوید:«علاءالدینی‌ها می‌گویند او فراری است اما من همین امروز دیدمش که مثل همیشه ساعت 10 صبح آمد سر کارش و بعد هم رفت.او پولی به جیب نزده. برایش پاپوش درست کرده‌اند و اتهام اختلاس را به گردن او انداخته‌اند اما اصل موضوع چیز دیگری است».حرف که به اینجا می‌رسد جوان ادامه حرفش را قورت می‌دهد و ساکت می‌شود. او که از سرما نوک بینی‌اش سرخ شده و چشمانش آب انداخته به سمت یکی از اغذیه‌فروشی‌های کنار ساختمان 4 طبقه می‌رود و در میان دیگر مشتری‌ها گم می‌شود.


سكانس دوم – داخلي - پاساژ علاءالدين طبقه همكف
پاساژ علاءالدین از همیشه خلوت‌تر است و رفت‌وآمد در آن به سختی گذشته نیست. در مقابل هر مغازه 5 تا 7 مشتری ایستاده‌اند و هر از گاهی از یک سو به سوی دیگر می‌روند. در این میان گاهی مشتری داخل یک مغازه می‌رود و چند دقیقه بعد با ظاهری درهم و گرفته بیرون می‌آید. انگار که در مغازه خبر بدی را به گوشش رسانده باشند.

پسری 14 - 15 ساله که شلوار پارچه‌ای مشکی پوشيده و کتانی‌های بزرگ سفیدرنگی هم به پا کرده با پدرش از مغازه‌ای بیرون می‌زند.پسرک زیپ کاپشن قهوه‌ای رنگش را بالا و پایین می‌کند و زیر گوش پدرش بهانه‌گیری می‌کند و غر می‌زند. پدر هم درست مثل پسرش شلوار پارچه‌ای مشکی رنگ به پا دارد و کفش‌هایش هم از مدل کتانی پسرش است امارنگ آن مشکی است.

صورت پدر نتراشیده و خسته است و با لحنی خسته و عصبی سعی دارد که پسر را آرام کند. او در حالی که سعی دارد پسرک را از خرید گوشی همراه دلخواهش منصرف کند می‌گوید: «‌مگه نشنیدی چی گفت؟ قیمت گوشی رفته بالا. خودت دیدی که گفت یکی جنس‌ها و پولاشون و برداشته و در رفته؟ باید صبر کنیم تا یارو برگرده پولاشونو بده تا قیمت گوشی بیاد پايین بعد بیاییم برات بخریم».

پسر که انگار از حرف پدر قانع نشده روی حرف خودش پافشاری می‌کند و در مقابل مغازه دیگری می‌ایستد و از پدر می‌خواهد که وارد مغازه شود و قیمت گوشی را از فروشنده بپرسد. پدر با ابروهایی در هم گره‌خورده و صورتی که از عصبانیت برافروخته شده چشم غره می‌رود و وارد مغازه می‌شود.

چهار، پنج مشتری مشغول چک‌وچانه زدن و پرسیدن قیمت از فروشنده هستند.گاهی در میان صحبت‌هایشان حرف‌هایی از گران شدن گوشی‌همراه و نوسان نرخ ارز و اوضاع به هم ریخته بازار لوازم خانگی و کالاهای دیجیتالی شنیده می‌شود. مرد از پشت ویترین مغازه نگاهی به پسرش می‌اندازد و از فروشنده‌ قیمت گوشی مورد نظرش را می‌پرسد.

فروشنده بدون اینکه سرش را بالا بیاورد و نگاهی به خریدار بیندازد قیمت گوشی را يك میلیون و 100 هزار تومان عنوان می‌کند.مرد که انگار از قیمت فروشنده تعجب کرده با صدای بلندتری می‌گوید:« جناب منظورم اون گوشی پشت ویترینه؛ اشتباه نمی‌کنی؟» فروشنده با حالتی که انگار حوصله‌اش سر رفته‌است سر بلند می‌کند و با لحنی پرخاشگرانه می‌گوید: «نخیر، قیمت‌ها بالا رفته، جنس توی بازار کمه، اگر الان هم با همین قیمت نخری معلوم نیست که فردا بالاتر نرود». مرد که هنوز از دلیل افزایش قیمت لحظه‌ای تلفن همراه متقاعد نشده حرف را کش می‌دهد و می‌گوید: «یعنی از يك ساعت پیش قیمت این گوشی 100 هزار تومان بالا رفته؟

دلیلش چیست که قیمت‌ گوشی همراه اینقدر افزایش پیدا کرده؟» فروشنده دستی به سرش که از ته تراشیده شده‌است می‌کشد و با دست دیگرش گوشه سبیلش را میان انگشتش می‌گیرد و در حالی که خمیازه می‌کشد به حرف می‌آید. «آقاجان پولامون رفته اما به جاش جنسی نیومده، 700-800 میلیارد تومان کم پولی نیست، ما هم باید پول‌های رفتمون رو از یک جایی جبران کنیم. الان شما داخل هر مغازه‌ای که بروی از دست پول رفته‌اش می‌نالد».

مرد با چهره‌ای ناراحت از پشت ویترین برای پسرش سری تکان می‌دهد و از مغازه بیرون می‌زند. پدر با کمی خشونت پسر را راضی می‌کند که برای خرید گوشی موبایل کمی بیشتر صبر کند. او دست پسر را می‌گیرد و همراه خود او را به سمت بیرون از پاساژ می‌کشد و همزمان به گوشی همراهش جواب می‌دهد. او به فردی که پشت خط است می‌گوید:«نه، نخریدیم، قیمت‌ها بالا رفته، اینجا هم یک نفر اختلاس کرده و پول‌ها را برداشته و به خارج فرار کرده، باید صبر کنیم تا تکلیفشان روشن شود بعد برای خرید بیاییم».


سكانس سوم - داخلي - پاساژ علاءالدين طبقه زيرين
طبقه زيرهمكف پاساژ علاءالدين مثل هميشه از طبقه همكف خلوت‌تر است. در مقابل يكي از مغازه‌ها كه برگه‌هاي 4 Aرا كج ‌ومعوج به شيشه‌هاي خود چسبانده‌است دو مرد ايستاده‌اند و با آرامش با يكديگر صحبت مي‌كنند.

روي برگه‌ها نوشته: «گوشي‌دست دوم شما را خريداريم». يكي از آنها مرد مسني‌است كه كت قهوه‌اي رنگ چرمي به تن دارد و دكمه‌هاي پيراهن سفيدش را تا بالا بسته‌است. او موهاي كم‌پشت خود را به سمت بالا شانه‌ زده‌است. يكي از دست‌هايش به سگك كمربند قلاب شده و با دست ديگرش گوشي‌همراهش را توي مشت گرفته.گوشي‌ همراه او اپل «4» است.

مرد مسن به مخاطبش مي‌گويد:« بالا رفتن نرخ دلار حسابي بازار را خراب كرده، با اين شرايط نمي‌شود جنس خريد و توي ويترين گذاشت. عمده‌‌فروش‌ها هم حسابي از بازار به هم ريخته دلار سوءاستفاده مي‌كنند و جنس‌هاي قديمي خود را با نرخ جديد مي‌فروشند».

مخاطب او جوان‌تر است و موهاي ژل زده‌اش زير نور ويترين برق مي‌زند. شلوار كتان خاكي رنگ به پا دارد. تيشرتش هم دقيقا به رنگ شلوارش است او به نشانه موافقت با حرف‌هاي مرد مسن سر تكان مي‌دهد و پشت‌بندش مي‌گويد: « از صبح تا حالا دنبال 4 - 5 تا گوشي براي ويترين مغازه‌ام. اين تعداد محدود را عمده‌فروش‌ها قبول نمي‌كنند، مغازه‌هاي بالا هم كه دوست و رفيقمان بودند آنقدر قيمت‌هايشان را دست‌كاري كرده‌اند كه نمي‌شود طرفشان رفت. قضيه اختلاس بازار موبايل و پول‌هاي رفته‌شان هم شده بهانه تا با هيچ‌كس كنار نيايند».

مرد مسن به جاي خالي گوشي‌هاي توي ويترين نگاه مي‌كند و سر تكان مي‌دهد.او چشم‌هايش را ريز مي‌كند و به گوشي‌همراه اپلش نگاه مي‌اندازد. «اين اختلاس كه بهانه بود.فقط يك نفر را بدنام كردند و از كار و كاسبي انداختند و حالا به نامش جنس گران به مردم مي‌فروشند.

كساني هم كه مي‌گويند پول‌هايشان رفته و به اين بهانه گوشي‌‌هايشان را گران‌ كرده‌اند خودشان ريگي به كفششان دارند”. مرد مسن نفسي تازه مي‌كند و دوباره ادامه مي‌دهد: « سر ديگر اين داستان اختلاس هم به بازار دلار مي‌رسيد. «ك.م» كه كاره‌اي نبود. فقط واسطه ميان موبايل ‌فروشان و صراف‌هاي اماراتي بود. دلار كه نرخش بالا رفت يكي از اين صراف‌ها پول‌ها را زد به جيب و همه‌چيز به نام ك.م نوشته‌شد».

با حسرت به ويترين نيمه‌خالي‌اش چشم مي‌دوزد.چشم‌هايش را كه ميان باقي گوشي‌هاي ويترين مي‌دواند در جواب حرف مرد مسن مي‌گويد:«اختلاس كه حرف اضافي‌است. بازار موبايل به خاطر همين دلار است كه به‌هم ريخته. اين اختلاس هم ساخته دست صرافي‌هاي آن‌ور آبي بود. نمي‌شود از مغازه‌داران به خاطر گرانفروشي گلايه كرد. وقتي توان كنترل دلار از دست مسئولين خارج شده آنها هم بايد جوري جنسشان را بفروشند كه بعد بتوانند از عمده‌فروشان كه قيمت‌ها را بالا بردند جنس ويترين را تامين كنند».

مرد جوان قبل از اينكه حرفش را ادامه دهد يك مشتري وارد مغازه او مي‌شود. وقتي چشمش به مشتري مي‌افتد به سرعت حرفش را خاتمه مي‌دهد و دستش را به سوي مرد مسن به قصد خداحافظي دراز مي‌كند و وارد مغازه خود مي‌شود.مخاطبش كه به سمت پله‌هاي برقي انتهاي راهرو مي‌رود او داخل مغازه دلايل گران شدن گوشي موبايل را براي مشتري تشريح مي‌كند.در ميان حرف‌هايش كلمات «دلار و اختلاس» به وفور شنيده مي‌شود. 
اخبار مرتبط

ترفند دختر فراري در زورگيري و سرقت از پزشکان
منتشر شده در تاريخ: 19/12/1391

ترفند زنان‌چینی برای تصاحب صندلی‌مترو
منتشر شده در تاريخ: 13/12/1391

بازداشت زني که در نيمه‌هاي شب خود را طعمه مردان قرار مي‌داد
منتشر شده در تاريخ: 03/12/1391

مرد فریب می‌داد، همسرش كلاه برمی‌داشت
منتشر شده در تاريخ: 01/12/1391

هشدار؛ شما برنده شده‌اید
منتشر شده در تاريخ: 30/11/1391

جزئیات کلاهبرداری از 4میلیون ایرانی
منتشر شده در تاريخ: 21/10/1391

کلاهبرداری به بهانه شکستن طلسم اجنه
منتشر شده در تاريخ: 13/10/1391

پيامك با طعم كلاهبرداري!
منتشر شده در تاريخ: 07/05/1391

كلاهبرداري تحت پوشش همسريابي
منتشر شده در تاريخ: 23/02/1391

خواستگاری از دختران سوار بر بنز مسروقه
منتشر شده در تاريخ: 11/02/1391

پايان شيطنت هاي پسر دانشجو در فيس بوک
منتشر شده در تاريخ: 06/02/1391

اگر یاهو از شما رمز ایمیل خواست ،رمز ندهید !
منتشر شده در تاريخ: 06/02/1391

كلاهبردار نيكوكار دستگير شد!
منتشر شده در تاريخ: 26/01/1391

شگرد عجیب دو کلاهبردار برای برداشت از حساب های بانکی (+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 19/01/1391

مراقب خط رند تلفن همراه خود باشید!
منتشر شده در تاريخ: 13/11/1390

پلیس در تعقیب کلاهبردار یک میلیاردی
منتشر شده در تاريخ: 12/11/1390

اطلاعيه بانك ملي درباره شيوه جديد كلاهبرداري
منتشر شده در تاريخ: 09/11/1390

مرد شياد سر بانك هم كلاه گذاشت
منتشر شده در تاريخ: 21/10/1390

كلاهبرداري با تقليد صدا
منتشر شده در تاريخ: 04/10/1390

خروج شيطان از خانه در ازای 65 ميليون تومان!
منتشر شده در تاريخ: 13/09/1390

كلاهبرداری عجيب و غريب از داخل زندان
منتشر شده در تاريخ: 23/08/1390

كلاهبرداري نوين در فروش املاك!
منتشر شده در تاريخ: 11/08/1390

كلاهبرداري با فروش كارت سوخت هزار ليتري
منتشر شده در تاريخ: 05/08/1390

سوءاستفاده‌ تبهکار‌اینترنتی‌ از عکس‌ دخترجوان
منتشر شده در تاريخ: 03/08/1390

كلاهبرداري به اسم «مختارنامه»
منتشر شده در تاريخ: 14/06/1390

هشدار بانک مرکزی درباره پیامک کلاهبرداران
منتشر شده در تاريخ: 18/05/1390

كلاهبرداري از مردم با بيسكويت و خودكار
منتشر شده در تاريخ: 22/04/1390

كلاهبرداري نماينده قلابي نهاد دولتي
منتشر شده در تاريخ: 03/02/1390

كلاهبرداري با تقليد صداي زنانه
منتشر شده در تاريخ: 22/12/1389

سوءاستفاده از زن جوان برای تأمین مخارج عروسی!
منتشر شده در تاريخ: 15/12/1389

كلاهبرداري مرد‌زنداني از مديران بانك‌ها
منتشر شده در تاريخ: 03/12/1389

شكار تبهكار اينترنتي
منتشر شده در تاريخ: 08/10/1389

ازدواج، بهانه كلاهبرداري از زنان مطلقه
منتشر شده در تاريخ: 27/09/1389

ماجرای کلاهبرداری یک ایرانی از 2800 سوئدی
منتشر شده در تاريخ: 23/08/1389

شگردهاي جديد كلاهبرداري در بازار كامپيوتر
منتشر شده در تاريخ: 02/08/1389

اختلاس ميلياردي كارمند بازنشسته بانك
منتشر شده در تاريخ: 25/07/1389

گرفتاري دختر در دام شياد اينترنتي
منتشر شده در تاريخ: 16/06/1389

كلاهبرداران 123كيلو طلا را بالا كشيدند
منتشر شده در تاريخ: 07/06/1389

كلاهبرداران 50 حساب بانكي افتتاح كردند
منتشر شده در تاريخ: 10/05/1389

كلاهبردار آژانس‌هاي مسافرتي به دام افتاد
منتشر شده در تاريخ: 04/05/1389

جعل امضاي جمشيد مشايخي براي گرفتن زمين از شهرداري!
منتشر شده در تاريخ: 28/04/1389

كلاهبرداران خودروهاي خيالي را مي‌فروختند
منتشر شده در تاريخ: 15/04/1389

مخفيگاه كلاهبردار فراري را اطلاع دهيد
منتشر شده در تاريخ: 30/03/1389

كلاهبرداري 800 ميليوني از مرده
منتشر شده در تاريخ: 26/03/1389

کلاهبرداری عجیب بنگاهدار قلابی از مستأجران
منتشر شده در تاريخ: 05/03/1389

طي اقدامي جنون‌آميزداماد حمام خون راه انداخت
منتشر شده در تاريخ: 15/02/1389

كلاهبرداري ميلياردي با ليسانس قلابي
منتشر شده در تاريخ: 15/02/1389

كلاهبرداري از 300 زن جوياي كار
منتشر شده در تاريخ: 12/02/1389

مجازات كلاهبردار ميلياردي اعلام شد
منتشر شده در تاريخ: 09/02/1389

كلاهبرداري به بهانه سفر حج !
منتشر شده در تاريخ: 05/02/1389

تبليغ در شبكه‌هاي ماهواره‌اي دكترهاي قلابي دستگير شدند
منتشر شده در تاريخ: 23/01/1389

دستگيري كلاهبردار بنگاه‌هاي باربري
منتشر شده در تاريخ: 14/01/1389

كلاهبردار ،كوه را به مردم فروخت
منتشر شده در تاريخ: 23/12/1388

كلا‌هبردار شمال تهران دستگير شد
منتشر شده در تاريخ: 03/12/1388

کلاهبرداري با وعده ازدواج
منتشر شده در تاريخ: 27/11/1388

كلاهبرداري 600 ميليون توماني با شركت كاغذي
منتشر شده در تاريخ: 18/11/1388

دستگيري كلاهبردار لوازم خانگي
منتشر شده در تاريخ: 06/11/1388

آموزش جعل سند از درون زندان
منتشر شده در تاريخ: 01/11/1388

فوتباليست دروغين دستگير شد
منتشر شده در تاريخ: 28/10/1388

كلاهبرداري با شبكه‌هاي ماهواره‌اي
منتشر شده در تاريخ: 08/10/1388

مرد هزار چهره دستگير شد
منتشر شده در تاريخ: 23/09/1388

دستگيري كلاهبردار ميليوني
منتشر شده در تاريخ: 23/09/1388

استخدام مديركل ، شگرد كلاهبرداري سرشاخه‌هاي شركت هرمي
منتشر شده در تاريخ: 18/09/1388

مخفيگاه پزشك قلابي را شناسايي كنيد
منتشر شده در تاريخ: 09/09/1388

با گذشت يك سال 2 كلاهبردار ميلياردي همچنان فراري
منتشر شده در تاريخ: 23/08/1388

كلاهبرداري 100 ميليون توماني
منتشر شده در تاريخ: 19/08/1388

وكيل قلابي با كودك 3 ساله قرارداد بسته بود
منتشر شده در تاريخ: 09/08/1388

كلاهبرداري مامور قلابي از تهراني‌ها
منتشر شده در تاريخ: 23/07/1388

شكايت مخترع ايراني كوچك‌كننده بيني از يك شركت كره‌اي
منتشر شده در تاريخ: 13/07/1388

كلاهبرداري 20 ميلياردي زوج پزشك
منتشر شده در تاريخ: 13/07/1388

استفاده از نام شركت نفتي براي كلاهبرداري
منتشر شده در تاريخ: 13/07/1388

كلاهبرداري عروس از پدرشوهر
منتشر شده در تاريخ: 12/07/1388

كلاهبرداري‌ 300 ميليوني تبهكاران از مردم 20 استان
منتشر شده در تاريخ: 01/07/1388

جعل هويت كارمند بانك براي كلاهبرداري از مردم
منتشر شده در تاريخ: 25/06/1388

زن شياد ميليونها تومان كلاهبرداري كرد
منتشر شده در تاريخ: 20/05/1388

فراري دادن جن ، بهانه‌اي براي كلاهبرداري
منتشر شده در تاريخ: 17/04/1388

پليس قلابي به اتهام كلاهبرداري دستگير شد
منتشر شده در تاريخ: 01/04/1388

تباني براي كلاهبرداري از طلافروشي‌ها
منتشر شده در تاريخ: 29/03/1388

با جعل مهرهاي پزشكان متخصص، كلاهبرداري مي‌كردند
منتشر شده در تاريخ: 14/03/1388

زن رمال و كلاهبرداري گسترده از مردم
منتشر شده در تاريخ: 27/02/1388

به بهانه شفاي بيماران:150ميليون كلاهبرداري ‌كرد
منتشر شده در تاريخ: 06/02/1388

پيامك تقلبي براي كلاهبرداري از 3000 نفر
منتشر شده در تاريخ: 02/02/1388

مرد راننده، طعمه‌هاي كلاهبرداري‌هاي همسرش را شكار مي‌كرد
منتشر شده در تاريخ: 01/12/1387

مهريه، راز كلاهبرداري از شركت بيمه را فاش كرد
منتشر شده در تاريخ: 24/11/1387

كلاهبرداري بعد از تعطيلي بانك‌ها
منتشر شده در تاريخ: 20/11/1387

تباني زن جوان با بازرس قلابي براي كلاهبرداري از زنان آرايشگر
منتشر شده در تاريخ: 25/09/1387

برنده شدن در قرعه‌كشي اينترنتي شيوه جديد كلاهبرداري
منتشر شده در تاريخ: 10/09/1387

جعل عنوان براي كلاهبرداري و تباهي هنرمندان و دختران جوان
منتشر شده در تاريخ: 05/09/1387

كلاهبرداري ميليوني با هويت پزشك و تهيه‌كننده تلويزيوني
منتشر شده در تاريخ: 04/09/1387

اجاره و فروش آپارتمان؛بهانه اي براي كلاهبرداري
منتشر شده در تاريخ: 25/08/1387

كلاهبرداري كه قول برنده‌شدن مي‌داد
منتشر شده در تاريخ: 20/08/1387

كلاهبرداري ميليوني هنگام برداشت پول از عابر بانك‌
منتشر شده در تاريخ: 19/08/1387

تور مسافرتي ارزان، شگردي براي كلاهبرداري ميليوني
منتشر شده در تاريخ: 18/08/1387

كلاهبرداري‌كه عاشق خودروهاي مدل بالا بود
منتشر شده در تاريخ: 13/08/1387

1000 شاكي در پرونده كلاهبرداري 4 ميليارد توماني‌
منتشر شده در تاريخ: 29/07/1387

كلاهبرداري از دختران دم‌بخت براي فرار از ورشكستگي
منتشر شده در تاريخ: 06/07/1387

كلاهبرداري كارگردان قلابي از خانم ها
منتشر شده در تاريخ: 04/07/1387

11 عضو باند كلاهبرداري دستگير شدند
منتشر شده در تاريخ: 02/07/1387

كلاهبرداري از طريق ارسال پيامك
منتشر شده در تاريخ: 19/06/1387

يك ميليارد تومان كلاهبرداري با خريد مواد غذايي
منتشر شده در تاريخ: 29/05/1387

مراسم عروسي بهانه‌اي براي كلاهبرداري
منتشر شده در تاريخ: 23/05/1387

كلاهبردارى عجیب با آگهى ترحيم
منتشر شده در تاريخ: 17/05/1387

عطر و گلاب براي كلاهبرداري ميليوني
منتشر شده در تاريخ: 05/05/1387

كلاهبرداري نيم ميلياردي با جادوي دروغين ۷ مجسمه
منتشر شده در تاريخ: 05/05/1387

نرم افزار شبيه ساز كلاهبرداري هاي اينترنتي عرضه شد
منتشر شده در تاريخ: 02/05/1387

در جستجوي مردي كه در مرخصي از زندان كلاهبرداري مي‌كند
منتشر شده در تاريخ: 20/04/1387

تقليد صداي مسوولان براي كلاهبرداري از مردم
منتشر شده در تاريخ: 29/02/1387

ادعاي مامور قلابي: با همه مسئولان رفيق هستم!
منتشر شده در تاريخ: 23/02/1387

هشدادر مورد شيوه جديد خرابكاري و كلاهبرداري در اينترنت
منتشر شده در تاريخ: 23/02/1387

دندانپزشك قلابي‌ دندان جراحي مي‌كرد
منتشر شده در تاريخ: 22/02/1387

تغيير چهره 180ميليوني
منتشر شده در تاريخ: 18/02/1387

كلاهبرداري از خواستگاري كه مي‌خواست خلبان شود
منتشر شده در تاريخ: 12/02/1387

كلاه گشاد در آرزوي ويلاي ايتاليا
منتشر شده در تاريخ: 09/02/1387

خودروی فرسوده صاحبش را به دادگاه کشاند
منتشر شده در تاريخ: 07/02/1387

خط پايان جاعلان معاينه فني در پايانه‌ها
منتشر شده در تاريخ: 07/02/1387

كلاهبرداري ۱۲۸ ميليارد توماني آرزوي تبهكاران بين‌المللي
منتشر شده در تاريخ: 03/02/1387

كلاهبرداري با وعده زمين 99 ساله
منتشر شده در تاريخ: 29/01/1387

دندان پزشك قلابي دستگير شد
منتشر شده در تاريخ: 28/01/1387

دستگيري باند بزرگ جعل در معامله صوري
منتشر شده در تاريخ: 21/01/1387

كلاهبرداري مرد ديپلمه از 200 پزشك عمومي و متخصص
منتشر شده در تاريخ: 20/01/1387

گروگانگيري خونين هنگام كلاهبرداري از بانك
منتشر شده در تاريخ: 20/01/1387

اختلاس براي پرداخت بدهي
منتشر شده در تاريخ: 25/12/1386

پليس پايتخت در تعقيب مهندس قلابي
منتشر شده در تاريخ: 23/12/1386

دستگيري 4 مأمورنما در شرق تهران
منتشر شده در تاريخ: 19/12/1386

دستگيري پدر و پسري كه صد ميليون تومان كلاهبرداري كردند
منتشر شده در تاريخ: 15/12/1386

كارمند قلابي وزارت كشور دستگير شد
منتشر شده در تاريخ: 13/12/1386

شياد هزار چهره براحتي از مردم کلاهبرداري مي كند
منتشر شده در تاريخ: 11/12/1386

شناسايي متهم به كلاهبرداري300ميليون توماني در پوشش فروش املاك
منتشر شده در تاريخ: 08/12/1386

جوان زنداني، خود را به جاي پسرخاله آمريكايي‌اش معرفي كرد
منتشر شده در تاريخ: 30/11/1386

تبليغ گسترده داروهاي تقلبي در ماهواره
منتشر شده در تاريخ: 30/11/1386

کلاهبرداري شرکت هرمي از جويندگان کار
منتشر شده در تاريخ: 28/11/1386

تشريح جزئيات يك پرونده اختلاس بانكي از زبان رييس پليس آگاهي
منتشر شده در تاريخ: 23/11/1386

دستگيري متهمان كه از اتباع افغاني زورگيري مي‌كردند
منتشر شده در تاريخ: 23/11/1386

ازدواج کلاهبردار فراري با مدارک جعلي
منتشر شده در تاريخ: 20/11/1386

مجسمه هاي طلايي راهزنان رنگ باخت
منتشر شده در تاريخ: 18/11/1386

کلاهبرداري 85 ميليون توماني شيادها از 6 طلافروش
منتشر شده در تاريخ: 18/11/1386

زن شياد ، خود را نماينده رئيس جمهور معرفي مي کرد
منتشر شده در تاريخ: 17/11/1386

ماجراي پژو پرشياي نذري و مرد كلاهبردار
منتشر شده در تاريخ: 15/11/1386

آگهي استخدام دروغين باز هم بهانه اي براي کلاهبرداري
منتشر شده در تاريخ: 13/11/1386

متهم به جعل مهرهاي دولتي دستگير شد
منتشر شده در تاريخ: 13/11/1386

خواستگار قلابي زندگي دختر را تباه کرد
منتشر شده در تاريخ: 11/11/1386

کلاهبردار مسلح به مردم وام پرداخت مي کرد.
منتشر شده در تاريخ: 10/11/1386

حکم اعدام برای 4 نفر از کارمندان گمرک مهرآباد
منتشر شده در تاريخ: 10/11/1386

2 زنداني پس از آزادي قاضي قلابي شدند
منتشر شده در تاريخ: 08/11/1386

مرد مسافر 12 سال با گذرنامه جعلي مسافرت مي کرد
منتشر شده در تاريخ: 07/11/1386

ترفند شيادهاي حرفه اي براي کلاهبرداري يک ميليارد توماني
منتشر شده در تاريخ: 06/11/1386

آگهي فروش خودرو سوژه كلاهبرداري از مالكان «تويوتا» شد
منتشر شده در تاريخ: 03/11/1386

كلاهبرداري ميليوني مرد شياد
منتشر شده در تاريخ: 03/11/1386

دستگيري جراح قلابي زنان و زايمان
منتشر شده در تاريخ: 25/10/1386

زنش را بيهوش كرد و كليه‌اش را فروخت
منتشر شده در تاريخ: 24/10/1386

کلاهبردارمرده ، زنده شد
منتشر شده در تاريخ: 24/10/1386

مرده‌كشي براي فقط 355 دلار
منتشر شده در تاريخ: 21/10/1386

شيادها کنتور برق نصب مي کردند
منتشر شده در تاريخ: 20/10/1386

شاکي هاي مرد هزار چهره يک به يک مي آيند
منتشر شده در تاريخ: 19/10/1386

ضمانت هاي جعلي براي متقاضيان وام از بانک ها
منتشر شده در تاريخ: 19/10/1386

سوء استفاده از بانوان به بهانه استخدام
منتشر شده در تاريخ: 16/10/1386

تازه ترين مدل كلاه برداري براي طالبان مهاجرت به ينگه دنيا
منتشر شده در تاريخ: 12/10/1386

دستگيري کلاهبردار هزار چهره در تعقيب سايه به سايه
منتشر شده در تاريخ: 11/10/1386

تغيير چهره هم براي کلاهبردار فراري کارساز نبود
منتشر شده در تاريخ: 10/10/1386

دستگيري ماموران آسماني قلابي
منتشر شده در تاريخ: 09/10/1386

پليس باكو گدايي را با پس‌انداز بالغ بر 58 هزار دلار دستگير كرد
منتشر شده در تاريخ: 08/10/1386

کلاهبرداري در قالب شرکت هاي خيالي
منتشر شده در تاريخ: 03/10/1386

مرد شياد سر ماموران قلابي هم کلاه گذاشت
منتشر شده در تاريخ: 01/10/1386

روحاني نماي كلاه بردار دستگير شد
منتشر شده در تاريخ: 29/09/1386

دستگيري زني كه همزمان 10 شوهر داشت
منتشر شده در تاريخ: 27/09/1386

شاهدان پولکی در دادگاههای تهران
منتشر شده در تاريخ: 27/09/1386

کلاه برداری از حجاج فرانسوی
منتشر شده در تاريخ: 27/09/1386

حمام قديمي با مدرك جعلي، 6 ميليارد ريال فروخته شد
منتشر شده در تاريخ: 21/09/1386

زورگیری خیابانی دختران جوان
منتشر شده در تاريخ: 13/09/1386

اميدهاي تازه در يک مالباختگي فراموش شده
منتشر شده در تاريخ: 07/09/1386

آرايشگاه‌ها و درمانگاه‌ها سوژه پسر زن‌نما براي زورگيري از زنان
منتشر شده در تاريخ: 06/09/1386

چهره‌نگاري مأمورنماها دست آنها را رو كرد
منتشر شده در تاريخ: 28/08/1386

تازه داماد کليه نوعروس را فروخت
منتشر شده در تاريخ: 26/08/1386

ماجراي مردي زن‌نما كه به وسيله چت اخاذي مي‌كرد
منتشر شده در تاريخ: 26/08/1386

اخاذي 500 ميليون توماني يک زن از مرد هوسران
منتشر شده در تاريخ: 21/08/1386

شياداني که مرده ها را زنده مي کردند
منتشر شده در تاريخ: 10/08/1386

دستگیری اعضای باند كلاهبرداری از جویندگان كار
منتشر شده در تاريخ: 07/07/1386

كلاهبردار جوان با وعده دروغين استخدام بيش از 22 ميليون ريال سرقت كرد
منتشر شده در تاريخ: 26/06/1386

قبولي دركنكور، بهانه‌اي براي كلاهبرداري
منتشر شده در تاريخ: 25/06/1386

کلاهبرداری ۳۰۰ میلیون تومانی با وعده های دروغین
منتشر شده در تاريخ: 21/06/1386

كلاهبرداري از زندان
منتشر شده در تاريخ: 04/06/1386

شیوه جدید كلاهبرداری از طریق پست الكترونیكی
منتشر شده در تاريخ: 21/05/1386

توریست قلابی زنجیر بدلی را ۵۰۰ هزار تومان فروخت
منتشر شده در تاريخ: 21/05/1386

كلاهبردار۲۰میلیاردتومانی دستگیرشد
منتشر شده در تاريخ: 16/05/1386

شيوه جديد كلاهبرداري از طريق پست الكترونيكي ، شهروندان هوشيار باشند
منتشر شده در تاريخ: 11/05/1386

تبعه عراقي به بهانه گرفتن ويزا كلاهبرداري ميليون ريالي ‌كرد
منتشر شده در تاريخ: 11/05/1386