شماره خبر:  1629    تاريخ انتشار خبر:        ام دی ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 1790 مرتبه تا کنون

 هشدار روسیه در مورد تحريم هاي ايران

دولت امریکا روز پنجشنبه از اعمال تحریم های تازه و یکجانبه اش علیه ایران خبر داد.همزمان ایران اقدام امریکا را محکوم کرد و رئیس جمهور روسیه نیز نسبت به اقدام امریکا هشدار داد و چین نیز از این تحریم ها انتقاد کرد.

اما ماجرا از آنجا آغاز شد که «کاندولیزا رایس» وزیر خارجه امریکا که روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری مشترک با «هنری پانس» وزیر خزانه داری امریکا حضور یافته بود با اعلام خبر فوق، در ادعایی تکراری هدف از اعمال این تحریم ها را ادامه حمایت ایران از آنچه سازمان های تروریستی توصیف می کرد، بیان داشت و یک بار دیگر این اتهام را که «ایران همچنان پیشنهاد مذاکرات را که از جانب آنها ارائه شده رد می کند و در عوض با پیگیری دستیابی به تکنولوژی هسته یی، ساخت موشک های بالستیک و حمایت از شبه نظامیان شیعه مستقر در عراق را ادامه می دهد»، تکرار کرد.

البته وزیر خارجه امریکا باز بر این نکته که کشورش کماکان از یک راه دیپلماتیک استقبال می کند تاکید کرد.به گفته رایس این تحریم ها مانعی جدی برای شرکت ها و موسسات غیرامریکایی طرف معامله با ایران ایجاد خواهد کرد.

اما «هنری پانس» وزیر خزانه داری امریکا اظهارات رایس را تکمیل کرد. او از بانک های ملی، ملت و صادرات به عنوان بانک های تحریم شده از سوی دولت امریکا نام برد. بر این اساس به گزارش فارس دولت امریکا ۹ شرکت از شرکت های تحت کنترل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از جمله قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء، شرکت کیش اورینتال، شرکت غروب نوح، شرکت مهندسی مشاور ساحل، شرکت غروب کربلا، شرکت مهندسی سپاسد، شرکت حرا و قرارگاه سازندگی قائم را در لیست تحریم های تازه و البته یکجانبه خود قرار داده است.همچنین به گزارش فارس شش نفر از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در ردیف افراد مورد تحریم از سوی امریکا قرار گرفته اند.

در کنار این شش نفر نام سه نفر از فرماندهان ارشد سازمان صنایع هوافضا از جمله ریاست این سازمان به چشم می خورد.

بخش دیگری از تحریم های مورد اشاره یکی از شاخه های نظامی سپاه پاسداران را نیز شامل شده است.

به گزارش فارس نیروی قدس سپاه به این دلیل که از جانب امریکا به ارائه کمک های مادی به شبه نظامیان متهم شده است در لیست تحریم های فوق قرار گرفته و در همین راستا نام فرمانده نیروهای قدس نیز در کنار نام شش فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفته است.اما این تمامی تحریم هایی نیست که روز پنجشنبه از سوی کاندولیزا رایس وزیر خارجه امریکا و هنری پالسن وزیر خزانه داری امریکا علیه ایران اعلام شد.در این میان بانک ملی به عنوان بزرگترین بانک ایران به اتهام ارائه خدمات مالی به برنامه هسته یی و برخی فعالیت هایی که از سوی سازمان ملل در زمره فعالیت های ممنوعه قرار گرفته و بانک ملت به اتهام تسهیل در مبادلات مربوط به سازمان انرژی اتمی ایران در فهرست تحریم های اعلام شده از سوی «هنری پالسن» وزیر خزانه داری امریکا قرار گرفته اند.


به گزارش فارس بانک صادرات نیز در این تحریم های جدید به ارائه کمک های مالی به برخی گروه ها از جمله حزب الله و حماس متهم شده است. این در حالی است که پیش از این بانک سپه از سوی واشنگتن تحت تحریم های شدید مالی قرار گرفته بود.

اعمال تحریم های یک سویه امریکا در قبال ایران در حالی صورت گرفته که روسیه به رغم اعلام مواضع یکسان فرانسه، انگلیس و آلمان به عنوان سه عضو اروپایی گروه ۱«۵ همراه با امریکا مبنی بر فشارهای بیشتر به ایران، موضعی متناقض با آنها در پیش گرفته و حتی نسبت به اتخاذ مواضع تند در برابر ایران هشدار داده است.

همچنان که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه که برای شرکت در اجلاس سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا به پرتغال رفته بود پس از دیدار با «آنیبال کاواکو سیلوا» همتای پرتغالی اش با اشاره به مناقشه موجود درباره برنامه هسته یی ایران گفت؛«چرا اوضاع را وخیم تر می کنید و آن را به بن بست می کشانید و تهدید به تحریم و حتی اقدام نظامی می کنید.


به گزارش ایرنا پوتین خطاب به کشورهای غربی اظهار داشت؛«شما می توانید مانند دیوانه ها تیغ بردارید و بدوید اما این بهترین روش برای حل این مساله نیست چرا که از راه های مسالمت آمیز تقریباً می توان به راه حل رسید. همچنین به گزارش ایسنا رئیس جمهوری روسیه به حل مشکل کره شمالی اشاره کرد و گفت در دیدارش از تهران بر این موضع که روسیه مخالف نقض قوانین بین المللی درباره منع گسترش سلاح های هسته یی است تاکید کرده است. با این وجود نیکلاس برنز معاون سیاسی وزارت خارجه امریکا از مواضع روسیه و چین انتقاد کرده و طی گفت وگویی با بی بی سی این دو کشور عضو شورای امنیت سازمان ملل و گروه ۱«۵ را به کمک به نیروهای مسلح ایران متهم کرده است.

هر چند او در نهایت نسبت به تصویب قطعنامه سوم تحریم ها در قبال ایران اظهار امیدواری می کند.طرح اتهامات فوق از سوی نیکلاس برنز به روسیه و چین در شرایطی صورت می گیرد که واشنگتن از یک سو بر سر استقرار سپر دفاع موشکی در چک و لهستان با روسیه دچار اختلافات شدید شده و از سوی دیگر به گفته شان مک کورمک سخنگوی وزارت خارجه امریکا، کاخ سفید پس از اعمال تحریم های جدیدش علیه ایران مسکو را در جریان گذاشته است. همچنین واشنگتن با پکن به دلیل اهدای نشان به دالایی لاما رهبر مذهبی تبت تنش تازه یی را آغاز کرده است. اما انگلیس برخلاف روسیه و چین حمایت کامل خود را از وضع تحریم های جدید امریکا علیه ایران اعلام کرده است. به گزارش فارس مقامات انگلیسی گفته اند تلاش می کنند از طریق شورای امنیت و اتحادیه اروپا تحریم های بیشتری را در برابر تهران به مرحله اجرا درآورند. با چنین رویکردی به نظر می رسد لندن پس از مدت ها سکوت درباره پرونده هسته یی ایران، این بار سیاست تندی را در قبال تهران در پیش گرفته است.


● واکنش به تحریم های جدید
در کنار اتخاذ چنین سیاست های خصمانه یی علیه ایران، سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز تحریم های اقتصادی جدید امریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را محکوم کرد.به گزارش ایسنا سید محمدعلی حسینی سیاست های امریکا را فاقد ارزش و اثر دانست و گفت؛«اتخاذ اینگونه تصمیمات از سوی دولتی که خود تولیدکننده سلاح های کشتار جمعی و غیرمتعارف است و گروهک های تروریستی زیادی را ایجاد کرده و آنان را تحت حمایت خود قرار داده نمی تواند اختلالی در راه پیشرفت، توسعه و آبادانی ملت ایران و موسسات مشروع کشورمان به وجود آورد.»
همچنین به گفته کاظم جلالی مخبر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هفتم سیاست فوق تنها دیوار بی اعتمادی بین امریکا و ایران را روز به روز بلندتر می کند و راه را بر گفت وگو می بندد.
از سوی دیگر از آنجا که وضع تحریم های جدید علیه ایران توسط امریکا این بار فعالیت های اقتصادی ایران را به صورت گسترده دربرمی گیرد، داوود دانش جعفری وزیر اقتصاد و دارایی ایران که برای شرکت در نشست مشترک صندوق بین المللی پول و بانک جهانی در واشنگتن به سر می برد در واکنش به اقدام روز پنجشنبه امریکا اعلام کرد؛«اقدام علیه ایران اقتصاد جهان را بی ثبات می کند.


البته به باور دانش جعفری تاثیر این تحریم ها اندک خواهد بود. به گزارش فارس او تاکید کرد به رغم تبلیغات امریکا علیه ایران برای تار نشان دادن محیط سرمایه گذاری در ایران این کشور توانسته است شرایط اقتصادی خود را حفظ کند. دانش جعفری افزود؛«توطئه های امریکا تاثیر اندکی بر اقتصاد ایران داشته است و هر زمانی که شکاف میان امریکا و ایران بیشتر می شود دولت امریکا تبلیغات بیشتری را علیه ایران به راه می اندازد و این امر بازار جهانی نفت را به بی ثباتی می کشاند.» به گفته وزیر اقتصاد و دارایی «ایران همواره برنده این کشمکش بوده است.


در این میان واکنش مقامات عراقی نسبت به اعلام تحریم های جدید امریکا علیه ایران نیز قابل توجه است.
این واکنش ها از آن جهت صورت گرفته که ایده قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه های حامی تروریست پس از اختلاف امریکا با ایران بر سر امنیت عراق شکل گرفت. چرا که امریکا طی دو سال گذشته بارها سپاه قدس را به عنوان یکی از شاخه های نظامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دخالت در امور داخلی عراق و کمک به شبه نظامیان این کشور متهم کرده است.

با این حال جلال طالبانی رئیس جمهوری عراق با رد مصوبه اخیر امریکا در گفت وگو با شبکه تلویزیونی سی ان ان ضمن رد تروریست خواندن سپاه پاسداران و سپاه قدس گفت؛ من نمی توانم تمام نیروهای سپاه قدس را تروریست بدانم. این نیرو بخشی از نظام ایران است و سپاه در ایران نیز از بزرگترین نیروهای نظامی ایران به شمار می رود.خبر قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه های حامی تروریست اولین بار در سال ۲۰۰۵ بر اساس فرمان اجرایی جرج بوش مطرح شد.
با این حال آن زمان تنها در حد امضای یک فرمان بود، اما دو ماه پیش این فرمان اجرایی شکل رسمی تری به خود گرفت تا آنجا که ابتدا مجلس نمایندگان امریکا با ۳۹۷ رای مثبت و ۱۶ رای منفی راه را برای تروریست خطاب کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هموار کرد و پس از آن سنای امریکا نیز در اقدامی هماهنگ نظر مجلس نمایندگان را تائید کرد.


با این حال به دلیل مخالفت های گسترده از سوی اتحادیه اروپا موضوع برای مدتی از دستور کار خارج شد.اما حضور کاندولیزا رایس وزیر خارجه امریکا در مجلس نمایندگان امریکا و بیان اینکه «ایران بزرگترین تهدید امنیتی علیه امریکا است» زمینه را برای تصویب نهایی قرار گرفتن سپاه پاسداران در لیست گروه های حامی تروریست فراهم کرد. هر چند پیش از تمامی اینها براساس دو قطعنامه تصویب شده در شورای امنیت سازمان ملل نام تعدادی از فرماندهان سپاه و شرکت های تابعه این نهاد نظامی رسمی در لیست تحریم های هسته یی ایران قرار گرفته بود، اما این اولین بار است که یک نهاد نظامی رسمی بدون صدور قطعنامه یی در شورای امنیت مشمول تحریم های گسترده می شود و در اقدامی یکجانبه چهار بانک بزرگ یک کشور نیز تحت تحریم های شدید مالی قرار می گیرند.


منبع خبر : آفتاب - http://aftab.ir/news/2007/oct/27/c1c1193473568_politics_world_russia.php 
اخبار مرتبط

محصولات کشاورزی آمریکا چگونه بازاری 150 میلیارد دلاری در 100 کشور جهان پیدا کرده است؟
منتشر شده در تاريخ: 16/03/1394

آمریکا چین را به علت فروش پارازیت انداز جریمه کرد
منتشر شده در تاريخ: 02/04/1393

رکوردشکنی در تجارت میان ایران و آمریکا
منتشر شده در تاريخ: 18/11/1392

ممنوعیت فعالیت 4 غول چینی در آمریکا
منتشر شده در تاريخ: 05/11/1392

خشکسالی بی‌سابقه ۴۴ میلیارد دلاری کشاورزی کالیفرنیا آمریکا را تهدید کرد
منتشر شده در تاريخ: 28/10/1392

آماده شدن مقدمات پرواز ایران - آمریکا از ابتدای سال جدید میلادی
منتشر شده در تاريخ: 29/08/1392

چادری که‌همیشه همراه اوباماست +عکس
منتشر شده در تاريخ: 27/08/1392

مقدمات پرواز مستقیم بین ایران و آمریکا فراهم شده است
منتشر شده در تاريخ: 08/08/1392

همبرگرخوری اوباما و بایدن در تعطیلی دولت + عکس
منتشر شده در تاريخ: 15/07/1392

بدترین شغل در آمریکا چیست؟
منتشر شده در تاريخ: 06/02/1392

بالاترین مقام‌های سیاسی ایرانی تبار دنیا +عکس
منتشر شده در تاريخ: 30/08/1391

اوباما رئیس جمهور باقی ماند
منتشر شده در تاريخ: 17/08/1391

ازدواج نماینده مرد کنگره آمریکا با یک مرد!
منتشر شده در تاريخ: 19/04/1391

احمقانه ترين قوانين در آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 31/03/1391

چه‌کسانی از جان رئیس‌جمهور آمريكا محافظت می‌کنند؟ (تصویری)
منتشر شده در تاريخ: 15/01/1391

سوال از احمدی نژاد را بگذاريم بعد از نابودي آمريكا و اسرائيل؟
منتشر شده در تاريخ: 29/04/1390

تحقير كارتر توسط ايران و اشتباه ريگان
منتشر شده در تاريخ: 18/11/1389

مرد آمريكايي سلطان ‌بال‌خورها شد
منتشر شده در تاريخ: 17/11/1389

نخستين خودروي برقي ساخت آمريكا +عکس
منتشر شده در تاريخ: 27/09/1389

باند جعفر آمريكايي متلاشي شد
منتشر شده در تاريخ: 16/08/1389

آمريكا و سياست هاي د.گانه اش در مورد گروهك جند الشيطان
منتشر شده در تاريخ: 15/08/1389

جزییات شکنجه زن ایرانی در زندان امریکا
منتشر شده در تاريخ: 13/08/1389

“چرخ خرد کننده ” زجرآورترین مجازات اعدام در آمریکا+ عکس
منتشر شده در تاريخ: 05/07/1389

سه‌گانه جنگ رواني آمريكا عليه ايران
منتشر شده در تاريخ: 25/06/1389

جوان آمريكايي دومين زبان دراز دنيا +عکس
منتشر شده در تاريخ: 10/05/1389

جاسوسي گوگل براي سازمان اطلاعاتي آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 04/05/1389

ژنرال آمریکایی در سنا غش کرد + عکس
منتشر شده در تاريخ: 27/03/1389

تصویب تحریم ایران در مجلس نمايندگان آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 09/03/1389

كلكسيون پخمه ها در صداي آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 21/02/1389

افشاگری‌های يك مقام افغان از فرودگاه‌های آمريكا در مرزهای ايران
منتشر شده در تاريخ: 24/01/1389

ماهي 43 ساله در آمريكا + عکس
منتشر شده در تاريخ: 22/12/1388

تصاویر دیده نشده از واقعه یازده سپتامبر / این تصاویر قبلا هرگز منتشر نشده بودند
منتشر شده در تاريخ: 24/11/1388

تقلب سارا پالین روی کف دستش در هنگام سخنرانی + عکس
منتشر شده در تاريخ: 20/11/1388

هیلاری با یک لنگه کفش وارد الیزه شد +عکس
منتشر شده در تاريخ: 10/11/1388

دردسر «سوسک تروریست» برای هیلاری كلينتون
منتشر شده در تاريخ: 04/09/1388

خواننده "آمريكا، آمريكا، ننگ به نيرنگ تو": سرودم را پخش نكنيد!
منتشر شده در تاريخ: 13/08/1388

تائید قضیه هواپیماهای بوئینگ توسط بهبهانی
منتشر شده در تاريخ: 23/06/1388

پیشنهاد اوباما به ایران در مورد هواپيما ها تکذیب شد
منتشر شده در تاريخ: 22/06/1388

پیشنهاد اوباما: 16 ایرباس در برابر دارایی‌های بلوکه شده ایران
منتشر شده در تاريخ: 21/06/1388

سگ خون‌آشام در آمريكا ‌+ عکس
منتشر شده در تاريخ: 18/06/1388

پزشكان درمانده شده اند؛ جوانی آمريكايي خون گریه مي کند
منتشر شده در تاريخ: 16/06/1388

توهّم قرص روانگردان و ازدواج با هنرپيشه آمريكاي
منتشر شده در تاريخ: 27/05/1388

ترفند عجيب شركت آمريكائي براي حل مشكلات روحي كاركنان
منتشر شده در تاريخ: 24/05/1388

سوژه هاي تصويري خنده دار از نظاميان آمريكايي
منتشر شده در تاريخ: 27/04/1388

مقاله تحلیلی «یو.اس.ای.تودی»: چرا ما به ایران نیاز داریم؟
منتشر شده در تاريخ: 18/04/1388

دستگیری عامل سرقت‌های الكترونيكی آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 17/03/1388

نخستین دعوت آمريكا از ديپلمات هاي ايرانی
منتشر شده در تاريخ: 14/03/1388

لاله و لادن‌های آمريكايی در انديشه جدايی
منتشر شده در تاريخ: 06/02/1388

توزيع قرآن آمريكایی «الفرقان الحق» در كويت
منتشر شده در تاريخ: 19/01/1388

چرا بين ايران و آمريكا جنگ نشد؟
منتشر شده در تاريخ: 10/01/1388

ركورد ضرر وزيان مالي ميلياردرهاي دنيا در بازار آشفته آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 26/12/1387

دلایل رای ممتنع آمریکا به قطعنامه آتش بس از زبان اولمرت:
منتشر شده در تاريخ: 30/10/1387

اوباما ايران را تهديد كرد
منتشر شده در تاريخ: 22/10/1387

ناگفته های سفر به ایران به روایت مجری آمریکایی
منتشر شده در تاريخ: 15/10/1387

آمريكا فريب موساد براي حمله به ايران را نخورد
منتشر شده در تاريخ: 03/10/1387

شعری درباره پرتاب لنگه كفش به سمت«بوش»
منتشر شده در تاريخ: 30/09/1387

اوباما:حاضريم با ايران مستقيم گفت‌وگو کنيم
منتشر شده در تاريخ: 18/09/1387

آمريكا و ايجاد تيم رصد سايت ها و وبلاگ‌هاي ايراني
منتشر شده در تاريخ: 14/09/1387

كشف پيشگویی يك نويسنده مرده درباره اوباما
منتشر شده در تاريخ: 12/09/1387

اعلام اسامي وزيران خارجه ، دفاع ، دادگستري و امنيت ملي آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 11/09/1387

ایرانی ها نمی خواهند دخترشان مثل «بریتنی اسپیرز» شود
منتشر شده در تاريخ: 02/09/1387

ماجرای یک هکر و انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
منتشر شده در تاريخ: 18/08/1387

اوباما رئيس جمهور است، ولی ترور می‌شود!
منتشر شده در تاريخ: 15/08/1387

زندگينامه رئيس جمهور جديد آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 15/08/1387

نتايج اوليه انتخابات رياست جمهوري امريکا اعلام شد
منتشر شده در تاريخ: 15/08/1387

طرحي جالب براي زوج‌هاي عفيف آمريكايي
منتشر شده در تاريخ: 12/08/1387

توطئه ترور اوباما خنثي شد
منتشر شده در تاريخ: 07/08/1387

شکایت سناتوری آمریکایی از خدا
منتشر شده در تاريخ: 29/07/1387

پیش بینی رئيس جمهور آينده آمريکا با مدل ریاضی
منتشر شده در تاريخ: 27/07/1387

جزئيات فرود اجباري يك هواپيماي نظامي
منتشر شده در تاريخ: 17/07/1387

کارهای غیرعادی از اشخاص دیوانه بعید نیست
منتشر شده در تاريخ: 16/07/1387

مخالفت بوش با طرح اسرائیل در مورد ایران
منتشر شده در تاريخ: 07/07/1387

انگشت شست احمدي نژاد و ماجراهاي رسانه هاي آمريكايي
منتشر شده در تاريخ: 04/07/1387

معضلات بارداری های نامشروع سياسي
منتشر شده در تاريخ: 27/06/1387

آمريكا؛ كشور دختران باردار نوجوان و مادران مجرد
منتشر شده در تاريخ: 26/06/1387

آمريكا پنج شركت ايراني دیگر را تحريم كرد
منتشر شده در تاريخ: 23/05/1387

آبروريزي ارشاد و خداحافظي هنرمندان آمريكايي با ايران/تصاوير
منتشر شده در تاريخ: 20/05/1387

آمريكا مدعي شد، پاسخ ايران به پيشنهاد هسته‌اي غيرقابل‌قبول است
منتشر شده در تاريخ: 16/05/1387

انگشت نگاری ایران از اتباع آمريكا، فرانسه و انگليس
منتشر شده در تاريخ: 15/05/1387

22 هزار تماس برای خودكشی
منتشر شده در تاريخ: 08/05/1387

آمريكا در حال تنظيم تحريمهاي جديد عليه ايران است
منتشر شده در تاريخ: 01/05/1387

پاسخ جالب جليلي به خبرنگار ايراني صداي آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 30/04/1387

عكس يادگاري فرمانده آمريكايي با دكتر احمدي‌نژاد
منتشر شده در تاريخ: 22/04/1387

رسوايي اخلاقي رايس رابطه غير اخلاقي اش با يک جوان عرب
منتشر شده در تاريخ: 17/04/1387

وضعیت معکوس همسران نامزدهاي رياست جمهوري آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 17/04/1387

دست دادن سفراي ايران و آمريكا در عراق سوژه خبرنگاران شد
منتشر شده در تاريخ: 16/04/1387

مرد باردار آمريكايي يك دختر زایید
منتشر شده در تاريخ: 15/04/1387

حمله به ایران ریسک بسیار بزرگی است
منتشر شده در تاريخ: 13/04/1387

تولد دوقلوهاي 12 كيلويي در آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 02/04/1387

مورچه‌هاي رايانه‌خوار در آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 20/03/1387

ايران از نقشه حمله شبانه بوش مطلع شده
منتشر شده در تاريخ: 19/03/1387

اوباما و ناقوس جنگ
منتشر شده در تاريخ: 19/03/1387

دستورجدید بوش برای اقدام علیه ایران
منتشر شده در تاريخ: 11/03/1387

اقدام جديد آمريكا در مسدود كردن سايت‌هاي ايران
منتشر شده در تاريخ: 05/03/1387

گزارش سي ان ان از آخرين تحولات رقابت هاي انتخاباتي آمريکا
منتشر شده در تاريخ: 05/03/1387

نگاه روزنامه آمريكايي به اظهارات احمدي نژاد درباره امام زمان(عج)
منتشر شده در تاريخ: 01/03/1387

بوش: اطلاعات برنامه تسليحاتي عراق دروغ بود
منتشر شده در تاريخ: 26/02/1387

شكست سنگين كلينتون در كاروليناي شمالي و پيروزي ضعيف در اينديانا
منتشر شده در تاريخ: 18/02/1387

نوكيا در برابر بازار آمريكا تسليم شد
منتشر شده در تاريخ: 17/02/1387

مرگ مرموز زنی که برای سران آمریکا خدمات ویژه می داد
منتشر شده در تاريخ: 15/02/1387

كاهش مجدد بهره بانكي در آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 12/02/1387

آمریکا از دستگیری جاسوس هسته‌ای خبر داد
منتشر شده در تاريخ: 04/02/1387

خاطرات همکلاسی باراک اوباما
منتشر شده در تاريخ: 03/02/1387

سایت 'اوباما' هک شد؛ بازدیدکنندگان به سایت هیلاری فرستاده می شدند
منتشر شده در تاريخ: 03/02/1387

بازتاب اظهارات جانشین فرماندهی ارتش در رسانه های جهان
منتشر شده در تاريخ: 28/01/1387

نظرسنجی از تهرانی‌ها درباره آمريکا
منتشر شده در تاريخ: 28/01/1387

زن برهنه در عینک معاون رئیس جمهور آمریکا جنجال آفرید!
منتشر شده در تاريخ: 25/01/1387

بوش:ما قصد حمله به ايران را نداريم
منتشر شده در تاريخ: 24/01/1387

ذوق‌زدگي آمريكاييان از جذب نخبه‌ترين جوانان ايراني
منتشر شده در تاريخ: 22/01/1387

شرط ایران برای ادامه مذاکره با امریکا
منتشر شده در تاريخ: 17/01/1387

1000 دروغ دولت بوش فهرست شد
منتشر شده در تاريخ: 08/01/1387

اظهارات ضد ایرانی باراک اوباما
منتشر شده در تاريخ: 23/12/1386

پنتاگون شركت گوگل را از دسترسي به پايگاههاي نظامي آمريكا منع كرد
منتشر شده در تاريخ: 20/12/1386

پیش بینی احمدی نژاد: نمی گذارند اوباما رئیس جمهور شود
منتشر شده در تاريخ: 15/12/1386

انتقاد بوش از اوباما
منتشر شده در تاريخ: 12/12/1386

فراهم نكردن اكسيژن موجب مرگ يك مسافر در پرواز آمريكايي شد
منتشر شده در تاريخ: 07/12/1386

"رقابت کثیف" دامن اوباما را گرفت
منتشر شده در تاريخ: 07/12/1386

آمريكا در برابر حقانيت هسته‌اي ايران زانو زد
منتشر شده در تاريخ: 04/12/1386

خلبان آمريكايي حين پرواز خواب بود
منتشر شده در تاريخ: 02/12/1386

اوباما و مك كين در صدر نامزدهاي انتخابات رياست جمهوري آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 01/12/1386

جوان زنداني، خود را به جاي پسرخاله آمريكايي‌اش معرفي كرد
منتشر شده در تاريخ: 30/11/1386

جوان زنداني، خود را به جاي پسرخاله آمريكايي‌اش معرفي كرد
منتشر شده در تاريخ: 29/11/1386

شكست‌هاي پي در پي كلينتون از اوباما در انتخابات مقدماتي آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 29/11/1386

عكس های بوش و چنی روی لوازم دستشویی
منتشر شده در تاريخ: 28/11/1386

تصويب قانون منع پولشويي بهانه تحريم بانكهاي ايراني را از آمريكا گرفت
منتشر شده در تاريخ: 27/11/1386

بی احتیاطی وزیر دفاع آمریکا کار دستش داد
منتشر شده در تاريخ: 25/11/1386

آمريكا درصدد صدور حكم اعدام براي طراح حملات ‪ ۱۱‬سپتامبر است
منتشر شده در تاريخ: 23/11/1386

هیلاری، زنی با دو چهره
منتشر شده در تاريخ: 21/11/1386

جوان 15 ساله، زنداني امريكا در گوانتانامو
منتشر شده در تاريخ: 17/11/1386

احتمال حمله روسیه به سپر موشکی آمریکا
منتشر شده در تاريخ: 16/11/1386

سال فروش پنهان اسلحه به ایران
منتشر شده در تاريخ: 14/11/1386

كارفرمايان آمريكايي ‪ ۱۷‬هزار كارگر را در يكماه اخراج كردند
منتشر شده در تاريخ: 13/11/1386

مك كين برنده انتخابات ايالت فلوريد
منتشر شده در تاريخ: 10/11/1386

واکنش ایران به سخنرانی بوش
منتشر شده در تاريخ: 10/11/1386

ایران دیگر نمی خواهد با آمریکا مذاکره کند
منتشر شده در تاريخ: 06/11/1386

‪ ۹۳۵‬دروغ بوش به آمريكايي‌ها
منتشر شده در تاريخ: 04/11/1386

دلایل نپذیرفتن نامه آمریکا توسط ایران
منتشر شده در تاريخ: 04/11/1386

هيلاري کلینتون به روایت تصویر
منتشر شده در تاريخ: 02/11/1386

تکرار ادعای آمریکا علیه ایران
منتشر شده در تاريخ: 01/11/1386

امريكايي‌ها اين هفته با مردم ايران حرف مي‌زنند
منتشر شده در تاريخ: 30/10/1386

تلافي بيرحمانه پدر آمريكايي عليه متجاوز به دخترش!
منتشر شده در تاريخ: 26/10/1386

وقت خواب بوش و شب نشینی ملک عبدالله
منتشر شده در تاريخ: 26/10/1386

تشديد ترديد راي‌دهندگان جمهوريخواه - رامني برنده انتخابات ميشيگان شد
منتشر شده در تاريخ: 26/10/1386

گزارش تصویري: ناهار سنتی بوش و شیوخ عرب
منتشر شده در تاريخ: 25/10/1386

حقوق ماهيانه «بوش» و «مرکل»
منتشر شده در تاريخ: 22/10/1386

رسوايي تازه امريکا در مواجهه با ايران
منتشر شده در تاريخ: 22/10/1386

واقعيت ماجراي درگيري كشتي آمريكايي و ايراني در تنگه هرمز چه بود؟
منتشر شده در تاريخ: 20/10/1386

روایت تایم از قدرت نمایی ایران در منطقه
منتشر شده در تاريخ: 20/10/1386

بوش: ایران در ماجرای تنگه هرمز مقصر بود
منتشر شده در تاريخ: 19/10/1386

ادعاي قصد حمله كشتي‌هاي ايراني به 3 ناو آمريكايي
منتشر شده در تاريخ: 18/10/1386

بهترين هديه رئيس‌جمهور آينده آمريكا از نگاه آلبرايت
منتشر شده در تاريخ: 18/10/1386

پيشي گرفتن اوباما در نظرسنجی‌های نيوهمپشاير
منتشر شده در تاريخ: 17/10/1386

تصویر: هوادار هیلاری هستم
منتشر شده در تاريخ: 16/10/1386

استقبال آمریکا از بيانات رهبرانقلاب درباره رابطه
منتشر شده در تاريخ: 16/10/1386

گزارش تصويري از ساخت کاخ سفید در چین
منتشر شده در تاريخ: 15/10/1386

آراي اولين مرحله انتخابات رياست جمهوري آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 14/10/1386

نيم قرن زندگي جذاب يک زن آمريکايي در ايران
منتشر شده در تاريخ: 06/10/1386

شيپورچي حمله به ايران
منتشر شده در تاريخ: 02/10/1386

درخواست رهبران مذهبي از دولت بوش براي‌ مذاكره با تهران
منتشر شده در تاريخ: 30/09/1386

قطعنامه سياسي كانادا عليه تهران تاييد شد
منتشر شده در تاريخ: 28/09/1386

نمايش فيلم‌هاي آمريكايي در چين ممنوع شد
منتشر شده در تاريخ: 24/09/1386

استقبال بلافاصله آمريكا از چراغ سبز كم‌سابقه احمدي‌نژاد
منتشر شده در تاريخ: 21/09/1386

برنامه سری سیا علیه ایران
منتشر شده در تاريخ: 20/09/1386

گزارش شوراي اطلاعاتي به معناي تغيير سياست آمريكا در قبال ايران است
منتشر شده در تاريخ: 18/09/1386

آمريكا:سوال ما از ايران‌اين‌است معذرت مي‌خواهيم به‌فارسي چگونه است
منتشر شده در تاريخ: 16/09/1386

شنود MI6، مبنای گزارش اخیر امریکا
منتشر شده در تاريخ: 16/09/1386

اصرار رايس و بوش به تشدید تحريم باوجود گزارش
منتشر شده در تاريخ: 15/09/1386

تصاوير ديدني: سيل در آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 15/09/1386

آن روي سکه گزارش اطلاعات ملي آمريکا درباره برنامه اتمي ايران
منتشر شده در تاريخ: 14/09/1386

اعتراف آژانس‌هاي جاسوسي آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 13/09/1386

چین در تحریم ایران شرکت می کند
منتشر شده در تاريخ: 13/09/1386

آمريکا پيش نويس قطعنامه آناپوليس را پس گرفت
منتشر شده در تاريخ: 10/09/1386

حساب بانكي ايرانيان مقيم آلمان مسدود نشده است
منتشر شده در تاريخ: 10/09/1386

بحران سناتورهاي آمريکايي: قطب شمال از دست رفت
منتشر شده در تاريخ: 09/09/1386

ديك چني دچار عارضه قلبي شد
منتشر شده در تاريخ: 06/09/1386

به گوانتانامو خوش آمدید؛ دوربین ها را چک کنید
منتشر شده در تاريخ: 05/09/1386

حركت تبليغاتي پست ژاپن عليه ايران، براي ارضاي آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 25/08/1386

آمار بيماريهاي آميزشي در آمريكا به بيشترين حد خود رسيد
منتشر شده در تاريخ: 23/08/1386

مشكلات رواني دردسر سربازان آمريكايي بازگشته از عراق
منتشر شده در تاريخ: 23/08/1386

هيلاري کلينتون درصدر نامزدهاي دموکرات
منتشر شده در تاريخ: 13/08/1386

مذاکرات قریب الوقوع ایران و آمریکا
منتشر شده در تاريخ: 13/08/1386

البرادعي: آمريكا با ايران مذاكره كند
منتشر شده در تاريخ: 09/08/1386

واكنش فرانسوي به مصاحبه "احمقانه" آمريكايي
منتشر شده در تاريخ: 08/08/1386

جنايت با يونيفرم‌هاي ايراني
منتشر شده در تاريخ: 08/08/1386

اكثر مردم آمريكا تحريم عليه ايران را بي‌نتيجه مي‌دانند
منتشر شده در تاريخ: 05/08/1386

ظرفيت آمريكايي‌ها ايجاب نمي‌كند جنگ سومي را آغاز كنند
منتشر شده در تاريخ: 04/08/1386

آمريكا سه بانك دولتي ايران را تحريم كرد!
منتشر شده در تاريخ: 04/08/1386

آمريكا، اينترنت ايران را هم محدود مي‌كند
منتشر شده در تاريخ: 03/08/1386

درصورت حمله آمريكا به ايران 11هزار راكت و گلوله به دشمن شليك خواهد شد
منتشر شده در تاريخ: 29/07/1386

بوش در انتظار جنگ جهاني سوم
منتشر شده در تاريخ: 26/07/1386

رييس جمهوري آمريكا: منتظر گزارش كامل صحبتهاي پوتين در ايران هستم
منتشر شده در تاريخ: 26/07/1386

بازتاب سفر پوتين به ايران در رسانه‌هاي آمريكايي
منتشر شده در تاريخ: 25/07/1386

نمایش عریان نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا
منتشر شده در تاريخ: 23/07/1386

تغییر تاکتیک امریکا در قبال ایران
منتشر شده در تاريخ: 22/07/1386

اعلام حرمت شرعي جنگ با ايران
منتشر شده در تاريخ: 22/07/1386

آمریكا بار دیگر ادعای یافتن موشك‌های ایران در عراق را تكرار كرد
منتشر شده در تاريخ: 09/07/1386

مخالفت آمريكا با ديدار احمدي‌نژاد از برج دوقلو
منتشر شده در تاريخ: 30/06/1386

حمله وحشيانه نژادپرستان آمريكا به يك زن ايراني
منتشر شده در تاريخ: 27/06/1386

علت ناتواني دولت بوش در اجرای تحريم ۶ ماه پيش عليه ايران
منتشر شده در تاريخ: 26/06/1386

آمریكا و فرانسه در ماه عسل!
منتشر شده در تاريخ: 21/06/1386

انفجار برج های دوقلو كار خود آمریكائیان بود
منتشر شده در تاريخ: 21/06/1386

دور جدید گفت‌وگوهای ایران و آمریكا بزودی آغاز می‌شود
منتشر شده در تاريخ: 19/06/1386

تعامل بیشتر امریکا با ایران در عراق
منتشر شده در تاريخ: 19/06/1386

آمريکا ايران را به خاطر انفجار بيروت محکوم به پرداخت خسارت کرد
منتشر شده در تاريخ: 17/06/1386

گفتگوی طراح عملیات طبس با فاکس
منتشر شده در تاريخ: 14/06/1386

حمله پيروزمندانه ارتش چين به پنتاگون
منتشر شده در تاريخ: 14/06/1386

پرودی: از اقدام نظامي عليه ايران جلوگيري شود
منتشر شده در تاريخ: 11/06/1386

اتهام بامزه يک ايراني در آمريكا: خريد سلاح براي دشمن احمدي‌نژاد!
منتشر شده در تاريخ: 10/06/1386

فشار آمريکا بر بازرگانان ايرانی در دوبی
منتشر شده در تاريخ: 10/06/1386

از سيستم آمريكايي متنفرم
منتشر شده در تاريخ: 08/06/1386

يورش نيروهای آمريکايي و بازداشت 7 مقام ايرانی در بغداد
منتشر شده در تاريخ: 08/06/1386

واكنش منفی آمریكا به توافق ایران و آژانس
منتشر شده در تاريخ: 01/06/1386

تحريم يا حمله؟ سهل‌انگاري در ارزيابي خطر
منتشر شده در تاريخ: 26/05/1386

ناگفته‌هاي هاشمي رفسنجاني از موضع امام درباره «مرگ بر آمريكا»
منتشر شده در تاريخ: 26/05/1386

قراردادهای تسلیحاتی جدید‌ آمریكا؛ به سود امنیت منطقه یا برای افزایش هرج و مرج؟
منتشر شده در تاريخ: 16/05/1386

گفتگوی مهم هاشمی با العربيه درباره حمله آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 14/05/1386

رهبر تروریست های پژاک: آمریکا کمک کند ، کل ایران را به هم می ریزیم‏
منتشر شده در تاريخ: 14/05/1386

تصویب قطعنامه سوم ایران در ۶۰ روز آینده
منتشر شده در تاريخ: 14/05/1386

واكنش وزارت خارجه آمریكا به تهدید بمباران مكه و مدینه
منتشر شده در تاريخ: 13/05/1386

«بازتاب» منتشر مي‌کند: دستاورد ايران از مذاکره با آمريکا در عراق
منتشر شده در تاريخ: 13/05/1386

جدال آمريكا و روسيه بر سر تصرف قطب شمال
منتشر شده در تاريخ: 12/05/1386

رئیس جمهور شوم به پاكستان حمله می‌كنم
منتشر شده در تاريخ: 10/05/1386

حسيني: گفتگوي دو جانبه‌اي بين ايران و آمريكا در دستور كار نيست
منتشر شده در تاريخ: 08/05/1386