شماره خبر:  18321    تاريخ انتشار خبر:        ام فروردین ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 30372 مرتبه تا کنون

 مومني خبر داد: بخشودگي جريمه‌هاي 2برابرشده

fiogf49gjkf0d
رييس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي با اشاره به ابلاغ قانون جديد رسيدگي به تخلفات رانندگي گفت: براين اساس قانون جديد از 10 ارديبهشت‌ماه سال جاري در سراسر كشور اجرا مي‌شود.

(ايسنا)، سردار اسكندر مومني روز دوشنبه با اشاره به اينكه قانون جديد اخذ جرايم رانندگي پس از چهار دهه ابلاغ شده است، گفت: ديگر با قانون قبلي نمي‌شد تخلفات رانندگي را در كشور كنترل كرد، چراكه طي سال‌هاي 84 تا 89 تعداد خودروها در كشور دوبرابر شده و هم‌اكنون بيش از 13 ميليون دستگاه خودرو در كشور داريم.

سردار مومني با اشاره به اينكه در قانون جديد هم راننده و هم سرنشين، عابر، خودروساز و راهساز با هم در نظر گرفته‌ شده‌اند، تأكيد كرد: به هيچ عنوان مردم نگراني و دغدغه براي اجراي قانون جديد نداشته باشند، چراكه اين قانون در نهايت تدبير و مديريت به مرحله اجرا گذاشته مي‌شود تا عموم مردم از رانندگي لذت ببرند.

رييس پليس راهور ناجا با اشاره به اينكه 98 درصد رانندگان در كشور قوانين و مقررات رانندگي را رعايت مي‌كنند،‌ گفت: براي اين دسته اجراي قانون جديد چيزي جز ايجاد آرامش نخواهد بود و براي معدود رانندگان پرتخلف و حادثه آفرين قانون جديد جاي نگراني دارد.

وي با اشاره به اينكه در قانون جديد حقوق و تكليف مردم با هم ديده شده است، گفت: به هيچ عنوان اجازه نمي‌دهيم در خصوص اجراي اين قانون اجحافي به مردم صورت گيرد و قطعا پليس از يك مورد تخلف هم گذشت نمي‌كند.

دريافت معاينه فني براي خودروهاي نو 5 ساله شد
رييس پليس راهور ناجا در ادامه با اشاره به بخشي از تسهيلاتي كه در قانون جديد پيش‌بيني شده است، گفت: براين اساس دريافت برگه معاينه فني براي خودروهاي نو از دو به پنج سال افزايش يافت، بدين‌ترتيب بيش از 50 درصد خودروهاي كشور مشمول اين قانون شدند، يعني تا پنج‌سال نياز به دريافت برگه معاينه فني ندارند.

وي با اشاره به اينكه در قانون جديد خودروهايي كه فاقد برگه معاينه فني باشند اجازه تردد نخواهند داشت، گفت: در عين‌حال عدم الزام به دريافت معاينه فني تا 5 سال دليل نمي‌شود كه پليس از تردد خودروهاي داراي نقص فني موثر جلوگيري كند.
مهلت پرداخت جرايم رانندگي به 2 ماه افزايش يافت

جريمه‌هاي دو برابرشده رانندگان امسال بخشوده مي‌شود
رييس پليس راهور ناجا با اشاره به اينكه مهلت پرداخت جرايم رانندگي در قانون جديد به دوماه افزايش يافته است، گفت: براين اساس مالكان خودروها در صورتي كه بعد از دوماه نسبت به پرداخت جريمه معوق خود اقدام نكنند ميزان جريمه به دوبرابر افزايش مي‌يابد.

وي همچنين از بررسي پيشنهادي در كميسيون تلفيق مجلس براي بخشودگي جرايم دوبرابرشده رانندگان در سال جاري خبر داد و گفت: در صورت تصويب نهايي كليه جرايم رانندگان در كشور امسال براي مهلتي چندماهه نصف و بخشوده مي‌شود.
رييس پليس راهور ناجا تأكيد كرد: اين بخشودگي فقط در مهلت تعيين‌شده معتبر خواهد بود و در صورت عدم پرداخت جريمه اصلي در اين مدت مجددا جريمه قبلي باز خواهد گشت.
متخلفان راه و وسيله نقليه مقصر در بروز تصادفات مكلف به جبران خسارت مي‌شوند

عابران پياده در صورت بروز تخلف مقصر شده و جريمه مي‌شوند
وي در ادامه با اشاره به اينكه ايمني راه و خودرو جزو حقوق مردم است، گفت: در صورتي‌كه در زمان بروز تصادف نقص راه يا وسيله نقليه در حادثه نقش داشته باشد متصديان ذيربط مكلف به جبران خسارت هستند و متخلف شناخته مي‌شوند.
به گزارش ايسنا، رييس پليس راهور ناجا با اشاره به اينكه در قانون جديد عابران پياده نيز مقصر مي‌شوند،‌ گفت: اگر عابران پياده از مسيرهاي مشخص‌شده مانند خط ‌كشي عابر يا پل عابر پياده عبور نكنند و راننده نيز مقررات راهنمايي را رعايت كند، در صورت بروز حادثه عابر مقصر است و مسووليتي متوجه راننده نيست.

وي در عين‌حال گفت: در آيين‌نامه اجرايي اين قانون جريمه‌اي نيز بين پنج تا 100 هزار تومان براي عابران پياده متخلف در نظر گرفته مي‌شود.

انتقال اجساد در راهها مسوول پيدا كرد
بازرسان نامحسوس، متخلفان را جريمه مي‌كنند
رييس پليس راهور ناجا در ادامه به موضوع چالش‌برانگيز انتقال اجساد تصادفات رانندگي در راه‌هاي كشور اشاره كرد و گفت: براساس قانون جديد اورژانس، هلال‌احمر و سازمان‌هاي ذيربط با اعلام پليس مكلفند نسبت به انتقال اجساد تصادفات رانندگي در راهها همانند مصدومان اقدام كنند.

وي در ادامه با اشاره به امكان به‌كارگيري بازرسان نامحسوس در ساماندهي ترافيك گفت: پليس در قانون جديد مي‌تواند از افراد معتمد و داوطلب آموزش‌ديده به عنوان بازرس نامحسوس استفاده و نسبت به درج تخلف رانندگان متخلف اقدام كند.
رييس پليس راهور ناجا همچنين از راه‌اندازي سايتي خبر داد كه شهروندان مي‌توانند تخلفات رانندگي را كه از طريق دوربين و تجهيزات الكترونيكي تصويربرداري كرده‌اند، مانند انحراف به چپ و آمدن از راه مقابل را كه موجب بروز ترافيك طولاني مي‌شود در اختيار پليس قرار دهند.
شوراهاي حل اختلاف ديگر به تخلفات رانندگي رسيدگي نمي‌كنند

رانندگان متخلف نمره منفي مي‌گيرند
وي با اشاره به اينكه در قانون جديد راه اعتراض مردم به جرايم رانندگي باز است، گفت: براين اساس معترضان به جرايم رانندگي به واحدهاي اجرائيات پليس راهبر مراجعه كرده و در صورت اصرار به اعتراض شعبه قضايي در هر استان بدين‌منظور در نظر گرفته كه رييس اين شعبه با حكم رييس قوه قضائيه منصوب شده و يك كارشناس راهنمايي و رانندگي نيز توسط پليس راهور معرفي مي‌شود كه به اعتراضات رسيدگي مي‌كند.

رييس پليس راهور ناجا خاطرنشان كرد: حكم شعبه قضائي حكم قطعي در خصوص تخلفات رانندگي است كه بدين ترتيب شوراهاي حل اختلاف از سيكل رسيدگي به تخلفات رانندگي حذف خواهند شد.

به گزارش ايسنا، وي به بازدارندگي در تخلفات رانندگي اشاره كرد و گفت: در اين بخش موضوع نمره منفي، توقيف خودرو و اعمال جريمه براي رانندگان متخلف در نظر گرفته شده است.

رييس پليس راهور ناجا با اشاره به اينكه 20 تخلف حادثه‌ساز از مجموع تخلفات رانندگي مشخص شدند كه به غير از جريمه به آنها نمره منفي نيز تعلق مي‌گيرد، گفت: براين اساس اگر جمع نمرات منفي تخلفات مذكور در مرحله اول به 30 نمره برسد گواهينامه راننده براي بار اول به مدت سه‌ماه توقيف و 400 هزار ريال نيز جريمه مجدد مي‌شود.

وي افزود: در مرحله دوم اگر راننده متخلف 25 امتياز منفي گرفت گواهينامه وي شش ماه توقيف شده و بايد 600 هزار ريال به حساب خزانه واريز كند. اما در مرحله سوم اگر راننده متخلف 20 امتياز منفي گرفت گواهينامه وي ابطال شده و صرفا پس از يكسال و طي دوره‌هاي مربوطه و پرداخت يك‌ميليون ريال به حساب خزانه مي‌تواند گواهينامه را پس بگيرد.

رييس پليس راهور ناجا تصريح كرد: به جز شش تخلف انجام حركات نمايشي، تجاوز از سرعت مجاز، سبقت غيرمجاز، عبور از چراغ قرمز، انجام حركات مارپيچ و حركت با دنده عقب در آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها براي هر تخلف 20 گانه در هر 24 ساعت صرفا يك‌بار نمره منفي محاسبه مي‌شود و براي تخلفات شش‌گانه به‌ازاي هر تخلف نمره منفي بدون احتساب مدت زماني محاسبه مي‌شود.

وي افزود: اگر راننده‌اي به صورت همزمان مرتكب دو تخلف از تخلفات انجام حركات نمايشي، تجاوز از سرعت مجاز، سبقت غيرمجاز، عبور از چراغ قرمز، حركت به صورت مارپيچ و تجاوز به چپ از محور راه شود وسيله نقليه وي به مدت 72 ساعت توقيف مي‌شود.

مصرف‌كنندگان مواد روان‌گردان 200 هزارتومان جريمه شده و گواهينامه آنها شش‌ماه توقيف مي‌شود
رييس پليس راهور ناجا با اشاره به مصرف مشروبات الكلي و مواد روان‌گردان گفت: در صورتي‌كه قرائن و شواهد حاكي از حالت مستي يا استفاده راننده از مواد مخدر و روان‌گردان باشد، ماموران با استفاده از تجهيزات لازم مي‌توانند نسبت به تشخيص اين حالت اقدام كنند و در صورت اثبات حالت مستي و بي‌ارادگي ضمن جريمه دوميليون ريالي گواهينامه راننده نيز به مدت شش‌ماه توقيف و فرد مذكور براي طي مراحل قانوني به مراجع قضايي معرفي مي‌شود.

به گزارش ايسنا، وي به بخشودگي نمره‌هاي منفي اشاره كرد و گفت: اگر فردي شش‌ماه از ارتكاب آخرين تخلف نمره منفي‌دار، مرتكب تخلفي نشود كليه نمرات منفي آن در مراحل اول و دوم حذف شده كه عدم انجام تخلف در مرحله سوم براي حذف نمرات منفي نيازمند يكسال زمان است.

مالكان خودروها شماره و آدرس خود را تا 10 ارديبهشت‌ماه در سامانه اعلامي تصحيح كنند
رييس پليس راهور ناجا با اشاره به اينكه در قانون جديد پيش‌بيني شده است تا نمرات منفي به اطلاع رانندگان برسد، گفت: براين اساس پليس راهنمايي و رانندگي بزودي سامانه‌اي را راه‌اندازي مي‌كند كه كليه رانندگان مكلفند آدرس و شماره تلفن خود را در اين سامانه چك كرده و در صورت نياز تا پيش از 10 ارديبهشت‌ماه سال جاري اصلاح كنند.

وي تصريح كرد:‌ در غيراين‌صورت آدرس و شماره تلفن درج‌شده در سند خودرو و گواهينامه فرد ملاك نيروي انتظامي خواهد بود و ابلاغ جريمه و نمرات منفي به وي از همين طريق چه مالك در آن محل باشد چه نباشد صورت گرفته و حكم ابلاغ رسمي را دارد.
رييس پليس راهور ناجا به ميزان جرايم رانندگي اشاره كرد و گفت: براين اساس براي تخلفات شش‌گانه شامل انجام حركات نمايشي، تجاوز از سرعت مجاز، سبقت غيرمجاز، عبور از چراغ قرمز، انجام حركات مارپيچ و حركت با دنده عقب در آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها جريمه از 10 تا 100 هزار تومان در نظر گرفته شده و براي مابقي تخلفات رانندگي نيز جرايم از پنج تا 50 هزار تومان تدوين مي‌شود كه نرخ اين جرايم هر سه‌سال يك‌بار براساس نرخ تورم افزايش خواهد داشت.

سوابق رانندگان چه گواهينامه هوشمند داشته باشند و چه نداشته باشند در بانك اطلاعات راهور ثبت مي‌شود
وي در ادامه با تأكيد بر اينكه سوابق رانندگان چه داراي گواهينامه هوشمند باشند چه نباشد در بانك اطلاعات پليس راهور ناجا ثبت مي‌شود،‌ گفت: براين اساس پليس راهور ناجا براي استعلام سوابق تخلفاتي و اختصاص نمره منفي از اين بانك اطلاعاتي استعلام مي‌كند.

به گزارش ايسنا، رييس پليس راهور ناجا با اشاره به اينكه وزارت راه و شهرداري‌ها ملزم به اصلاح جاده‌ها و نصب علايم هستند، گفت: گواهينامه هوشمند و سيستم‌هاي الكترونيك ثبت تخلف دو بستر اصلي براي قانون جديد اخذ جرايم رانندگي است، اما در عين‌حال پليس تلاش مي‌كند تا پيش از اجرايي شدن كل اين سيستم‌ها در كشور راهكارهايي را براي اجراي قانون جديد در نظر بگيرد.

وي در خصوص الزامي شدن بستن كمربند عقب خودروها نيز گفت: در قانون جديد به خودروسازان و رانندگان از زمان ابلاغ اين قانون شش‌ماه فرصت داده شده كه نسبت به نصب كمربند ايمني سرنشينان عقب اقدام كنند. بديهي است با اتمام مهلت تعيين‌شده پليس نسبت به برخورد با متخلفان اقدام خواهد كرد.

رييس پليس راهور ناجا به جريمه ورود به محدوده طرح ترافيك اشاره كرد و گفت: از 10 ارديبهشت‌ماه ورود به محدوده طرح ترافيك و زوج و فرد هر ساعت 13 هزارتومان اعمال مي‌شود كه قطعا با تدوين رديف‌هاي جديد جرايم رانندگي اين رقم افزايش خواهد يافت 
اخبار مرتبط

جریمه دیرکرد قبوض رانندگی تا پایان 95 با شرایطی بخشیده شد
منتشر شده در تاريخ: 08/12/1395

چگونگی اطلاع از جرایم رانندگی به صورت آنلاین
منتشر شده در تاريخ: 28/07/1395

خودروهای که نیاز به دریافت معاینه فنی ندارند را بشناسید
منتشر شده در تاريخ: 03/07/1395

درآمد دولت از جرایم رانندگی چقدر است؟
منتشر شده در تاريخ: 11/11/1394

نرخ جدید جریمه‌های تخلفات رانندگی ابلاغ شد
منتشر شده در تاريخ: 07/11/1394

نرخ "جرایم رانندگی" +جدول
منتشر شده در تاريخ: 30/01/1393

افزایش نرخ جریمه‌ها از سال آینده
منتشر شده در تاريخ: 19/12/1392

زمان پایان مهلت بخشودگی جریمه‌های رانندگی
منتشر شده در تاريخ: 09/10/1392

درآمد هزار و 600‌ میلیارد تومانی پلیس راهور از جرایم رانندگی
منتشر شده در تاريخ: 26/09/1392

خبر جدید در مورد جرایم رانندگی
منتشر شده در تاريخ: 17/09/1392

آیین نامه صدور گواهینامه رانندگی تغییر کرد
منتشر شده در تاريخ: 27/06/1392

جریمه رانندگان برای عدم تمدید گواهینامه
منتشر شده در تاريخ: 19/06/1392

چطور خلافی خودرو را تلفنی دریافت کنیم؟
منتشر شده در تاريخ: 17/06/1392

متوسط سرعت در جاده‌ها یک کیلومتر کاهش یافت
منتشر شده در تاريخ: 13/06/1392

توقیف پراید با 18 میلیون تومان جریمه!
منتشر شده در تاريخ: 11/06/1392

توقیف 190 خودرو با خلافی بیش از یک میلیون تومان
منتشر شده در تاريخ: 09/06/1392

بخشودگی ۲برابری جرایم رانندگی در ماه رمضان
منتشر شده در تاريخ: 16/04/1392

ارزش جریمه‌های رانندگی نصف شد
منتشر شده در تاريخ: 06/03/1392

سردار مومنی: گواهینامه‌ها ۱۰ ساله شد
منتشر شده در تاريخ: 16/02/1392

قوانین جدید صدور گواهینامه رانندگی
منتشر شده در تاريخ: 13/02/1392

خودرو جدید پلیس راهور + عکس
منتشر شده در تاريخ: 17/12/1391

شیوه جریمه در بزرگراه+عكس
منتشر شده در تاريخ: 13/12/1391

عکس: با این پلاک روانه تعمیرگاه می‌شوید
منتشر شده در تاريخ: 08/12/1391

توقیف ۲ خودرو با خلافی ۶۵ میلیون
منتشر شده در تاريخ: 05/12/1391

ویژگی‌ برجسته مرکز مانیتورینگ پلیس راهور
منتشر شده در تاريخ: 02/12/1391

دریافت خلافی خودرو با پیامك
منتشر شده در تاريخ: 28/11/1391

تصادف منجر به مرگ بدون گواهینامه قتل‌عمد نیست
منتشر شده در تاريخ: 23/05/1391

چگونه از میزان خلافی خودروی خود مطلع شویم؟
منتشر شده در تاريخ: 31/03/1391

تغییر نوع و مدت گواهینامه‌ها
منتشر شده در تاريخ: 20/02/1391

راه اندازی دوربينهاي عبور از چراغ قرمز
منتشر شده در تاريخ: 19/01/1391

این رانندگان در آستانه توقیف گواهینامه هستند/جدول
منتشر شده در تاريخ: 20/12/1390

توقیف شبانه خودروها در طرح جدید پلیس
منتشر شده در تاريخ: 15/12/1390

مومنی: رانندگانی که تخلف نکرده اند پیامک دهند جایزه بگیرند
منتشر شده در تاريخ: 13/12/1390

شرایط صفر شدن نمرات منفي رانندگان
منتشر شده در تاريخ: 10/12/1390

برگه جریمه 2.5 متری‌ برای راننده پژو!
منتشر شده در تاريخ: 10/12/1390

ناجا: مهلت بخشودگی جرائم رانندگی تمدید نخواهد شد
منتشر شده در تاريخ: 10/09/1390

نرخ جديد جرايم رانندگي ابلاغ شد +جدول
منتشر شده در تاريخ: 02/09/1390

حبس و زندان؛ سهم رانندگان بدون گواهینامه
منتشر شده در تاريخ: 01/09/1390

بستن کمربند ایمنی سرنشینان عقب خودرو از 20 آبان اجباری می شود
منتشر شده در تاريخ: 15/08/1390

توقیف خودروهایی که بیش از یک میلیون جریمه دارند از فردا
منتشر شده در تاريخ: 02/08/1390

کاریکاتور: حمل كودك زير 12سال با موتور ممنوع
منتشر شده در تاريخ: 17/07/1390

حمل كودكان زير 12 سال با موتور ممنوع
منتشر شده در تاريخ: 16/07/1390

طرح ضربتی برخورد با لایی‌کشی در تهران
منتشر شده در تاريخ: 11/07/1390

استاد دانشگاه پاریس: رانندگی عجیب تهرانی ها شوکه ام کرد!
منتشر شده در تاريخ: 15/05/1390

خلاف نکنید، عکستان پیش ماست!
منتشر شده در تاريخ: 02/05/1390

راه‌اندازي سامانه استعلام نمره منفي رانندگان
منتشر شده در تاريخ: 19/04/1390

بخشودگی ديركرد جرايم رانندگي تا پايان سال 89
منتشر شده در تاريخ: 17/03/1390

راه اندازی سامانه تخلفات رانندگی
منتشر شده در تاريخ: 20/02/1390

جدول لیست نمره منفی 20 تخلف رانندگان پرخطر
منتشر شده در تاريخ: 29/01/1390

زمان اجرای قانون جدید جرایم تخلفات رانندگی
منتشر شده در تاريخ: 29/01/1390

جزئيات قانون جديد اخذ جرايم رانندگي
منتشر شده در تاريخ: 28/01/1390

توقیف آمبولانس‌های مردم آزار
منتشر شده در تاريخ: 10/12/1389

مجازات رانندگي بدون گواهينامه
منتشر شده در تاريخ: 10/08/1389

از صحنه تصادف خودرویی فیلمبرداری کنید
منتشر شده در تاريخ: 04/07/1389

تصاویر: دور زدن قانون در روز روشن!
منتشر شده در تاريخ: 10/05/1389

30 سال زندان، مجازات هكرهاي سايت راهنمايي و رانندگي
منتشر شده در تاريخ: 26/03/1389

سقف جريمه سبقت و سرعت غيرمجاز 100 هزار تومان مي‌شود
منتشر شده در تاريخ: 08/03/1389

وقتی "راهنمایی و رانندگی" قانونگذار می شود: عجله داری؟ برو پارکینگ!
منتشر شده در تاريخ: 16/12/1388

پليس در توقيف خودروها محدود مي شود
منتشر شده در تاريخ: 03/06/1388

پلیس راه اصفهان سه برابر رشوه، پاداش می دهد
منتشر شده در تاريخ: 17/05/1388

شرايط جديد ضبط يا ابطال گواهينامه
منتشر شده در تاريخ: 09/04/1388

ایست قوه قضائیه به راهنمایی و رانندگی
منتشر شده در تاريخ: 16/02/1388

توقيف كاميوني با 12 ميليون جريمه
منتشر شده در تاريخ: 14/12/1387

مصاديق توقيف خودروها در ايام نوروز
منتشر شده در تاريخ: 11/12/1387

مزدا - 3 جای بنزهای پلیس را می گیرد
منتشر شده در تاريخ: 10/12/1387

عابران پياده هم جريمه می‌شوند
منتشر شده در تاريخ: 05/12/1387

جرايم تخلفات رانندگى افزايش يافت
منتشر شده در تاريخ: 09/11/1387

جنون سرعت ،‌ چرا؟
منتشر شده در تاريخ: 07/11/1387

پليس از مزدا 3 خوشش آمده
منتشر شده در تاريخ: 02/11/1387

جابه‌جايي مسافر با خودروي شخصي ممنوع می شود
منتشر شده در تاريخ: 02/11/1387

وقتي چراغ‌هاي راهنمايي و رانندگي خصلتشان تغيير مي‌كند
منتشر شده در تاريخ: 24/10/1387

«دوربین های پلیس راه» چرا در سراشیبی ها کمین می کنند؟!
منتشر شده در تاريخ: 22/10/1387

پرداخت الکترونيکي خلافي ميسر شد
منتشر شده در تاريخ: 14/10/1387

آغاز مرحله جديد طرح برخورد با خودروهاي بدون معاينه فني
منتشر شده در تاريخ: 12/10/1387

رویانیان: نمى دانيم با موتورسوارها چه كنيم
منتشر شده در تاريخ: 01/10/1387

آغاز تعویض پلاک موتورسیکلت‌ها از اول دی ماه
منتشر شده در تاريخ: 25/09/1387

تعويض پلاك 7ميليون موتورسيکلت
منتشر شده در تاريخ: 03/09/1387

ثبت روزانه 2400 تخلف سرعت بالاي 120 كيلومتر در اتوبان نيايش
منتشر شده در تاريخ: 26/08/1387

ممنوعيت تردد، ابطال كارت سوخت و...
منتشر شده در تاريخ: 20/08/1387

پايان آذر آخرين مهلت خريد بيمه‌نامه شخص ثالث
منتشر شده در تاريخ: 19/08/1387

میزان مجاز دودی بودن شیشه خودرو اعلام شد
منتشر شده در تاريخ: 08/08/1387

پرتخلف‌ترين خودرو با 642فقره تخلف
منتشر شده در تاريخ: 06/08/1387

كارت سوخت خودروهاي پلاك قديمي باطل شد
منتشر شده در تاريخ: 16/07/1387

متقاضيان گواهينامه تست اعتياد مى دهند
منتشر شده در تاريخ: 08/07/1387

کاميوني با 125 ميليون ريال خلافي متوقف شد
منتشر شده در تاريخ: 25/06/1387

خودروهاي بدون بيمه توقيف مي‌شوند
منتشر شده در تاريخ: 20/06/1387

علت توقف چراغ چهارراه روی یک عدد
منتشر شده در تاريخ: 17/06/1387

قانون جديد بيمه شخص ثالث وسايل نقليه از ‪ ۲۰‬شهريور اجرا مي‌شود
منتشر شده در تاريخ: 13/06/1387

متخلف ترين رانندگان کشور
منتشر شده در تاريخ: 13/05/1387

با گواهينامه ايراني خود در چه كشورهايي ميتوانيد رانندگي كنيد؟
منتشر شده در تاريخ: 06/05/1387

لغو قبض جریمه توسط دستگاه GPS
منتشر شده در تاريخ: 01/05/1387

چه كسي با اتلاف‌كنندگان وسواسي وقت مردم برخورد مي‌كند؟
منتشر شده در تاريخ: 01/04/1387

15 روز مهلت به خودروهای مسافربر شخصی
منتشر شده در تاريخ: 05/03/1387

متوقف شدن خودروهای پلاك قدیم و لیزری از اول تیرماه
منتشر شده در تاريخ: 05/03/1387

جریمه الکترونیکی ورود به طرح ترافیک، از شهریور
منتشر شده در تاريخ: 22/02/1387

آغاز طرح پرداخت سيار خسارات تصادفات در صحنه
منتشر شده در تاريخ: 21/02/1387

جانشین چراغ قرمز هم رسید+عکس
منتشر شده در تاريخ: 15/02/1387

رویانیان: هرگونه فعالیت عمرانی توسط شهرداری در معابر از ۱۵ شهریور ممنوع است
منتشر شده در تاريخ: 06/06/1386