شماره خبر:  16161    تاريخ انتشار خبر:        ام آذر ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 2097 مرتبه تا کنون

 برق نيروگاه بوشهر اواخر بهمن‌ وصل مي‌شود

fiogf49gjkf0d
رييس سازمان انرژي اتمي، از وصل شدن نيروگاه بوشهر به شبكه برق سراسري كشور در اواخر بهمن ماه خبر داد.

به گزارش ايسنا، دكتر علي‌اكبر صالحي ظهر سه‌شنبه پس از بازديد از عمليات انتقال سوخت به داخل قلب راكتور نيروگاه بوشهر، گفت: امروز روز فرخنده و نقطه عطف در فرآيند راه‌اندازي نيروگاه بوشهر است كه حساس‌ترين فرآيند يعني انتقال به قلب راكتور آغاز شده است.

وي با اشاره به 30 مرداد كه عمليات انتقال سوخت به استخر جنب قلب راكتور آغاز شد، افزود: در همان موقع گفته شد كه اين فرآيند چند ماهه است و از 30 مرداد تاكنون آزمايش‌ها و تست‌هاي مختلفي انجام شده است. در حال حاضر ايستگاه دوم كه مهم‌ترين بخش فرآيند راه‌اندازي نيروگاه بوشهر است را داريم. همكاران فني ما اين فرآيند را در سه مرحله (A - B - C) تقسيم كرده‌اند كه هر كدام از اين مراحل زيرمجموعه‌هاي خاص خود را دارد.

رييس سازمان انرژي اتمي، ابراز اميدواري كرد: با آغاز فرآيند سوخت‌گذاري در قلب راكتور، 163 مجتمع سوخت در نزديك به دو ماه به قلب راكتور منتقل شوند.

او اظهار كرد: البته اين تاريخ تقريبي است. اميدواريم آن‌طور كه به ما قول داده‌اند و اگر همه چيز به خوبي جلو رود، در اواخر بهمن‌ماه شاهد وصل شدن نيروگاه به شبكه برق سراسري باشيم. كارشناسان و متخصصان روسي و ايراني قول داده‌اند در زمان مشخص نيروگاه به شبكه سراسري وصل شود.

صالحي در ادامه و در پاسخ به سوالات خبرنگاران با اشاره به انتقال سوخت نيروگاه به قلب راكتور، گفت: اين روز را تبريك مي‌گويم چرا كه در كتابچه تاريخ اين روز به عنوان روزي ماندگار كه بالاخره سوخت به قلب راكتور منتقل شد ثبت خواهد شد.

رييس سازمان انرژي اتمي، هم‌چنين از مشكلاتي كه براي برخي خبرنگاران براي سفر به بوشهر و پوشش خبري عمليات سوخت‌گذاري در داخل قلب راكتور صورت گرفته است، عذرخواهي كرد.

او در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاري درباره اين كه در مذاكرات نوامبر ميان ايران با 1 + 5 بحث تبادل سوخت راكتور مطرح خواهد شد؟ گفت: موضوع مذكرات 1 + 5 مربوط به شوراي عالي امنيت ملي و وزارت خارجه است. درباره تبادل سوخت تا به امروز پاسخ رسمي از گروه وين دريافت نكرده‌ايم و اين موضوع بيش‌تر رسانه‌يي و شفاهي مطرح شده است. در عرف ديپلماتيك اگر بخواهيم كار را پيش ببريم بايد پاسخ مكتوب از طرف مقابل داشته باشيم. اما امروز تاريخي را نمي‌توانيم اعلام كنيم. البته مدير كل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي به‌شدت دنبال آن است كه هر چه زودتر اين مذاكرات شروع شود و الان هم وي در روسيه است و احتمالا در ارتباط با همين موضوع به روسيه سفر كرده است.

او در پاسخ به سوال خبرنگاري ديگر كه از وي خواست شرايط براي بازديد خبرنگاران حاضر در بوشهر براي بازديد از عمليات سوخت‌گذاري در قلب راكتور فراهم شود، گفت: اين مساله را بايد از مجري طرح نيروگاه بوشهر بپرسيد. البته اين‌گونه نيست كه اين موضوع با درخواست و دستور انجام شود. بايد برخي ملاحظات امنيتي و ايمني لحاظ شود.

رييس سازمان انرژي اتمي، در پاسخ به اين سوال كه احتمال مي‌دهيد در روند عمليات سوخت‌گذاري اشكال فني به وجود آيد كه تاريخ اعلام شده را برهم زند؟ اظهار كرد: درباره زمان‌هايي كه اعلام شده است بايد بگويم كه اين زمان‌ها تقريبي هستند. در حال حاضر مهم آن است كه فرآيند راه‌اندازي شروع شده است. اما در اين فرآيند آزمايش‌هاي مختلف بايد انجام شود. گاهي در اين آزمايش‌ها پاسخ مطلوب را نمي‌گيريم كه بايد روند اصلاح شود. از اين رو اين تاريخ‌ها تقريبي هستند. ممكن است با يك ماه يا چند هفته تاخير اين كار انجام شود. ما ابتدا انجام عمليات سوخت‌گذاري در قلب راكتور را نيمه اول مهرماه اعلام كرده بوديم و حالا در پايان نيمه دوم مهرماه و عملا با دو هفته تاخير آن را انجام مي‌دهيم. اين تاخيرها طبيعي است اما به لطف خدا كارها رو به جلو است. اميدواريم اگر همه شرايط در زمان وصل برق نيروگاه به شبكه سراسري فراهم باشد جشن با شكوهي را برگزار كنيم. فكر كرديم ممكن است اين مساله با ايام محرم و صفر تداخل داشته باشد. از اين رو آن را به بعد از 17 بهمن‌ماه موكول كرديم.

صالحي درباره ايمني نيروگاه بوشهر و برخي نگراني‌ها كه از سوي كشورهاي حوزه خليج فارس مطرح مي‌شود، گفت: ايمني نيروگاه مشكلي ندارد. نيروگاه بوشهر از استثنايي‌ترين نيروگاه‌ها به لحاظ ايمني است. اين نيروگاه از نظر فني و به‌طور ذاتي ايمن است. البته در ابعاد ديگر هم پيش‌بيني‌هاي لازم انجام شده است. نظام ايمني ايران و كارشناسان روسيه در اين خصوص دقت كافي داشته‌اند و بالاتر از همه آژانس بين‌المللي انرژي اتمي هم در فرآيند ايمني نيروگاه سهيم است. بنابراين نيروگاه بوشهر به‌طور سه‌جانبه به لحاظ ايمني تحت نظارت است.

وي خاطر نشان كرد: ما به طريق اولي ابتدا نگران مردم خودمان هستيم و اين اظهار نگراني‌ها اگر منبعث از بي‌اطلاعي اين كشورهاست ما اطلاع‌رساني مي‌كنيم و مي‌توانند از آژانس هم در اين‌باره بپرسند. به هر حال آژانس يك مرجع بين‌المللي است. اگر هم از روي آگاهي مي‌گويند مجبوريم بگوييم كه اين رفتار يك صبغه سياسي دارد چون اين مسائل آثار مخرب دارد. اگر آن‌ها هم شروع به ساخت نيروگاه كنند آن وقت ما همين ايراد را به آن‌ها وارد مي‌كنيم. به علاوه از مهندسان و متخصصان‌شان دعوت مي‌كنيم بيايند و از نزديك نيروگاه را ببينند. ما هيچ چيز مخفي نداريم.

به گزارش خبرنگار ايسنا، صالحي در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار ديگري مبني بر اين كه رييس روس‌اتم در اظهارنظري اعلام كرده است كه ايران درخواستي براي اين كه روسيه واحدهاي ديگر نيروگاهيش را بسازد نكرده است، گفت: اولويت ما راه‌اندازي بوشهر است. فعلا نيروگاه را در دست كار داريم و هم‌زمان به سراغ مناقصه براي راه‌اندازي نيروگاه‌هاي جديد نمي‌رويم.

وي در پاسخ به سوال خبرنگاري درباره مراحل بعد از عمليات انتقال سوخت به قلب راكتور، اظهار كرد: از امروز انتقال سوخت به قلب آغاز شده است. بعد از آن فعاليت فيزيكي راكتور شروع مي‌شود. اما اين مرحله مدتي طول مي‌كشد. ما اميدواريم در اواخر بهمن ماه حدود 40 درصد يعني 400 مگاوات قدرت اسمي نيروگاه را به شبكه سراسري وصل كنيم.

صالحي در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار ايسنا درباره اظهارات يكي از سفيران كشورهاي 1 + 5 در تهران كه مدعي شده بود سوالات 1 + 5 در مذاكره با ايران سوالات آژانس است، تصريح كرد: ما با آژانس بين‌المللي انرژي اتمي در ارتباط هستيم. گزارش‌هاي ادواري آژانس صادر مي‌شود. اگر به اين گزارش‌ها توجه كنيد خواهيد ديد در آن گزارش‌ها ديگر سوالي از ايران پرسيده نمي‌شود. تنها چيزي كه وجود دارد كه به عنوان سوال آژانس هم نيست و پيوست آن است، برخي مطالعات ادعايي است.

او ادامه داد: مطالعات ادعايي به موضوع لپ‌تابي كه عده‌اي مدعي هستند اشاره مي‌كند. آن‌ها ادعاهايي دارند، آن هم در مورد بحث هسته‌يي نيست. مي‌گويند ايران فعاليت‌هاي موشكي و كلاهك‌هاي موشكي دارد كه اين مسائل ارتباطي به موضوع هسته‌يي كشورمان ندارد. مباحث هسته‌يي كه به آژانس مرتبط مي‌شود مواردي است كه در آن مواد هسته‌يي به كار رفته باشد.

رييس سازمان انرژي اتمي كشورمان گفت: ما موضوع مسائل موشكي را رد مي‌كنيم؛ زيرا زمان البرادعي وي گفت نمي‌توانيم اصالت اسناد را تاييد كنيم. يك سري اسنادي بدون اصالت به آژانس ارايه كردند و آژانس هم آن را به ما منتقل كرده است اما خود آژانس مي‌گويد ما نمي‌توانيم اصالت اين اسناد را تاييد كنيم.

صالحي افزود: زماني كه آژانس نمي‌تواند اصالت اين اسناد را تاييد كند آن‌ها واقعي نيست. مانند سناريوي فيلمي است كه آن را درست كرده‌اند و مي‌گويند شما فيلم را ببينيد، ابتدا و انتهاي فيلم منطقي است. اما بايد در نظر داشت اين فقط فيلم است و واقعيت نيست. آن‌ها مي‌خواهند فيلم را به عنوان واقعيت به خورد ما بدهند.

او تاكيد كرد: اگر بحث اين است كه ما بايد به اين پرسش‌ها پاسخ بگوييم، بايد بگوييم اين‌ها سوالاتي نيست كه آژانس اعلام كرده باشد. آژانس صرفا مي‌گويد من چنين اسنادي دارم ولي بايد در نظر داشت آژانس بايد ابتدا خود اصالت اسناد را روشن كند.

رييس سازمان انرژي اتمي كشورمان تاكيد كرد: تعهد ما نسبت به آژانس در چارچوب يك پادمان تعريف شده است. ما سوال پادماني از سوي آژانس نداريم. اگر چنين سوالاتي وجود داشت در گزارش‌ها مي‌آمد.

صالحي گفت: مطالعات ادعايي جزو وظايف آژانس نيست.

وي در ادامه گفت: پرونده‌ي ساختگي هسته‌يي ايران موضوعي است كه فقط به دليل فشار آوردن سياسي به ايران ايجاد شده است تا ايران را در مدار منويات خود قرار دهند. پاسخگويي به سوالات پادماني وظيفه‌ي ماست و اين چيزي است كه از بعد فني و حقوقي مطرح است.

رييس سازمان انرژي اتمي كشورمان در ادامه در پاسخ به پرسش ديگر خبرنگار ايسنا درباره‌ي دريافت راديوداروهايي از خارج از كشور گفت: ما نمونه‌اي از مواد خام راديوداروهاي اوليه را از روسيه خريداري كرده‌ايم و در يكي دو هفته‌ي آينده به ايران منتقل خواهد شد. پس از اين‌كه از كيفيت آن‌ها اطمينان حاصل كرديم سفارش‌هاي مستمر را به روس‌ها براي تامين مواد خام راديوداروهاي يد و موليبدن خواهيم داشت.

صالحي ادامه داد: ما رآكتور را براي تامين باقي‌مانده‌ي نيازمان به صورت يك هفته در ميان در حال حاضر روشن مي‌كنيم.

رييس سازمان انرژي اتمي، در پاسخ به سوال خبرنگاري كه از وي پرسيد در بازديد از ساختمان توربين شاهد بوديم تعدادي از كاركنان ارمني هستند، با بيان اين كه اطلاعي از وجود كارگران غيرروسي در نيروگاه ندارم، تاكيد كرد: اما طبيعي است در كارهاي بزرگ بين‌المللي از نيروهاي مختلف استفاده شود. ممكن است كاركنان اوكرايني و بلاروسي هم باشند. ما مشكل خاصي نداريم.

او درباره ساختمان توربين اظهار كرد: كار توربين تمام شده و به ژنراتور وصل شده است.

صالحي درباره دو روستاي هليله و بندرگاه در اطراف نيروگاه بوشهر نيز گفت: خوشبختانه استاندار بوشهر اقدامات خوبي را انجام داده ‌است تا اين مساله به نحو مطلوب حل شود. با اين اقدامات مسائل مربوط به امور حفاظتي، ايمني و امنيتي توامان حل مي‌شود. 
اخبار مرتبط

رجزخوانی جدید "نتانیاهو" برای ایران
منتشر شده در تاريخ: 17/08/1391

ادعای جدید نتانیاهو: تنها ۵ دقیقه بعد از حمله به ایران، منطقه احساس رهایی خواهد کرد
منتشر شده در تاريخ: 10/08/1391

تل آویو :ایران قصد آزمایش اسرائیل را داشت
منتشر شده در تاريخ: 17/07/1391

تحريم گاز ايران در آستانه فصل سرد اروپا !
منتشر شده در تاريخ: 15/07/1391

اسراييل با حمله به ايران محو مي‌شود
منتشر شده در تاريخ: 03/07/1391

بیانیه وزارت خارجه درباره اقدام کانادا
منتشر شده در تاريخ: 19/06/1391

" خودروهای بمب گذاری شده" در اجلاس تهران
منتشر شده در تاريخ: 06/06/1391

خودروی متلاشی شده شهیدان هسته ای در ورودی سالن نشست کارشناسان
منتشر شده در تاريخ: 05/06/1391

فرمانده سابق ناتو: هزینه حمله به ایران بسیار سنگین است
منتشر شده در تاريخ: 25/05/1391

تصاویر جالب از لحظه انفجار بمب‌های هسته‌ای
منتشر شده در تاريخ: 17/05/1391

کدام کشورها از تحریم ایران سود بردند؟
منتشر شده در تاريخ: 11/05/1391

دفتر نوکیا در ایران تعطیل می شود
منتشر شده در تاريخ: 18/04/1391

تصمیم ایران برای تقویت حضور نظامی در دریای خزر
منتشر شده در تاريخ: 11/04/1391

همه چیز درباره رادارهای ایران
منتشر شده در تاريخ: 07/04/1391

اقدام خصمانه هلند علیه دانشجویان ایرانی
منتشر شده در تاريخ: 03/04/1391

مخالفت روسیه با تعیین ضرب‌الاجل برای ایران
منتشر شده در تاريخ: 03/04/1391

پشت‌سرجلیلی‌واشتون‌چه‌نوشته‌شده؟/عکس
منتشر شده در تاريخ: 31/03/1391

شروط جدید سنای آمریکا برای مذاکره با ایران
منتشر شده در تاريخ: 27/03/1391

حرکات مشکوک آمریکا قبل از رؤیت شیء نورانی
منتشر شده در تاريخ: 22/03/1391

رویت شیء نورانی در آسمان چند کشور +تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 20/03/1391

آیا آمریکا علیه ایران اعلام جنگ کرده است؟
منتشر شده در تاريخ: 18/03/1391

تعبیر نتانیاهو از اثر تحریم‌ها بر ایران
منتشر شده در تاريخ: 17/03/1391

واکنش رژیم صهیونیستی به توافق ایران با آژانس
منتشر شده در تاريخ: 03/03/1391

جزييات سانحه برای كارشناسان آژانس در اراك
منتشر شده در تاريخ: 20/02/1391

پشت پرده جنگ سایبری ایران و اسراییل
منتشر شده در تاريخ: 07/02/1391

استفاده از «دلفین» برای مقابله با ایران در تنگه هرمز!!!
منتشر شده در تاريخ: 26/10/1390

واکنش آمریکا به هشدار ایران درباره ورود ناو هواپیمابر به خلیج فارس
منتشر شده در تاريخ: 14/10/1390

دریادار سیاری: بستن تنگه هرمز مانند نوشیدن یک لیوان آب است
منتشر شده در تاريخ: 11/10/1390

تصاویر: جاسوس سیا با لباس‌های متفاوت
منتشر شده در تاريخ: 08/10/1390

جزییات جلسه دادگاه جاسوس آمریکایی بازداشت شده در ایران
منتشر شده در تاريخ: 07/10/1390

جزیره‌ای که تبخیر شد! + عکس
منتشر شده در تاريخ: 04/10/1390

بازتاب خبر دستگیری جاسوس سیا در ایران
منتشر شده در تاريخ: 27/09/1390

جاسوسی هوایی آمریکا از ایران ادامه مي‌یابد؟
منتشر شده در تاريخ: 24/09/1390

مهمترین پایگاه های آمریکا که در تیررس موشک های ایران قرار دارد (+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 23/09/1390

اوباما: از ایران خواسته ایم هواپیمای امریکا را پس دهد!
منتشر شده در تاريخ: 22/09/1390

ماموریت هواپیمای امریکایی در آسمان ایران فاش شد
منتشر شده در تاريخ: 21/09/1390

چرا RQ170 حساس‌ترین پرنده آمریکاست؟
منتشر شده در تاريخ: 19/09/1390

قطعنامه ضد ایرانی كه در شورای حکام تصویب شد
منتشر شده در تاريخ: 28/08/1390

اختلاف اروپاييان درباره ايران در بروکسل
منتشر شده در تاريخ: 25/08/1390

انشاء جالب درمورد شغل پورفسوری
منتشر شده در تاريخ: 25/08/1390

هر تجاوزی را با سیلی محکم و مشت پولادین پاسخ خواهیم داد
منتشر شده در تاريخ: 21/08/1390

ایران اشتباه تاریخی «آمانو» را بدون پاسخ نخواهد گذاشت
منتشر شده در تاريخ: 19/08/1390

انتشار گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره ایران +متن گزارش
منتشر شده در تاريخ: 18/08/1390

سکوت سوال‌‌برانگیز رسانه‌های غربی در خصوص اسناد ارائه شده توسط جلیلی
منتشر شده در تاريخ: 14/08/1390

مردم آمریکا درباره "طرح ترور سفیر عربستان توسط ایران"‌ چگونه فکر می کنند؟
منتشر شده در تاريخ: 23/07/1390

آمریکا: ماهان را تحریم می کنیم ، تروریست دستگیر شده با آن پرواز کرده بود!
منتشر شده در تاريخ: 21/07/1390

آمریکا: ایران می خواست سفیر عربستان را «ترور» و دو سفارتخانه را در واشنگتن «منفجر» کند !!!
منتشر شده در تاريخ: 20/07/1390

آخرین وضعیت دستور احمدی‌ نژاد به وزیر کشور برای حفظ امنیت دانشمندان
منتشر شده در تاريخ: 16/06/1390

اگر دچار حماقت شوید، نسخه‌تان را خواهیم پیچید
منتشر شده در تاريخ: 13/06/1390

شاهزاده سعودي به انگليسي ها: ايران را تحريم نفتي كنيد ،‌ كمبود بازار را خودمان جبران مي كنيم
منتشر شده در تاريخ: 01/04/1390

علت تغییر رویکرد تل آویو در برابر حمله به ایران به روایت فارن پالیسی
منتشر شده در تاريخ: 30/11/1389

یادداشت اولی هاینونن برای فارین پالسی:با ایران به توافق برسید
منتشر شده در تاريخ: 09/11/1389

انتقاد روزنامه صهیونستی از اظهارات "داگان"
منتشر شده در تاريخ: 02/11/1389

آمریکا نهایتا حق مشروع ایران را می پذیرد
منتشر شده در تاريخ: 28/10/1389

عقب نشینی صهیونیست ها از تهدیدهای پوچ علیه ایران
منتشر شده در تاريخ: 19/10/1389

پاسخ منفی اتحادیه اروپا به تور بازدید از تاسیسات هسته ای ایران
منتشر شده در تاريخ: 18/10/1389

معتضد شجره نامه سفیر انگلیس را رو کرد
منتشر شده در تاريخ: 12/10/1389

در برابر ایران تنها سه سال فرصت داریم!!
منتشر شده در تاريخ: 09/10/1389

"ويكي‌ليكس" چيست؟
منتشر شده در تاريخ: 07/10/1389

ایجاد وحشت از ایران باعکسهای احمدی نژاد درخیابانها+تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 30/09/1389

علیخانی: متکی به بدترین شیوه برکنار شد
منتشر شده در تاريخ: 23/09/1389

شیوه های "دفتر طرح های ویژه"برای جمع آوری اطلاعات درباره ایران
منتشر شده در تاريخ: 22/09/1389

«خانم اشتون» برای ناهار مرغابی بار گذاشته بود، اما جلیلی نخورد
منتشر شده در تاريخ: 16/09/1389

اروپا مستقل از آمریکا، می تواند با ایران به نتیجه برسد
منتشر شده در تاريخ: 15/09/1389

احمدی‏نژاد:درباره‏حقوق‏مسلم‏مذاکره نمی‌کنیم
منتشر شده در تاريخ: 14/09/1389

متكي: كلينتون سلام كرد من هم جواب دادم
منتشر شده در تاريخ: 14/09/1389

افشاگریهای ویکی لیکس به بازنویسی تاریخ جهان منجر خواهد شد
منتشر شده در تاريخ: 08/09/1389

واکنش لس آنجلس تایمز به دیدار متکی از گرجستان
منتشر شده در تاريخ: 16/08/1389

آمریکا به "بیانیه تهران" برگشت
منتشر شده در تاريخ: 09/08/1389

احمدي‌نژاد: تحريم‌كنندگان پيغام محرمانه مي‌دهند
منتشر شده در تاريخ: 26/07/1389

پاسخ احمدی نژاد به سخنان اوباما
منتشر شده در تاريخ: 04/07/1389

چرااوباماشتاب زده باBBCفارسي مصاحبه كرد؟
منتشر شده در تاريخ: 04/07/1389

هشدار فرمانده کل ارتش به اجانب
منتشر شده در تاريخ: 03/07/1389

واكنش اوباما به سخنان احمدي نژاد
منتشر شده در تاريخ: 03/07/1389

سخنرانی احمدی نژاد و اوباما در یک روز
منتشر شده در تاريخ: 31/06/1389

احمدي ن‍ژاد در مصاحبه با كريستين امانپور: خانم كلينتون اول فكر كند ،‌بعد حرف بزند
منتشر شده در تاريخ: 29/06/1389

سه‌گانه جنگ رواني آمريكا عليه ايران
منتشر شده در تاريخ: 25/06/1389

احمدی‌نژاد: هراقدامی علیه ایران به معنای پاک شدن رژیم صهیونیستی از جغرافیای سیاسی است
منتشر شده در تاريخ: 15/06/1389

تخیلی ترین تحلیل از حمله آمریکا به ایران!!
منتشر شده در تاريخ: 09/06/1389

احمدي‌نژاد: اسراییل كوچك‌تر از آن است كه به ايران حمله كند
منتشر شده در تاريخ: 31/05/1389

گزارش حمله احتمالی اسرائیل به ایران در صدر خبرهای روزنامه عربی
منتشر شده در تاريخ: 23/05/1389

پیغام هیلاری کلینتون برای متکی!؟
منتشر شده در تاريخ: 18/05/1389

پاسخ متکی به آمادگی اوباما برای مذاکره
منتشر شده در تاريخ: 16/05/1389

تحلیل روزنامه روسی از چگونگی حمله احتمالی به ایران
منتشر شده در تاريخ: 14/05/1389

متن کامل مصاحبه دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور با شبکه تلویزیونی پرس تی وی
منتشر شده در تاريخ: 07/05/1389

اولین تهدید اروپائی ها توسط بانک مرکزی ایران
منتشر شده در تاريخ: 03/05/1389

تحلیل یک طرفه:چرا هنوز رژیم صهیونیستی به ایران حمله نکرده است؟
منتشر شده در تاريخ: 30/04/1389

جدیدترین ادعای آمریکا بعد از شکست در ماجرای امیری
منتشر شده در تاريخ: 28/04/1389

اولین اظهارات امیری در فرودگاه امام خمینی تهران
منتشر شده در تاريخ: 24/04/1389

آحرين اخبار شهرام اميري (تكميلي)
منتشر شده در تاريخ: 23/04/1389

پشت پرده خبرهای مربوط به جنگ با ایران چه می گذرد ؟
منتشر شده در تاريخ: 15/04/1389

ضریب خطا در موشک‌های ایران به حداقل رسید
منتشر شده در تاريخ: 15/04/1389

اسرائیل باز هم بلوف زد: حتی قهوه خوردن احمدی نژاد را هم زیر نظر داریم!
منتشر شده در تاريخ: 14/04/1389

درخواست ترکیه از احمدی نژاد : پای میز مذاکره برگردید و الا برای ما بد می شود
منتشر شده در تاريخ: 09/04/1389

صدور قطعنامه تحریم‌های جدید علیه ایران با وجود مخالفت ترکیه و برزیل
منتشر شده در تاريخ: 20/03/1389

افزایش فعالیت های جاسوسی آمریکا در نقاط مرزی ایران
منتشر شده در تاريخ: 04/03/1389

کارشکني جديد روس ها عليه ايران
منتشر شده در تاريخ: 03/03/1389

دیدار مادران 3 آمریكایی زندانی با فرزندانشان + عکس
منتشر شده در تاريخ: 01/03/1389

وقتی سی ان ان برطبل جنگ می نوازد
منتشر شده در تاريخ: 22/02/1389

آنچه در ضیافت شام ایران در نیویورک گذشت
منتشر شده در تاريخ: 18/02/1389

معاهده NPT چیست؟
منتشر شده در تاريخ: 14/02/1389

دبیرکل سازمان ملل پیش از سخنرانی احمدی‌نژاد جلسه را ترک کرد؟
منتشر شده در تاريخ: 14/02/1389

جان بولتون: حالا کو تا "تغییر رژیم" در ایران ؟ اسرائیل باید حمله کند!
منتشر شده در تاريخ: 13/02/1389

آیا اسراییل به تنهایی جرات حمله به ایران را دارد؟
منتشر شده در تاريخ: 12/02/1389

پاسخ اميرخلبان علوي به ادعای CNN
منتشر شده در تاريخ: 09/02/1389

پاسخ به اوباما بر روي دانه برنج!
منتشر شده در تاريخ: 04/02/1389

پیشگویی های عجیب یک مرد فیلیپینی: 10 روز دیگر در خاورمیانه جنگ خواهد شد
منتشر شده در تاريخ: 02/02/1389

نگرانی های اسراییل از واکنش ایران به حمله نظامی
منتشر شده در تاريخ: 02/02/1389

unknown system ،سامانه جديد موشكي ايران
منتشر شده در تاريخ: 31/01/1389

تهديد رییس ستاد مشترک ارتش آمریکابرای حمله به ایران /فیروزآبادی: 10 سال است منتظرتان هستیم
منتشر شده در تاريخ: 30/01/1389

پخش زنده سخنرانی احمدی نژاد درBBC
منتشر شده در تاريخ: 29/01/1389

احمدی نژاد برای اوباما نامه نوشت
منتشر شده در تاريخ: 25/01/1389

دیمیتری مدودیف:حمله اتمی به ایران منجر به جنگ جهانی اتمی خواهد شد
منتشر شده در تاريخ: 24/01/1389

افشاگری‌های يك مقام افغان از فرودگاه‌های آمريكا در مرزهای ايران
منتشر شده در تاريخ: 24/01/1389

سردار جزايري: اوباما بلوف مي‌زند
منتشر شده در تاريخ: 22/01/1389

بولتون: می ترسم اوباما ایران هسته ای را بپذیرد
منتشر شده در تاريخ: 10/01/1389

تحلیل مهم و خواندنی سفیر انگلیس از برنامه هسته‌ای ایران برای آمریکایی‌های یهودی
منتشر شده در تاريخ: 05/01/1389

4 دلیل چین برای مخالفت با تحریم ایران
منتشر شده در تاريخ: 23/12/1388

بازهم تغییر لحن مقامات واشنگتن درباره ایران
منتشر شده در تاريخ: 18/12/1388

تنظیم پیشنویس قطعنامه چهارم تحریم ها علیه ایران
منتشر شده در تاريخ: 15/12/1388

متن کامل نامه ایران به آژانس
منتشر شده در تاريخ: 08/12/1388

بازي زيركانه چين با كارت هسته اي جمهوري اسلامي
منتشر شده در تاريخ: 02/12/1388

جایگاه ایران در میان افکار عمومی آمریکا کجاست ؟
منتشر شده در تاريخ: 02/12/1388

واكنش غرب به گزارش آژانس انرژي اتمي درباره ايران
منتشر شده در تاريخ: 01/12/1388

7 بازیگران کلیدی در موضوع تحریم ها علیه ایران را بیشتر بشناسیم(+تصاویر)
منتشر شده در تاريخ: 27/11/1388

سه خط موازی در موضوع هسته ای ایران
منتشر شده در تاريخ: 19/11/1388

فريب‌كاري درباره ترور استاد علی محمدی
منتشر شده در تاريخ: 28/10/1388

تصاوير: ترور دانشمند هسته‌اي در تهران
منتشر شده در تاريخ: 23/10/1388

جمع بندی کاخ سفید: دولت احمدی نژاد سقوط نمی کند/ هیلاری در فکر معامله با ایران
منتشر شده در تاريخ: 20/10/1388

آخرین سند حضور امیری درعربستان + عکس
منتشر شده در تاريخ: 02/10/1388

واکنش مبهم عربستان به اخبار ربوده شدن شهرام امیری
منتشر شده در تاريخ: 19/09/1388

لحن نسبتا متفاوت اوباما درباره برنامه هسته ای ایران
منتشر شده در تاريخ: 18/09/1388

ایران می تواند شوک بزرگی به اقتصاد جهان وارد کند
منتشر شده در تاريخ: 17/09/1388

ذوق زدگی نتانیاهو از خیانت اتمی چین و روسیه به ایران
منتشر شده در تاريخ: 11/09/1388

آمريکا پاي ثابت همه مذاکرات هسته‌اي ايران
منتشر شده در تاريخ: 13/07/1388

دعوت از اوباما براي سفر به ايران ؟!
منتشر شده در تاريخ: 04/07/1388

قطعنامه چهارم و محورهای توافق تحریم ایران در حال نهایی شدن
منتشر شده در تاريخ: 02/07/1388

افشای ماهیت گروه نیویورکی اوباما برای فشار اقتصادی بر ایران
منتشر شده در تاريخ: 01/07/1388

رویترز:اگر ایران، ضرب الاجل شهریور را نادیده بگیرد چه می شود؟
منتشر شده در تاريخ: 21/05/1388

پشت پرده ورودغير قانوني سه تبعه آمریکا به ایران
منتشر شده در تاريخ: 13/05/1388

سخنان ماجراجویانه باراک علیه ایران
منتشر شده در تاريخ: 28/02/1388

پشت پرده تمایل آمریکا برای مذاکره با ایران چیست؟
منتشر شده در تاريخ: 23/01/1388

استقبال احمدی‌نژاد از سخنان اوباما
منتشر شده در تاريخ: 19/01/1388

تضاد جدی اوباما و نتانیاهو برسر ایران
منتشر شده در تاريخ: 17/01/1388

اگر با ایران مذاکره کنید، به نفع احمدی‌نژاد می‌شود
منتشر شده در تاريخ: 16/01/1388

تدابیر پلیس نیویورک برای جنگ احتمالی ایران و اسرائیل
منتشر شده در تاريخ: 15/01/1388

اختلاف نظر رئیس پنتاگون و اوباما برسر سیاست برخورد با ایران
منتشر شده در تاريخ: 12/01/1388

چرا بين ايران و آمريكا جنگ نشد؟
منتشر شده در تاريخ: 10/01/1388

خانم كلينتون به اسرائيل توجه نكنيد، سريعتر مذاكره با ايران را آغاز كنيد
منتشر شده در تاريخ: 17/12/1387

نامه محرمانه اوباما درباره ايران
منتشر شده در تاريخ: 14/12/1387

اظهار نظر بی سابقه البرادعی: ایران به دنبال توانمندی ساخت بمب اتم است
منتشر شده در تاريخ: 07/07/1387

حمله بوش به ایران در اجلاس سازمان ملل
منتشر شده در تاريخ: 03/07/1387

ديكته‌هاي آمريکا به آژانس درباره ايران
منتشر شده در تاريخ: 01/07/1387

اعزام چند هیئت از ایران به کشورهای همسایه درباره احتمال حمله آمریکا
منتشر شده در تاريخ: 31/06/1387

جنگ روانی جدید علیه ایران
منتشر شده در تاريخ: 27/06/1387

متن کامل نامه اخیر ایران به 1+5
منتشر شده در تاريخ: 17/05/1387

آمريكا مدعي شد، پاسخ ايران به پيشنهاد هسته‌اي غيرقابل‌قبول است
منتشر شده در تاريخ: 16/05/1387

اروپا درپي اعمال تحريم‌هايي فراتر از قطعنامه1803 عليه ايران
منتشر شده در تاريخ: 13/05/1387

اگر تحریم ایران نتیجه ندهد، اسراییل به ایران حمله می‌کند
منتشر شده در تاريخ: 10/05/1387

واکنش آمریکا به سخنان احمدی نژاد
منتشر شده در تاريخ: 08/05/1387

تسويه حساب با احمدي‌نژاد به شيوه انگليسي‌ها
منتشر شده در تاريخ: 07/05/1387

جان بولتون :حمله به ایران، تنها راه است
منتشر شده در تاريخ: 06/05/1387

نماينده روسيه به نامه ايران خنديد
منتشر شده در تاريخ: 05/05/1387

پاسخ جالب جليلي به خبرنگار ايراني صداي آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 30/04/1387

واكنش ايران به حمله احتمالي بسيار جدي است
منتشر شده در تاريخ: 30/04/1387

حتی غرب نیز نمی‌تواند مانع حمله اسراییل به ایران شود
منتشر شده در تاريخ: 29/04/1387

اعلام حضور معاون رايس در مذاکره با جليلي
منتشر شده در تاريخ: 29/04/1387

کشف بزرگ! نيويورک‌تايمز براي زير سؤال بردن مانور موشکي ايران
منتشر شده در تاريخ: 25/04/1387

چرخش بولتون و عقب نشینی از جنگ طلبی ضد ایران
منتشر شده در تاريخ: 24/04/1387

تحلیل ایندیپندنت از احتمال حمله نظامی اسرائیل به ایران
منتشر شده در تاريخ: 23/04/1387

تصاوير گرافيکي فاکس نيوز براي القاي خطر موشکي ايران
منتشر شده در تاريخ: 22/04/1387

واکنش مختلف به آزمایش موشکی ایران
منتشر شده در تاريخ: 20/04/1387

حجم انبوه موشك‌ها و شناورهاي سپاه آماده مأموريت مستقيم در تنگه هرمز
منتشر شده در تاريخ: 19/04/1387

اظهارات احمدی‌نژاد درباره حمله به ایران و توقف غنی‌سازی
منتشر شده در تاريخ: 18/04/1387

تضعيف احتمال حمله به ايران به دليل ضعف اطلاعاتي سيا و موساد
منتشر شده در تاريخ: 17/04/1387

اظهارات فيروزآبادی درباره تنگه هرمز
منتشر شده در تاريخ: 16/04/1387

جزئياتي از پاسخ ايران به بسته پيشنهادي
منتشر شده در تاريخ: 16/04/1387

هشدار سردار جعفری به متجاوزان
منتشر شده در تاريخ: 15/04/1387

ایران به 5+1 پاسخ داد
منتشر شده در تاريخ: 15/04/1387

متجاوزان هوایی و دریایی ؛ یا پودر می شوند یا خوراک کوسه
منتشر شده در تاريخ: 11/04/1387

حفر 300هزار قبر براي متجاوزان احتمالي به ايران
منتشر شده در تاريخ: 10/04/1387

شیطنت ضد ایرانی شبکه عربی mbc
منتشر شده در تاريخ: 09/04/1387

گفتگو و فشار برنامه G8 برای ایران
منتشر شده در تاريخ: 08/04/1387

لاريجاني : وعده اروپايي ها سراب است
منتشر شده در تاريخ: 08/04/1387

بانک ملی لندن به دادگاه شکایت می کند
منتشر شده در تاريخ: 06/04/1387

شلیک ضدهوایی ها در غرب تهران
منتشر شده در تاريخ: 05/04/1387

شگفتی از اظهارات سولانا
منتشر شده در تاريخ: 27/03/1387

متن بسته پيشنهادي به ايران انتشار يافت
منتشر شده در تاريخ: 26/03/1387

اتهامات عجیب مذاکره‌کننده آلمانی با ایران
منتشر شده در تاريخ: 16/03/1387

اوباما: راه‏حل نظامي براي دفاع از اسرائيل برابر ايران، روي ميز
منتشر شده در تاريخ: 16/03/1387

واكنش احمدي‌نژاد به سخنان لاريجاني عليه‌ آژانس
منتشر شده در تاريخ: 14/03/1387

بسته پيشنهادي ایران به دنیای غرب
منتشر شده در تاريخ: 04/03/1387

جزئیات بسته پیشنهادی ایران
منتشر شده در تاريخ: 26/02/1387

دستور بوش برای ترور مقامات نظامی ایران
منتشر شده در تاريخ: 16/02/1387

كلينتون: تعليق؛ اوباما: گفت‌وگو؛ مك‌كين: هيچ‌كدام
منتشر شده در تاريخ: 12/02/1387

کشتیهای ایرانی بدون پرچم ایران تردد می‌کنند
منتشر شده در تاريخ: 05/02/1387

اظهارات مضحك بوش درباره ایران
منتشر شده در تاريخ: 03/01/1387

کدام کشور تحریم‌ها علیه ایران را اجرا می‌کند؟
منتشر شده در تاريخ: 29/12/1386

احمدی نژاد: قطعنامه، شلیکی به شورای امنیت
منتشر شده در تاريخ: 15/12/1386

قطعنامه ضد ايراني در شوراي امنيت تصويب شد
منتشر شده در تاريخ: 14/12/1386

انتقاد ابطحي از مصاحبه خبري احمدي نژاد
منتشر شده در تاريخ: 12/12/1386

رای گیری قطعنامه ایران به دوشنبه موکول شد
منتشر شده در تاريخ: 11/12/1386

آيا برادعي از ايران جانبداري کرده است؟
منتشر شده در تاريخ: 06/12/1386

آمريكا در برابر حقانيت هسته‌اي ايران زانو زد
منتشر شده در تاريخ: 04/12/1386

ایران زودتر از 2010 به سلاح اتمی‌ نمی‌رسد
منتشر شده در تاريخ: 30/11/1386

مسئله اورانیوم پیداشده در مراکز تحقیقاتی حل شد
منتشر شده در تاريخ: 25/11/1386

پرنده جاسوس بر فراز سایت هسته‌ای نطنز
منتشر شده در تاريخ: 20/11/1386

متن کامل پیش‌نویس تحریم ایران
منتشر شده در تاريخ: 07/11/1386

حاشيه‌هاي سخنراني "جليلي" در پارلمان اروپا
منتشر شده در تاريخ: 04/11/1386

چین: وضعیت هسته‌ای ایران بحرانی است!
منتشر شده در تاريخ: 03/11/1386

ادعاي توافق بوش و ملك عبدالله درباره ايران
منتشر شده در تاريخ: 02/11/1386

اظهارات گستاخانه دبیرکل شورای همکاری خلیج درباره ایران
منتشر شده در تاريخ: 15/10/1386

کتاب دوم راهنمايي ایران به جاي گزارش جاسوسي آمريکا
منتشر شده در تاريخ: 28/09/1386

البرادعي چهار تا مثبت ميگويد و دو تا منفي
منتشر شده در تاريخ: 17/09/1386

انتقال کلاهک‌هاي هسته‌‌اي به ايران در شب برگزاري کنفرانس آناپوليس
منتشر شده در تاريخ: 07/09/1386

بهانه های بی منطق آژانس انرژی اتمی ادامه دارد.
منتشر شده در تاريخ: 26/08/1386

متن گزارش البرادعی درباره رفع ابهام
منتشر شده در تاريخ: 25/08/1386

البرادعي: آمريكا با ايران مذاكره كند
منتشر شده در تاريخ: 09/08/1386

تغییر لاریجانی به مصلحت نیست
منتشر شده در تاريخ: 29/07/1386

خبر خوشی که اعلام نشد چه بود؟
منتشر شده در تاريخ: 26/07/1386

خطر جنگ بین ایالات متحده و ایران؟
منتشر شده در تاريخ: 13/07/1386

اختلاف درباره قطعنامه جدید هسته یی
منتشر شده در تاريخ: 31/06/1386

متن كامل گزارش جديد البرادعي درباره ايران
منتشر شده در تاريخ: 10/06/1386

سومین دور مذاكرات ایران و آژانس فردا برگزار می‌شود
منتشر شده در تاريخ: 28/05/1386

سالروز حمله‌ی اتمی آمریكا به هیروشیما
منتشر شده در تاريخ: 15/05/1386

كري خواني گيتس: هيچ جای تماشا وجود ندارد
منتشر شده در تاريخ: 12/05/1386

گروه سياست خارجي / حوزه ساير حوزه ها 11:02 - 08/05/86
منتشر شده در تاريخ: 08/05/1386

آمریكا سرگردان تر از همیشه در قبال موضوع هسته ای ایران
منتشر شده در تاريخ: 17/04/1386