شماره خبر:  20339    تاريخ انتشار خبر:        ام فروردین ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 7501 مرتبه تا کنون

 با مرگبارترين گل هاي جهان آشنا شوید

fiogf49gjkf0d
در بين گل ها نيز با وجود ظاهر زيبا و چشم نوازشان، انواعي از مخوف ترين گونه ها وجود دارد که با بهره گيري از مجموعه اي از ابزارهاي عجيب مي توانند به نحوي شگفت انگيز در يک چشم به هم زدن حتي يک موش را ببلعند.

به نوشته خراسان‏، بهتر است در مواجهه با اين گل ها هرگز هوس نکنيد آن ها را لمس کنيد چون ممکن است چند ثانيه بعد انگشت تان را از دست بدهيد!در اين مطلب به معرفي ۱۰ گل مخوف و مرگبار جهان مي پردازيم.


«تيتان آروم» يا گل جسد:

خوشبختانه اين گل تنها چند روز در سال شکفته مي شود چون وقتي گل هاي آن باز مي شود، بوي تند و متعفن گوشت فاسد را در هوا منتشر مي کند. اين گل که در هنگام شب باز مي شود، با بوي زننده اش انواع حشرات دوستدار جسد را جذب و بدين شکل در واقع از طريق سنبله يا گل آذين خود گرده افشاني مي کند.اين روند ۳روز ادامه دارد و سپس گل متلاشي مي شود. اين گل که يکي از بزرگ ترين گل هاي جهان است، مي تواند تا ارتفاع ۶متر و عرض 4.5 متر رشد کند.اين گل که در بسياري از باغ هاي گياه شناسي جهان وجود دارد؛ به طور طبيعي تنها در جنگل هاي استوايي سوماترا در اندونزي مي رويد. گل آذين اين گل نيز از هزاران گل مينياتوري تشکيل شده است که طي فرآيند باز شدن، تحت تاثير واکنش هايي گرم مي شود و از خود بوي وحشتناک جسد را منتشر مي کند. اين بو در واقع ناشي از مجموعه اي از ترکيبات مبتني بر سولفور است.

Nepenthes Truncata يا شکارچي کوزه اي:

اين گياه گوشت خوار نه تنها انواع حشرات را قورت مي دهد بلکه جوندگان را نيز در يک حرکت به طور کامل مي بلعد. زماني که يک موش کنجکاو جرات پيدا کند که روي برگ هاي لغزنده آن حرکت کند، در يک چشم به هم زدن تعادل خود را از دست مي دهد و درون بدنه کوزه اي شکل گياه مي افتد. حيوان درون اين کوزه مملو از مايع غرق و بلافاصله عملکرد آنزيم هاي هضم کننده آغاز مي شود، اين گياه کوزه اي بيش از ۴۰ سانتي متر به لحاظ ارتفاع رشد مي کند. رنگ هاي اين گل از زرشکي تا سفيد متغير است و گلبرگ هاي کماني قلبي شکلي که اطراف دهان گل قرار گرفته است، اغلب با يک الگوي باريک و نواري شکل رشد و ساختاري شبيه قيف پيدا مي کند. اين گل نادر به طور عمده در جزيره «مينداتائو»ي فيليپين مي رويد.

Drakaea Glyptodon يا گل رياکار:

اين گل بوي گوشت خام مي دهد اما به جاي جذب مگس ها، زنبورها را به دام مي اندازد.در بالاي ساقه باريک اين گل، يک شکوفه ارغواني پيازي شکل مي رويد که به لحاظ ظاهري شبيه نوعي زنبور با عنوان «Thy nnine» است. اين گل تنها مي تواند از طريق اين زنبورها گرده افشاني کند به همين دليل عمدا به اميد جذب اين حشرات، شکل ظاهر آن ها را شبيه سازي مي کند. زنبورهاي ماده اين گونه قادر به پرواز نيستند و مجبورند بالاي ساقه گل ها منتظر زنبورهاي نر شوند تا آن ها را بلند و حمل کنند. شکوفه اين گل به لحاظ رنگ و ساختار به نحو شگفت آوري شبيه شکم زنبورهاي ماده است. اين گل حتي موادشيميايي (فرومون) مشابه مواد مترشحه توسط زنبورهاي ماده را توليد مي کند. زماني که يک زنبور نر در تماس با ساختار شبيه زنبور ماده قرار مي گيرد، گرده گل روي بدنش مي نشيند. البته براي گرده افشاني موفق، بايد همان زنبور نر توسط يک گل ريا کار ديگر از گونه Drakaea براي نشستن فريب بخورد.

Rafflesia arnoldii يا پانداي غول پيکر دنياي گياهان:

اين شکوفه غول پيکر خال خالي در واقع بزرگ ترين گل جهان است. محيط هر گلبرگ آن به يک متر مي رسد و هر يک از اين گل ها بالغ بر 6.8 کيلوگرم وزن دارد. اين گل غول پيکر که تنها در جنگل هاي باراني جنوب شرق آسيا مي رويد، در واقع يک انگل ريشه است بدين معنا که هيچ ساقه يا برگي ندارد و به طور کامل درون ميزبان خود زندگي مي کند، ميزباني که اغلب ريشه يک درخت بزرگ است. اين گل رشته هاي بافتي درازي دارد که درون بدن ميزبان فرو مي کند و پس از ماه ها تغذيه کامل از ميزبان نگون بخت خود، براي تنها ۵ روز شکوفا مي شود. در اين مدت رايحه اي متعفن از گوشت فاسد براي جذب مگس ها منتشر مي کند تا به فرآيند گرده افشاني آن کمک کند. البته با وجود رايحه ناخوشايند و شيوه مخوف زندگي انگلي، ظاهر کاريکاتوري اين گل موجب شده که لقب دوست داشتني «پانداي غول پيکر دنياي گياهان» را به آن بدهند.

Drosera rotundifolia يا شبنم شوم:

اين گل کوچک در معرض انقراض قربانيان خود را که کرم ها و مگس هاي ويرانگر هستند، در يک چشم به هم زدن مي گيرد و هضم مي کند. اين گل که در زمين هاي مرطوب آمريکاي شمالي يافت مي شود، نام خود را از واژه يوناني «droses» به معناي قطره شبنم گرفته است.برگ هاي گرد سبز مايل به زرد اين گل در قسمت کناره ها مملو از موهاي نوک تيز است که انتهاي همه آن ها با يک ماده چسبناک و قندي توسط گياه پوشانده مي شود تا قربانيان را جذب کند.زماني که يک حشره روي اين ماده غليظ بنشيند، به گياه مي چسبد و در اين زمان، برگ هاي گل همچون بازوي يک اختاپوس به دور حشره پيچيده مي شود.

Abrus precatorius يا لوبياي عشق مرگبار:

اين گل شبيه غلاف نخود سبز است که هر غلاف به طول يک اينچ و مملو از دانه هاي قرمز رنگي است که بي نهايت سمي هستند.اين گل با وجود شديدا سمي بودن، در چين مظهر عشق است. در طول قرن۱۶ تجار هلندي دانه هاي اين گل را که Jequirity نيز ناميده مي شود، به اروپا و آمريکا آوردند و در هلند دانه هاي سمي اين گل را همراه با مرواريد براي ساخت گردنبند استفاده مي کردند. البته ساخت زيورآلات با اين دانه ها کار بسيار خطرناکي است چرا که در موارد زيادي افراد حين رشته کردن دانه ها، دست خود را نيز سوراخ مي کردند و در نتيجه سم وارد خونشان مي شد و جانشان را مي گرفت. با اين وجود هنوز هم از اين دانه ها براي تزيين در نواحي استوايي استفاده و حتي در ebay خريد و فروش مي شود.

Dracuneulus Vulgaris يا گل دراکولا:

اين گل که بومي مديترانه است، در زمان شکوفايي رايحه گوشت فاسد منتشر و بدين شکل حشرات را براي گرده افشاني به سمت خود جذب مي کند. عنوان دراکولا را به اين گل داده اند به دليل آن که از يک ساختار ميله اي شکل سياه رنگ پيچيده در گلبرگ هاي ارغواني تشکيل شده که به آن ظاهري شبيه شنل دراکولا با يقه هاي بالازده بخشيده است.ساختار ميله اي شکل وسط گل بيش از 1.5متر رشد مي کند.شکوفه اين گل نيز مانند دراکولا از نور مستقيم خورشيد متنفر است و در سايه باز مي شود.تمامي قسمت هاي اين گياه سمي است و اگر خورده شود، مي تواند فرد را از پا دربياورد، در صورت لمس کردن آن نيز پوست به شدت دچار خارش و حساسيت مي شود.

Caster oil plant سمي ترين گل جهان:

اين گل بر اساس کتاب رکوردهاي جهاني (گينس) سمي ترين گل جهان است که روغن آن قادر به التيام تمامي زخم هاست.البته اين گل توان کشتن انسان ها را نيز در يک چشم به هم زدن دارد و تنها يک ميلي گرم از سم توليدي توسط اين گياه مي تواند يک انسان بالغ را از پا دربياورد.براي قرن ها چيني ها از روغن اين گياه با عنوان کرچک به عنوان دارو براي التيام زخم ها استفاده مي کردند. از اين گياه براي توليد سوخت بيوديزل نيز استفاده مي شود. البته دانه هاي اين گياه در حال شکوفايي حاوي يک سم بي نهايت خطرناک با عنوان «ricin» است. اين ماده در غلظت کمتر روي برگ هاي گياه نيز وجود دارد. گل هاي گياه روغن کرچک به ويژه براي کودکان بسيار خطرناک است.

Aconitum يا کلاهخود شيطان:

اين گل را بلاي جان همه مي نامند. از جمله اسامي آن مي توان به اين موارد اشاره کرد: بلاي جان گرگ ها، بلاي جان سگ ها، بلاي جان پلنگ ها، ببرها و بلاي جان زنان. اين گل نيز مانند خرزهره زيبا اما مرگبار است.گلبرگ هاي رو به پايين و قوسي و پيچي شکل اين گل شبيه کلاهخود است.بيش از ۲۰۰گونه از اين گياه وجود دارد.تنها چند قطره از ريشه اين گياه مي تواند موجب فلج عضلات قلب و يا کل سيستم تنفسي شود و بلافاصله به مرگ فرد بينجامد. در قرون وسطي جادوگرها از اين گل در معجون هاي ويژه پرواز استفاده مي کردند به اين دليل که با بر هم زدن ضربان قلب حس گيجي و کرخي در افراد ايجاد مي کرد.

Nerium olean der يا قاتل داراي بوي دلنشين:

اين گل يکي از سمي ترين گياهان جهان است، هر قسمت از آن از ساقه تا شيره در صورت خوردن به شدت سمي است. حتي استنشاق دود ناشي از يک خرزهره در حال سوختن براي سلامتي مضر است.گزارش هاي متعددي از مسموميت هاي افراد در جنگل ها گزارش شده که در اثر استفاده از شاخه هاي خرزهره براي کباب کردن سوسيس و گوشت مسموم شده اند. حتي گفته مي شود که شماري از سربازان ناپلئون در اسپانيا به همين دليل جان خود را از دست دادند.شکوفه هاي اين گل به حدي خطرناک است که حتي عسل توليد شده توسط زنبورهايي که از گياه خرزهره براي شهد استفاده کرده اند، فوق العاده سمي است.سم اين گل باعث بر هم خوردن ضربان قلب مي شود بدين شکل که ابتدا ضربان به شدت افزايش و سپس به کمتر از حد نرمال کاهش مي يابد تا اين که به طور کامل از تپش مي افتد.
 
اخبار مرتبط

رعد و برق سبز رنگ در بالای یک آتشفشان
منتشر شده در تاريخ: 23/09/1392

باورتان می شود این نقاشی را یک فیل کشیده؟
منتشر شده در تاريخ: 17/09/1392

استثنایی ترین بلال در دنیا+ تصویر
منتشر شده در تاريخ: 07/09/1392

خواستگاري با دسته گل ساخته شده از پول+ تصاوير
منتشر شده در تاريخ: 06/09/1392

جزيره اسرارآميز در ساحل ژاپن+ تصوير
منتشر شده در تاريخ: 06/09/1392

خلاقیت پس از ضربه
منتشر شده در تاريخ: 06/09/1392

کی میتونه این اسم را بخونه؟! + عکس
منتشر شده در تاريخ: 04/09/1392

آجیل یک و نیم میلیون تومانی! (عکس)
منتشر شده در تاريخ: 03/09/1392

تصویرجالب از خرگوشی که هیچ شباهتی به خرگوش ها ندارد
منتشر شده در تاريخ: 28/08/1392

مروارید های واقعی در یک صدف/عکس
منتشر شده در تاريخ: 25/08/1392

هدیه عجیب داماد چینی به همسرش + تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 25/08/1392

تولد اولین نوزاد فریز شده ایران
منتشر شده در تاريخ: 21/08/1392

یک زن عجیب با کثیف‌ترین خانه دنیا +تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 17/08/1392

ناگفته هایی از اجساد لاله و لادن
منتشر شده در تاريخ: 15/08/1392

دهکده ای در نروژ که برای اولین بار از نور خورشید در زمستان بهره مند شد+ تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 04/08/1392

به دار آویخته شدن فیل به جرم قتل!+عکس
منتشر شده در تاريخ: 01/08/1392

نادرترین پدیده خورشیدی روی زمین + عکس
منتشر شده در تاريخ: 27/07/1392

عجیب‌ترین وسیله‌های که دزدیده شد!
منتشر شده در تاريخ: 21/07/1392

زیر دریایی در وسط خیابان +عکس
منتشر شده در تاريخ: 18/07/1392

خلاقيت بر روی گرد و خاک خودروها + تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 16/07/1392

عکس‌هايي شگفت‌انگيز از کپی برابر اصل
منتشر شده در تاريخ: 16/07/1392

سیگار از جنس طلا! +عکس
منتشر شده در تاريخ: 16/07/1392

نظرتان درباره این عروسک های عجیب چیست؟/ تصویر
منتشر شده در تاريخ: 15/07/1392

اسرارآمیزترین کتاب جهان + تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 14/07/1392

شگفت‌انگیزترین پله دنیا + تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 11/07/1392

روش عجیب یک دانشجو برای تامین هزینه دانشگاه + تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 07/07/1392

پول می‌گیریم تا غم بیمار شما را بخوریم!
منتشر شده در تاريخ: 01/07/1392

این پراید متفاوت در خیابان‌های‌ تهران چه می‌کند؟+عکس
منتشر شده در تاريخ: 31/06/1392

عکس/عجیب ترین بدهی یک دانشجو به دانشگاه
منتشر شده در تاريخ: 28/06/1392

معمای زن زندانی در اینترنت! (+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 24/06/1392

یه پروانه فوق العاده عجیب اما دیدنی
منتشر شده در تاريخ: 23/06/1392

صدها تلفن به پلیس برای اقدام عجیب یک شرکت تبلیغاتی
منتشر شده در تاريخ: 19/06/1392

عجیب‌ترین ترس‌های جهان!
منتشر شده در تاريخ: 19/06/1392

خطرناک‌ترین سرسره دنیا +عکس
منتشر شده در تاريخ: 17/06/1392

خرید خودرو با پول خرد + تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 10/06/1392

حقیقت جن چیست؟
منتشر شده در تاريخ: 04/06/1392

معماران کوچک با سازه های زیبا در دل دریا+ تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 26/05/1392

ویلای عجیب در چین تخریب می‌شود+عکس
منتشر شده در تاريخ: 22/05/1392

شیوه عجیب آقای دکتر برای یافتن همسر
منتشر شده در تاريخ: 21/05/1392

عجیب و غریب ترین ساختمان های جهان+ تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 16/05/1392

عجیب ترین شغل دنیا + تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 12/05/1392

هیولای خلیج‌فارس چه بود؟
منتشر شده در تاريخ: 09/05/1392

سمی ترین دریاچه دنیا +عکس
منتشر شده در تاريخ: 06/05/1392

دسترسی به این جزیره زیبای توریستی ناممکن شد/تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 05/05/1392

کشف موجود عجیب در پارس‌جنوبی + تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 03/05/1392

شگفت انگیز ترین حصار خانه در دنیا + تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 01/05/1392

10 پوشش عجیب برای خودرو + عکس
منتشر شده در تاريخ: 31/04/1392

عجیب ترین اشتباهات پزشکی در جهان + تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 29/04/1392

کلاس خواب (عکس)
منتشر شده در تاريخ: 25/04/1392

عجیب ترین سنگ روی زمین (+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 25/04/1392

نقاشی روی پیتزا
منتشر شده در تاريخ: 22/04/1392

ترسناک ترین سرگرمی + تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 17/04/1392

درخت مشهوری که در یک مکان عجیب روییده +عکس
منتشر شده در تاريخ: 17/04/1392

ماري كه دانشمندان را حيرت زده كرد + تصاوير
منتشر شده در تاريخ: 11/04/1392

تصاویر باور نکردنی از قدم زدن در آسمان!
منتشر شده در تاريخ: 06/04/1392

تا دیر نشده از این ساحل شیشه ای دیدن کنید (+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 05/04/1392

خفن ترین بدلکار جهان/تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 04/04/1392

قوی‌ترین مورچه دنیا +عکس
منتشر شده در تاريخ: 01/04/1392

گوركني زره پوش + تصاوير
منتشر شده در تاريخ: 01/04/1392

موجود عجیبی که می‌تواند 10 مرد را از پای درآورد!+ عکس
منتشر شده در تاريخ: 30/03/1392

اتفاق باور نکردنی، لهجه این زن را فرانسوی کرد!
منتشر شده در تاريخ: 29/03/1392

چرا رنگ تاکسی‌ها «زرد» است؟
منتشر شده در تاريخ: 28/03/1392

شهری که صاحب خورشید مصنوعی می‌شود+تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 06/03/1392

«مثلث برمودا» چگونه ایجاد شده است؟ +عکس
منتشر شده در تاريخ: 06/03/1392

گوجه فرنگی بنفش هم آمد! +عکس
منتشر شده در تاريخ: 05/03/1392

ماري با شكل هندسي خاص + عکس
منتشر شده در تاريخ: 21/02/1392

به دنیا آمدن در عجیب‌ترین جاهای ممکن!
منتشر شده در تاريخ: 17/02/1392

تصاویر هوایی خارق العاده از یک پایانه ی هوایی در نیویورک
منتشر شده در تاريخ: 15/02/1392

شهری که آب رو به بالا حرکت می کند+عکس
منتشر شده در تاريخ: 15/02/1392

عکاسی ناخواسته از یک شبح +عکس
منتشر شده در تاريخ: 04/02/1392

زیباترین سنگی که در عمر خود دیده اید (+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 20/12/1391

کشف ماهی بسیار عجیب که میتواند راه برود+عکس
منتشر شده در تاريخ: 19/12/1391

روش‌های عجیب حمل و نقل + تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 08/12/1391

حدس بزنید این تصاویر چیست؟!
منتشر شده در تاريخ: 07/12/1391

میوه ای زیبا و عجیب + عکس
منتشر شده در تاريخ: 06/12/1391

گرانترين و زشت ترين خانه كانادا + تصاوير
منتشر شده در تاريخ: 03/12/1391

هتل بی خانمان، هتل معروف سوئدی!/ تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 02/12/1391

عجیب ترین و ترسناک ترین سرسره های دنیا +عکس
منتشر شده در تاريخ: 01/12/1391

کوتاهترین مسیر هوایی جهان فقط ۴۷ ثانیه
منتشر شده در تاريخ: 30/11/1391

این مرد ایرانی 4 بـار دور کره زمیـن دویده است
منتشر شده در تاريخ: 30/11/1391

عجیب ترین وقف های مردم ایران
منتشر شده در تاريخ: 28/11/1391

عجیب‌ترین راههای درمان در دنیا +عکس
منتشر شده در تاريخ: 17/11/1391

اگر از ارتفاع می‌ترسید، نگاه نکنید! + تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 02/11/1391

اجاره اتاق برای داغون کردن + عکس
منتشر شده در تاريخ: 02/11/1391

عجیب‌ترین هتل‌های دنیا + تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 27/10/1391

دوردنیا » دختر 7 ساله نابغه رياضي شد!
منتشر شده در تاريخ: 26/09/1391

عجیبت ترین واحدهای پول در دنیا +عکس
منتشر شده در تاريخ: 25/09/1391

خانه‌ای که هنگام باران ساز می‌زند+ تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 12/09/1391

عکس/ اولین هتل زیرزمینی دنیا در چین
منتشر شده در تاريخ: 16/08/1391

خطرناک‌ترین و سمی‌ترین بوستان جهان + تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 01/08/1391

عجایب دنیای اجاره‌ها +عکس
منتشر شده در تاريخ: 15/07/1391

تشکیل کندوی زنبور در حمام!
منتشر شده در تاريخ: 09/07/1391

حیرت انگیزترین روش مچگیری سارقان! +عکس
منتشر شده در تاريخ: 02/07/1391

عجايب مهندسي (+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 26/06/1391

استخر شیشه ای معلق درطبقه 24‎ (عکس)
منتشر شده در تاريخ: 20/06/1391

اگر می خواهید برای مدتی نابینا شوید به اینجا بروید(+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 18/06/1391

آبشاری با آبی به رنگ خون! (+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 15/06/1391

رودخانه‌ای زیر آب! + عکس
منتشر شده در تاريخ: 11/06/1391

پروانه عجیب که همه را شوکه کرد! + عکس
منتشر شده در تاريخ: 02/06/1391

عجیب‌ترین اسکی در همسایگی ایران +تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 17/05/1391

منطقه ای وحشتناک در مشهد: درختان شبها جیغ می‌کشند!! + عکس
منتشر شده در تاريخ: 10/05/1391

قدرت باورنکردنی پیرمرد 91 ساله نیویورکی (+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 18/04/1391

شلوار، پیتزا و موبايل در کره آزاد شد!
منتشر شده در تاريخ: 14/04/1391

عجيب‌ترين باند فرود دنيا را ببينيد! (+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 13/04/1391

این مرغ تخم رنگی می گذارد (+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 25/03/1391

ضربه مغزي از يك بيمار ، نابغه موسيقي ساخت!
منتشر شده در تاريخ: 24/03/1391

مرد ابرکوهی در 83 سالگی تازه پدر شد
منتشر شده در تاريخ: 06/03/1391

یوزپلنگ، مایه آبروریزی حیات وحش شد! (+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 06/03/1391

تصاویر شگفت انگیز کشتی حضرت نوح
منتشر شده در تاريخ: 02/03/1391

رابطه زیبای اعداد و زاویه ها که تا کنون نمی دانستید!
منتشر شده در تاريخ: 19/02/1391

پول بده در وان نفت بخواب! +عکس
منتشر شده در تاريخ: 18/02/1391

تصاویر جالب: زیباترین ساختمان‌های جهان
منتشر شده در تاريخ: 16/02/1391

کشف قاره ی خطرناک هفتم! + عکس
منتشر شده در تاريخ: 11/02/1391

کشف یک ماهی شگفت انگیز از جنس طلای خالص + عکس
منتشر شده در تاريخ: 28/01/1391

تصاویری از کشف رودخانه ای در زیر آب در مکزیک
منتشر شده در تاريخ: 28/01/1391

ساخت اولین خانه شناور دنیا در دبی + تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 28/01/1391

تصاویر بخش جدیدی از دیوار چین که گوگل کشف کرد
منتشر شده در تاريخ: 15/12/1390

کشف یک پدیده مرموز فضایی
منتشر شده در تاريخ: 15/12/1390

مکان های شگفت انگیز در سراسر دنیا
منتشر شده در تاريخ: 10/12/1390

عجیب ترین دریاچه روی کره زمین
منتشر شده در تاريخ: 08/12/1390

هيولاهايی ترسناك در اعماق تاريك دريا! (عکس)
منتشر شده در تاريخ: 03/12/1390

جزئیات ساخت مرتفع ترین برج جهان در ساحل دریای خزر (+ عکس)
منتشر شده در تاريخ: 25/11/1390

عکس‌های شگفت‌آور: جهان در یک قطره آب
منتشر شده در تاريخ: 25/11/1390

از اسپرم تا نوزاد - تصاویر واقعی!
منتشر شده در تاريخ: 24/11/1390

تاريخی‌ترين پرش از لبه فضا! + تصویر
منتشر شده در تاريخ: 19/11/1390

بارانی از گلوله‌های ژلاتینی در بریتانیا+عکس
منتشر شده در تاريخ: 15/11/1390

دختر جنگل کامبوج+عکس
منتشر شده در تاريخ: 21/10/1390

سازه شگفت‌انگیز مارپیچ در آلمان+عکس
منتشر شده در تاريخ: 20/10/1390

عکس عجیب ترین تریبون نماز جمعه در جهان
منتشر شده در تاريخ: 05/10/1390

ني‌ نوشيدني؛ تاريخچه‌اي جالب، ابداعي عجيب!
منتشر شده در تاريخ: 12/09/1390

تصاویر عجیب: رودخانه‌ای به رنگ سبز
منتشر شده در تاريخ: 07/09/1390

بیماری عجیب دختری که داخل بدن انسان را می‌بیند!
منتشر شده در تاريخ: 06/09/1390

راز کوهستان ارواح در قطب جنوب + تصویر
منتشر شده در تاريخ: 03/09/1390

پياده‌روي بر فراز ابرها با هواپيماي ابري!
منتشر شده در تاريخ: 02/09/1390

شهر عجایب در منجمدترین نقطه زمین +عکس
منتشر شده در تاريخ: 04/08/1390

محبت خواهری! (عکس)
منتشر شده در تاريخ: 28/07/1390

تصاویر سیب زمینی های جدید !
منتشر شده در تاريخ: 18/07/1390

ورود خرس به پیتزا فروشی ! + عکس
منتشر شده در تاريخ: 13/07/1390

عجیب ترین وصیتنامه های دنیا
منتشر شده در تاريخ: 13/07/1390

خارج کردن نارنجک از صورت یک زن! + تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 09/07/1390

لطف مادرانه گاو به یک کودک
منتشر شده در تاريخ: 21/06/1390

عکس: چرا بدن این مرد سوراخ‌سوراخ نمی‌شود؟
منتشر شده در تاريخ: 16/06/1390

بیماری ویژه ای که تنها یک نفر دارد! +عکس
منتشر شده در تاريخ: 01/06/1390

فروش خانه با قبر و اسکلت اضافه + عکس
منتشر شده در تاريخ: 29/05/1390

سفري خاطره‌انگيز در هتل فضايي! +تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 27/05/1390

شایعه پیدا شدن آدم کوتوله های 30 سانتی در ایلام (+ عکس)
منتشر شده در تاريخ: 24/05/1390

ماجرای عجیب زنی که 34 ساله خوابید و 15 ساله بیدار شد!
منتشر شده در تاريخ: 08/05/1390

شرط عجيب یک كره گورخر براي غذاخوردن!
منتشر شده در تاريخ: 08/05/1390

آیا میدانستید ؟!
منتشر شده در تاريخ: 08/05/1390

این‌"عدد" برای افغان‌ها بی‌ناموسی است + عکس
منتشر شده در تاريخ: 30/03/1390

زمان دقیق ماه گرفتگي كامل امشب
منتشر شده در تاريخ: 25/03/1390

برمودای ایران و محل زندگی ارواح و اجنه کجاست+عکس
منتشر شده در تاريخ: 21/03/1390

نافرمانی ساعتها در یک شهر ایتالیا !
منتشر شده در تاريخ: 21/03/1390

جدول تناوبی مندلیوف به عدد 116 رسید
منتشر شده در تاريخ: 16/03/1390

رمزگشایی از لاشه حیوان عجیب +عکس
منتشر شده در تاريخ: 24/02/1390

تصاویر یک حباب عجیب در دریا
منتشر شده در تاريخ: 20/02/1390

کشف لاشه یک حیوان عجیب الخلقه در مشگین شهر (+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 20/02/1390

عجيب‌ترين مشاغل دنيا
منتشر شده در تاريخ: 13/02/1390

نوزاد دو سر در زاهدان به دنیا آمد + عکس
منتشر شده در تاريخ: 07/02/1390

جسد یک موجود فضایی در سیبری+تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 01/02/1390

لاک پشتی با دو سر و 5 پا
منتشر شده در تاريخ: 30/01/1390

مردان و زنان شگفت انگیز به روایت تصویر
منتشر شده در تاريخ: 18/01/1390

تصاویر/ شگفت انگیزترین ساختمان های جهان
منتشر شده در تاريخ: 18/01/1390

کره زمين کاملا کروي نيست! + عکس
منتشر شده در تاريخ: 17/01/1390

عجیبترین جا کلیدی دنیا از چین آمد (+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 16/01/1390

تارعنکبوت‌ به این بزرگی دیده بودی؟ / عکس
منتشر شده در تاريخ: 15/01/1390

مغز 2500 ساله کشف شد + تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 15/01/1390

مشهورترین شعبده بازان دنیای جادو را بشناسید
منتشر شده در تاريخ: 10/01/1390

تصاویر نادرترین پستاندار دنیا
منتشر شده در تاريخ: 21/12/1389

تصاویر: گوسفند عجیب چینی
منتشر شده در تاريخ: 21/12/1389

عکس فوق العاده از زندگى پسری با قلبى بیرون از بدن !
منتشر شده در تاريخ: 30/11/1389

رومانتیک‌ترین جای زمین کجاست؟ + عکس
منتشر شده در تاريخ: 26/11/1389

رویای بلندپروازانه برای سفر دور دنیا +عکس
منتشر شده در تاريخ: 19/11/1389

تومور انسان نما در شکم جوان کرمانی+ عکس
منتشر شده در تاريخ: 11/11/1389

مارمولك يك متري به دام افتاد! +عکس
منتشر شده در تاريخ: 06/11/1389

راز سبیل معروف هیتلر فاش شد
منتشر شده در تاريخ: 06/11/1389

تصوير تكان‌دهنده از سوگواري دلفين‌ها
منتشر شده در تاريخ: 30/10/1389

عجیب‌ترین محصولات 2011 +عکس
منتشر شده در تاريخ: 23/10/1389

وعده غذایی عجیب مردم اندونزی+عکس
منتشر شده در تاريخ: 22/10/1389

راز حمام شیخ بهایی کشف شد
منتشر شده در تاريخ: 04/10/1389

كشف گونه سوم انسان؟! + عکس
منتشر شده در تاريخ: 04/10/1389

شگفت انگيزترين اكتشاف سال+عکس
منتشر شده در تاريخ: 18/09/1389

عجایب کشورهای لی لی پوتی جهان
منتشر شده در تاريخ: 13/09/1389

تولد یک عروس دریایی عجیب + عکس
منتشر شده در تاريخ: 06/09/1389

پدیده نادر شکار فیل توسط کروکودیل(+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 12/08/1389

عجیب ترین رشته‌‌های دانشگاهی
منتشر شده در تاريخ: 18/07/1389

تصاویر: هراسناک ترین ماشین ساخت بشر
منتشر شده در تاريخ: 13/07/1389

معرفي بهترين مشاغل آينده جهان
منتشر شده در تاريخ: 06/07/1389

تصاویر زیبا از دست‌نیافتنی‌ترین مکان‌های زمین
منتشر شده در تاريخ: 29/06/1389

همه بیمه های عجیب و غیر عادی در دنیا
منتشر شده در تاريخ: 23/06/1389

چشمی که شیر شلیک می‌کند!+عكس
منتشر شده در تاريخ: 22/06/1389

غار اصحاب‌ کهف كجاست؟ +تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 15/06/1389

پخت پیتزا در خودرو! (+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 02/06/1389

پزشکی که آپاندیس خود را جراحی کرد
منتشر شده در تاريخ: 31/05/1389

ده مكان فوق محرمانه جهان (تصویری)
منتشر شده در تاريخ: 16/05/1389

۲۰ قانون عجیب و غریب دنیا
منتشر شده در تاريخ: 29/04/1389

تولید سیبی که درونش هم سرخ است +عکس
منتشر شده در تاريخ: 27/04/1389

تصاویر جالب: زندگی با یک کوسه چهار متری
منتشر شده در تاريخ: 15/04/1389

تبدیل 44 میلیون کیلو زباله به جزیره + عکس
منتشر شده در تاريخ: 13/04/1389

كشف موجودي عجيب در تايلند! + عکس
منتشر شده در تاريخ: 09/04/1389

"نامه بدون نقطه" یک رعیت در زمان ناصرالدین شاه
منتشر شده در تاريخ: 27/03/1389

نزدیک ترین نقطه زمین به خورشید
منتشر شده در تاريخ: 03/03/1389

تصویرمردی که غذا وآب نمی‌خورد
منتشر شده در تاريخ: 11/02/1389

تاریخچه "چلوکباب" در ایران
منتشر شده در تاريخ: 28/01/1389

ساعت انسان‌های نخستین/ عکس
منتشر شده در تاريخ: 05/01/1389

سفر به شگفت‌انگیزترین نقاط جهان (تصویری)
منتشر شده در تاريخ: 22/12/1388

بیماری عجیب: دختری که دو هفته متوالی می‌خوابد
منتشر شده در تاريخ: 24/11/1388

عکس: ماجرای زندگی یک ایرانی عجیب‌الخلقه
منتشر شده در تاريخ: 01/11/1388

عجيب‌ترين محصولات يک نمايشگاه الکترونيکي!
منتشر شده در تاريخ: 22/10/1388

دختری که بدنش خون گریه می‌کند
منتشر شده در تاريخ: 22/10/1388

تصویر : نگهداری دست حضرت یحیی در بالکان
منتشر شده در تاريخ: 21/09/1388

تولد کودک دو سر در مصر!/عکس
منتشر شده در تاريخ: 11/09/1388

تولد نوزاد غول پيكر در اندونزي
منتشر شده در تاريخ: 16/08/1388

دور دنیا با یک کلیک
منتشر شده در تاريخ: 30/07/1388

دولت مالدیو در زیر آب جلسه تشکیل داد
منتشر شده در تاريخ: 26/07/1388

موجود عجیب و غریب در پاناما + عكس
منتشر شده در تاريخ: 31/06/1388

8 اتاق مخفي مشهور جهان + عکس
منتشر شده در تاريخ: 27/06/1388

زنجانی‌ها شب‌ها آسایش ندارند
منتشر شده در تاريخ: 24/06/1388

سگ خون‌آشام در آمريكا ‌+ عکس
منتشر شده در تاريخ: 18/06/1388

كشف بکرترین منطقه جهان
منتشر شده در تاريخ: 18/06/1388

تصوير: بزرگترين موش جهان کشف شد
منتشر شده در تاريخ: 17/06/1388

پزشكان درمانده شده اند؛ جوانی آمريكايي خون گریه مي کند
منتشر شده در تاريخ: 16/06/1388

مجازات عجیب قاتل ویتنامی
منتشر شده در تاريخ: 12/02/1388

مبارزه دولت ايتاليا عليه كباب تركي ایران
منتشر شده در تاريخ: 06/02/1388

عجیب ترین تورهای گردشگری دنیا
منتشر شده در تاريخ: 26/12/1387

کشف جسد مرد يخي بعد از 5000سال+عکس
منتشر شده در تاريخ: 24/12/1387

نجات معجزه‌آساي كودك شش ساله
منتشر شده در تاريخ: 24/12/1387

مرد درختي مجددا جراحي مي‌شود
منتشر شده در تاريخ: 30/11/1387

هديه عجيب پدر براي تولد پسر
منتشر شده در تاريخ: 12/11/1387

تصاویر نورانی مرموز در آسمان ارومیه(+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 08/11/1387

معماري جالب در اوزاكاي ژاپن (عكس)
منتشر شده در تاريخ: 01/11/1387

به دنبال مشاهده روح سرگردان
منتشر شده در تاريخ: 23/10/1387

درخت های عجیب (تصویری)
منتشر شده در تاريخ: 12/10/1387

جذاب ترین عجایب علمی در سال 2008
منتشر شده در تاريخ: 11/10/1387

گربه‌هاي خياباني، پسربچه يك ساله را از مرگ نجات دادند
منتشر شده در تاريخ: 02/10/1387

گربه اي بالدار در چين + عکس
منتشر شده در تاريخ: 26/09/1387

عجایب هفتگانه دنیای مدرن
منتشر شده در تاريخ: 23/09/1387

فهرست حيوانات عجيب در سال 2008
منتشر شده در تاريخ: 21/09/1387

بارداری دختر یک ساله! + عکس
منتشر شده در تاريخ: 14/09/1387

تولد نوزاد هندي با قلب و كبد بيرون از بدن
منتشر شده در تاريخ: 09/09/1387

4 ماه زندگي بدون قلب
منتشر شده در تاريخ: 05/09/1387

تكذيب شايعه سخن گفتن يك نوزاد
منتشر شده در تاريخ: 04/09/1387

مرد باردار دوباره باردار شد!
منتشر شده در تاريخ: 25/08/1387

جاي پاي 20 سانتي غول پشمالوي هيمالايا پيدا شد
منتشر شده در تاريخ: 01/08/1387

اسرار عدد 7
منتشر شده در تاريخ: 25/07/1387

دختربچه سه ساله،‌ خداي زنده نپال شد
منتشر شده در تاريخ: 18/07/1387

دختر هندی خون می گريد + عکس
منتشر شده در تاريخ: 14/07/1387

تك شاخ افسانه‌اي در جنگل‌هاي كنگو
منتشر شده در تاريخ: 25/06/1387

عجايب هفت گانه دنيا به روايت تصاوير
منتشر شده در تاريخ: 28/01/1387

معرفی عجایب جدید جهان
منتشر شده در تاريخ: 24/04/1386

عجایب هفت‌گانه جدید
منتشر شده در تاريخ: 24/04/1386