شماره خبر:  21119    تاريخ انتشار خبر:        ام مهر ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 4396 مرتبه تا کنون

 جزئيات پرونده پيدا شدن 7 شير درتهران

fiogf49gjkf0d


معاون محيط طبيعي و تنوع زيستي سازمان حفاظت محيط زيست با تشريح جزئيات پيدا شدن يك بچه شير ديگر در تهران از احتمال لغو مجوز فعاليت سيركي خبر داد كه 6 بچه شير را طي يك هفته گذشته قصد داشت به صورت غيرقانوني از بابلسر به اصفهان منتقل كند.

دكتر اصغر محمدي فاضل روز جمعه در گفت‌وگو با ايسنا در خصوص پيدا شدن يك قلاده شير ديگر در پايتخت گفت: با توجه به بحث‌ها و اطلاع‌رساني صورت گرفته، توجه مردم به موضوع شيرها جلب شد و بر اين اساس عده‌اي متوجه شدند كه نگهداري حيوانات وحشي بدون مجوز سازمان حفاظت محيط زيست تخلف است و به همين دليل هم‌اكنون برخي براي تحويل حيوانات وحشي كه در اختيار دارند به سازمان حفاظت محيط زيست مراجعه مي‌كنند.

وي افزود: حوالي ظهر پنجشنبه يكي از شهروندان ساكن در منطقه مركزي تهران طي تماس با سازمان حفاظت محيط زيست اعلام كرد كه يك قلاده بچه شير نر حدود 7 ماهه در اختيار دارد و مي‌خواهد آن را تحويل سازمان حفاظت محيط زيست بدهد.


بچه شير جديد پيدا شده از يكي از باغ‌وحش‌ها بدون دريافت مجوزهاي لازم خريداري شده بود
بچه شير به دليل تغذيه نامناسب داراي نرمي شديد استخوان است

معاون محيط طبيعي و تنوع زيستي سازمان حفاظت محيط زيست ادامه داد: بررسي‌هاي تكميلي نشان داده است كه اين فرد، بچه شير مذكور را از يكي از باغ‌وحش‌ها بدون مجوز خريداري كرده است كه عمل خريد، فروش و انتقال آن غيرقانوني بوده و سازمان حفاظت محيط زيست پرونده باغ وحش مذكور را براي طي مراحل قانوني به مرجع قضايي منتقل كرده است.

وي ادامه داد: شيري كه هم‌اكنون تحويل سازمان حفاظت محيط زيست شده است به دليل تغذيه نامناسب و عدم اطلاع فرد از نحوه تغذيه صحيح اين حيوان، دچار نرمي شديد استخوان شده است و كارشناسان سازمان حفاظت محيط زيست شير مذكور را به كلينيك دامپزشكي دانشگاه تهران براي درمان منتقل كردند.

معاون محيط طبيعي و تنوع زيستي سازمان حفاظت محيط زيست با اشاره به اينكه اقدامات قانوني لازم در خصوص اين موضوع انجام شده است، گفت: در عين حال با توجه به همكاري صورت گرفته توسط فرد تحويل دهنده اين بچه‌شير مشكلي براي اين فرد ايجاد نمي‌شود، لذا به تمامي شهرونداني كه در منازلشان حيوان وحشي نگهداري مي‌كنند تاكيد مي‌كنيم كه هر چه سريعتر با توجه به اينكه نگهداري اين حيوانات بدون مجوز سازمان حفاظت محيط زيست خلاف قانون است، از سوي ديگر مي‌تواند موجب بروز مشكلات بهداشتي براي خانواده‌ها شود، نسبت به استرداد آن به اين سازمان اقدام كنند.

وي افزود: شهروندان در صورتي كه با حيوان وحشي در داخل شهر تهران مواجه شدند مي‌توانند مراتب را از طريق سامانه 125 آتش‌نشاني اطلاع داده و در صورتي كه حيوان وحشي در همسايگي آنها ايجاد مزاحمت كرده و تشخيص مي‌دهند كه حضور اين حيوان مي‌تواند براي آنها خطرساز باشند موضوع را از طريق سامانه 110 به پليس اطلاع دهند.


6 قلاده شيري كه از بابلسر به اصفهان ترانزيت مي‌شدند قطعا نژاد افريقايي هستند
شيرها از باغ‌وحش بابلسر قرار بود به سيركي در اصفهان منتقل شوند

معاون محيط طبيعي و تنوع زيستي سازمان حفاظت محيط زيست در خصوص شش قلاده شيري كه در خيابان‌هاي تهران چندي‌پيش پيدا شد، گفت: قطعا اين شيرها از نژاد افريقايي هستند و اظهارنظرهاي غيركارشناسي در اين خصوص تنها جنبه‌هاي تبليغاتي دارد و برخي‌ها اظهارنظرهايي مي‌كنند كه به هيچ عنوان صحيح نيست.

وي افزود: اين شش قلاده توله شير از باغ‌وحشي در بابلسر در حال انتقال به سيركي در اصفهان بودند و از اداره كل محيط زيست مازندران خواسته شده تا در محل حاضر شده و نسبت به تهيه گزارشي از باغ‌وحش مذكور اقدام كنند كه هنوز اين گزارش براي ما ارسال نشده است.

معاون محيط طبيعي و تنوع زيستي سازمان حفاظت محيط زيست تصريح كرد: بررسي‌هاي باليني نشان مي‌دهد كه اين شيرها در داخل باغ‌وحش به دنيا آمدند ولي به صورت غيرقانوني به فروش رسيده و به صورت غيرقانوني نيز نقل و انتقال شدند.

وي گفت: اين شيرها با يك اسب‌كش در حال انتقال به اصفهان بودند كه در تهران سه قلاده از آنها از يدك اسب‌كش به دليلي خارج شده كه دو قلاده از آنها پيدا مي‌شوند و يك قلاده بر اثر تصادف تلف مي‌شود.


فرد انتقل دهنده 6 قلاده شير خود را معرفي كرده است
3 قلاده شير جديدي كه روز چهارشنبه تحويل سازمان حفاظت محيط زيست شد به هيچ عنوان وضعيت مناسبي ندارند


معاون محيط طبيعي و تنوع زيستي سازمان حفاظت محيط زيست تصريح كرد: فردي كه در حال انتقال اين شيرها بوده است پس از درج اخبار آن روز چهارشنبه خود را به سازمان حفاظت محيط زيست معرفي كرده است و پس از مراجعه به پارك پرديسان سه قلاده شير ديگر را نيز با خود به آنجا آورده است.

وي افزود: بررسي‌هاي انجام شده نشان مي‌دهد كه سه قلاده شير ديگر به هيچ عنوان در شرايط بهداشتي خوبي قرار ندارند و از سوي ديگر به دليل تغذيه و استرس بالا در حين انتقال و يك هفته معطلي در تهران، وضعيت نامناسبي دارند كه در اين خصوص اقدامات اوليه دامپزشكي و تغذيه‌اي در خصوص آنها انجام شده است و تمام افراد ذينفع و مرتبط با موضوع توسط اداره كل محيط زيست استان تهران به مرجع قضايي معرفي شدند.

معاون محيط طبيعي و تنوع زيستي سازمان حفاظت محيط زيست گفت: هم‌اكنون دو شخصيت حقوقي به مرجع قضايي در خصوص اين پرونده معرفي شدند يكي شركتي كه ادعا كرده در حال نقل و انتقال اين شيرها بوده و هم‌باغ‌وحش بابلسر در خصوص فروش غيرقانوني آنها.

وي گفت: شركتي كه نسبت به نقل و انتقال اين شيرها اقدام كرده است يك سيرك است كه هم‌اكنون در اصفهان و چند استان ديگر نيز فعاليت دارد.

معاون محيط طبيعي و تنوع زيستي سازمان حفاظت محيط زيست با اشاره به اينكه شركت متخلف در اين خصوص علاوه برجريمه نقدي پروانه‌ فعاليتش نيز مورد بازنگري قرار مي‌گيرد، گفت: هم‌اكنون دستور داديم تا استان‌هايي كه سيرك مذكور در آنها فعاليت داشته از سوي ادارات كل محيط زيست استان مورد بازديد قرار گيرد و اگر در مواردي نيز اقدام به نگهداري غيرقانوني جانوراني بدون كسب مجوز از سازمان محيط زيست كرده‌اند نمونه‌ها توقيف و برخورد قانوني صورت مي‌گيرد.

وي افزود: انتقال حيوانات اعم از وحشي و اهلي در كشور مشمول مقررات خاصي است و تخلف از آن جرايمه ويژه‌اي دارد. از سوي ديگر اگر موجب ايجاد خطر براي شهروندان شود جريمه خاص خود را دارد و اگر در جريان رهاسازي اين حيوانات احتمال بروز خسارت وجود داشته باشد قطعا تمامي اين موارد در پرونده مورد بررسي توسط قاضي قرار مي‌گيرد. همچنين ايجاد فضاي ناامني كه هم‌اكنون در سطح شهر تهران ايجاد شده است نيز براي فرد متخلف هزينه در پي خواهد داشت كه در اين خصوص قاضي پرونده پس از بررسي تمامي جوانب امر نسبت به صدور راي اقدام مي‌كند.

معاون محيط طبيعي و تنوع زيستي سازمان حفاظت محيط زيست در خصوص جريمه شيرها و گونه‌هاي غيربومي كشور نيز به ايسنا گفت: اين گونه‌ها مشمول جرايم و قوانين بين‌المللي مي‌شوند؛ اگرچه ما خلاء قانوني در اين خصوص داريم اما اين بدان‌معنا نيست كه ما نمي‌توانيم در اين خصوص اعمال قانون كنيم. چرا كه قوانين ديگري در كشور وجود دارد كه از كنار آن مي‌توان با اين دسته از متخلفان برخورد قانوني صورت گيرد.

وي تصريح كرد: قوانين بين‌المللي نيز در اين خصوص وجود دارد كه توسط ايران اجرا مي‌شود و اگر در مواردي ضرورت داشته باشد، نسبت به عودت حيوان بر اساس كنوانسيون سايتيس به كشور مبداء اقدام مي‌شود.

معاون محيط طبيعي و تنوع زيستي سازمان حفاظت محيط زيست در خصوص آينده توله‌شيرهاي اخير گفت: با توجه به اينكه پارك پرديسان يك مركز نگهداري و رسيدگي به وضعيت حيواناتي است كه يا توسط افراد تحويل شده يا در حيات وحش گرفتار مي‌شوند و يا آنكه توسط آتش‌نشاني و شهرداري‌ها تحويل محيط زيست مي‌شوند. لذا پارك پرديسان يك مركز موقت نگهداري جانوران است و پس از آنكه اين جانوران به شرايط پايداري رسيدند، حيوانات بومي به حيات وحش رهاسازي مي‌شوند و حيوانات وحشي يا طبق مقررات خاص به صورت اماني به باغ‌وحش‌ها تحويل شده و يا آنكه مطابق مقررات قانوني به صورت مزايده به فروش مي‌رسند.

وي با اشاره به اينكه گزارشات ديگري در خصوص تخلف سيرك مذكور وجود دارد گفت: احتمال ابطال مجوز فعاليت اين سيرك وجود دارد.

معاون محيط طبيعي و تنوع زيستي سازمان حفاظت محيط زيست تصريح كرد: سيرك متخلف در يك استان به ثبت رسيده است، در يك استان ديگر در حال فعاليت است و در دو استان نيز اقدام به تخلف كرده است لذا پرونده اين سيرك در چند استان در حال پيگيري است.


باغ‌وحش‌ها و مراكز نگهداري حيوانات بومي و غير بومي متخلف علاوه بر جريمه نقدي، لغو پروانه مي‌شوند

وي در خصوص مراكز نگهداري حيوانات گفت: مراكز نگهداري حويانات وحشي اعم از حيوانات وحشي وارداتي و بومي بايد داراي مجوز از معاونت طبيعي سازمان حفاظت محيط زيست باشند و به صورت دوره‌اي و ساليانه مجوز دريافت كرده و مجوز آنها تمديد مي‌شود.

معاون محيط طبيعي و تنوع زيستي سازمان حفاظت محيط زيست تصريح كرد: در خصوص مراكز و باغ‌وحش‌هايي كه تخلفات اينچنيني در پرونده دارند علاوه بر تشكيل پرونده حقوقي جريمه نقدي، تمديد پروانه آنها دچار مشكل شده و در مواردي اقدام به پلمپ و تعطيلي باغ‌وحش شده است كه اين امر علاوه بر ضرر مالي براي دارنده باغ‌وحش، خسارت‌هاي اعتباري نيز به همراه دارد.

وي در خصوص مسئوليت باغ‌وحش‌ها و مراكز نگهداري حيوانات وحشي اعم از آكواريوم‌ها، باغ پرندگان و ... گفت: زماني كه فردي درخواست احداث يكي از اين مراكز را ارائه مي‌كند متعهد مي‌شود كه نسبت به نگهداري، رعايت شرايط بهداشتي، تغذيه، امنيت بازديدكنندگان، حفظ بهداشت همسايگان، رعايت قوانين و مقررات دامپزشكي و ... اقدام كند.

معاون محيط طبيعي و تنوع زيستي سازمان حفاظت محيط زيست افزود: اگر به هر دليلي از سوي سازمان محيط زيست، سازمان دامپزشكي و يا وزارت بهداشت دستور پلمپ باغ‌وحشي صادر شد بدين‌معنا نيست كه فرد مجوز گيرنده و صاحب اين مركز در خصوص خريد و فروش، تغذيه، حفظ و نگهداري و بهداشت حويانات و ... مسووليتي ندارد؛ بلكه مسئول اين مركز نگهداري موظف است نسبت به تغذيه، رعايت مسايل ايمني، بهداشتي و ... باغ‌وحش همچنان بر اساس تعهد قبلي خود اقدام كند.


مديركل محيط زيست استان تهران:

3 قلاده شير ديگر در تهران پيدا شد
شير ديگري در اين پرونده وجود ندارد


دكتر رسول‌علي اشرفي پور، مديركل محيط زيست استان تهران نيز عصر چهارشنبه از پيدا شدن سه بچه شير ديگر در پايتخت خبر داد و به ايسنا گفت: بررسي تمام جوانب موضوع نشان مي‌دهد شير ديگري در اين پرونده وجود ندارد.

وي با اشاره به پرونده شيرهاي تهران كه طي دو هفته گذشته در اتوبان‌هاي پايتخت دو قلاده از آن‌ها كشف و يك قلاده نيز بر اثر برخورد با خودرو تلف شده است، افزود: پس از اينكه متهمان اصلي بچه‌ شيرها مشخص شدند، اين افراد از سوي اداره كل محيط زيست استان تهران به مرجع قضايي معرفي شدند.

وي ادامه داد: با همكاري بازپرس پرونده متهمان احضار شدند و مشخص شد كه اين شيرها توسط متهمان كه صاحب سيرك و محل نگهداري حيوانات است از يكي از مراكز نگهداري حيوانات در بابلسر به مقصد اصفهان بارگيري شده است.

مديركل محيط زيست استان تهران با تاكيد بر اينكه بارگيري و حمل اين شيرها غيرقانوني بوده است و هيچ گونه مجوزي در اين خصوص اخذ نشده است، تصريح كرد: پيگيري‌هاي انجام شده از اداره كل محيط زيست استان مبدا بارگيري اين شيرها نيز نشان داد كه ماهيت نگهداري اين شيرها در استان مربوط به دور از تاييد اداره كل محيط زيست استان و ساير دستگاه‌هاي مسئول در استان بوده است.

وي تصريح كرد: پيگيري‌هاي يگان حفاظت محيط زيست استان تهران و مرجع قضايي نشان داد كه فرد حمل كننده شير، همزمان 6 قلاده بچه شير را بارگيري و حمل كرده بود كه بنا به گفته خودش اين بچه‌ شيرها توسط يک خودرو با يک يدک‌کش اسب‌کش در حال منتقل شدن از بابلسر به اصفهان بودند که يا به دليل باز شدن در يدک‌کش و يا به دليل باز شدن منفذي در ديواره يدک‌کش و به دليل غيراستاندارد بودن شرايط حمل، اين 3 قلاده شير در طول مسير در شهر تهران خارج شدند که 2 قلاده آنها پيدا شد و بچه شير سوم نيز بر اثر تصادف کشته شد.

مديركل محيط زيست استان تهران با اشاره به اينكه فرد حمل كننده اعتراف كرد كه سه قلاده بچه شير ديگر نيز كماكان در اختيار وي است، افزود: با دستور مقام قضايي و حضور يگان حفاظت محيط زيست استان تهران، سه قلاده بچه شير ديگر از اين فرد متخلف گرفته و براي قرنطينه و انجام مراحل قانوني تحويل سازمان حفاظت محيط زيست در پارك پرديسان شد.

وي با اشاره به اينكه جاي نگراني در خصوص اين پرونده ديگر وجود ندارد به ايسنا گفت: با توجه به مواد قانوني شكار و صيد و ماده 680 قانون مجازات اسلامي حمل و نقل و انتقال اين شيرها غيرقانوني و جرم بوده است.

مديركل محيط زيست استان تهران با اشاره به اينكه گفته مي‌شود شيرها از نژاد افريقايي بوده‌اند افزود‌: به نظر مي‌رسد بچه شيرها در مبدا بارگيري بدون نظارت اداره كل محيط زيست و اداره كل دامپزشكي استان مازندران زاد و ولد كرده‌اند.

وي تصريح كرد: در خصوص چنين پرونده‌هايي با توجه به اينكه حيوان وحشي است، همه تصور مي‌كنند كه دستگاه مسئول تنها سازمان حفاظت محيط زيست است اين در حاليست كه دستگاه‌هاي مختلفي در نگهداري و حمل حيوانات وحشي طبق قوانين كشور مسووليت دارند. به شكلي كه در بخش زاد و ولد سازمان دامپزشكي بايد باخبر باشد و در بخش حمل و نقل نيز علاوه بر سازمان حفاظت محيط زيست دستگاه‌هايي مانند دامپزشكي و بهداشت نيز مسئوليت دارند.

مديركل محيط زيست استان تهران خاطرنشان كرد: در زمينه حمل و نقل حيات وحش، پاسگاه‌هاي پليس‌راه مسير نيز مكلف به نظارت و كنترل مجوز حمل كنندگان بوده و در داخل شهر نيز قطعا مسووليت حضور حيوانات وحشي كه بر شكلي به داخل فضاي شهري مي‌آيند بر عهده شهرداري است كه خوشبختانه آتش‌نشاني تهران در اين پرونده به شكل قابل تقديري ورود كرد.

وي با تاكيد بر اينكه ديگر شيري در اين پرونده وجود ندارد خاطرنشان كرد: سازمان حفاظت محيط زيست مسئوليت نظارت بر كار مراكز نگهداري مجاز و باغ وحش‌ها را بر عهده دارد و در خصوص قرنطينه كردن اين حيوانات و تحويل آن به مراجعي كه بتوانند آن‌ها را به خوبي نگهداري كنند مسوول است.

به گزارش ايسنا، شنيده‌ها حاكيست سيرك متخلف در پرونده شيرهاي تهراني همان سيركي است كه چند سال قبل فعاليتش در پايتخت مورد اعتراض گروه‌هاي طرفدار حفظ محيط زيست و تعداد زيادي از كارشناسان اين عرصه قرار گرفته بود.منبع خبر : تابناك - http://www.tabnak.ir/fa/print/212945 
اخبار مرتبط

پشت صحنه اقتصادی فاجعه پلاسکو
منتشر شده در تاريخ: 02/11/1395

جزئیات ماجرای شلیک محمود کریمی از زبان شاکی
منتشر شده در تاريخ: 23/10/1392

۲۰ فیلمی که در سینمای ایران حادثه‌ساز شده‌اند
منتشر شده در تاريخ: 21/10/1392

علت مرگ پاول واکر : تصادف با سرعت ۱۶۰ کیلومتر
منتشر شده در تاريخ: 16/10/1392

ماجرای کامل تصادف خواننده مطرح پاپ و مرگ همسرش!
منتشر شده در تاريخ: 03/10/1392

قابل توجه موتورسواران ایرانی
منتشر شده در تاريخ: 25/09/1392

ماجراي زامبي شدن انسانها...!!!
منتشر شده در تاريخ: 18/09/1392

گزارش نهایی تصادف اتوبان قم منتشر شد
منتشر شده در تاريخ: 07/08/1392

4 جوان از محاصره 11 گرگ چگونه رها شدند؟
منتشر شده در تاريخ: 03/08/1392

تصادفی مرگبار هنگام خروج پرسپولیسی ها از قم
منتشر شده در تاريخ: 13/07/1392

سیلی و لب پاره، نتیجه‌ی عیادت سلیمی از باقری!
منتشر شده در تاريخ: 04/07/1392

جزییات خروج هواپیمای حجاج از باند در کرمان
منتشر شده در تاريخ: 02/07/1392

اسامی اجساد شناسایی شده سانحه قم
منتشر شده در تاريخ: 24/06/1392

روایتی تازه از حادثه اتوبوس‌های مرگ
منتشر شده در تاريخ: 23/06/1392

شناسایی ۲۱ جسد تصادف اتوبوس های اسکانیا
منتشر شده در تاريخ: 21/06/1392

عروسی که با چشم گریان به خانه بخت رفت
منتشر شده در تاريخ: 20/06/1392

اسامی مصدومان تصادف خونین اتوبان قم - تهران اعلام شد
منتشر شده در تاريخ: 19/06/1392

اولين عكسها از تصادف دو اتوبوس در محور قم تهران
منتشر شده در تاريخ: 19/06/1392

جزییات برخورد مرگبار دو اتوبوس در اتوبان قم
منتشر شده در تاريخ: 19/06/1392

نجات شبانه دو دختر از وسط دریا
منتشر شده در تاريخ: 17/06/1392

حمله اشرار به خودرو خانواده بوشهری
منتشر شده در تاريخ: 13/06/1392

وقتی زیبایی دریا هولناک می شود!+تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 02/06/1392

همنورد سه کوهنورد ایرانی: مصاحبه‌ها را می‌خوانم می‌سوزم
منتشر شده در تاريخ: 25/05/1392

حمله قاچاقچیان مواد مخدر به بازیگر زن معروف ایرانی/عکس
منتشر شده در تاريخ: 16/05/1392

جزییات تازه از مرگ سه کوهنورد ایرانی
منتشر شده در تاريخ: 14/05/1392

خانواده کوهنوردان جان باخته مرگ فرزندانشان را پذیرفتند
منتشر شده در تاريخ: 04/05/1392

بر کوهنوردان ایران در برودپیک چه گذشت؟
منتشر شده در تاريخ: 02/05/1392

۳ ابداعی که در نجات جان مسافران سانحه هوایی فرودگاه سان فرانسیسکو نقش داشتند
منتشر شده در تاريخ: 20/04/1392

گران‌ ترین تصادف دنیا (+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 22/03/1392

جزییات حمله به زائران ایرانی در عراق
منتشر شده در تاريخ: 18/03/1392

عجیب‌ترین تصادفات خانگی +تصاوير
منتشر شده در تاريخ: 17/12/1391

عکسی تصادفی از خودکشی! +عکس
منتشر شده در تاريخ: 14/12/1391

ساخت اسکلت ساختمان 6 طبقه با تیر آهن 14!
منتشر شده در تاريخ: 17/11/1391

کارمندی 235میلیون تومان پول را به صاحبش بازگرداند
منتشر شده در تاريخ: 07/09/1391

دست کارگر رستوران در داخل چرخ‌گوشت!
منتشر شده در تاريخ: 25/08/1391

سانحه براي قطار مسافربري زاهدان – تهران
منتشر شده در تاريخ: 20/08/1391

(تصاویر) سرگرمی خطرناک جوانان بهشهری
منتشر شده در تاريخ: 16/08/1391

"سندی" به مرده‌ها هم رحم نکرد!/عکس
منتشر شده در تاريخ: 11/08/1391

سقوط مرگبار یک خانواده از چرخ و فلک در تبریز
منتشر شده در تاريخ: 02/08/1391

آتش سوزي اصفهان مهار شده اما خاموش نشده است
منتشر شده در تاريخ: 13/07/1391

کوچه اي که نشست کرد
منتشر شده در تاريخ: 10/07/1391

تمجید از اقدام شجاعانه این ايرانی در UFC و یاهو (+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 31/05/1391

کشف کانگروي استراليايي در نهبندان
منتشر شده در تاريخ: 30/05/1391

چترباز ۲۰ ساله در میان کابل های فشار قوی برق
منتشر شده در تاريخ: 17/05/1391

مرگ عجیب مادر و دختر شهرکردی+عکس
منتشر شده در تاريخ: 02/05/1391

نجات معجزه آسای مرد 30 ساله از چنگال 5 گرگ گرسنه!
منتشر شده در تاريخ: 13/04/1391

بررسي کارشناسي چگونگي وقوع فاجعه غرق شدن اتوبوس دريايي حامل فرهنگيان مشهدي
منتشر شده در تاريخ: 07/04/1391

جلوگیری از انفجار پمپ بنزین ولیعصر
منتشر شده در تاريخ: 04/04/1391

ماجرای توله خرس‌ها و توله شیرها در مشهد
منتشر شده در تاريخ: 03/04/1391

میمون در شهربازی سیرجان، انگشت کودک 2 ساله را قطع کرد!
منتشر شده در تاريخ: 22/03/1391

عمليات 6 ساعته براي نجات زن كايت سوار
منتشر شده در تاريخ: 20/03/1391

ترن هوایی شهربازی جان دختر 17 ساله را گرفت
منتشر شده در تاريخ: 16/03/1391

توضيح وكيل «خاله شادونه» درباره حادثه خرمدره
منتشر شده در تاريخ: 28/02/1391

در برنامه جنجالی خاله شادونه چه گذشت؟
منتشر شده در تاريخ: 24/02/1391

افزایش کشته های برنامه خاله شادونه/ محل حادثه پلمب شد
منتشر شده در تاريخ: 23/02/1391

جزييات سانحه برای كارشناسان آژانس در اراك
منتشر شده در تاريخ: 20/02/1391

تصاویري ازخودرو واژگون شده علی دایی
منتشر شده در تاريخ: 29/12/1390

جزئیات حادثه ‌هواپیمای در فرودگاه اصفهان
منتشر شده در تاريخ: 15/12/1390

روايت عجيب و تلخ يکي از بازماندگان سانحه دريايي آب‌های بندرعباس + اسامی 16 قربانی
منتشر شده در تاريخ: 03/11/1390

جزئیات غرق شدن شناور در آبهای هرمزگان + عکس
منتشر شده در تاريخ: 03/11/1390

واژگونی کشتی ایتالیایی با 4000 مسافر (+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 25/10/1390

قیمت توله شیر فقط ۹ میلیون تومان/ عرضه مار افعی در بازار مولوی!
منتشر شده در تاريخ: 29/09/1390

به دام افتادن یک قلاده بچه شیر در بزرگراه شهید زین الدین تهران
منتشر شده در تاريخ: 23/09/1390

كركس غول‌پيكر در تهران به دام افتاد
منتشر شده در تاريخ: 22/09/1390

حمله گرگ‌ها به دامداري در اصفهان
منتشر شده در تاريخ: 22/09/1390

تصویری از انفجار مهیب ديروز در حوالی تهران
منتشر شده در تاريخ: 22/08/1390

خیابان هنگام فروکش کرد/ سقوط تیر برق روی خودرو +عکس
منتشر شده در تاريخ: 09/08/1390

تصاویر: سانحه هوایی در فرودگاه مشهد
منتشر شده در تاريخ: 14/06/1390

بروز سانحه در هواپیمای تهران ـ مشهد + تکمیلی
منتشر شده در تاريخ: 13/06/1390

سرباز فداکار نیروی زمینی ارتش به رحمت خدا رفت (+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 29/05/1390

برخورد مرگبار تريلي‌با پل‌هوایی +تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 21/04/1390

شلنگ هوا، راننده كامیون نیوزیلندی را باد كرد!
منتشر شده در تاريخ: 07/03/1390

جزئيات مرگ نهنگ 8 متري در بندر جاسك
منتشر شده در تاريخ: 22/02/1390

تصاویر: ریزش ساختمان سه طبقه در تهران
منتشر شده در تاريخ: 20/02/1390

سقوط جرثقيل بر روي ساختمان مسكوني در اسلامشهر
منتشر شده در تاريخ: 14/02/1390

کودک بی‌گناه، قربانی جلوگیری از دزدی شد
منتشر شده در تاريخ: 16/01/1390

سانحه در ايستگاه مترو ميرداماد تهران
منتشر شده در تاريخ: 03/12/1389

سقوط تير چراغ برق بر روي خودرو سواري (+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 28/11/1389

اسامی مجروحان ایرانی در بمبگذاری کاظمین
منتشر شده در تاريخ: 03/11/1389

پسر 10 ساله طعمه گرگ شد
منتشر شده در تاريخ: 02/11/1389

زنی قربانی سهل‌انگاری در بیمارستان
منتشر شده در تاريخ: 28/10/1389

شعری درباره سقوط هواپیمای ارومیه> هفتاد آرزو که دود شد
منتشر شده در تاريخ: 27/10/1389

خودرو30ساله‌حق‌ترددندارد؛هواپيمای40ساله‌مسافرمی‌برد!؟
منتشر شده در تاريخ: 27/10/1389

ابهامات جدید و سوالات جدی درباره سانحه بوئینگ ارومیه
منتشر شده در تاريخ: 23/10/1389

آتش سوزي در مجتمع تجاري نور (+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 02/10/1389

وطن خانوم در برابر پلنگ!(+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 30/09/1389

زنده ماندن معجزه آسای پسر 10 ساله چینی
منتشر شده در تاريخ: 06/08/1389

وقوع حادثه درصحنه یك فیلم ایرانی درلبنان
منتشر شده در تاريخ: 24/07/1389

صحنه استثنایی گیرکردن راننده ایرانی زیرچرخ اتوبوس+عکس
منتشر شده در تاريخ: 10/07/1389

پدیده شرم آوری به نام "قاتلان یقه سفید"
منتشر شده در تاريخ: 23/06/1389

«فاصله‌ها» جان زنی را گرفت!
منتشر شده در تاريخ: 24/05/1389

سردار رویانیان پدر و دختر جوان را از مرگ نجات داد
منتشر شده در تاريخ: 06/05/1389

آتش سوزی چاه 24 نفت شهر چگونه مهار شد؟
منتشر شده در تاريخ: 22/04/1389

چاه خانه جان دختر 4 ساله را گرفت
منتشر شده در تاريخ: 20/04/1389

وقتی ساختمان روی 206 می ریزد(عکس)
منتشر شده در تاريخ: 16/04/1389

انتقال حادثه دیدگان ایرانی در فیلیپین به کشور (تصویری)
منتشر شده در تاريخ: 31/03/1389

اصل ماجرای سانحه برای دانشجویان ایرانی در فیلیپین چه بود؟
منتشر شده در تاريخ: 26/03/1389

آخرین وضعیت سقوط اتوبوس دانشجویان ایرانی در فیلیپین + عکس
منتشر شده در تاريخ: 24/03/1389

نجات معجزه آسای پسر چهار ساله در سقوط از طبقه هفدهم
منتشر شده در تاريخ: 18/03/1389

صيد يك عقاب در خانه مسكونی پايتخت+عکس
منتشر شده در تاريخ: 12/03/1389

چرخ گوشت و فاجعه‌اي دوباره+عکس
منتشر شده در تاريخ: 04/03/1389

تصاویر: نشست زمین در منیریه(تكميلي)
منتشر شده در تاريخ: 26/02/1389

ميدان منيريه بامداد امروز فرونشست
منتشر شده در تاريخ: 25/02/1389

دكل چراغ برق در نمايشگاه كتاب حادثه آفريد + عکس
منتشر شده در تاريخ: 23/02/1389

گوش‌های پسر 6 ساله او را از مرگ نجات داد(+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 18/02/1389

علت احتمالی انفجار تاکسی در ایلام
منتشر شده در تاريخ: 01/02/1389

شور زندگی سمیه و خانواده اش بر دیوار مرگ!
منتشر شده در تاريخ: 29/01/1389

حادثه در شهربازی شاهین‌شهر
منتشر شده در تاريخ: 07/01/1389

نشست بخشي از خيابان وليعصر تهران
منتشر شده در تاريخ: 12/12/1388

نجات معجزه‌آساي دختر 4 ساله
منتشر شده در تاريخ: 09/12/1388

سانحه هنگام فرود هواپيماي آبادان - مشهد
منتشر شده در تاريخ: 04/11/1388

20 کشته و مجروح در سانحه قطار مشهد - تهران/ تکمیلی
منتشر شده در تاريخ: 03/11/1388

جزئیات حريق چهارسوق بازار تهران
منتشر شده در تاريخ: 26/10/1388

سقوط 206 در کانال آب(تصویری)
منتشر شده در تاريخ: 16/10/1388

دلخراشترين مرگ سال :کارگر در بين غلطک‌هاي دستگاه له شد
منتشر شده در تاريخ: 03/09/1388

اسامي كشته‌ها و‌مجروحان حادثه واژگوني اتوبوس زائران ايراني
منتشر شده در تاريخ: 20/08/1388

تصویر: اولین قربانی سانحه رانندگی در ایران
منتشر شده در تاريخ: 17/08/1388

كورس مرگبار دختر و پسر جوان
منتشر شده در تاريخ: 31/06/1388

ترس «کميسيون بررسي سانحه» از اعلام دلايل سوانح
منتشر شده در تاريخ: 11/06/1388

فرود اضطراری پرواز تهران ـ بوشهر در اصفهان
منتشر شده در تاريخ: 11/06/1388

تصاوير: عمليات ترميم نشست زمين در نواب
منتشر شده در تاريخ: 20/05/1388

تصاوير: ريزش تونل توحيد در تقاطع جمهوري
منتشر شده در تاريخ: 19/05/1388

خطاي‌خلبان عامل سانحه‌هوايي مشهد
منتشر شده در تاريخ: 17/05/1388

علت سانحه‌مشهد؛دعوا در كابين‌خلبان
منتشر شده در تاريخ: 04/05/1388

18 تن در سانحه هواپيماي آرياتور جان باختند(همراه تصاویر)
منتشر شده در تاريخ: 03/05/1388

50 درصد ایرانی ها تصادفی می میرند!
منتشر شده در تاريخ: 03/04/1388

انفجار یک بمب در حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) + تکمیلی
منتشر شده در تاريخ: 30/03/1388

بزمچه یک و نیم متری در ایستگاه اتوبوس! + عکس
منتشر شده در تاريخ: 18/03/1388

اجساد کوهنوردان هرمزگاني در ارتفاعات دماوند پيدا شد
منتشر شده در تاريخ: 10/03/1388

بدلكار ايراني سريال تلويزيوني «هشدار براي‌ كبري‌ 11» بر اثر سانحه درگذشت
منتشر شده در تاريخ: 17/02/1388

نجات مرد كارگر از عمق 100متري
منتشر شده در تاريخ: 11/02/1388

اسامي 54 مجروح ايراني حادثه تروريستي بغداد
منتشر شده در تاريخ: 05/02/1388

جدال با گرگ براي نجات فرزند
منتشر شده در تاريخ: 29/01/1388

ناگفته هایی از عوامل انفجار شیراز
منتشر شده در تاريخ: 25/01/1388

اعدام 3 عامل بمبگذاری شیراز
منتشر شده در تاريخ: 22/01/1388

رودخانه پارکینگ شده قم حادثه آفرید
منتشر شده در تاريخ: 12/01/1388

مرگ مرد فداکار در بزرگراه همت
منتشر شده در تاريخ: 07/11/1387

اعدام‌براي‌عوامل‌انفجارتروريستي شيراز
منتشر شده در تاريخ: 03/09/1387

نجات معجزه آسا! + عکس
منتشر شده در تاريخ: 19/08/1387

آتش‌سوزي نزديكي مسجدالحرام(+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 30/07/1387

سرباز احمدی از امروز می بیند
منتشر شده در تاريخ: 25/07/1387

سقوط مرموز دختر و پسر جوان از طبقه پنجم در هاله‌اي از ابهام‌
منتشر شده در تاريخ: 21/07/1387

شوخی دو مامور ناجا به قتل ختم شد
منتشر شده در تاريخ: 03/07/1387

اتوبوس سقوط کرده در کرج/تصوير
منتشر شده در تاريخ: 23/06/1387

اسامی مسافران اتوبوس واژگون‏شده ایران در ترکیه
منتشر شده در تاريخ: 07/06/1387

مرگ دو دختر جوان حين تمرين تيراندازي
منتشر شده در تاريخ: 06/06/1387

اسامي درگذشتگان و مجروحان ايراني سانحه هوايي در قرقيزستان
منتشر شده در تاريخ: 05/06/1387

نشست‌زمين‌خودرو ‌را به‌كام‌خود‌كشيد+تصوير
منتشر شده در تاريخ: 05/06/1387

سقوط مشكوك و مرگ زن 50 ساله
منتشر شده در تاريخ: 03/06/1387

مرگ دختر و پسری در یك پارك تهران
منتشر شده در تاريخ: 21/05/1387

نجات دختر چترباز از ارتفاع ۱۵۰ متري
منتشر شده در تاريخ: 19/05/1387

ناکامي بمبگذاري در تهران و قم
منتشر شده در تاريخ: 13/05/1387

سكونت گربه‌هاي بازيگوش در موتور خودرو
منتشر شده در تاريخ: 20/04/1387

در غرب تهران خودرو ميان زمين و آسمان متوقف شد
منتشر شده در تاريخ: 18/04/1387

نکاتی تازه از فاجعه سقوط ایرباس
منتشر شده در تاريخ: 12/04/1387

اطلاعيه پليس درباره شليگ گلوله در پايگاه پليس
منتشر شده در تاريخ: 05/04/1387

هنوز هم از ارتفاع نمي‌ترسم
منتشر شده در تاريخ: 21/03/1387

اطلاعات جدید از بمب‌گذاری اخیر در تهران
منتشر شده در تاريخ: 20/03/1387

انفجار خودرو در غرب تهران
منتشر شده در تاريخ: 07/03/1387

جهنم در شهر مرند + عكس
منتشر شده در تاريخ: 30/02/1387

ايدز در پيوند كليه، خانواده‌اي را متلاشي كرد
منتشر شده در تاريخ: 29/02/1387

انگشت در چشم كوسه جانش را نجات داد
منتشر شده در تاريخ: 24/02/1387

نجات معجزه‌ آسا بعد از سقوط به كارون
منتشر شده در تاريخ: 24/02/1387

عوامل بمب‌گذاري حسينيه سيدالشهدا(ع) شيراز بازداشت شدند
منتشر شده در تاريخ: 19/02/1387

معمای زنده ماندن کودک هفت ساله عربستانی
منتشر شده در تاريخ: 17/02/1387

نجات پسر از درّه 200متري در جاده قديم كرج
منتشر شده در تاريخ: 09/02/1387

خودروي سمند از يك درخت بالا رفت
منتشر شده در تاريخ: 05/02/1387

مرگ دانش‌آموز خردسال زير چرخ قطار تفريحي
منتشر شده در تاريخ: 05/02/1387

قطع دست یکی از قویترین مردان ایران
منتشر شده در تاريخ: 01/02/1387

گزارش تصويري تشييع پيکر ‌‌١١ جان‌باخته حادثه شيراز
منتشر شده در تاريخ: 28/01/1387

نتیجه نهایی تحقیقات انفجار شیراز
منتشر شده در تاريخ: 27/01/1387

گزارش تصویری از محل وقوع انفجار در شیراز
منتشر شده در تاريخ: 26/01/1387

انفجار شيراز به روايت تصوير (عكس)
منتشر شده در تاريخ: 25/01/1387

جديدترين آمار قربانيان انفجار شيراز ‪ ۱۰‬كشته و ‪ ۱۶۰‬مجروح
منتشر شده در تاريخ: 25/01/1387

سانسور حیرت انگیز انفجار شیراز در رسانه ملی!
منتشر شده در تاريخ: 25/01/1387

گفتگو با يكی از شاهدان انفجار شيراز
منتشر شده در تاريخ: 25/01/1387

فرمانده انتظامي فارس‏:‏ انفجار شيراز خرابكاري نبوده است
منتشر شده در تاريخ: 25/01/1387

گزارش تكميلي فارس از انفجار ديشب شيراز
منتشر شده در تاريخ: 25/01/1387

نجات همکلاسي‌ها توسط دانش‌آموز 11 ساله
منتشر شده در تاريخ: 22/01/1387

مرد جواني كع در سالروز تولدش به چاه 40 متري سقوط كرد
منتشر شده در تاريخ: 21/01/1387

پرتاب از صندلي پرنده
منتشر شده در تاريخ: 20/01/1387

حسن ننه گلاب در سانحه سينمايي زخمي شد
منتشر شده در تاريخ: 11/01/1387

سقوط ستون مجمتع در حال احداث بر روي خانه‌ مسكوني
منتشر شده در تاريخ: 27/12/1386

آتش‌سوزي در كارخانه شيرين عسل تبريز
منتشر شده در تاريخ: 23/12/1386

سقوط يك كارمند از طبقه نوزدهم ساختمان سازمان ملل متحد
منتشر شده در تاريخ: 29/11/1386

جزييات حادثه نشت گاز به سالن سينما سروش
منتشر شده در تاريخ: 02/11/1386

قاتل نامرئي 52 دانش آموز را به بيمارستان فرستاد
منتشر شده در تاريخ: 02/10/1386

سانحه هواپیمایی در فرودگاه امام خمینی
منتشر شده در تاريخ: 24/09/1386

از ساختمان 144 متری سقوط کرد و زنده ماند!
منتشر شده در تاريخ: 22/09/1386

مردم به خودروهاي امداد رسان راه نمي دهند
منتشر شده در تاريخ: 12/09/1386

سقوط شیء عجیب انفجاری از آسمان گرگان
منتشر شده در تاريخ: 07/09/1386

سقوط يک فروند بالگرد كبراي هوانيروز در كرمانشاه
منتشر شده در تاريخ: 28/07/1386

سقوط هواپیما در حاشیه بزرگراه بابایی دو كشته بر جای گذاشت
منتشر شده در تاريخ: 20/07/1386

آی‌پاد در جیب او بود كه آتش گرفت
منتشر شده در تاريخ: 15/07/1386

۲ ادعا در برابر یك سانحه
منتشر شده در تاريخ: 19/06/1386

كارگاه مبل در یافت‌آباد آتش گرفت
منتشر شده در تاريخ: 06/06/1386

مغازه‌ای در خیابان ولی‌عصر طعمه حریق شد
منتشر شده در تاريخ: 31/05/1386

آتش سوزی درسه راه امین حضور
منتشر شده در تاريخ: 24/05/1386

هتل زایران ایرانی در مكه مكرمه آتش گرفت
منتشر شده در تاريخ: 16/05/1386

پاسخ رئيس دادگاه سي130 به سوالات اولياي دم
منتشر شده در تاريخ: 08/05/1386

جزئیات سانحه مرگبارهوایی دربرزیل
منتشر شده در تاريخ: 28/04/1386