شماره خبر:  21161    تاريخ انتشار خبر:        ام آذر ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 4928 مرتبه تا کنون

 جزییات جلسه دادگاه جاسوس آمریکایی بازداشت شده در ایران

fiogf49gjkf0d
نخستین دادگاه رسیدگی به اتهامات امیر میرزایی حکمتی که چندی پیش به اتهام جاسوسی برای آمریکا بازداشت شده بود، پیش از ظهر امروز، سه شنبه در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.


به گزارش «تابناک» در کیفرخواست صادره برای امیر میرزایی حکمتی که توسط نماینده دادستان خوانده شد، با استناد به گزارش‌های مدیرکل حقوقی قضایی معاونت جاسوسی وزارت اطلاعات آمده است که حکمتی با هدف نفوذ اطلاعاتی به سیستم اطلاعاتی کشور وارد ایران شده و با بررسی دقیق‌تر، مشخص شد که هدف وی متهم سازی ایران به دست داشتن در تروریسم است.

در این کیفرخواست همچنین آمده است که متهم از ماه می 2009 میلادی توسط سازمان جاسوسی آمریکا «سیا» استخدام شده و مأموریت‌هایی را برای جاسوسی در ایران داشته است.

در این کیفرخواست با اشاره به فرستادن حکمتی به پادگان بگرام افغانستان و دسترسی وی به اسناد سری و سپس گرفتن مأموریت برای حضور در ایران و سپس مراجعه به وزارت اطلاعات و برقراری رابطه با کارشناسان این وزارت به عنوان مراحل انجمن مأموریت متهم، آمده است. اقرار صریح و نزدیک به واقع متهم، ارتباط با سازمان سیا و اقدام علیه امنیت کشور بوده و انگیزه‌های همکاری با سیا محرز است؛ از این روی، تقاضای کیفر برای متهم خواستار می‌شود.

* دفاعیات متهم

پس از خوانده شدن کیفرخواست، متهم خود را امیر میرزایی حکمتی متولد ۱۹۸۳ میلادی، مجرد، دارای لیسانس اقتصاد معرفی کرد و گفت: سال 2001 برای تأمین هزینه‌های دانشگاه وارد ارتش آمریکا شدم و می‌خواستم چند سال سربازی کنم تا هزینه‌های دانشگاهم فراهم شود، چراکه پدرم نمی‌توانست هزینه‌های دانشگاهم را پرداخت کند.

حکمتی ادامه داد: من چهار سال سرباز بودم و ۹ ماه در عراق حضور داشتم. پس از سربازی در یک سازمان پژوهشی برای وزارت دفاع آمریکا استخدام شدم که کارم ترجمه و پژوهش فرهنگ و زبان عربی بود.

حکمتی ادامه داد: پس از آن برای یک شرکت به منظور آموزش زبان و فرهنگ عربی و اسلامی استخدام شدم. من به سربازان آمریکایی یاد می‌دادم که چگونه با مردم عرب رفتار کنند؛ افزون بر اینکه یکسری تاکتیک‌های سربازی را نیز به آنها آموزش می‌دادم.

وی خاطرنشان کرد: سال 2009 مصاحبه‌ای با سازمان جاسوسی آمریکا «سیا» داشتم؛ پس از این مصاحبه به من زنگ زدند و گفتند که می‌خواهیم رزومه شما را ببینیم. پس از ارایه رزومه و چند مصاحبه دیگر با من تماس گرفتند و من برای همکاری با DAE در نظر گرفته شدم که در این شرکت، پنج ماه آموزش اطلاعاتی داشتم و پس از آن به عراق رفتم و ۹ ماه آنجا بودم. در این مدت، کارم این بود که نحوه رفتار با سربازان عراقی را به سربازان آمریکایی یاد می‌دادم.

این متهم خاطرنشان کرد: پس از عراق به مدت دو سه ماه در پادگان بادران افغانستان به عنوان تحلیلگر اطلاعات مشغول شدم.

حکمتی در ادامه و در توضیح مأموریتی که به وی درباره ایران سپرده شده بود گفت:‌ به من گفتند یکسری اطلاعات را به ایران ببر و به وزارت اطلاعات بده و پول هم بگیر. این اطلاعات البته اطلاعات درستی بود. من هم فکر کردم که هیچ ضرری به ایران از این ناحیه وارد نمی‌شود و من نیز نمی‌خواستم ضرر بزنم. من فریب خوردم و قصد خودم این بود که در ایران زندگی کنم و به آمریکا برنگردم.

وی در پاسخ به این پرسش قاضی صلواتی که میزان حقوق دریافتی شما از ارتش آمریکا چقدر بود، مبلغ دو هزار دلار در ماه را به عنوان حقوق خود ذکر کرد و در پاسخ به این که نخستین افسر «سیا» که با شما دیدار کرد چه کسی بود، از «مارک» به عنوان نخستین افسر رابط خود با CIA نام برد و گفت: مارک یکسری سؤال از من کرد که بیشتر درباره شخصیت من و علاقه‌ام به کار اطلاعاتی بود.

* آموزش‌ها و راهکارهای انجام مأموریت در ایران

حکمتی در پاسخ به این پرسش قاضی صلواتی که به شما چه آموزش‌هایی در رابطه با مأموریتت در ایران داده بودند، اظهار داشت:‌ در واشنگتن در مصاحبه‌ای که با مأمور «سیا» داشتم به بنده آموزش دادند که از کجا و چگونه وارد ایران شوم و چه اطلاعاتی بدهم و چگونه فعالیت کنم.

قاضی صلواتی به متهم گفت که به شما نقشه وزارت اطلاعات و خیابان‌های اطراف آن و همچنین نحوه برخورد با کارشناسان وزارت اطلاعات را نیز آموزش داده بودند که حکمتی پاسخ داد: نقشه‌ای که گفتید، به من نشان داده و گفته بودند که از دبی با هواپیما به ایران بیایم و اطلاعاتی که داده بودند، به مأموران وزارت اطلاعات ایران تحویل دهم.

حکمتی در پاسخ به پرسش قاضی صلواتی مبنی بر مدت حضورش در بگرام افغانستان، مدت زمان دو ماه حد واسط ژوئن 2001 تا آگوست 2001 را میزان اقامتش در بگرام افغانستان ذکر کرد و در پاسخ به این که در بگرام چه می‌کردی، گفت: من تحلیلگر اطلاعات بودم و تخصصم طالبان بود. بیشتر گزارش می‌خواندم و می‌نوشتم و خودم نیز به گزارش‌های جاسوسی درباره ایران دسترسی داشتم.

آگاهی‌های محرمانه از ایران

متهم در پاسخ به این که آیا شما به اطلاعات محرمانه درباره ایران دسترسی داشتید، با تأیید این موضوع گفت: از طریق سیستم محرمانه‌ای که وجود دارد، می‌توانستم درباره همه کشورهای دنیا گزارش‌های سری را بخوانم. یکی از منابع این سیستم سازمان سیا بود همچنین از طریق منبع NSA شماره تلفن‌هایی را که شنود می‌شوند، می‌توانستم مکالماتشان را بخوانم؛ بیشتر از منبع NSA و CIA گزارش‌ها را می‌خواندم و یادداشت می‌کردم و بخشی از آنها را به ایران آوردم.

حکمتی همچنین گفت: پیش از استخدام در سازمان «سیا» سه مصاحبه داشتم که نخستین ‌آنها با آقای مارک بود که درباره شخصیتم و علاقه‌ام به کار اطلاعاتی پرسید. مصاحبه دومم در واشنگتن بود که به دروغ سنج نیز متصل شدم و از نظر روانی من را آزمایش کردند. مصاحبه سومم نیز در واشنگتن بود که درباره کار در «سیا» و حقوق و بیمه و مزایای کارمندان آن با من صحبت شد.

* سوابق همکاری‌های حکمتی

متهم همچنین در پاسخ به پرسش قاضی صلواتی مبنی بر اینکه طبق گزارش‌ها و اسناد شما با شرکت پژوهشی اطلاعاتی کوبیک CUBIC از سال 2008 تا 2010 همکاری داشته و سالانه 85 هزار دلار دریافت کرده‌ای، گفت: شرکت کوبیک یک شرکت خصوصی دفاعی است. من کارم در این شرکت معلمی آموزشی برای سربازان آمریکایی بود که خود این سربازان مربی سربازان عراقی و افغانی می‌شدند. مسئولیت من این بود که از نظر فرهنگی و زبانی به آنها آموزش دهم که چگونه با سربازان عراقی و افغانی ارتباط برقرار کنم.

قاضی صلواتی به متهم گفت: شما در شرکت بای سیستم(BAESYSTEMS) انگلیسی نیز دوره پنج ماهه آموزشی گذرانده‌ای؟ حکمتی پاسخ داد: من پنج ماه دوره آموزشی در شعبه آمریکایی این شرکت داشتم. کسی که تجربه‌ای در تحلیلگری اطلاعات ندارد، این دوره را می‌گذراند و من نیز در این دوره یاد گرفته‌ام که چگونه با سیستم‌های محرمانه کار کنم و چگونه گزارش بنویسم و تخلیه اطلاعاتی کنم.

حکمتی در پاسخ به این که در این شرکت چه آموزش‌هایی در رابطه با ایران به شما داده شد، گفت: درباره ایران هیچ آموزشی در این شرکت نداشتم و فقط یک دوره تحلیلگری گذراندم. پس از پایان این دوره آموزشی، ۹ ماه به عراق رفتم و در آنجا کارم تحلیلگری و مصاحبه با سربازان عراقی بود.

متهم همچنین در پاسخ به این گفته قاضی صلواتی که شما به دستور «سیا» در شرکت X3 که در ساخت تجهیزات نظامی فعالیت دارد، استخدام شدی، گفت: این شرکت یک شرکت خصوصی دفاعی است که با نیروهای آمریکایی در افغانستان قرارداد دارد و خدمات اطلاعاتی به آنها می‌دهد و من نیز به عنوان تحلیلگر در این شرکت استخدام شدم.

* زمان شروع انجام مأموریت

حکمتی در پاسخ به این که از چه زمان مأموریت ایران به شما داده شد، گفت: وقتی از عراق برگشتم از «سیا» با من تماس گرفتند و گفتند به هتلی در واشنگتن می‌رود تا با آنها دیداری داشته باشم. در این هتل، با مأموران «سیا» سه روز جلسه داشتم و هر جلسه چندین ساعت طول کشید. آنها به من گفتند که می‌خواهیم شما بروی در بگرام اطلاعات جمع کنی و سپس به ایران رفته و آنها را به وزارت اطلاعات بدهی و پول هم بگیری و وقتی برگشتی بیشتر توضیح می‌دهیم و مأموریت دیگری می‌سپاریم.

وقتی قاضی صلواتی پرسید، انگیزه شما از این مأموریت و اقدام علیه مملکت خودت چه بود، حکمتی پاسخ داد: من نمی‌دانستم کاری علیه ایران انجام می‌دهم. من نیاز به کار داشتم. آنها به من گفتند برو اطلاعات بده و من هم دیدم این چیزی نیست که به ایران ضرر بزند؛ افزون بر اینکه پول هم می‌گیرم. البته قصدم این بود که در ایران ادامه زندگی بدهم و به آمریکا برنگردم، چرا که من ایران را دوست دارم. اگر به من می‌گفتند مثلا برو و یک نفر را در ایران ترور کن، هیچ گاه این کار را نمی‌کردم.

حکمتی در پاسخ به این که در قبال این مأموریت چقدر پول به شما پیشنهاد شد، گفت: پانصد هزار دلار به من پیشنهاد کردند؛ اما گفتند این پول را هنگام برگشتن به من می‌دهند.

وی ادامه داد: در نشستی که در واشنگتن داشتم، نحوه برخورد با کارشناسان وزارت اطلاعات ایران را به من آموزش داده و گفته بودند، برو به مأموران اطلاعاتی ایران بگو که سرباز بودی و عملکرد دولت آمریکا را قبول نداری. به همین دلیل آمدی اطلاعات بدهی و پول بگیری.

حکمتی افزود: به من گفتند، اطلاعات را از راه اینترنت در ایران تحویل بگیر، چون اگر لپ تاپت باشد، ممکن است آن را ببینند و بگیرند؛ افزون بر این که اطلاعات را جدا کن، یکسری از اطلاعات را به مأموران وزارت اطلاعات بده و بگو بررسی کنند، اگر استقبال کردند قسمت بعدی را به آنها بده.

* نحوه انجام مأموریت

متهم خاطرنشان کرد: من به مأموران وزارت اطلاعات ایران گفتم که از سیاست‌های آمریکا و فشارهای این کشور علیه ایران ناراضی هستم و از کارم هم رضایت ندارم و می‌خواهم با شما همکاری کنم. البته واقعا این چیزها که گفتم (نارضایتی از سیاست‌های آمریکا و کار) حقیقت دارد.

حکمتی خاطرنشان کرد: هم من و هم سربازان دیگر سیاست‌های آمریکا را قبول ندارند؛ البته قرار بود از این داستان به عنوان پوشش نیز استفاده کنم ضمن اینکه به من گفته بودند این حرفها را بزنم و پس از آن هیچ مشکلی نخواهم داشت و نباید نگران باشیم.

وی افزود: به من گفتند پس از این که از این مأموریت برگشتی در هر شرکتی که خواستی می‌توانی استخدام شوی.

متهم در پاسخ به پرسش قاضی صلواتی مبنی بر اینکه در ازای اطلاعات چقدر از مأموران وزارت اطلاعات پول درخواست کرده بودی، گفت: من اول نصف مدارک را دادم و گفتم پول نمی‌خواهم. اگر راضی بودید، بقیه را هم می‌دهم و پانصد هزار دلار می‌گیرم، ولی اگر هم پولی به من نمی‌دادند، مشکلی نبود چرا که هدفم نبود.

حکمتی با بیان اینکه به من گفته بودند این پول باید در ایران بماند و به آمریکا آورده نشود اظهار داشت: خودم قصدم این بود که پول در ایران بماند و خودم هم در ایران بمانم و برنگردم.

وی در پاسخ به این پرسش قاضی صلواتی، مبنی بر اینکه آیا قرار بود در ازای پولی که از وزارت اطلاعات دریافت می‌کنی، مدرکی هم بگیری تا پس از آن هیأت حاکمه آمریکا از این مدارک علیه ایران استفاده کرده و جو سنگینی علیه کشورمان راه بیندازند و ایران را به ارتباط با تروریسم متهم کنند، گفت: قرار بود در ازای این کارم، صورتحسابی از وزارت اطلاعات دریافت کنم.

متهم در پاسخ به این که چگونه ریسک این مأموریت را پذیرفتی، گفت: من فریب خوردم و به آنها اعتماد کردم، چراکه به من گفتند هیچ مشکلی نیست و من هم پیش خودم می‌گفتم آنها کارشان همین است و نمی‌گذارند، یک مأمور سازمان سیا دستگیر شود. آنها اصلا به من نگفتند که احتمال دستگیری هست.

حکمتی در پاسخ به این که چند جلسه با مأموران وزارت اطلاعات داشتی، گفت: سه جلسه با مأموران وزات اطلاعات داشتم. در نخستین نشست، یکسری اطلاعات دادم. در جلسه دوم از من یکسری سؤال پرسیدند که از کجا ‌آمده‌ام و چه کسی هستم و من گفتم: رزومه ارایه کنم. در جلسه سوم به من گفتند، رزومه خود را بنویس و امضا بده و پس از اینکه امضا دادم از آنجا که متوجه مأموریت من شده بودند، گفتند یا صادقانه با ما همکاری کن یا می‌فرستیمت زندان.

وی در پاسخ به پرسش قاضی صلواتی مبنی بر اینکه شما که می‌گویی نمی‌خواستی به ایران ضربه بزنی، چگونه می‌خواستی صورتحسابی تهیه کنی تا از آن برای شانتاژ تبلیغاتی علیه جمهوری اسلامی ایران استفاده شود، گفت: در این سه جلسه اصلا نگفتم که صورتجلسه می‌خواهم. تنها خواستم اطلاعات به آنها بدهم و اگر دوست داشتند پول بدهند و اگر نداشتند، ندهند. قصد خودم ضربه زدن نبود؛ اما مأموریتم این بود.

متهم در پاسخ به این گفته قاضی صلواتی، مبنی بر اینکه اگر دستگیر نمی‌شدی همه مراحل مأموریتت را انجام می‌دادی، گفت: اگر دستگیر نمی‌شدم، یک پولی می‌گرفتم و در ایران زندگی می‌کردم.

قاضی صلواتی خطاب به حکمتی گفت: این تیزهوشی کارشناسان وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران را نشان می‌دهد که شما را دستگیر کردند؛ اما شما آموزش‌های لازم را دیده بودید که مأموریتت را انجام بدهی و از ایران از راه دبی با آمریکا برگردی و آنجا قرار بود با شما تماس بگیرند که آیا مأموریتت را درست انجام دادی یا خیر.

حکمتی در پاسخ به خواسته قاضی صلواتی برای توضیح دادن درباره در اختیار گرفتن نقشه وزارت اطلاعات ایران از مأموران سیا گفت: یک نقشه به من نشان دادند که در آن وزارت اطلاعات و خیابان‌های پیرامون و همچنین پارک شریعتی مشخص بود؛ سپس سناریویی که نوشته بودند، به من نشان دادند تا بدانم چه باید بگویم و بقیه را نیز شفاهی به من گفتند. روز آخر نیز به من مراجعه کردند تا مطمئن شوند همه چیز را خوب فراگرفته‌ام.

وی در پاسخ به این پرسش قاضی که آیا در برنامه توجیهی افسران سیا شما را با عظمت و رده تشکیلاتی وزارت اطلاعات ایران آشنا نکرده بودند، اظهار داشت:‌خودم اصلا انتظار نداشتم که دستگیر شوم.

* دفاعیات وکیل مدافع

پس از اظهارات متهم، صمدی وکیل وی با بیان اینکه دو بار با متهم دیدار کرده است، به دفاع از متهم پرداخت و گفت: شنیده دارم که شیطان دشمن قسم خورده‌ای است برای اغوای انسان و در محضر رب العالمین قسم خورده به عزت و جلالش که همه را فریب می‌دهد، مگر عده‌ای خاص که مخلص هستند، وگرنه هیچ انسانی نمی‌تواند از وسوسه‌های شیطان دوری کند.

صمدی با بیان اینکه امام خمینی (ره) در یک کلام زیبا، ظریف و بی‌بدیل گفتند که آمریکا شیطان بزرگ است، خاطرنشان کرد: آمریکا، این روباه مکار و این عقرب جرار، فریب می‌دهد و موکل من هم می‌گوید که فریب خورده‌ام. الان هم جایی نیست که بخواهد حقایق را پنهان کند؛ اینجا محضر دادگاه عدل اسلامی است و همه چیز بر مبنای موازین قانونی و اصول است.

وکیل مدافع حکمتی ادامه داد: امثال موکل من را آمریکایی‌ها به دام می‌اندازند اما وقتی پرنده تیزپرواز هزارچشم هزار گوش پوشیده از انظار را مأموران ما، جوانان ما و چشم و گوش‌های ما صید می‌کنند، آمریکا در تلاش برای چه چیزی است؟ جایی که عقاب پر بریزد، از پشه لاغری چه خیزد؟ موکل من چگونه می‌توانسته در سیستمی نفوذ کند که هیچ احدی راه به آنجا ندارد. میکده حمام نیست، سرزده وارد نشو.

صمدی با بیان اینکه در کیفرخواست صادره اتهام موکل من را همکاری با دولت متخاصم آمریکا به وسیله سازمان جاسوسی CIA علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی قید کرده‌اند تصریح کرد: دلایل انتصاب این اتهام چیست؟ گزارش وزارت اطلاعات و اقاریر متهم و کارهایی که وی انجام داد، آمده است. چون شالوده و پایه پرونده از باب انتصاب اتهام گزارش وزارت اطاعات است، اتخاذ سند می‌کند، به گزارش نامه مدیرکل حقوق قضایی معاونت ضدجاسوسی وزارت اطلاعات که مأمور به رسیدگی به پرونده بوده.

وکیل مدافع حکمتی خاطرنشان کرد: در این گزارش می‌گوید حکمتی جاسوسی آمریکاست که با قصد نفوذ در سیستم اطلاعاتی کشور و با هدایت مستقیم سیا وارد ایران شده است. در بحث اقرار قابلیت تجزیه وجود ندارد و نمی‌شود آنچه به سود متهم است، رها کنیم و ‌آنجا که علیهش است، بچسبیم. متهم می‌گوید اصل مأموریتش نفوذ در سیستم اطلاعاتی ایران و تبدیل شدن به منبع اطلاعاتی CIA بوده و انگیزه‌اش این بوده که پول بگیرد تا بتواند زندگی کند.

صمدی با طرح این پرسش که آیا قصد جرم، جرم است، گفت: اگر تهیه مقدماتی انجام داد برای اینکه موصله متصله به ارکان جرم باشد، آیا می‌تواند جرم تلقی شود؟ خیلی‌ها خیلی قصد می‌کنند اما در اینجا قصد ایشان برای نفوذ در وزارت اطلاعات، جرم محال است؛ مگر می‌شود در وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران که مأموران زبده و کارشناسان ورزیده دارد نفوذ کرد؟ وزارت اطلاعات ایران هزاران فیلتر دارد، وگرنه با این سیستم‌های متخاصم در جهان اساس کشور بر باد می‌رفت.

وکیل مدافع حکمتی افزود: در هر کجا جنبده‌ای علیه نظام جمهوری اسلامی است و توطئه می‌کند، به دست سربازان و جان برکفان خوشنام پوشیده مرام بسیار خوش مرام کشف می‌شود؛ بنابراین، آیا می‌توان در چنین سیستمی نفوذ کرد؟ لذا اینجا فقط صرف قصد جرم مطرح است و ارتکاب این جرم به نظر من جرم محال است.

صمدی ادامه داد: آموزش هایی که موکلم دیده نیز جرم نیست؛ آیا می‌توان آموزش دیدن برای جرم را جرم تلقی کرد؟

وی همچنین با بیان اینکه با آموزش‌های بچگانه‌ای که به موکل من داده بودند، نمی‌شد در چنین سیستمی نفوذ کرد، گفت: موکل من غافل از این بوده که از بدو ورود تحت نظر بوده و شناسایی شده بود.

صمدی با تأکید دوباره بر اینکه عمل موکلش جرم محال بوده گفت: طبق تبصره یک ماده ۲۴۱ مجرد قصد ارتکاب جرم و عملیات اقدام که فقط مقدمه جرم است و ارتباط مستیم با وقوع جرم نداشته جرم نیست. وقتی هنوز نفوذ نشده و تنها با کارشناسان حرف زده شده، این آغاز جرم نیست.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها موکل من را فریب داده‌ و خود او را قربانی و نابود کرده‌اند، اظهار داشت: موکلم ده‌ها بار گفته فریب خورده‌ام و اظهار پشیمانی توبه کرده و ماده قانونی 508 هیچ گونه تطابق و تناسبی با اعمال موکلم ندارد.

حکمتی در پایان این بخش از دفاعیاتش از محضر دادگاه استدعای صدور حکم با رحمت و عطوفت اسلامی کرد.

* توضیحات نماینده دادستان

در ادامه این دادگاه نماینده دادستان در پاسخ به دفاعیات وکیل گفت:‌ آقای وکیل می‌گوید که متهم فقط قصد جرم داشته اما متهم در واشنگتن سه مرحله آموزش دیده و سوء نیت و انگیزه تخریبی او علیه نظام محرز است و وی قصد داشته پس ازبازگشت به آمریکا از مستندات خود علیه نظام استفاده کند و بگوید ایران در فعالیت‌های تروریستی خارج از کشور دست دارد.

نماینده دادستان افزود: اقدامات خصمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران بسیار روشن است و از آن جمله می‌توان به اعزام هواپیمای جاسوسی به ایران و اعزام جاسوسان انسانی متعدد اشاره کرد و برای همین، من تقاضای اشد مجازات برای این متهم را دارم.

* توضیحات قاضی صلواتی

در ادامه جلسه دادگاه قاضی صلواتی اظهار داشت: با توجه به اقدامات هیأت حاکمه آمریکا و «سیا» علیه نظام جمهوری اسلامی ایران در سی سال گذشته از جمله تحریم‌ها، جنگ تحمیلی، واقعه طبس، حمایت از فتنه ۸۸ و تخصیص بودجه برای آن، اعزام جاسوسان گوناگون به ایران و اقدام برای برگزاری دشمنی آمریکا با ایران روشن است.

صلواتی در ادامه با طرح این پرسش که آیا اتهامات متهم همکاری با دولت متخاصم نیست که مطابق با ماده 508 باشد، گفت: اگر اینگونه نیست، این فرد چه ارزشی برای آمریکا داشته که چندین سال وی را آموزش بدهند و کارشناسان «سیا» با او جلسات متعدد آموزشی و کاری بگذارند و او را به ایران بفرستند.

* دفاعیه نهایی وکیل

در ادامه این جلسه دادگاه، صمدی وکیل مدافع متهم با بیان اینکه بنده نیز می‌پذیرم که سوءنیت محرز است، اظهار داشت: بحث درباره عنصر مادی جرم است، وگرنه در متخاصم بودن آمریکا هیچ شکی نیست. کجا از نیش آمریکا در امان است؟ افعانستان، عراق، پاکستان یا ...؟

وی با بیان اینکه ظلم و ستم آمریکا در جهان اظهر من الشمس بوده و تنها کشوری که جلوی این رژیم قد برافراشته ایران اسلامی است، اظهار داشت: سوء نیست محرز است؛ اما آیا مقدمات آموزشی که موکل دریافت کرده، خود جرم است؟ من اگر آموزش ببینم که ترور کنم ولی ترور نکنم، آیا باز هم باید به اتهام ترور من را بگیرند؟‌

وکیل مدافع حکمتی ادامه داد: در کیفرخواست یکی از اتهامات موکلم، «اتهام سازی و مرتبط نمودن ایران با فعالیت‌های تروریستی خارج از کشور» آمده، اما آیا متهم این کار را کرده و توانسته در وزارت اطلاعات نفوذ کند؟ ‌بنابراین به نظر من، عنصر مادی جرم در اینجا مفقود و فشل و ابتر است.

وکیل مدافع حکمتی در پاسخ به این پرسش نماینده دادستان که آیا می‌پذیرید، متهم با آمریکا همکاری کرده گفت: موکلم می‌گوید من فریب خورده‌ام و به این هدف امده‌ام اما هدفم را انجام نداده‌ام.

وکیل مدافع حکمتی در پایان تأکید کرد که در روزهای آتی لایحه دفاعی خود را تقدیم دادگاه خواهد کرد.

پس از سخنان وکیل مدافع، نماینده دادستان گفت: متهم به همکاری با آمریکا اقرار کرده و در پرونده نیز درج شده و عنصر مادی هم همان دوره آموزشی است، چرا که با این دوره‌ها، متهم همکاری خود را ثابت کرده و سه جلسه نیز در وزارت اطلاعات حضور یافته و در راستای مأموریتش پیش رفته، ولی غافل از اینکه از قبل شناسایی شده بوده است.

نماینده دادستان تأکید کرد: انگیزه وی نفوذ بوده و آموزش‌های لازم را هم دیده بود؛ بنابراین، انیگزه وی کاملا محرز است.

قاضی صلوتی در پایان این دادگاه گفت: بر خود لازم می‌دانم که از زحمات و تیزهوشی‌های سربازان گمنام امام زمان به ویژه معاونت ضدجاسوسی وزارت اطلاعات تشکر کنم.

گفتنی است، در پایان این دادگاه، وکیل مدافع متهم از قاضی صلواتی به دلیل آزادی کامل در دادگاه برای ایراد دفاعیات تشکر و همچنین امیر میرزایی حکمتی نیز از دفاعایت وکیل ابراز رضایت کرد.

منبع: فارس
 
اخبار مرتبط

رجزخوانی جدید "نتانیاهو" برای ایران
منتشر شده در تاريخ: 17/08/1391

ادعای جدید نتانیاهو: تنها ۵ دقیقه بعد از حمله به ایران، منطقه احساس رهایی خواهد کرد
منتشر شده در تاريخ: 10/08/1391

تل آویو :ایران قصد آزمایش اسرائیل را داشت
منتشر شده در تاريخ: 17/07/1391

تحريم گاز ايران در آستانه فصل سرد اروپا !
منتشر شده در تاريخ: 15/07/1391

اسراييل با حمله به ايران محو مي‌شود
منتشر شده در تاريخ: 03/07/1391

بیانیه وزارت خارجه درباره اقدام کانادا
منتشر شده در تاريخ: 19/06/1391

" خودروهای بمب گذاری شده" در اجلاس تهران
منتشر شده در تاريخ: 06/06/1391

خودروی متلاشی شده شهیدان هسته ای در ورودی سالن نشست کارشناسان
منتشر شده در تاريخ: 05/06/1391

فرمانده سابق ناتو: هزینه حمله به ایران بسیار سنگین است
منتشر شده در تاريخ: 25/05/1391

تصاویر جالب از لحظه انفجار بمب‌های هسته‌ای
منتشر شده در تاريخ: 17/05/1391

کدام کشورها از تحریم ایران سود بردند؟
منتشر شده در تاريخ: 11/05/1391

دفتر نوکیا در ایران تعطیل می شود
منتشر شده در تاريخ: 18/04/1391

تصمیم ایران برای تقویت حضور نظامی در دریای خزر
منتشر شده در تاريخ: 11/04/1391

همه چیز درباره رادارهای ایران
منتشر شده در تاريخ: 07/04/1391

اقدام خصمانه هلند علیه دانشجویان ایرانی
منتشر شده در تاريخ: 03/04/1391

مخالفت روسیه با تعیین ضرب‌الاجل برای ایران
منتشر شده در تاريخ: 03/04/1391

پشت‌سرجلیلی‌واشتون‌چه‌نوشته‌شده؟/عکس
منتشر شده در تاريخ: 31/03/1391

شروط جدید سنای آمریکا برای مذاکره با ایران
منتشر شده در تاريخ: 27/03/1391

حرکات مشکوک آمریکا قبل از رؤیت شیء نورانی
منتشر شده در تاريخ: 22/03/1391

رویت شیء نورانی در آسمان چند کشور +تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 20/03/1391

آیا آمریکا علیه ایران اعلام جنگ کرده است؟
منتشر شده در تاريخ: 18/03/1391

تعبیر نتانیاهو از اثر تحریم‌ها بر ایران
منتشر شده در تاريخ: 17/03/1391

واکنش رژیم صهیونیستی به توافق ایران با آژانس
منتشر شده در تاريخ: 03/03/1391

جزييات سانحه برای كارشناسان آژانس در اراك
منتشر شده در تاريخ: 20/02/1391

پشت پرده جنگ سایبری ایران و اسراییل
منتشر شده در تاريخ: 07/02/1391

استفاده از «دلفین» برای مقابله با ایران در تنگه هرمز!!!
منتشر شده در تاريخ: 26/10/1390

واکنش آمریکا به هشدار ایران درباره ورود ناو هواپیمابر به خلیج فارس
منتشر شده در تاريخ: 14/10/1390

دریادار سیاری: بستن تنگه هرمز مانند نوشیدن یک لیوان آب است
منتشر شده در تاريخ: 11/10/1390

تصاویر: جاسوس سیا با لباس‌های متفاوت
منتشر شده در تاريخ: 08/10/1390

جزیره‌ای که تبخیر شد! + عکس
منتشر شده در تاريخ: 04/10/1390

بازتاب خبر دستگیری جاسوس سیا در ایران
منتشر شده در تاريخ: 27/09/1390

جاسوسی هوایی آمریکا از ایران ادامه مي‌یابد؟
منتشر شده در تاريخ: 24/09/1390

مهمترین پایگاه های آمریکا که در تیررس موشک های ایران قرار دارد (+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 23/09/1390

اوباما: از ایران خواسته ایم هواپیمای امریکا را پس دهد!
منتشر شده در تاريخ: 22/09/1390

ماموریت هواپیمای امریکایی در آسمان ایران فاش شد
منتشر شده در تاريخ: 21/09/1390

چرا RQ170 حساس‌ترین پرنده آمریکاست؟
منتشر شده در تاريخ: 19/09/1390

قطعنامه ضد ایرانی كه در شورای حکام تصویب شد
منتشر شده در تاريخ: 28/08/1390

اختلاف اروپاييان درباره ايران در بروکسل
منتشر شده در تاريخ: 25/08/1390

انشاء جالب درمورد شغل پورفسوری
منتشر شده در تاريخ: 25/08/1390

هر تجاوزی را با سیلی محکم و مشت پولادین پاسخ خواهیم داد
منتشر شده در تاريخ: 21/08/1390

ایران اشتباه تاریخی «آمانو» را بدون پاسخ نخواهد گذاشت
منتشر شده در تاريخ: 19/08/1390

انتشار گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره ایران +متن گزارش
منتشر شده در تاريخ: 18/08/1390

سکوت سوال‌‌برانگیز رسانه‌های غربی در خصوص اسناد ارائه شده توسط جلیلی
منتشر شده در تاريخ: 14/08/1390

مردم آمریکا درباره "طرح ترور سفیر عربستان توسط ایران"‌ چگونه فکر می کنند؟
منتشر شده در تاريخ: 23/07/1390

آمریکا: ماهان را تحریم می کنیم ، تروریست دستگیر شده با آن پرواز کرده بود!
منتشر شده در تاريخ: 21/07/1390

آمریکا: ایران می خواست سفیر عربستان را «ترور» و دو سفارتخانه را در واشنگتن «منفجر» کند !!!
منتشر شده در تاريخ: 20/07/1390

آخرین وضعیت دستور احمدی‌ نژاد به وزیر کشور برای حفظ امنیت دانشمندان
منتشر شده در تاريخ: 16/06/1390

اگر دچار حماقت شوید، نسخه‌تان را خواهیم پیچید
منتشر شده در تاريخ: 13/06/1390

شاهزاده سعودي به انگليسي ها: ايران را تحريم نفتي كنيد ،‌ كمبود بازار را خودمان جبران مي كنيم
منتشر شده در تاريخ: 01/04/1390

علت تغییر رویکرد تل آویو در برابر حمله به ایران به روایت فارن پالیسی
منتشر شده در تاريخ: 30/11/1389

یادداشت اولی هاینونن برای فارین پالسی:با ایران به توافق برسید
منتشر شده در تاريخ: 09/11/1389

انتقاد روزنامه صهیونستی از اظهارات "داگان"
منتشر شده در تاريخ: 02/11/1389

آمریکا نهایتا حق مشروع ایران را می پذیرد
منتشر شده در تاريخ: 28/10/1389

عقب نشینی صهیونیست ها از تهدیدهای پوچ علیه ایران
منتشر شده در تاريخ: 19/10/1389

پاسخ منفی اتحادیه اروپا به تور بازدید از تاسیسات هسته ای ایران
منتشر شده در تاريخ: 18/10/1389

معتضد شجره نامه سفیر انگلیس را رو کرد
منتشر شده در تاريخ: 12/10/1389

در برابر ایران تنها سه سال فرصت داریم!!
منتشر شده در تاريخ: 09/10/1389

"ويكي‌ليكس" چيست؟
منتشر شده در تاريخ: 07/10/1389

ایجاد وحشت از ایران باعکسهای احمدی نژاد درخیابانها+تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 30/09/1389

علیخانی: متکی به بدترین شیوه برکنار شد
منتشر شده در تاريخ: 23/09/1389

شیوه های "دفتر طرح های ویژه"برای جمع آوری اطلاعات درباره ایران
منتشر شده در تاريخ: 22/09/1389

«خانم اشتون» برای ناهار مرغابی بار گذاشته بود، اما جلیلی نخورد
منتشر شده در تاريخ: 16/09/1389

اروپا مستقل از آمریکا، می تواند با ایران به نتیجه برسد
منتشر شده در تاريخ: 15/09/1389

احمدی‏نژاد:درباره‏حقوق‏مسلم‏مذاکره نمی‌کنیم
منتشر شده در تاريخ: 14/09/1389

متكي: كلينتون سلام كرد من هم جواب دادم
منتشر شده در تاريخ: 14/09/1389

افشاگریهای ویکی لیکس به بازنویسی تاریخ جهان منجر خواهد شد
منتشر شده در تاريخ: 08/09/1389

واکنش لس آنجلس تایمز به دیدار متکی از گرجستان
منتشر شده در تاريخ: 16/08/1389

آمریکا به "بیانیه تهران" برگشت
منتشر شده در تاريخ: 09/08/1389

برق نيروگاه بوشهر اواخر بهمن‌ وصل مي‌شود
منتشر شده در تاريخ: 05/08/1389

احمدي‌نژاد: تحريم‌كنندگان پيغام محرمانه مي‌دهند
منتشر شده در تاريخ: 26/07/1389

پاسخ احمدی نژاد به سخنان اوباما
منتشر شده در تاريخ: 04/07/1389

چرااوباماشتاب زده باBBCفارسي مصاحبه كرد؟
منتشر شده در تاريخ: 04/07/1389

هشدار فرمانده کل ارتش به اجانب
منتشر شده در تاريخ: 03/07/1389

واكنش اوباما به سخنان احمدي نژاد
منتشر شده در تاريخ: 03/07/1389

سخنرانی احمدی نژاد و اوباما در یک روز
منتشر شده در تاريخ: 31/06/1389

احمدي ن‍ژاد در مصاحبه با كريستين امانپور: خانم كلينتون اول فكر كند ،‌بعد حرف بزند
منتشر شده در تاريخ: 29/06/1389

سه‌گانه جنگ رواني آمريكا عليه ايران
منتشر شده در تاريخ: 25/06/1389

احمدی‌نژاد: هراقدامی علیه ایران به معنای پاک شدن رژیم صهیونیستی از جغرافیای سیاسی است
منتشر شده در تاريخ: 15/06/1389

تخیلی ترین تحلیل از حمله آمریکا به ایران!!
منتشر شده در تاريخ: 09/06/1389

احمدي‌نژاد: اسراییل كوچك‌تر از آن است كه به ايران حمله كند
منتشر شده در تاريخ: 31/05/1389

گزارش حمله احتمالی اسرائیل به ایران در صدر خبرهای روزنامه عربی
منتشر شده در تاريخ: 23/05/1389

پیغام هیلاری کلینتون برای متکی!؟
منتشر شده در تاريخ: 18/05/1389

پاسخ متکی به آمادگی اوباما برای مذاکره
منتشر شده در تاريخ: 16/05/1389

تحلیل روزنامه روسی از چگونگی حمله احتمالی به ایران
منتشر شده در تاريخ: 14/05/1389

متن کامل مصاحبه دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور با شبکه تلویزیونی پرس تی وی
منتشر شده در تاريخ: 07/05/1389

اولین تهدید اروپائی ها توسط بانک مرکزی ایران
منتشر شده در تاريخ: 03/05/1389

تحلیل یک طرفه:چرا هنوز رژیم صهیونیستی به ایران حمله نکرده است؟
منتشر شده در تاريخ: 30/04/1389

جدیدترین ادعای آمریکا بعد از شکست در ماجرای امیری
منتشر شده در تاريخ: 28/04/1389

اولین اظهارات امیری در فرودگاه امام خمینی تهران
منتشر شده در تاريخ: 24/04/1389

آحرين اخبار شهرام اميري (تكميلي)
منتشر شده در تاريخ: 23/04/1389

پشت پرده خبرهای مربوط به جنگ با ایران چه می گذرد ؟
منتشر شده در تاريخ: 15/04/1389

ضریب خطا در موشک‌های ایران به حداقل رسید
منتشر شده در تاريخ: 15/04/1389

اسرائیل باز هم بلوف زد: حتی قهوه خوردن احمدی نژاد را هم زیر نظر داریم!
منتشر شده در تاريخ: 14/04/1389

درخواست ترکیه از احمدی نژاد : پای میز مذاکره برگردید و الا برای ما بد می شود
منتشر شده در تاريخ: 09/04/1389

صدور قطعنامه تحریم‌های جدید علیه ایران با وجود مخالفت ترکیه و برزیل
منتشر شده در تاريخ: 20/03/1389

افزایش فعالیت های جاسوسی آمریکا در نقاط مرزی ایران
منتشر شده در تاريخ: 04/03/1389

کارشکني جديد روس ها عليه ايران
منتشر شده در تاريخ: 03/03/1389

دیدار مادران 3 آمریكایی زندانی با فرزندانشان + عکس
منتشر شده در تاريخ: 01/03/1389

وقتی سی ان ان برطبل جنگ می نوازد
منتشر شده در تاريخ: 22/02/1389

آنچه در ضیافت شام ایران در نیویورک گذشت
منتشر شده در تاريخ: 18/02/1389

معاهده NPT چیست؟
منتشر شده در تاريخ: 14/02/1389

دبیرکل سازمان ملل پیش از سخنرانی احمدی‌نژاد جلسه را ترک کرد؟
منتشر شده در تاريخ: 14/02/1389

جان بولتون: حالا کو تا "تغییر رژیم" در ایران ؟ اسرائیل باید حمله کند!
منتشر شده در تاريخ: 13/02/1389

آیا اسراییل به تنهایی جرات حمله به ایران را دارد؟
منتشر شده در تاريخ: 12/02/1389

پاسخ اميرخلبان علوي به ادعای CNN
منتشر شده در تاريخ: 09/02/1389

پاسخ به اوباما بر روي دانه برنج!
منتشر شده در تاريخ: 04/02/1389

پیشگویی های عجیب یک مرد فیلیپینی: 10 روز دیگر در خاورمیانه جنگ خواهد شد
منتشر شده در تاريخ: 02/02/1389

نگرانی های اسراییل از واکنش ایران به حمله نظامی
منتشر شده در تاريخ: 02/02/1389

unknown system ،سامانه جديد موشكي ايران
منتشر شده در تاريخ: 31/01/1389

تهديد رییس ستاد مشترک ارتش آمریکابرای حمله به ایران /فیروزآبادی: 10 سال است منتظرتان هستیم
منتشر شده در تاريخ: 30/01/1389

پخش زنده سخنرانی احمدی نژاد درBBC
منتشر شده در تاريخ: 29/01/1389

احمدی نژاد برای اوباما نامه نوشت
منتشر شده در تاريخ: 25/01/1389

دیمیتری مدودیف:حمله اتمی به ایران منجر به جنگ جهانی اتمی خواهد شد
منتشر شده در تاريخ: 24/01/1389

افشاگری‌های يك مقام افغان از فرودگاه‌های آمريكا در مرزهای ايران
منتشر شده در تاريخ: 24/01/1389

سردار جزايري: اوباما بلوف مي‌زند
منتشر شده در تاريخ: 22/01/1389

بولتون: می ترسم اوباما ایران هسته ای را بپذیرد
منتشر شده در تاريخ: 10/01/1389

تحلیل مهم و خواندنی سفیر انگلیس از برنامه هسته‌ای ایران برای آمریکایی‌های یهودی
منتشر شده در تاريخ: 05/01/1389

4 دلیل چین برای مخالفت با تحریم ایران
منتشر شده در تاريخ: 23/12/1388

بازهم تغییر لحن مقامات واشنگتن درباره ایران
منتشر شده در تاريخ: 18/12/1388

تنظیم پیشنویس قطعنامه چهارم تحریم ها علیه ایران
منتشر شده در تاريخ: 15/12/1388

متن کامل نامه ایران به آژانس
منتشر شده در تاريخ: 08/12/1388

بازي زيركانه چين با كارت هسته اي جمهوري اسلامي
منتشر شده در تاريخ: 02/12/1388

جایگاه ایران در میان افکار عمومی آمریکا کجاست ؟
منتشر شده در تاريخ: 02/12/1388

واكنش غرب به گزارش آژانس انرژي اتمي درباره ايران
منتشر شده در تاريخ: 01/12/1388

7 بازیگران کلیدی در موضوع تحریم ها علیه ایران را بیشتر بشناسیم(+تصاویر)
منتشر شده در تاريخ: 27/11/1388

سه خط موازی در موضوع هسته ای ایران
منتشر شده در تاريخ: 19/11/1388

فريب‌كاري درباره ترور استاد علی محمدی
منتشر شده در تاريخ: 28/10/1388

تصاوير: ترور دانشمند هسته‌اي در تهران
منتشر شده در تاريخ: 23/10/1388

جمع بندی کاخ سفید: دولت احمدی نژاد سقوط نمی کند/ هیلاری در فکر معامله با ایران
منتشر شده در تاريخ: 20/10/1388

آخرین سند حضور امیری درعربستان + عکس
منتشر شده در تاريخ: 02/10/1388

واکنش مبهم عربستان به اخبار ربوده شدن شهرام امیری
منتشر شده در تاريخ: 19/09/1388

لحن نسبتا متفاوت اوباما درباره برنامه هسته ای ایران
منتشر شده در تاريخ: 18/09/1388

ایران می تواند شوک بزرگی به اقتصاد جهان وارد کند
منتشر شده در تاريخ: 17/09/1388

ذوق زدگی نتانیاهو از خیانت اتمی چین و روسیه به ایران
منتشر شده در تاريخ: 11/09/1388

آمريکا پاي ثابت همه مذاکرات هسته‌اي ايران
منتشر شده در تاريخ: 13/07/1388

دعوت از اوباما براي سفر به ايران ؟!
منتشر شده در تاريخ: 04/07/1388

قطعنامه چهارم و محورهای توافق تحریم ایران در حال نهایی شدن
منتشر شده در تاريخ: 02/07/1388

افشای ماهیت گروه نیویورکی اوباما برای فشار اقتصادی بر ایران
منتشر شده در تاريخ: 01/07/1388

رویترز:اگر ایران، ضرب الاجل شهریور را نادیده بگیرد چه می شود؟
منتشر شده در تاريخ: 21/05/1388

پشت پرده ورودغير قانوني سه تبعه آمریکا به ایران
منتشر شده در تاريخ: 13/05/1388

سخنان ماجراجویانه باراک علیه ایران
منتشر شده در تاريخ: 28/02/1388

پشت پرده تمایل آمریکا برای مذاکره با ایران چیست؟
منتشر شده در تاريخ: 23/01/1388

استقبال احمدی‌نژاد از سخنان اوباما
منتشر شده در تاريخ: 19/01/1388

تضاد جدی اوباما و نتانیاهو برسر ایران
منتشر شده در تاريخ: 17/01/1388

اگر با ایران مذاکره کنید، به نفع احمدی‌نژاد می‌شود
منتشر شده در تاريخ: 16/01/1388

تدابیر پلیس نیویورک برای جنگ احتمالی ایران و اسرائیل
منتشر شده در تاريخ: 15/01/1388

اختلاف نظر رئیس پنتاگون و اوباما برسر سیاست برخورد با ایران
منتشر شده در تاريخ: 12/01/1388

چرا بين ايران و آمريكا جنگ نشد؟
منتشر شده در تاريخ: 10/01/1388

خانم كلينتون به اسرائيل توجه نكنيد، سريعتر مذاكره با ايران را آغاز كنيد
منتشر شده در تاريخ: 17/12/1387

نامه محرمانه اوباما درباره ايران
منتشر شده در تاريخ: 14/12/1387

اظهار نظر بی سابقه البرادعی: ایران به دنبال توانمندی ساخت بمب اتم است
منتشر شده در تاريخ: 07/07/1387

حمله بوش به ایران در اجلاس سازمان ملل
منتشر شده در تاريخ: 03/07/1387

ديكته‌هاي آمريکا به آژانس درباره ايران
منتشر شده در تاريخ: 01/07/1387

اعزام چند هیئت از ایران به کشورهای همسایه درباره احتمال حمله آمریکا
منتشر شده در تاريخ: 31/06/1387

جنگ روانی جدید علیه ایران
منتشر شده در تاريخ: 27/06/1387

متن کامل نامه اخیر ایران به 1+5
منتشر شده در تاريخ: 17/05/1387

آمريكا مدعي شد، پاسخ ايران به پيشنهاد هسته‌اي غيرقابل‌قبول است
منتشر شده در تاريخ: 16/05/1387

اروپا درپي اعمال تحريم‌هايي فراتر از قطعنامه1803 عليه ايران
منتشر شده در تاريخ: 13/05/1387

اگر تحریم ایران نتیجه ندهد، اسراییل به ایران حمله می‌کند
منتشر شده در تاريخ: 10/05/1387

واکنش آمریکا به سخنان احمدی نژاد
منتشر شده در تاريخ: 08/05/1387

تسويه حساب با احمدي‌نژاد به شيوه انگليسي‌ها
منتشر شده در تاريخ: 07/05/1387

جان بولتون :حمله به ایران، تنها راه است
منتشر شده در تاريخ: 06/05/1387

نماينده روسيه به نامه ايران خنديد
منتشر شده در تاريخ: 05/05/1387

پاسخ جالب جليلي به خبرنگار ايراني صداي آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 30/04/1387

واكنش ايران به حمله احتمالي بسيار جدي است
منتشر شده در تاريخ: 30/04/1387

حتی غرب نیز نمی‌تواند مانع حمله اسراییل به ایران شود
منتشر شده در تاريخ: 29/04/1387

اعلام حضور معاون رايس در مذاکره با جليلي
منتشر شده در تاريخ: 29/04/1387

کشف بزرگ! نيويورک‌تايمز براي زير سؤال بردن مانور موشکي ايران
منتشر شده در تاريخ: 25/04/1387

چرخش بولتون و عقب نشینی از جنگ طلبی ضد ایران
منتشر شده در تاريخ: 24/04/1387

تحلیل ایندیپندنت از احتمال حمله نظامی اسرائیل به ایران
منتشر شده در تاريخ: 23/04/1387

تصاوير گرافيکي فاکس نيوز براي القاي خطر موشکي ايران
منتشر شده در تاريخ: 22/04/1387

واکنش مختلف به آزمایش موشکی ایران
منتشر شده در تاريخ: 20/04/1387

حجم انبوه موشك‌ها و شناورهاي سپاه آماده مأموريت مستقيم در تنگه هرمز
منتشر شده در تاريخ: 19/04/1387

اظهارات احمدی‌نژاد درباره حمله به ایران و توقف غنی‌سازی
منتشر شده در تاريخ: 18/04/1387

تضعيف احتمال حمله به ايران به دليل ضعف اطلاعاتي سيا و موساد
منتشر شده در تاريخ: 17/04/1387

اظهارات فيروزآبادی درباره تنگه هرمز
منتشر شده در تاريخ: 16/04/1387

جزئياتي از پاسخ ايران به بسته پيشنهادي
منتشر شده در تاريخ: 16/04/1387

هشدار سردار جعفری به متجاوزان
منتشر شده در تاريخ: 15/04/1387

ایران به 5+1 پاسخ داد
منتشر شده در تاريخ: 15/04/1387

متجاوزان هوایی و دریایی ؛ یا پودر می شوند یا خوراک کوسه
منتشر شده در تاريخ: 11/04/1387

حفر 300هزار قبر براي متجاوزان احتمالي به ايران
منتشر شده در تاريخ: 10/04/1387

شیطنت ضد ایرانی شبکه عربی mbc
منتشر شده در تاريخ: 09/04/1387

گفتگو و فشار برنامه G8 برای ایران
منتشر شده در تاريخ: 08/04/1387

لاريجاني : وعده اروپايي ها سراب است
منتشر شده در تاريخ: 08/04/1387

بانک ملی لندن به دادگاه شکایت می کند
منتشر شده در تاريخ: 06/04/1387

شلیک ضدهوایی ها در غرب تهران
منتشر شده در تاريخ: 05/04/1387

شگفتی از اظهارات سولانا
منتشر شده در تاريخ: 27/03/1387

متن بسته پيشنهادي به ايران انتشار يافت
منتشر شده در تاريخ: 26/03/1387

اتهامات عجیب مذاکره‌کننده آلمانی با ایران
منتشر شده در تاريخ: 16/03/1387

اوباما: راه‏حل نظامي براي دفاع از اسرائيل برابر ايران، روي ميز
منتشر شده در تاريخ: 16/03/1387

واكنش احمدي‌نژاد به سخنان لاريجاني عليه‌ آژانس
منتشر شده در تاريخ: 14/03/1387

بسته پيشنهادي ایران به دنیای غرب
منتشر شده در تاريخ: 04/03/1387

جزئیات بسته پیشنهادی ایران
منتشر شده در تاريخ: 26/02/1387

دستور بوش برای ترور مقامات نظامی ایران
منتشر شده در تاريخ: 16/02/1387

كلينتون: تعليق؛ اوباما: گفت‌وگو؛ مك‌كين: هيچ‌كدام
منتشر شده در تاريخ: 12/02/1387

کشتیهای ایرانی بدون پرچم ایران تردد می‌کنند
منتشر شده در تاريخ: 05/02/1387

اظهارات مضحك بوش درباره ایران
منتشر شده در تاريخ: 03/01/1387

کدام کشور تحریم‌ها علیه ایران را اجرا می‌کند؟
منتشر شده در تاريخ: 29/12/1386

احمدی نژاد: قطعنامه، شلیکی به شورای امنیت
منتشر شده در تاريخ: 15/12/1386

قطعنامه ضد ايراني در شوراي امنيت تصويب شد
منتشر شده در تاريخ: 14/12/1386

انتقاد ابطحي از مصاحبه خبري احمدي نژاد
منتشر شده در تاريخ: 12/12/1386

رای گیری قطعنامه ایران به دوشنبه موکول شد
منتشر شده در تاريخ: 11/12/1386

آيا برادعي از ايران جانبداري کرده است؟
منتشر شده در تاريخ: 06/12/1386

آمريكا در برابر حقانيت هسته‌اي ايران زانو زد
منتشر شده در تاريخ: 04/12/1386

ایران زودتر از 2010 به سلاح اتمی‌ نمی‌رسد
منتشر شده در تاريخ: 30/11/1386

مسئله اورانیوم پیداشده در مراکز تحقیقاتی حل شد
منتشر شده در تاريخ: 25/11/1386

پرنده جاسوس بر فراز سایت هسته‌ای نطنز
منتشر شده در تاريخ: 20/11/1386

متن کامل پیش‌نویس تحریم ایران
منتشر شده در تاريخ: 07/11/1386

حاشيه‌هاي سخنراني "جليلي" در پارلمان اروپا
منتشر شده در تاريخ: 04/11/1386

چین: وضعیت هسته‌ای ایران بحرانی است!
منتشر شده در تاريخ: 03/11/1386

ادعاي توافق بوش و ملك عبدالله درباره ايران
منتشر شده در تاريخ: 02/11/1386

اظهارات گستاخانه دبیرکل شورای همکاری خلیج درباره ایران
منتشر شده در تاريخ: 15/10/1386

کتاب دوم راهنمايي ایران به جاي گزارش جاسوسي آمريکا
منتشر شده در تاريخ: 28/09/1386

البرادعي چهار تا مثبت ميگويد و دو تا منفي
منتشر شده در تاريخ: 17/09/1386

انتقال کلاهک‌هاي هسته‌‌اي به ايران در شب برگزاري کنفرانس آناپوليس
منتشر شده در تاريخ: 07/09/1386

بهانه های بی منطق آژانس انرژی اتمی ادامه دارد.
منتشر شده در تاريخ: 26/08/1386

متن گزارش البرادعی درباره رفع ابهام
منتشر شده در تاريخ: 25/08/1386

البرادعي: آمريكا با ايران مذاكره كند
منتشر شده در تاريخ: 09/08/1386

تغییر لاریجانی به مصلحت نیست
منتشر شده در تاريخ: 29/07/1386

خبر خوشی که اعلام نشد چه بود؟
منتشر شده در تاريخ: 26/07/1386

خطر جنگ بین ایالات متحده و ایران؟
منتشر شده در تاريخ: 13/07/1386

اختلاف درباره قطعنامه جدید هسته یی
منتشر شده در تاريخ: 31/06/1386

متن كامل گزارش جديد البرادعي درباره ايران
منتشر شده در تاريخ: 10/06/1386

سومین دور مذاكرات ایران و آژانس فردا برگزار می‌شود
منتشر شده در تاريخ: 28/05/1386

سالروز حمله‌ی اتمی آمریكا به هیروشیما
منتشر شده در تاريخ: 15/05/1386

كري خواني گيتس: هيچ جای تماشا وجود ندارد
منتشر شده در تاريخ: 12/05/1386

گروه سياست خارجي / حوزه ساير حوزه ها 11:02 - 08/05/86
منتشر شده در تاريخ: 08/05/1386

آمریكا سرگردان تر از همیشه در قبال موضوع هسته ای ایران
منتشر شده در تاريخ: 17/04/1386