شماره خبر:  16121    تاريخ انتشار خبر:        ام بهمن ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 21510 مرتبه تا کنون

 تلاش همسر مدیر يك سایت مستهجن براي بيگناه جلوه دادن همسرش+عکس

fiogf49gjkf0d
پس از ایجاد کمپین و جنجال و شانتاژهای رسانه ای و تبلیغی درباره دستگیری سعید ملک پور، مسئول سایت مستهجن فارسی زبان آویزون، همسر وی، باز هم وارد عمل شده و در نامه ای، ادعاهای واهی و خنده داری کرده که رسانه های اپوزیسیون، ایران را نیز فریب داده و آنان را وارد بازی های رسانه ای خود کرده است.

به گزارش خبرنگار «تابناک»، همسر سعید ملک پور، عامل راه اندازی بسیاری از سایت های مستهجن فارسی زبان که توسط کارشناسان مرکز بررسی های جرایم سازمان یافته سایبری، با ترفندی زیرکانه از کانادا به ایران کشانده و دستگیر شد، باز هم در نامه ای جدید ـ که ادعاهی خنده داری را مطرح کرده ـ رسانه های اپوزیسیون را فریب داده و به جنجال سازی و شانتاژ جدید دست زده است که در این میان، «بی بی سی» و «رادیو فردا» نیز برای این که از قافله عقب نمانند، با بازنشر نامه وی، به همسر ملک پور کمک شایانی کرده اند.


فاطمه افتخاری، همسر سعید ملک پور که نتوانست با سیاسی نشان دادن جرم همسرش و گنجاندن وی در دستگیر شدگان پس از انتخابات و همچنین کمپین زندانیان سیاسی، کاری از پیش ببرد و فشاری بر دستگاه قضایی ایران وارد کند، اکنون با طرح ادعاهای واهی برای زمان دستگیری و بازجویی از وی، نگاه های بین المللی را به این عامل فساد جوانان و خانواده های ایرانی معطوف کرده و از این راه می خواهد با جنجال سازی و شانتاژ رسانه ای، سیاسی سیر عادی و حقوقی رسیدگی به پرونده سعید ملک پور را تحت تأثیر قرار دهد.

بنا بر این گزارش، پیشتر همسر وی، با نامه نگاری های متعدد و مظلوم نمایی چهره فاسد همسرش، سعی در سیاسی نشان دادن دستگیری سعید ملک پور داشته و حتی جرم وی را سیاسی اعلام کرده بود که با اعلام جزییات پرونده و علت دستگیری وی، بر همگان مشخص شد که نه تنها دستگیری وی، سیاسی و مربوط به رخدادهای پس از انتخابات نبوده، بلکه سعید ملک پور (راه انداز بسیاری از سایت های مستهجن فارسی زیان) یک سال پیش از انتخابات ریاست جمهوری و به اتهام فعالیت های پرنو و منافی عفت دستگیر شده و در اعترافات خود نیز از بسیاری از اعمال فاسدانه خود پرده برداشته بود.

همچنین با توجه به مستندات محکمه پسند و شواهد موجود، با توجه به اینکه راه فراری برای سعید ملک پور باقی نمانده، همسر وی با این گونه اقدامات، سعی در تغییر سیر بررسی پرونده شوهرش دارد.


گفتنی است، سردسته و عامل اصلی شانتاژ های همسر سعید ملک پور، دو تن از فرزندان یکی از بازداشت شدگان پس از انتخابات است که پس از دستگیری پدر، از ایران به کانادا سفر کرده و در آنجا ساکن شده اند و همسر ملک پور در ارتباطی که با این دو فرزند عامل راه اندازی یک سایت سبز داشته، با فریب آنها از رسانه و سایت راه اندازی شده آنها، بهره ابزاری برده و سعی در رسیدن به هدف خود دارد.

ناگفته نماند که اعمال و جرایم این افراد هم در رسانه های مجازی و نوشتاری منتشر و هم اعترافات این افراد از صدا و سیما نیز پخش شد.


سعید ملک پور کیست؟
در گزارش سایت گرداب، اتهامات سعید ملک پور این گونه بیان شده است:

-متهم سعيد.م با نام مستعار سیاوش حسین‌خانی:

مدیر شبکه بزرگترین سایت های مستهجن، ضددین و ضد امنیت فارسی‌زبان به نام ایران سکس و با آدرس اصلی avizoon.com و حامی فنی و مالی سایت xpersia.com و biaclip.net و shahvatsara.com است. (گزارش مربوط به شبکه مضلین 2 - سایت گرداب).

در واقع، ملک پور گرداننده یکی از بزرگترین و مشهورترین سایت های پورنو فارسی به نام آویزون و البته حامی چندین سایت پورنوی نسبتاْ معروف دیگر نیز بوده است. وی در بیرون از کشور زندگی می کرده و شناسایی و بازداشت وی پس از کارهای اطلاعاتی و در بلندمدت امکان پذیر شده است.

البته در این باره باید گفت که بازداشت وی برای مدتها پنهان مانده تا امکان شناسایی و بازداشت کاربران فعال و مدیران انجمن ها و همکاران وی در راه اندازی سایت های پورنو امکان پذیر باشد و گمان می کنم با من موافق بودید که اگر قرار بود در یک روند قانونی، احضاریه برای این فرد فرستاده شود، نه او و نه هیچ کس دیگری از همکاران وی بازداشت نمی شدند!

جالب است، در خبرهایی که درباره ملک پور در سایت های خبری منتشر شده، هیچ اشاره ای به فعالیت اصلی وی و نیز به سایت آویزون و مطالب آن نشده و تنها به این بسنده شده که این زندانی سیاسی در رابطه با پرونده ای به نام «مضلین ۲» مربوط به جرایم اینترنتی بازداشت شده است و او را یک فارغ التحصیل دانشگاه شریف در رشته متالوژی معرفی می کنند که در کانادا به طراحی وب سایت اشتغال داشته است. دست کم این است که نه در نامه ملک پور و نه در اخبار مرتبط به آن و همچنین گفته های همسر وی، اتهام اصلی ملک پور در مدیریت سایت پورنو رد نشده و همچنین مشخص است که ملک پور، هیچ گونه فعالیت شاخصی در عرصه سیاسی یا حقوق بشر (به جز آن که فعالیتش در سایت آویزون و چند سایت مشابه دیگر را فعالیت سیاسی بخوانیم یا اینکه واقعا این فرد با اهداف سیاسی سایت پورنو راه اندازی کرده باشد) نداشته است.

بنابراین، نام بردن از وی به عنوان زندانی سیاسی در متن این خبرها، عملا توهین به زندانی سیاسی است.

من نمی‌دانم! شاید تعریف زندانی سیاسی تغییر کرده یا شاید راه اندازی سایت های پورنو هم به فهرست فعالیت های سیاسی افزوده شده است که اگر این گونه باشد، ملک پور با توجه به تعداد کاربران و بازدیدکنندگان سایتش، قاعدتاً یکی از بزرگترین فعالان سیاسی دهه اخیر بوده و علاقه مندان به پناهندگی هم راهی جدید برای اثبات فعالیت سیاسی و دریافت اقامت پیدا کرده اند.

بررسی و تحلیل حقوقی روند یک پرونده (حتی اگر مربوط به یک متجاوز به کودکان و منحرف جنسی باشد) و اشاره به اشتباهات قانونی انجام گرفته در روند پیگیری یک پرونده، کاری بی ایراد و حتی ستودنی است؛ اما معصوم سازی و تغییر ماهیت اتهام و جرم یک فرد و قرار دادن او در کنار افرادی که به دلیل گرایش یا اظهار نظر سیاسی بازداشت شده اند، حتی اگر با انگیزه دیگری باشد، شایسته سایت هایی که مدعی اطلاع رسانی هستند، نیست.

ادامه چنین روندی، چیزی نیست جز آنکه به بی اعتمادی به اخبار منتشره درباره زندانیان سیاسی بینجامد و مقام زندانی سیاسی در حد مجرم معمولی پایین آورده شود.

از بخش جدی این بحث که بگذریم، ادعاهای همسر ملک پور هم در نوع خود خواندنی است؛ او در جایی ادعا کرده است که همسرش مجبور به همکاری با سایت گرداب شده و چنین ادامه می دهد که: «... چه بسا گروه‌های متعددی برای هک کردن سایت گرداب تلاش کردند و متأسفانه، نتوانستند چندان کاری از پیش ببرند و من مطمئنم که تخصص بالای همسر من در این امر، بی‌ تأثیر نبوده است..».

از قرار، در کشور کمبود شدید متخصص امنیت شبکه داریم و کمترین فایده بازداشت مدیر سایت آویزون، بالا بردن سطح امنیت شبکه در کشور بوده است!
 
اخبار مرتبط

دستگیری 2 گرداننده سایت‌های مستهجن
منتشر شده در تاريخ: 05/10/1391

تبلیغ BBC برای فیلم‌های مستهجن
منتشر شده در تاريخ: 28/04/1391

هشدار سپاه به مروجان فساد و فحشا
منتشر شده در تاريخ: 10/11/1390

لینک‌های مستهجن در جستجوهای عامیانه!+تصویر
منتشر شده در تاريخ: 21/06/1390

مکافات هوسبازی زن متأهل
منتشر شده در تاريخ: 17/12/1389

عاقبت لقمه حرام
منتشر شده در تاريخ: 07/11/1389

ندامت نامه نویسنده داستان‏های مستهجن
منتشر شده در تاريخ: 19/08/1389

برخورد كنيد و الا سايت هاي مستهجن بر مي گردند
منتشر شده در تاريخ: 12/08/1389

کشف 40گیگ مطالب مستهجن از سرور سایت‌های ایرانی!
منتشر شده در تاريخ: 25/06/1389

سایت های اینترنتی و جای خالی نظارت
منتشر شده در تاريخ: 09/05/1389

گزارشی از شبکه‌های مستهجن اینترنتی
منتشر شده در تاريخ: 13/03/1389

وقتی گرداننده سایتهای پورنو فعال سیاسی شد!
منتشر شده در تاريخ: 10/01/1389

جزئيات تازه از انهدام شبكه سايبري سيا+عكس
منتشر شده در تاريخ: 25/12/1388

تبليغ مبتذل و مستهجن سايت‌هاي مبتذل ايراني + عکس
منتشر شده در تاريخ: 18/11/1388

مستهجن‌ترین صنعت جهان به خاک سیاه نشست
منتشر شده در تاريخ: 16/07/1388

هشدار سپاه به سايت‌هاي مبلغ آشوبگري
منتشر شده در تاريخ: 28/03/1388

یکی ازسایت‌های مستهجن :تمامی‌ پیامک‌های کشور را می‌خواندیم
منتشر شده در تاريخ: 27/02/1388

طراحي يكي از سايت‌هاي مستهجن به خط كوفي
منتشر شده در تاريخ: 21/02/1388

نامه يکي ديگر از قربانيان شبکه‌هاي مضلين
منتشر شده در تاريخ: 17/02/1388

هشدار سپاه با دفاع‌كنندگان از مضلين
منتشر شده در تاريخ: 11/02/1388

معرفي عناصر توليد محتوي مستهجن اينترنتي (4)
منتشر شده در تاريخ: 31/01/1388

تصویب مجازات برای انتشار محتویات مستهجن
منتشر شده در تاريخ: 30/01/1388

حمله DDOS‌ به سايت «گرداب»
منتشر شده در تاريخ: 25/01/1388

اطلاعات جديدي از دستگيري گردانندگان سايت شهوت سرا+ عكس
منتشر شده در تاريخ: 23/01/1388

اطلاعيه گرداب درباره سايت‏هاي هلندي
منتشر شده در تاريخ: 22/01/1388

چهارگانه ای درباره عملیات انهدام سایت های مبتذل
منتشر شده در تاريخ: 20/01/1388

اطلاعاتي جالب از سايتهاي مستهجن منهدم شده توسط سپاه پاسداران
منتشر شده در تاريخ: 19/01/1388

انتشار عكس‌هاي مسروقه 3 خانواده در اينترنت
منتشر شده در تاريخ: 18/01/1388

مشخصات جدید عاملان سایت‏های مستهجن
منتشر شده در تاريخ: 17/01/1388