شماره خبر:  17358    تاريخ انتشار خبر:        ام شهریور ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 4439 مرتبه تا کنون

 محصولات "دهكده جهاني" در دهكده‌هاي ايراني!

fiogf49gjkf0d
کشورهاي پيشرفته همواره در تلاش بوده‌اند تا با بهره‌گيري از امکانات و تکنولوژي‌هاي جديد خودف به فرهنگ کشورهاي کمتر توسعه‌يافته رخنه کنند و تا آن‌جايي که ممکن است فرهنگ و آداب و رسوم اين کشورها را تحت تاثير فرهنگ‌هاي خودي قرار دهند.

"ماهواره" يکي از اين امکانات است که در بعضي از کشورهاي آسيايي همچون ايران، کالايي تقريبا جديد و لوكس محسوب مي‌شود. اين محصول، تنها يک وسيله ارتباطي و سرگرم‌کننده نيست و به عقيده برخي از کارشناسان، ماهواره مي‌تواند براي القاي ايده‌ها و خواسته‌هاي تحميلي کشورهاي سازنده آن، به عنوان " تريبوني آزاد" عمل کند.

به گزارش ايسنا، قرن حاضر به دليل اختراع و ابتکار‌هاي جديد در حوزه ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات، به عنوان "عصر ارتباطات" نام‌گذاري شده و کره خاکي که بشر بر روي آن زندگي مي‌کند به "دهکده‌ جهاني" تشبيه شده است. با توجه به اين مساله، ترويج فرهنگ دلخواه، اطلاع‌رساني، تبليغات رسانه‌اي و ماهواره‌اي، تهييج افکار عمومي و رسوخ به افکار جهانيان بسيار با سهولت قابل انجام است. در اين قرن براي تشويش اذهان و تغيير فرهنگ‌هاي ديرينه ملل مختلف، ديگر نيازي به ترددهاي بي‌رويه، کشورگشايي، تهاجم، ترفندهاي سياسي حاكم‌ها و برپايي جنگ‌هاي جهاني نيست.

امروزه دسترسي آسان و استفاده از شبکه‌هاي ماهواره‌اي، غول‌هاي خبري و رسانه‌هاي ديجيتال در هر لحظه و مکان براي ملل مختلف امکان‌پذير شده است. ظهور امکانات و تکنولوژي‌هاي جديد در هر نقطه از اين کره خاکي اگرچه تا حد زيادي براي بهبود سطح زندگي و ارضاء نيازهايي که بشر همواره به دنبال راه حلي براي تامين آن‌ها بوده، ضروري است، اما نحوه استفاده و چگونگي برخورد با اين امکانات و تجهيزات جديد از اهميت بسياري برخوردار است.

ماهواره يکي از وسايل ارتباط ‌جمعي است که در دنياي امروز به صورت وسيع مورد استفاده قرار مي‌گيرد. در حال حاضر هيچ گريزي از امواج ماهواره‌اي وجود ندارد و در واقع نمي‌توان جلوي ورود و گسترش آن‌ را گرفت و براي توسعه و برقراري ارتباط با دنياي اطراف، بايد از اين‌گونه امکانات برخوردار بود، ولي نحوه استفاده از اين امكانات بسيار اهميت دارد.

اکنون ديگر شبكه‌هاي ماهواره‌اي تنها از دريچه تلويزيون‌هاي خانگي شهري قابل رويت نيستند و گاه مي‌بينيم که آوازه اين محصول شنيداري و ديداري تا مرز خانه‌هاي روستايي، مناطق کوهستاني و صعب‌العبور کشور نيز پيش رفته است. ديش‌هاي ماهواره حتي به زندگي مردم عشاير که به دليل کوچ‌هاي فصلي ناچار هستند كه از اثاثيه مختصري برخوردار باشند يا به دليل توانايي اندك مالي، قادر به خريد و حمل امکانات مدرن زندگي شهري نيستند، راه يافته است!

به دليل گستردگي و تنوع کانال‌هاي ماهواره‌اي فارسي‌زبان در زمينه پخش فيلم، سريال، تبليغات طولاني مدت و تکرار پي‌درپي برنامه‌هاي جوان‌پسند، در بيش‌تر اوقات اقشار مختلف جامعه به تماشاي اين شبكه‌ها متمايل مي‌شوند و اين شبكه‌ها معمولا برخي مخاطبان خود را ساعت‌ها پاي تلويزيون نگه مي‌دارند. اما ضرورت دارد به پيامدها و بازتاب‌هاي اين شبکه‌ها به‌ويژه در ذهن و فکر مخاطبان و به‌ويژه کودکان و نوجوانان که آسيب‌پذيرترين قشر جامعه هستند، توجه کرد.

دختربچه پنج شش ساله يك خانواده که در اين سن بايد ديالوگ‌هاي كارتون‌ها يا حداقل سريال‌هاي ايراني را زمزمه کند، بيش‌تر براي ديدن فيلم‌هاي تلويزيوني يك شبکه لحظه‌شماري مي‌كند.

دختربچه ديگري را در خانواده ديگري مي‌يابيم كه تنها سه سال سن دارد، با اين وجود مادرش بسيار تلاش مي‌كند كه او را از تماشاي يکي از سريال‌هاي خانوادگي يك كانال ماهواره‌اي منع کند، به همين دليل به اجبار به دختر سه ساله‌اش مي‌گويد که شبکه موردنظر قطع شده است ولي "كيانا" که بي‌صبرانه منتظر ديدن قسمت ديگر سريال است براي اطمينان بيش‌تر مساله، قطع بودن شبکه مورد نظر را از مادربزرگ خود مي‌پرسد و مادربزرگ با همان لحن کودکانه، به نوه‌اش مي‌گويد "پاسي‌بان قطع شده".

اين پاسخ، کيانا را قانع نمي‌کند. او که هنوز قدرت تکلم خود را به صورت کامل به دست نياورده، مانند والدين خود به تماشاي مجموعه‌هاي خانوادگي اين شبكه عادت کرده است.

دانشجويي 21 ساله، درباره پيامدهاي تماشاي شبكه‌هاي ماهواره‌اي معتقد است: "تماشاي برنامه‌هاي مختلف ماهواره‌اي در بيش‌تر موارد نياز‌آفريني مي‌کند. افراد در سنين مختلف علاقه‌مند به ارضاي نيازهاي مختلف اقتصادي، اجتماعي و به‌ويژه عاطفي هستند که از طريق تماشاي شبكه‌هاي ماهواره اين نيازها به صورت نامناسب ارضا مي‌شوند. تماشاي برنامه‌هاي شبكه‌هاي ماهواره‌اي منجر به ايجاد حس تجمل‌گرايي، ترويج بي بندو‌باري، الگوبرداري و تقليد از فرهنگ کشورهاي غربي در جوانان و ديگر اقشار جامعه مي‌شود."

خانمي 37 ساله و خانه‌دار هم معتقد است: "برخي زنان خانه‌دار ايراني از مخاطبان شبكه‌هاي ماهواره‌اي هستند و بيشتر وقت خود را به تماشاي اين کانال‌ها اختصاص مي‌دهند، در نتيجه زنان و مادران که از مهمترين ارکان انسجام‌بخشي خانواده هستند با عادت کردن به تماشاي اين شبكه‌ها، از انجام بعضي وظايف خود بازمي‌مانند."

نه تنها كودكان و جوانان، بلكه برخي والدين و افراد بزرگسال هم به ديدن برنامه‌هاي شبكه‌هاي ماهواره‌اي عادت كرده‌اند. مادري 50 ساله را مي‌يابيم كه داراي 2 فرزند متاهل و چند فرزند مجرد است. او مي‌گويد: "من موبه‌مو و لحظه‌به‌لحظه با سريال‌هاي تلويزيوني و خانوادگي شبكه‌هاي ماهواره‌اي مخصوصا شبكه... پيش مي‌روم."

اين مادر با دقت و بدون اشتباه لفظي، اسامي تك‌تك شخصيت‌هاي سريال‌هاي خانوادگي آن شبكه را براي من تكرار مي‌كند و بسيار علاقه‌مندانه و با ذوق بسيار محتواي هركدام از اين مجموعه‌هاي تلويزيوني و سرنوشت شخصيت‌هاي مربوط به آنها را بازگو مي‌كند.

مادر ديگري درباره علاقه‌مندي كودكان به برنامه‌هاي ماهواره‌اي، با اشاره به دختر پنج ساله‌ خود مي‌گويد: "زماني كه پخش بعضي از آهنگ‌ها و كليپ‌هاي شبكه‌هاي فارسي زبان كه معمولا با رقص همراه است، آغاز مي‌شود، دخترم روبه‌روي تلويزيون مي‌ايستد و هم‌زمان با آن بخش‌هايي از موسيقي در حال پخش را تكرار مي‌كند. در برخي مواقع دخترم حركات و رفتارهاي خواننده و بازيگران كليپ در حال پخش را تقليد مي‌كند."

زن و شوهر جواني را مي‌يابم كه تازه ازدواج كرده‌اند و از ماهواره هم استفاده مي‌كنند، ولي معتقد هستند كه وجود اين امكان ارتباطي به اين معني نيست كه بدون توجه به نياز و مفهوم برنامه‌ها، همه شبكه‌هاي ماهواره‌اي را تماشا مي‌كنيم. آنها مي‌گويند: "چند شبكه‌ خاص را كه با مفهوم برنامه‌هاي آنها آشنا هستيم انتخاب كرده‌ايم و تنها گاهي به تماشاي اين شبكه‌ها مي‌نشينيم. معتقد هستيم كه سريال‌هايي كه از برخي شبكه‌ها پخش مي‌شود داراي ارزش هنري نيستند و به همين دليل وقت خود را بيهوده تلف نمي‌كنيم.

"حسين ملتفت"، عضو هيات علمي دانشکده اقتصادي و علوم‌اجتماعي دانشگاه شهيد چمران اهواز، در اين زمينه معتقد است: "هيچ گريزي از ورود ماهواره به خانه‌ها نيست و ما نمي‌توانيم جلوي ماهواره و امواج آن را بگيريم. اگر خواهان توسعه‌يافتگي هستيم بايد اين امکانات را داشته باشيم. در فرايند توسعه و پيشرفت تکنولوژي بايد بپذيريم که تکنولوژي‌هاي جديد ممکن است ضررها و آسيب‌هايي براي جامعه به دنبال داشته باشند. به عنوان مثال پيدايش تلفن با مزاحمت‌هاي تلفني همراه بود. آسيب‌هاي ناشي از هر تکنولوژي به تدريج کم مي‌شود و اين مساله تنها با فرهنگ‌سازي در زمينه استفاده از تكنولوژي امکان‌پذير است."

او، وجود برخي کمبودها در شبكه‌هاي داخلي را دليل تاثيرگذاري و همه‌گير شدن استفاده از شبكه‌هاي ماهواره‌اي مي‌داند و مي‌گويد: "تکنولوژي مورد استفاده در شبکه‌هاي ماهواره‌اي يکي از علت‌هاي تاثيرگذاري ماهواره بر اقشار مختلف جامعه است و تکنولوژي مورد استفاده در شبكه‌هاي داخلي نسبت به اين شبکه‌ها، ضعيف‌تر است و لازم است تقويت شود. همچنين منظم بودن زمان پخش برنامه‌ها و سريال‌ها از مهمترين دلايل پذيرش برنامه‌هاي ماهواره‌اي از سوي برخي افراد است؛ بسياري از برنامه‌هاي شبكه‌هاي داخلي به‌موقع پخش نمي‌شوند و همين موضوع موجب كاهش مخاطب اين برنامه‌ها مي‌شود."

ملتفت مي‌گويد: "برنامه ورزشي "نود" يکي از پربيننده‌ترين برنامه‌هاي تلويزيوني در ايران است كه مخاطبان بسياري را جذب كرده است، ولي حتي همين برنامه هم با 10 تا 20 دقيقه تاخير پخش مي‌شود، در مقابل مي‌بينيم يك شبكه ماهواره‌اي اگرچه برنامه‌هايي پخش مي‌كند كه با فرهنگ ايراني سنخيتي ندارند، در مدت زمان نه چندان زياد تاثير بسياري بر مخاطبان فارسي‌زبان خود گذاشته است."

به عقيده وي رفتارهايي که در برنامه‌هاي شبكه‌هاي ماهواره‌اي نمايش داده مي‌شود به تدريج ملکه ذهن نوجوانان و كودكان خواهد شد. کودکاني که از صبح تا شب به تماشاي برنامه‌هاي شبكه‌هاي ماهواره‌اي مشغول هستند، در محافل مختلف درباره شخصيت‌هاي فيلم‌ها و سريال‌ها صحبت مي‌کنند و بسيار پيگيرانه رفتارهاي آن شخصيت‌ها را دنبال مي‌کنند.

به گفته اين استاد دانشگاه، برنامه‌هاي ماهواره‌اي بر ذهن افراد تاثير مي‌گذارد؛ فردي که تاکنون فکر نمي‌کرده كه خانواده‌اش دچار مشكل شود، با ديدن خيانت زن به شوهر و شوهر به زن در فيلم‌هاي شبكه‌هاي ماهواره‌اي، با خود مي‌انديشد كه نکند وضعيت در خانواده من نيز اين‌گونه باشد و در اين زمينه کنجکاوي مي‌کند و ممكن است با مشكل مواجه شود.

وي مي‌گويد: "اگرچه بسياري از مخاطبان ايراني محتواي برنامه‌هاي شبکه‌هاي فارسي‌زبان را قبول ندارند و مي‌دانند که برنامه‌هاي موردنظر با جامعه و فرهنگ ايراني سنخيت و هم‌خواني ندارد، ولي به دليل همان خلاءهايي كه در برخي برنامه‌هاي شبكه‌هاي داخلي وجود دارد، به تماشاي برنامه‌هاي شبكه‌هاي ماهواره‌اي ادامه مي‌دهند."

ملتفت در ادامه به نبود نيازسنجي مناسب دست‌اندرکاران و تهيه‌کنندگان شبكه‌هاي داخلي در زمينه برنامه‌سازي براي مخاطبان اشاره مي‌كند و ادامه مي‌دهد: "سازندگان برنامه‌هاي تلويزيوني از مخاطبان خود نمي‌پرسند که چه مي‌خواهند و تماشاي چه برنامه‌هايي را ترجيح مي‌دهند. معمولا روال كار اين‌گونه است كه ابتدا برنامه تلويزيوني يا فيلمي توليد مي‌شود و پس از پخش آن نظرسنجي انجام مي‌شود."

دكتر "ناصر بهروزي"، روان‌شناس و عضو هيات‌علمي دانشگاه شهيد چمران اهواز نيز در اين خصوص معتقد است: "به طور کلي رسانه‌هاي شنيداري و ديداري که بتوانند بيشتر حواس ما را به خودشان جلب کنند تاثير بيشتري بر نگرش‌ها، باورها و به طور کلي ذهن افراد مي‌گذارند که در اين ميان شبكه‌ها و برنامه‌هاي مختلف ماهواره‌اي مي‌توانند اثرات زيادي را بر روي مخاطب خود بگذارند."

وي مي‌گويد: "اگر رسانه‌هاي داخلي ما نتوانند تنوع و جذابيت لازم براي جذب مخاطبان خود را فراهم کنند، طبيعي است كه مراجعه افراد به رسانه‌هاي خارجي افزايش مي‌يابد. جوانان، نوجوانان و کودکان داراي حس کنجکاوي و تنوع‌طلبي هستند و براي ارضاي اين حس خود به جست‌وجو در کانال‌هاي مختلف ماهواره مي‌پردازند و مدت زيادي از وقت خود را به اين مساله اختصاص مي‌دهند."

اين روان‌شناس ادامه مي دهد: "شبكه‌هاي ماهواره‌اي با توجه به تنوع و گوناگوني توليد برنامه در بخش‌هاي مختلف ورزشي، تفريحي و گاه آموزشي مغاير با ارزش‌ها و فرهنگ جامعه ايراني، توانسته‌اند مخاطبان بسياري را براي خود جذب کنند. اين برنامه‌ها رفتارهاي پرخاشگرانه، ضدارزشي و نگرش‌هاي ضد ديني و فرهنگي را در افراد جامعه رشد داده و بسياري از معضلات جامعه را به تدريج و بر اساس برنامه‌ريزي‌هاي دست‌اندرکاران شبكه‌هاي ماهواره‌اي به وجود مي‌آورند. روابط نامشروع و خارج از چارچوب خانواده، استفاده از داروهاي روان‌گردان و هورمون‌ها، استفاده از وسايل و تجهيزات تبليغي، الگوبرداري و پيدا کردن ديدگاه‌ها و نگرش‌هاي خاص، از پيامدها و مشکلات رفتاري و رواني ناشي از تماشاي شبكه‌هاي ماهواره‌اي است."

بهروزي مي‌گويد: "مسولان فرهنگي جامعه بايد با توليد برنامه‌هاي متنوع و ايجاد تنوع در برنامه‌هاي تلويزيوني، با برنامه‌ريزي صحيح و محدود کردن استفاده از شبكه‌هاي ماهواره‌اي و همچنين فراهم كردن برنامه‌هاي تفريحي سالم براي كودكان و نوجوانان، در زمينه کاهش استفاده از برنامه‌هاي ماهواره‌اي گام‌هاي موثري بردارند." 
اخبار مرتبط

چه چیزخریداران ملک در ترکیه راتهدید می کند؟/ پشت صحنه تبلیغات ماهواره ای ترکیه
منتشر شده در تاريخ: 03/08/1394

این مرد میلیاردر با 700 ماهواره می‌خواهد به همه دنیا اینترنت رایگان بدهد
منتشر شده در تاريخ: 24/08/1393

برترين عکس‌هاي ماهواره‌اي سال 2013
منتشر شده در تاريخ: 17/09/1392

این تصویر ماهواره‌ای عجیب چیست؟
منتشر شده در تاريخ: 03/05/1392

جدیدترین راه مخفی‌سازی ماهواره / عکس
منتشر شده در تاريخ: 08/11/1391

از تبلیغ داروهای تقلبی تا دستگیری
منتشر شده در تاريخ: 07/11/1391

بهترین عکس‌های ماهواره‌ای 2012
منتشر شده در تاريخ: 02/10/1391

تبلیغ شبکه ماهواره‌ای در رسانه ملی!/عکس
منتشر شده در تاريخ: 26/07/1391

حذف شبکه‌های صدا و سیما از ماهواره هاتبرد
منتشر شده در تاريخ: 25/07/1391

هیچ نهادی در موضوع پارازیت‌ها پاسخگو نیست
منتشر شده در تاريخ: 11/04/1391

ماجرای چند شوهری مجری زن ITN !
منتشر شده در تاريخ: 09/03/1391

اعترافات اولين فردي كه قدم روي ماه گذاشت
منتشر شده در تاريخ: 07/03/1391

نگرانی برای همجنسگرایان ایرانی!
منتشر شده در تاريخ: 02/03/1391

ماهواره و چت بازی مروج روابط فرا زناشویی
منتشر شده در تاريخ: 26/02/1391

گزارشی از فرجام تلخ يک شبکه ماهواره‌ای؛ رشيدپور کجاست؟
منتشر شده در تاريخ: 16/01/1391

آخرین تصویر ماهواره ای از وضعیت دریاچه ارومیه
منتشر شده در تاريخ: 08/06/1390

آغاز طرح ضربتي جمع‌آوري ماهواره+تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 22/05/1390

تصاویر ماهواره ای زیبا از ایران
منتشر شده در تاريخ: 30/03/1390

شبكه هاي ماهواره اي جديد وهابي ها در پوشش حمايت از شيعيان!
منتشر شده در تاريخ: 22/03/1390

عکس: نفوذ ماهواره تا کجا
منتشر شده در تاريخ: 18/03/1390

اوباما و کلینتون در حال تماشای زنده کشته شدن بن لادن از طریق ماهواره +عکس
منتشر شده در تاريخ: 13/02/1390

17 سال پس از تصويب قانون ماهواره در كجا قرار داريم؟
منتشر شده در تاريخ: 05/02/1390

تصویر ماهواره ای از گرد و غبار بر فراز ایران
منتشر شده در تاريخ: 27/01/1390

احمدی مقدم: قانون ممنوعيت استفاده از تجهيزات ماهواره‌اي را اجرا مي‌كنيم
منتشر شده در تاريخ: 10/12/1389

دستگيری تهيه‌كنندگان شو ماهواره‌ای درقزوين
منتشر شده در تاريخ: 25/11/1389

کلاهبرداری از نوع "یوی اس بی" های گیرنده ماهواره ! +عکس
منتشر شده در تاريخ: 21/11/1389

مبارزه مبتذل با ابتذال ؟!
منتشر شده در تاريخ: 26/10/1389

آنچه ماهواره‌نشینان می‌کنند و آنچه "مدیری" در نقد آن!
منتشر شده در تاريخ: 23/10/1389

عکس ماهواره ای از حرم امام حسین(ع)
منتشر شده در تاريخ: 18/09/1389

کدام شبکه های ماهواره ای در ایران بیننده بیشتری دارند؟
منتشر شده در تاريخ: 25/08/1389

پشت پرده تلویزیون خواننده خارج از کشور
منتشر شده در تاريخ: 24/08/1389

"آرش سیگارچی"مجری VOA فقیه زنده را به کشتن داد! +عکس
منتشر شده در تاريخ: 29/07/1389

نقش كانالهاي ماهواره هاي در تخريب جنسي و هويتي جوانان
منتشر شده در تاريخ: 15/07/1389

واکنش شیخ حسین انصاریان به ماهواره
منتشر شده در تاريخ: 13/07/1389

تصاویر: طرح جمع‌آوری فروشندگان CD غیرمجاز
منتشر شده در تاريخ: 02/06/1389

سیما و این سه سریال ماهواره ستیز
منتشر شده در تاريخ: 07/05/1389

فارسی 1؛ بختكي به جان خانواده
منتشر شده در تاريخ: 22/04/1389

شرایط وزارت ارشاد برای ورود خوانندگان لس آنجلسی
منتشر شده در تاريخ: 14/04/1389

اولین مصاحبه حبیب محبیان پس از حضور در ایران
منتشر شده در تاريخ: 12/04/1389

کنسرت حبیب در تهران در روزهای آخر عمرش!
منتشر شده در تاريخ: 10/04/1389

گزارش تصويري نفوذ فرهنگ غربي در بين عشاير
منتشر شده در تاريخ: 10/04/1389

چه تیپ‎‎هایی «فارسی‎وان» نگاه می‎کنند؟
منتشر شده در تاريخ: 09/04/1389

عکس/نمای ماهواره‌ای آتشفشان آلاسکا
منتشر شده در تاريخ: 06/04/1389

نظر هاشمی در مورد آزادسازی ماهواره
منتشر شده در تاريخ: 01/04/1389

چه تیپ‎‎هایی «فارسی‎وان» نگاه می‎کنند؟
منتشر شده در تاريخ: 31/03/1389

امواج ارسالی جهت کور کردن امواج ماهواره می‌تواند ضایعات ناگواری در پی داشته باشد
منتشر شده در تاريخ: 30/03/1389

عکس /نظرسنجی عجیب همشهری
منتشر شده در تاريخ: 24/03/1389

نظرسنجی صداوسیما:پارسال 35درصدتهرانی ها از ماهواره استفاده می کردند ، امسال 45 درصد
منتشر شده در تاريخ: 24/03/1389

فرانس 24 هم فارسی می‌شود!
منتشر شده در تاريخ: 13/03/1389

شبکه های فارسی1 ،2 ،3 و.. هم در راه است!
منتشر شده در تاريخ: 08/03/1389

تبلیغ کالای داخلی در شبکه معاند نظام
منتشر شده در تاريخ: 05/03/1389

كشف تجهيزات ماهواره‌اي در تونل 50 متري
منتشر شده در تاريخ: 29/02/1389

كلكسيون پخمه ها در صداي آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 21/02/1389

دیش ماهواره و عشایر(عکس)
منتشر شده در تاريخ: 20/02/1389

بهره برداری از سری جدید خودپرداز ماهواره ای سیار بانک ملت (+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 19/02/1389

تصاویر: کشف گیرنده‌های ماهواره و موبایل قاچاق
منتشر شده در تاريخ: 19/02/1389

آغاز ضبط آلبوم جدید و برگزاری کنسرت خواننده لس آنجلسی در تهران
منتشر شده در تاريخ: 13/02/1389

قاچاق رسيورهاي خودرو به كشور
منتشر شده در تاريخ: 13/02/1389

دست رد دختر مهین شهابی به سینه شبکه های بیگانه
منتشر شده در تاريخ: 09/02/1389

شبکه ماهواره‌ای امام حسین در اینترنت
منتشر شده در تاريخ: 02/02/1389

خبر:شایعه درگذشت خواننده لس آنجلسي
منتشر شده در تاريخ: 02/02/1389

وقتی پای گوگوش هم به رسانه ملي باز می شود!
منتشر شده در تاريخ: 02/02/1389

رضا صادقی، درمانده از دست شبکه های ماهواره ای!
منتشر شده در تاريخ: 29/01/1389

تمایل سید محمد حسینی ، مجری سابق تلویزیون برای بازگشت به ایران
منتشر شده در تاريخ: 29/01/1389

حکم شرعی آیت الله صافی گلپایگانی درباره "ماهواره"
منتشر شده در تاريخ: 28/01/1389

تبليغ در شبكه‌هاي ماهواره‌اي دكترهاي قلابي دستگير شدند
منتشر شده در تاريخ: 23/01/1389

درخواست ITU از ایران درخصوص پارازیت ها
منتشر شده در تاريخ: 18/01/1389

نظر مدیر سابق نایل ست درباره ماهواره ایرانی
منتشر شده در تاريخ: 17/01/1389

دعوت از احمدی نژاد برای حضور در صدای آمریکا
منتشر شده در تاريخ: 15/01/1389

باز هم آبروریزی در کنسرت یک لس آنجلسي
منتشر شده در تاريخ: 14/01/1389

جذب توریست با خوانندگان طاغوتی
منتشر شده در تاريخ: 20/12/1388

پلیس بین الملل در تعقیب شهرام همايون
منتشر شده در تاريخ: 17/12/1388

شرکت فرانسوی: اگر ایران ارسال پارازیت را ادامه دهد،دسترسی به ماهواره های مخابراتی را می بندیم
منتشر شده در تاريخ: 12/12/1388

اجرای ترانه " مرا ببوس" در مراسم تشییع یک ایرانی در لندن
منتشر شده در تاريخ: 08/12/1388

دستگیری خواننده مشهور ترکیه +عکس
منتشر شده در تاريخ: 08/12/1388

نوری‌زاده: این اواخر ریگی به من قول داده بود دیگر سر نبُـرّد!
منتشر شده در تاريخ: 06/12/1388

رضاپهلوی: تا دو سال دیگر ،خودم جمهوری اسلامی را سرنگون می کنم!!!!
منتشر شده در تاريخ: 05/12/1388

شکايت فشن TV از ايران
منتشر شده در تاريخ: 28/11/1388

سرویس ویژه برخی دفاتر هواپیمایی برای عیاشی در 28 صفر
منتشر شده در تاريخ: 14/11/1388

فتواي آية الله العظمی سيستاني درباره ماهواره
منتشر شده در تاريخ: 11/11/1388

كلاهبرداري با شبكه‌هاي ماهواره‌اي
منتشر شده در تاريخ: 08/10/1388

شبكه ای با مجریان زن نقاب‌دار + عكس
منتشر شده در تاريخ: 19/09/1388

بازیگر "زیر آسمان شهر" در تلویزیون واشنگتن
منتشر شده در تاريخ: 20/08/1388

شنیده‌هایی از مراکز ارسال پارازیت
منتشر شده در تاريخ: 18/08/1388

شبکه ماهواره‌ای، بنیان خانواده‌های ایرانی را هدف گرفته است
منتشر شده در تاريخ: 06/08/1388

شکایت علیه مرد جنجالی شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی در انگلیس
منتشر شده در تاريخ: 28/07/1388

آغاز به کار شبکه ماهواره‏ای صدام
منتشر شده در تاريخ: 26/07/1388

نصب فرستنده های مختل کننده امواج ماهواره ای ؛ واقعیت یا شایعه؟
منتشر شده در تاريخ: 14/07/1388

ضوابط نیروی انتظامی برای جمع آوری ماهواره
منتشر شده در تاريخ: 25/04/1388

برروي برنامه ماهواره اي شبكه سه پارازيت انداختند
منتشر شده در تاريخ: 18/03/1388

بحران مالی در دوبی شبکه های ماهواره ای را تعطیل می کند
منتشر شده در تاريخ: 16/02/1388

جنگ رسانه‌اي عليه ايران با تأسيس شبكه‌هاي فارسي‌زبان
منتشر شده در تاريخ: 14/02/1388

از خانوم‌ خانوما تا بمب‌گذاری در تهران
منتشر شده در تاريخ: 11/02/1388

برخورد ماهواره امید با جو زمین
منتشر شده در تاريخ: 11/02/1388

معروف ترین مجری ضد انقلابی شبکه لسانجلسی پارس بلاخره مرد
منتشر شده در تاريخ: 26/01/1388

مدیران VOA فارسی بلد نیستند
منتشر شده در تاريخ: 26/01/1388

ماهواره امید را رصد اینترنتی کنید
منتشر شده در تاريخ: 19/11/1387

پرتاب موفقیت آمیز ماهواره ملی «امید»
منتشر شده در تاريخ: 15/11/1387

یکسال حبس تعزیری برای تبلیغات در ماهواره
منتشر شده در تاريخ: 24/10/1387

بازداشت گردانندگان یک شبکه ماهواره ای در تهران
منتشر شده در تاريخ: 17/09/1387

آخرین آمار دیش های ماهواره در ایران
منتشر شده در تاريخ: 05/09/1387

آسيب‌هاي اجتماعي اينترنت بيشتر از ماهواره است
منتشر شده در تاريخ: 02/09/1387

خريد تجهيزات ماهواره خيانت به خانواده
منتشر شده در تاريخ: 11/08/1387

جزئیات پرتاب موفق ماهواره بر ایران
منتشر شده در تاريخ: 29/05/1387

کاسبي جديد خالق هخا در مهد آزادي و حقوق بشر!
منتشر شده در تاريخ: 29/04/1387

آرايشگاه زنانه يا انبار ماهواره؟
منتشر شده در تاريخ: 28/03/1387

‌ماهواره رسانه ملی بزودی در مدار
منتشر شده در تاريخ: 23/03/1387

حوزه علميه نيازمند شبكه ماهواره‌اي مستقل است
منتشر شده در تاريخ: 22/03/1387

اندر احوالات نام سايت كانال ماهواره اي pmc
منتشر شده در تاريخ: 12/02/1387

قانون دربافت تلويزيونهاي ماهواره اي در پاره اي از ابهام
منتشر شده در تاريخ: 09/02/1387

واکنش رضازاده به مخالفان تبلیغات ماهواره ای
منتشر شده در تاريخ: 22/01/1387

حضور قهرمانان ورزشي در تبليغات ماهواره‌اي ممنوع شد
منتشر شده در تاريخ: 14/01/1387

تبليغ گسترده داروهاي تقلبي در ماهواره
منتشر شده در تاريخ: 30/11/1386

اندر احوالات ماهواره ايراني
منتشر شده در تاريخ: 16/11/1386

ماهواره ايراني اميد به بهره‌برداري رسيد
منتشر شده در تاريخ: 15/11/1386

جنگ ماهواره را صداو‌سیما برد
منتشر شده در تاريخ: 11/11/1386

تبليغ در ماهواره پيگرد قانونى دارد
منتشر شده در تاريخ: 29/05/1386